המדריך לסנכרון Kodi/XBMC בין כל המכשירים בבית (MySQL)

תוכנות ניהול מדיה: KODI, תוספים, XBMC, Media Portal, PLEX וכו'
tomer953 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: tomer953
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 1452 פעמים

המדריך לסנכרון Kodi/XBMC בין כל המכשירים בבית (MySQL)

נושא שלא נקרא #1 

סנכרון כל המכשירים בבית המשתמשים ב-XBMC/Kodi.
(כרגע המדריך תומך במשתמשי Windows,Qnap,Unraid)

הקדמה:
  • 1. הסבר השיטה
  • 2. יתרונות השיטה
  • 3. אילוצים

שלבי המדריך:
  • 1. התקנת MYSQL על המחשב הראשי
  • 2. שיתוף התיקיות ברשת
  • 3. ייצוא\גיבוי הספרייה הנוכחית שלכם ב-XBMC
  • 4. יצירת קובץ advancedsettings.xml
  • 5. יצירת הספרייה מחדש על-גבי שרת ה-MYSQL
  • 6. התחברות לספרייה ממחשב מרוחק
  • נספח 1 - הגדרת IP קבוע למחשב הראשי
  • נספח 2 - מתקדמים - שיתוף אופציות מתקדמות דרך MySQL: פלייליסט, Add-on Data, Keymaps, RSS וכו'

הסבר השיטה:
כאשר אתם משתמשים ב-XBMC על מכשיר מסוים, הוא משתמש במסד-נתונים (database), שבו הוא יוצר קבצים שמאחסנים את המידע של הספרייה שלכם.
בכל פעם שאתם מוסיפים סרט\סדרה\אלבום לספרייה, זה נאגר במסד הנתונים.
כל XBMC משתמש במסד נתונים שלו.
במדריך הזה, אנחנו לא נעשה שימוש במסד נתונים המקומי, אלא ניצור מסד-נתונים אחר, על גבי שרת MYSQL, וכל אחד מן המכשירים יקבל הוראה 'לקרוא' משם את הנתונים ולהתעלם מהמסד נתונים המקומי.

כלומר המבנה יהיה מחולק לשתיים:
מחשב ראשי - עליו מותקן השרת, ובמחשב זה תנוהל הספרייה (הוספה\הסרה של מידע)
מחשבים אחרים - קליינטים - אשר שם יוגדר לשאוב את המידע מהמחשב הראשי.

יתרונות השיטה:
* ניהול ספרייה אחת בלבד לצורך שימוש במספר רב של מכשירים
* עדכון ה"נצפה\לא נצפה" בכל המכשירים בבית
* צפייה בסרט, הפסקתו, והמשך הצפייה שלו מאותה הנקודה מחדר אחר.

אילוצים:

1. יש להשתמש באותה הגירסא לכל המחשבים, כלומר אסור שמחשב אחד יריץ גירסא 12 ומחשב אחר 13, הסיבה היא פשוטה, מגירסא לגירסא מבנה המסד נתונים משתנה - ולכן ייצור בעיות ובאגים.
2. על המחשב הראשי להיות דולק כל זמן שאנו רוצים שהתכנים יהיו זמינים. השרת מותקן עליו ולכן כל עוד השרת לא יהיה זמין - הקליינטים לא יעבדו.
3. במדריך זה אסביר על התקנת MYSQL על WINDOWS. לכן מי שבמחשב הראשי שלו אין לו WINDOWS, יצטרך לקרוא מדריכים ברשת על הקמת שרת MYSQL על פלטרופמות אחרות.
מי שעם ידע טכני ויודע להתקין שרת MYSQL על כל פלטפורמה אחרת - יכול להתחיל את המדריך משלב 2 והתוצאות יהיו זהות לחלוטין. כל מה שנדרש בשלב 1 הוא התקנה של שרת MYSQL.

(i) - נכתב מדריך להתקנת MYSQL על QNAP - לחץ כאן - קרדיט ל OzZzZz.

