שרשור תגובות: מבחן המדפיים 2014 – חלק ד: עד 25,000 ש

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו וברב-ערוצי, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח,רסיברים, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים מעל 3000$ בלבד !

מנהל: מנהל אודיו

Itay_Pollak
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 817 פעמים
קיבל תודות: 880 פעמים

לינק להודעה #16 

איזה יופי של סדרת מבחנים, איזו השקעה שאפו.
אותי דווקא היה מעניין לראות במדידות את הPM1 של B&W. בזמנו כששמעתי אותו הופתעתי לטובה, כמו רבים אחרים.

ngold7
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

לינק להודעה #17 

Itay_Pollak כתב:איזה יופי של סדרת מבחנים, איזו השקעה שאפו.
אותי דווקא היה מעניין לראות במדידות את הPM1 של B&W. בזמנו כששמעתי אותו הופתעתי לטובה, כמו רבים אחרים.
...

יש לי אותם, מעולים, הייתי בטוח שהם יהיו..

itay123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 548 פעמים
קיבל תודות: 872 פעמים

לינק להודעה #18 

שאפו על הסקירה...(b)
מאמץ בהחלט כביר(Y)

מצטרף להערה לפני שרמקולים מחברות ברמה גבוהה כמו HARBETH, PROAC, SPENDOR שנכנסים חופשי למסגרת העליונה...לא נכנסו למבחן ההשוואתי...

אני מניח שזה כנראה קשור ליבואנים...

בכל אופן
מצדיק שה-805 בהחלט טובים (אמנם לא יצא לי לשמוע את האחרים שנסקרו אבל את ה-805D כן שמעתי וסה"כ לטעמי סיפק את הסחורה, אבל ראוי לציין שהוא חובר לאלקטרוניקה ברמה גבוהה מאוד ובחלל יחסית מטופל)....

ה-PM1 אגב לטעמי טוב ממנו...

מחכים בציפייה למבחנים הבאים... (Y) (f)

SHMUELM
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 25 פעמים

לינק להודעה #19 

שלום רב,לא יודע מה להגיד לך, כבר שבועיים שחובבי אודיו וציוד מצפים למבחן הזה שלך בקוצר רוח ובסוף מה?כמעט כלום.ברור שאני מודה לך על המבחן ומיותר לציין שנהיניתי לקרוא על ציוד ובעיברית כן?אבל מצד שני הסתירות במבחנים רמקולים מוגברים מול כאלו שלא, הפרשים אסטרונומים במחירי המתמודדים וכמובן כמו שציינו לפניי בנימוס איפוא שאר המתחרים?מה קרה פה?הרי בחנת בעבר רמקולים של א ל כ לפני כשנתיים במחיר אסטרונומי של 24000 שקל ופתאום אתה מעמיד לתחרות רמקול של אותו יצרן מסדרה נמוכה יותר וזול יותר בעשרת אלפים שח פחות ומשווה אותו ל805 ובסוף בוחר בחשוד המיידי למנצח בלי להזכיר מה ההבדלי ביניהם והאם ההפרש שווה.איפה כל יצרני הרמקולים האחרים מה הבאת לנו וון שקירט מאיפה?למה לא טייל?ואיפה השאר?בלוחות יש פרדיים סטודיו מאה גירסה חמש שייתן ל805 פייט רציני לדעתי בפחות מחצי כסף.מה העיניין גם לכתוב עשר פעמים את ההיסטוריה של כול יצרן כאשר כבר דובר עליו בשרשור הקודם ואיפה רשמיך האישיים?שלא תחשוב לרגע שלא מעריכים את המאמץ הכביר שעשית בשביל להעניק לנו את המבחן הזה אבל ברצינות בן אדם......

Almogc
סמל אישי של משתמש
מורעל האתר
מורעל האתר
נתן תודות: 185 פעמים
קיבל תודות: 170 פעמים

לינק להודעה #20 

itay123 - איתי:
מצדיק שה-805 בהחלט טובים (אמנם לא יצא לי לשמוע את האחרים שנסקרו אבל את ה-805D כן שמעתי וסה"כ לטעמי סיפק את הסחורה, אבל ראוי לציין שהוא חובר לאלקטרוניקה ברמה גבוהה מאוד ובחלל יחסית מטופל)....