(i) נכתב מדריך להתקנת MYSQL על unRaid - לחץ כאן - קרדיט ל abeksis

4. על המחשב הראשי להיות בעל IP קבוע ברשת, אני אנסה לפרט איך עושים זאת בסוף המדריך.
5. קצת ידע במחשבים, המדריך הוא לא למשתמשים מתחילים במיוחד, אך יפרט הכל בצורה ברורה

אחרי שהבנו את מה שאנו עומדים לעשות,
ועשינו בדיקה שאנו עומדים באילוצים (למשל אותה גירסא של XBMC לכל המכשירים). ניגש אל העבודה.
  • 1. התקנת MySQL Server על המחשב הראשי - לבעלי WINDOWS בלבד

(i) משתמשי QNAP יכולים לבצע את המדריך מכאן - לחץ כאן - ולחזור לבצע את שלב 2 במדריך הזה. - קרדיט ל OzZzZz.
(i) משתמשי Unraid יכולים לבצע את המדריך מכאן - לחץ כאן ולחזור לבצע את שלב 2 במדריך הזה. - קרדיט ל abeksis

אז למי שכן משתמש בWindows:
נכנסים אל הכתובת הבאה: http://dev.mysql.com/downloads/mysql/
יורדים למטה ולוחצים על כפתור ה"DOWNLOAD" של Windows MySQL Installer MSI

[imgur-album]2dKkZfP[/imgur-album]

כעת לוחצים על - Windows (x86, 32-bit), MSI Installer

[imgur-album]K5P3mEE[/imgur-album]

מתעלמים מהתחברות\הרשמה, ולוחצים למטה על No thanks, just start my download.

[imgur-album]lJ2TSIz[/imgur-album]

הקובץ יירד אל מחשבכם, הפעילו אותו.

אשף ההתקנה יחל, לחצו על Install MySQL Products לאחר מכן אשרו את תנאי הרישיון (סמנו ב-V ולחצו הבא)

[imgur-album]RPD2wow[/imgur-album]

לאחר מכן תלחצו על הבא כדי לבדוק אם יש גירסא זמינה חדשה יותר, כנראה שלא תהיה כי הרגע הורדתם מהאתר את הכי חדשה. עברו הלאה...

סמנו את האופציה של Server Only ועברו הלאה עד לשלב שבו אתם לוחצים Execute כדי להוריד ולהתקין את השרת.

[imgur-album]44UrQer[/imgur-album]

ההתקנה תחל, המתינו כמה דקות עד לסיום, ולחצו על NEXT

בConfig Type בחרו בServer Machine
ולחצו על הבא

[imgur-album]g8ybf30[/imgur-album]

כעת עליכם להקליד סיסמא לשרת, הסיסמא תשתמש אתכם פעמים בודדות במהלך הגדרת השרת, אין צורך במשהו מורכב, במדריך זה בחרתי ב- 123456.
לחצו על הבא

[imgur-album]EK8Jo0c[/imgur-album]

בחלון הבא אין צורך לשנות כלום, לחצו על הבא שוב..עד לסיום ההתקנה.

כעת שההתקנה הושלמה, עליכם להפעיל את שורת הפקודות של MySQL, עשו זאת מתוך תפריט "התחל", חפשו
MySQL Command Line Client והפעילו.

[imgur-album]QwMOMrO[/imgur-album]

הקישו את הסיסמא שהגדרתם, אצלי 123456 ולחצו על אנטר.

כעת יש שתי שורות לכתוב, בסיום כל שורה יש לשים את הסימן ; וללחוץ על אנטר.
עשו כך:
כתבו את השורה:
create USER 'xbmc' IDENTIFIED BY 'xbmc';
לחצו על אנטר, וודאו שקיבלתם הודעה של Query OK
כעת כתבו:
GRANT ALL ON *.* TO 'xbmc';
ולחצו על אנטר וודאו שקיבלתם הודעה של Query OK.
אם שתי השורות החזירו Query OK... סגרו את החלון.

[imgur-album]UTTeCQB[/imgur-album]

עד כאן MySQL! השרת פועל ורץ.
  • 2. שיתוף התיקיות ברשת

בשלב זה אני אבצע שיתוף לתיקיה הסרטים שלי, באמצעות פרוטוקול השיתוף SMB של ווינדוס.

לחצו לחצן ימיני על תיקיית הסרטים שלכם, ובחרו במאפיינים, עברו אל לשונית השיתוף.
לחצו על כפתור "שיתוף..."

[imgur-album]HtjlBxu[/imgur-album]

כעת רשמו Everyone ולחצו על "הוסף", השורה תתווסף אל הטבלה בתחתית, שנו את רמת ההרשאה ל"קריאה\כתיבה" ולחצו על "שתף" ולבסוף על סיום.

[imgur-album]8wELSzo[/imgur-album]

כעת התיקייה משותפת ברשת, נסו לגשת אליה ממחשב אחר ותראו שיש לכם גישה לסרטים בפנים והכל עובד.

- (i) כעת בצעו שלב זה לכלל התיקיות שמשתתפות ב-XBMC, למשל תיקיית הסרטים, הסדרות, המוסיקה, וכו.
כל תייקיה שנדרשת לסנכרון חייבת להיות משותפת בצורה זו ברשת.
  • 3. ייצוא\גיבוי הספרייה הנוכחית שלכם ב-XBMC

אם כבר יש לכם ספרייה גדולה ב-XBMC, ואינכם רוצים לבנות אותה שוב כעת, עליכם לייצא אותה.
ייצוא הספרייה נעשה מתוך התוכנה, ובעצם יוצר קבצי NFO ושומר תמונות כמו פוסטרים\FANART בתוך התיקיות של הסרטים,
כלומר אם בעבר הייתה לכם תיקייה עם קובץ הסרט+קובץ הכתוביות, לאחר הייצוא כל תייקיה תכיל בערך 4-5 קבצים נוספים של מידע,פוסטר,רקע וכו'.
הדבר מועיל ביצירה חוזרת של ספרייה, התוכנה תיקח את המידע על הסרט בצורה מקומית ולא תחפש שוב באינטרנט,
וכך ספרייה גדולה תיווצר מחדש תוך שניות בודדות. מי שלא מעוניין יכול לדלג על הסעיף, אך יצטרך לסרוק את כל הספרייה מחדש כדי לבנות את מסד הנתונים על גבי שרת הMYSQL.

השלבים:
הפעילו את XBMC.
כנסו להגדרות - וידאו.
שנו את "רמת הגדרות" מ"בסיסי" אל "מתקדם"
כעת בלשונית ספרייה, בחרו ב"ייצא ספרית וידאו", לאחר מכן בחרו ב"נפרדים" (ולא קובץ בודד)

[imgur-album]wQJWD5U[/imgur-album]

(i) כעת יש לעשות את אותו תהליך לספריית המוסיקה שלכם, הגדרות - מוסיקה. ולחזור על התהליך...

(i) סגרו את XBMC!
  • 4. יצירת קובץ advancedsettings.xml

כעת נגרום לXBMC לדעת שאנחנו לא רוצים להשתמש במסד-נתונים מקומי, אלא במסד נתונים שנמצא על-גבי שרת MYSQL.
נעשה זאת ע"י יצירת קובץ מתאים.
לחצו על כפתור WIN+R במקלדת, או לחצו התחל-הפעלה.
כתבו: %APPDATA% (סימן אחוז בהתחלה ובסוף) ולחצו אישור.

[imgur-album]vpICL7B[/imgur-album]

כעת לחצו על תייקית XBMC ולאחר מכן על התיקייה Userdata
אם כבר לא קיים לכם קובץ כזה, אז צרו קובץ בשם advancedsettings.xml
(מי שלא יודע ליצור כזה קובץ, יכול להעתיק ולהדביק את אחד קבצי הXML ששם ולשנות לו את השם ל advancedsettings )

[imgur-album]B0x2S3H[/imgur-album]

פתחו את הקובץ באמצעות פנקס רשימות, או עורך טקסט אחר (אני משתמש בXML EDITOR לעריכת קבצי XML)
כעת עליכם להכניס אל הקובץ את השורות הבאות:

mysql
192.168.1.101
3306
xbmc
xbmc

mysql
192.168.1.101
3306
xbmc
xbmc

0
true

[imgur-album]en5SSs7[/imgur-album]

כמה דברים לשים לב אליהם
שימו לב שיש פה התייחסות גם לשרת הוידאו, וגם לשרת המוסיקה. לכן יש לערוך את הIP פעמיים.
שימו לב שבמקום 192.168.1.101 יש להכניס את ה- IP של המחשב הראשי.
את השורה של DATEADDED עם ה-0, זה לא קשור למדריך,
אבל זה בעצם עושה שסרט שהוספתם אחרון לספרייה יופיע אחרון ברשימת הסרטים האחרונים בתוכנה, ללא השורה הזאתי, התוכנה תמיין את הסרטים האחרונים לפי תאריך ההוספה שלהם למחשב ולא לתוכנה.

אחרי שערכתם כמו שצריך את הקובץ, שמרו אותו וצאו.
  • 5. יצירת הספרייה מחדש על-גבי שרת ה-MYSQL

הפעילו את XBMC. התוכנה תהיה ריקה מתוכן, ללא סרטים\סדרות או מוסיקה.
זאת מכיוון וכעת היא מחוברת אל מסד-הנתונים של השרת, שהוא ריק, ויש לבנות אותו.
כעת נבנה את הספרייה מחדש, 2 דרכים:
הגדרות-וידאו-ייבוא... ואז לייבא את הספרייה
בנייה מחדש.
(i) ההמלצה שלי היא בנייה מחדש ע"י הוספת המקורות.
אז נעשה ככה, לכו אל וידאו-קבצים-הוסף וידאו...

[imgur-album]CPe0jxE[/imgur-album]

לחצו על עיון, וכעת לחצו על "הוסף מיקום רשת..." (ולא, אל תבחרו את תיקיית הסרטים דרך כונן מקומי, אחרת זה לא יעבוד, חייב לבחור אותו דרך הIP של הרשת)

[imgur-album]L4gRixo[/imgur-album]

בשם שרת - יש להכניס את כתובת הIP של המחשב הראשי וללחוץ על אישור.

[imgur-album]kOMQVfi[/imgur-album]

כעת הנתיב התווסף לכם אל רשימת המקורות, כנסו אליו, ואל התיקייה של הסרטים שלכם, ולחצו אישור.

[imgur-album]GR0ZbMK[/imgur-album]

[imgur-album]8ZMCgpm[/imgur-album]

(i) כעת יש לעבוד כמו בתצורה הרגילה של קביעת תוכן ב-XBMC!
כעת קבעו תוכן, לתיקיה הסרטים בחרו ב"סרטים" , בצד בחרו את הסקראפר שלכם, למשל "סרטים", ודאו שההגדרות למטה תואמות למבנה התיקיה שלכם, למשל אצלי צריך לסמן "סרטים נמצאים בתיקיות נפרדות.."
ולחצו על "אישור"

[imgur-album]ZmpkmCr[/imgur-album]

תישאלו: "האם ברצונך לרענן את כל הפרטים פריטים בתוך נתיב זה?" - לחצו על "כן".
כעת הספרייה נסרקת - ומסד הנתונים מתחיל להיווצר (על גבי שרת הMYSQL).

(i) כעת עשו זאת גם לסדרות, ולמוסיקה.
  • 6. התחברות לספרייה ממחשב מרוחק

כעת החלק הקל, כל מחשב אחר שמריץ עליו XBMC יוכל להתחבר אל הספרייה בקלות ע"י הוספה של קובץ ה-
advancedsettings.xml עם הקוד שצורף למעלה אל תיקיית הuserdata שלו.
לכו למחשב אחר שמריץ XBMC (באותה גירסא כמובן), צאו מXBMC - ובצעו באופן מדויק את סעיף 4.
הפעילו את XBMC - אם הכל עובד, אתם תראו את הסרטים במחשב המרוחק.
מזל טוב - הרגע סנכרתם בין המחשבים, בצעו זאת לכל המחשבים ברשת ותהנו!
מעתה - הלקוח אינו מנהל מסד-נתונים בכלל, ומשתמש רק ב"קריאה" ממסד הנתונים שעל השרת.

(i) * למתקדמים טיפה יותר: יש אפשרות להוסיף מקורות גם בכל אחד מהקליינטים,
למשל ממחשב מספר 3 להוסיף גם-כן תוכן (כמובן דרך נתיב הרשת ולא דרך נתיב מקומי) - וגם הוא ייכנס אל המסד-נתונים ולכולם תהיה גישה אליו, אך אני ממליץ שאת כל המידע+התוכן לרכז במקום אחד בלבד.
  • נספח 1 - הגדרת IP קבוע למחשב הראשי

בשלב זה אני אסביר איך לתת IP קבוע למחשב שלכם, כדי שלא כל פעם שהראוטר יעשה ריסט הוא יחלק כתובת IP שונה למחשב הראשי שלכם, ואז כל הקליינטים ינסו להתחבר לכתובת IP שגויה.
אני משתמש ב TP-Link WR10413ND - ולכן אסביר על הראוטר הספציפי הזה, השינויים מראוטר לראוטר הם לא גדולים והעיקרון זהה.
אני אעשה שימוש ב- Address Reservation באמצעות כתובת הMAC של המחשב

* היכנסו דרך הדפדפן לכתובת הראשית של הראוטר, אצלי: 192.168.1.1
* לאחר מכן יש להקיש פרטי הזדהות, לדוגמא admin \ admin
*** כדי לדעת מהי הכתובת ופרטי ההתחברות, תוכלו לכתוב בגוגל את שם הדגם של הראוטר ולקרוא בmanuel
*ניכנס בצד אל DHCP - ואז Address Reservation שם נלחץ על ADD

[imgur-album]KTiZEs7[/imgur-album]

כעת עלינו להכניס את הפרטים, בMAC ADDRESS עלינו לרשום את כתובת הMAC של המחשב הראשי,
לכל כרטיס רשת יש מזהה MAC ייחודי משלו שאינו משתנה,
לכן עליכם להכניס כאן את מזהה הMAC של כרטיס הרשת שבאמצעותו מחובר המחשב אל הראוטר (למשל אם מחובר ברשת קווית, אז הMAC של כרטיס הרשת הקווית, ולא של הדונגל האלחוטי)
(i) איך יודעים את כתובת הMAC? ללא בעיה.
או דרך שורת המשימות, לוחצים על החיבור שלכם לרשת (WIFI או קווי), ולוחצים שם מאפיינים על החיבור עד שמגיעים
לחלון המאפיינים שלו ושם יש לכם "כתובת פיזית" ומספר בצורה של XX-XX-XX-XX-XX-XX
או:
התחל - הפעלה - cmd
כותבים: IPCONFIG /all ולוחצים על אנטר.
מחפשים את מתאם הרשת הרלוונטי, אצלי אני מחובר דרך WIFI, אז אני מחפש את ה Wireless LAN ADAPTER
ומסתכל בשורה של ה Physical Address שלו, מעתיק את הכתובת MAC אל הדפדפן.

[imgur-album]CIWw1ec[/imgur-album]

בכתובת IP שבהגדרות הדפדפן אנו נכתוב את הכתובת IP שאנו רוצים לשמור למחשב הראשי, לדוגמא 192.168.1.101
ונלחץ על SAVE.

[imgur-album]woaydzL[/imgur-album]

זהו - שמרנו כעת לכתובת הMAC הזו IP קבוע ברשת שלנו, מומלץ לעשות זאת למשל ל-SMART-TV או למדפסת, או בכלל לכל המחשבים ברשת שתדעו תמיד מה הIP שלהם ב'שלוף'.

(i) נדרש איפוס לראוטר על-מנת שהוא יחלק מחדש את הכתובות לפי מה שקבעתם.
  • נספח 2 - מתקדמים - שיתוף אופציות מתקדמות דרך MySQL: פלייליסט, Add-on Data, Keymaps, RSS וכו'

(i) בנספח זה אני אהיה טיפה פחות מפורט, כי הוא למתקדמים.
ראשית עלינו לשתף את תיקיית הUserdata דרך הSMB (בדיוק כמו בשלב 2 במדריך). התיקיה נמצאת ב APPDATA\XBMC\Userdata
כעת אחרי ששיתפנו אותה ברשת (במחשב הראשי כמובן) נכתוב לעצמנו את הנתיב שלה, שהפרוטוקול הוא SMB, למשל:
smb://192.168.1.101/Userdata

כעת, יש לערוך את קובץ הadvancedsettings.xml שלנו (ולאחר מכן להוסיף את התוספת שנעשה לכל הקליינטים גם-כן!)
יש לפתוח תגיות חדשות בשם:

וביניהן נכניס את התכנים הבאים:
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=My ... ts_of_XBMC
שימו לב שליד כל סעיף יש BOX עם שורת קוד, לדוגמא אם תרצו לשתף את ה Keymaps עליכם להעתיק את השורה שמופיעה ליד סעיף 1.3 Keymaps , ולשים אותה בין התגיות שפתחתם.
כמובן יש לערוך את כתובת ה "to" שבקוד ובמקום ה PROTOCOL://.......... שרשום שם, לכתוב את הנתיב שלנו לתיקית ה- Keymaps שלנו, למשל smb://192.168.1.101/Userdata/Keymaps
לאחר מכן, ניתן להוסיף עוד ועוד כאלו שיתופים, למשל ל-RSS.. ולבסוף יש לשמור את הקובץ, ולהעתיק את השורות האלו לכל הקליינטים האחרים.
יש לאתחל את XBMC ולבדוק שהתוצאות עובדות.

זהו חברים...
עד כאן המדריך, מקווה שהוא ברור ויעזור לכם בניהול המדיה בביתכם!
בהצלחה
(Y)
נערך לאחרונה על ידי tomer953 ב 05/01/2019 10:23, נערך 4 פעמים בסך הכל.

ericgr
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #3 

תודה רבה
אנסה היום שוב
נראה לי שזיהיתי מה לא עשיתי בסדר בפעמים הקודמות

tomer953 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #4 

בבקשה, אתם מוזמנים לעדכן אם הצלחתם או נתקלתם בבעיות

TheWiz
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 246 פעמים
קיבל תודות: 1434 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

שיחקת אותה! :D

abeksis
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: אבי אבקסיס
נתן תודות: 156 פעמים
קיבל תודות: 115 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

היי

תודה על המדריך - אחד המדריכים המושקעים ביותר שראיתי, מובן ברור ומפורט בצורה הנכונה.

שאלות:

1. בעקבות המדריך הקמתי ״שרת״ שיושב בקומה השניה ומחובר לרשת הבתית שלי ( חלונות 7 ). עליו מותקן xbmc עירום ביום היוולדתו בתוספת ההגדרות advancedsettings.xml. שאלתי, האם כל פעולה שמתבצת תעשה במחשב המרכזי? הכוונה שרת? הוא שלמעשה הוא משמש אותי רק לריכוז הסרטים, או המוזיקה? - זאת אומרת שם אני מוריד סרטים דרך xbmc או מוריז פיזית ושם בתיקיה של השיתוף, על מנת ששאר המכשירים ידעו לקחת את הסרטים משם.

2. בסלון מותקן לי xbmc על minix 7, הוספתי לו את הקובץ הידוע advancedsettings.xml תחת /Android/data/org.xbmc.xbmcZ/files/.xbmc/userdata ונראה שזה עובד בסדר. המכשיר יודע לראות את השיתוף של תיקיית הסרטים וכו׳ ( בהתחלה היו בעיות של שיתוף אבל בקריאה ברשת הצלחתי לסדר את הבעיה ). שאלתי, האם אני אמור לראות xbmc נקי ללא התוספות הקודמות או שמדובר רק לתקשרות בין השרת למכשיר minxi שלי.

תודה על התשובות מראש.

BarakMichaeli
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

תודה רבה, יש לי מספר שאלות....
רשמת שכעת הxbmc לא יוצר את המסד נתונים אלה רק קורא אותו נכון? אז כאשר אני אוסיף סרט חדש לתקיית הסרטים שלי איך זה מתעדכן במסד נתונים? קצת לא ברור לי איך זה עובד
שאלה נוספת היא שיש לי שני קליינטים בבית, אחד מחשב עם openelec ואחד pi גם כן עם openelec במחשב אני מוצא את התקייה שבה אני צריך לשים את הקובץ אבל בpi אני לא מוצא את התיקיה הנ״ל כאשר אני מחבר את הsd למק שלי.
למחשב אני ניגש מרחוק דרך הfinder את הpi אני לא רואה שם.
שאלה נוספת, האם ישנה דרך שברגע שאני אוסיף סרט לתקייה שלי, הוא יעדכן אותו בצורה אוטומטית מבלי שאני אגש לאחד הקליינטים והעדכן את הספרייה בעצמי?
תודה.

tomer953 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #8 

אני אתעכב טיפה בכתיבת התשובה מחוסר זמן
אני אנסה מחר לעזור לכם.

ברק רק הערה על הניסוח
זה לא שהקליינט רק קורא מהשרת נתןנים
הוא כן קורא וכותב במידת הצורך
אבל אם ננהל את כל המדיה על השרת אז הקליינטים בעצם רק יקראו ולא נצטרך לעשות בהם כלום
גם לא עדכון ספריה, זה מתעדכן אוטומטית
תוסיף סרטים במחשב הראשי
תלך לקליינט ואתה תראה את הסרטים התווספו

לגבי שאר ההסברים וירידה לפרטים - מבטיח מחר
אני טיפה עסוק בעבודה

ericgr
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #9 

על הראשי WIN7 ושני תחנות OPENELEC עובד יפה כולל RSS מועדפים הרחבות (אם כי עדין צריך להתקין את ההרחבות בכל תחנה ידני ) וכו
לגבי טאבלטים עם אנדרואיד ,עובד רק הספרית סרטים ומוזיקה ,RSS מועדפים וכו ,לא

תודה על המדריך עזר לי למצוא טעות שעשיתי בעבר עם הMYSQL

BarakMichaeli
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

תודה רבה על התשובה....
הצלחתי להיכנס לפאי ולשים שם את הקובץ אבל כאשר אני יוצר ספריה הפאי הוא פשוט לא מעדכן בכלל, עשיתי את זה בין openelec שעל מחשב לבין win7 ובניהם זה עבד יופי, עם הפאי לא.
מה יכול להיות שהתפקשש?
תודה

tomer953 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #11 

abeksis וברק, הנה הבהרה קטנה שמופנית לשניכם כי שאלתם באופן זהה:

השרת של ה MySQL, הוא עצמאי, ויכול לרוץ על כל אחד מהמכשירים בבית באופן תאורטי (פשוט אני יודע להתקין אותו על WINDOWS),
עכשיו מהרגע של-XBMC יש את קובץ ההגדרות AS.XML שמפנה אותו אל השרת - XMBC לא עושה יותר שימוש בDB מקומי, אלא בDB שעל השרת, ואולי הטעיתי אתכם פה, אבל הוא מבצע גם קריאה וגם כתיבה על אותו שרת, כאילו והיה DB מקומי.
ההטעייה נוצרה, כי אני המלצתי בחום רב, לבצע את תהליכי הכתיבה, אך ורק מהמחשב הראשי, שעליו מותקן השרת, ועליו יאוחסנו הסרטים.
מדוע? - כי כדי שהתצורה הזאתי תעבוד, צריך 2 תנאים:
1. שהשרת יהיה דולק - כלומר המחשב הראשי
2. שהתוכן המשותף יהיה זמין - ופה הקאצ', אם התוכן יהיה כולו על המחשב הראשי - אז הכי קל, פשוט הוא נשאר דולק כל הזמן וזהו...
אבל אם תתחילו להוסיף תכנים ממחשבים אחרים, ונתיבים אחרים ברשת, אתם תמצאו את עצמכם צריכים לדאוג לזמינות של כל המחשבים דולקים כדי שהכל יעבוד.

ולכן, הסברתי שהמחשב הראשי, הוא זה שישמש כשרת+תוכן.
למרות שכל פעולה שתעשו ב-XBMC שמחובר לשרת תשמש כאילו וזה היה ה-DB המקומי, זה קורא וכותב כאחד. (כמו-כן לא מומלץ לעשות יותר מידי בלאגן בהוספת מקורות ומחיקתם, כי זה עושה בלאגן במסד-נתונים, אני מתישהו מחקתי את כל שרת הMYSQL ועשיתי חדש נקי כדי לשפר ביצועים, אחרי אלפי שטויות שעשיתי שם במסד...)

עכשיו אחרי שהבהרתי את הנושא הזה, אנסה לענות.
abeksis,
1. כן, תוריד סרט ותשים אותו בתייקית סרטים המשותפת שלך, ששיתפת דרך פרוטוקול הSMB. וקבעת את התיקיה כתוכן של 'סרטים', ממש כמו במדריך.
2. מרגע ההתחברות לשרת, אתה 'מוותר' על הDB המקומי של סרטים\סדרות\מוסיקה (כי בעצם בAS.XML אנחנו מפנים את לVideoDB וMusicDB חיצוניים ברשת...) , ולכן אתה אמור לראות את התכנים שעל הDB המרוחק, ולא על הDB המקומי, כלומר תכנים שנסרקו בעבר - יצטרכו להיסרק אל הDB החיצוני.

BarakMichaeli ,
האם בפאי שמת את הAS.XML בתיקית הuserdata ? תעשה ריסט לפאי ותבדוק האם הסרטים כעת מופיעים...
איך הפאי שלך מתחבר לרשת? קווית או דרך דונגל?
אם זה דרך דונגל - יכול להיות שמה שקורה זה 'פספוס'. הוא קודם מריץ את XBMC - לא מוצא את הכתובת רשת שהפנית אותו אל מסד-הנתונים, ורק אח"כ מתחבר אל הרשת האלחוטית, ולכן מפספס.
מה שיש לעשות זה להיכנס להגדרות-הרחבות-הרחבות מופעלות - תוכנות - OPENELEC (להגדרות של OPENELEC)
שם למטה ניתן לקבוע מספר שניות של דיליי בהפעלת XBMC. אצלי עשיתי "10"
זה בעצם יוצר 10 שניות דיליי, ומאפשר לWIFI להתחבר קודם, ואז רק להפעיל את XBMC שהוא כבר מחובר לרשת הביתית.
בהצלחה!

BarakMichaeli
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

אצלי הפאי מחובר בקוי אבל אני אעשה את מה שאתה אומר בכל זאת ונראה אם זה יעבוד

tomer953 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #13 

גם אצלי הוא בקווי, צריך ליצור דיליי כמו שאמרתי

BarakMichaeli
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

tomer953 כתב:גם אצלי הוא בקווי, צריך ליצור דיליי כמו שאמרתי
...
תגובה:
תודה רבה, עכשיו זה עובד.
בעיה נוספת שזיהיתי היא כאשר אני מוסיף סרט חדש ועושה עדכון באחד הקליינטים אז בשני הוא לא מופיע מיד, צריך לצאת מהתפריט לחזור אליו וכאלה...זה הגיוני?
אין אפשרות שכל פעם שאני אוסיף סרט ישירות לתקיית הסרטים שלי הוא יבצע עדכון אוטומטי?

tomer953 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #15 

זה הגיוני ותקין, אין אפשרות לקליינט לדעת שבסיס הנתונים המרוחק התעדכן, אם עושים 'טריק' כמו שאמרת, נכנסים לסרטים וחוזרים אחורה או משהו כזה, זה כבר מתעדכן..
לרוב אצלי הPI הוא על התפריט הראשי, וכאשר אני רוצה להיכנס לסרט חדש שהוספתי, או שאני נכנס ל'סרטים' או ל'התווספו לאחרונה' או שאני מפעיל אותו מאפליקציה וזהו...

בהצלחה

שלח תגובה

חזור אל “תוכנה - KODI”