...
את ה - 805D יצא לי לשמוע במספר חללים עם הגברות שונות, אומר שאני מאוד התחברתי לגוון שלהם.
אתה טוען שה- PM1 טוב ממנו לטעמך.
כיוון שאת ה PM1 זכיתי לשמוע רק פעם אחת וגם לא בצורה רצינית, אז אין לי אומדן אמיתי.

באילו קטגוריות ה PM1 מתעלה לדעתך על ה 805 ?

נ.ב:

לדעתי ה - 805 יותר מסתם "מספק את הסחורה" אבל זה עניין של טעם :) (אם זה נאמר ביחס למחיר אז אני מבין את הכוונה)

itay123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 548 פעמים
קיבל תודות: 872 פעמים

לינק להודעה #21 

Almogc כתב:itay123 - איתי:

...
את ה - 805D יצא לי לשמוע במספר חללים עם הגברות שונות, אומר שאני מאוד התחברתי לגוון שלהם.
כיוון שאת ה PM1 זכיתי לשמוע רק פעם אחת וגם לא בצורה רצינית, אז אין לי אומדן אמיתי.

נ.ב:

לדעתי ה - 805 יותר מסתם "מספק את הסחורה" אבל זה עניין של טעם :) (אם זה נאמר ביחס למחיר אז אני מבין את הכוונה)
...
היי אלמוג
לצערי לא עשיתי השוואה אחד מול השני...
את ה-PM1 יצא לי לשמוע עם מספר הגברות (אלקטרוניקה) שונות בחללים מטופלים מטופלים פחות ובכלל...
ה-PM1 היה נשמע לי מאוזן ועדין בגבוהים ובמיד (מה שלטעמי מתאפיין פחות בחברה הזו), שמעתי עם הגברות "בהירות" ועם "הגברות" מאוזנות יותר...כנל גם ליחידת הקדם...

ה-805 שמעתי פעמיים עם אלקטרוניקה משובחת מאוד (לדעתי)...
הם נשמעים סהכ טוב - לטעמי לפחות ממה ששמעתי ונחשפתי לאווזניי הם היו "בהירים" ומעט FORWARD מידי בבמה הקדמית דבר שאני פחות באופן אישי מתחבר...

כאמור הכל טעם אישי...
שני הרמקולים (ללא קשר למחיר) טובים ומנגנים יפה... (Y) (f)

yaronkle
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 137 פעמים
קיבל תודות: 210 פעמים

לינק להודעה #22 

איזה כיף לקרוא! (Y)

ngold7
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #23 

Almogc כתב:itay123 - איתי:

...

נ.ב:

...

בחנתי את שניהם ראש בראש עם ציוד של מקינטוש וציוד של פיץ טרי.
הסאונד דומה, אני לא הרגשתי הבדל בגבוהים אבל במיד היה יתרון כל ל805, הוא היה יותר נוכך והבמה היתה יותר טובה.
בבאס היה הבדל יותר גדול אבל הרגשתי את זה רק עם תכנים מלאי באס(אינפקטד)

לומר שהPM1 (שאותו קניתי) שווה חצי מ805 זה לא נכון. אבל לדעתי ה805 רמקול יותר "שלם"

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 207 פעמים

לינק להודעה #24 

מבלי להמעיט במאמץ הכרוך במבחן כזה , אני מרגיש צורך לציין שלפחות לגבי קבוצת הרמקולים הבכירה וברמת המחירים שלה, חבל שבנוסף לרוטל לא נוסף מגבר נוסף שהוא משמעותית טוב יותר מהרוטל.
אני מבין שהרצון היה לבחון רמקולים שונים עם ציוד "סטנדרטי" אבל חשוב לפחות להזכיר שבהנתן הגברה איכותית יותר ההתרשמות יכולה להיות לגמרי שונה.
אני קורא את התגובות ואני מתרשם שלפחות לגבי חלק מהמגיבים , ההתיחסות מההתרשמות של הבוחן היא כאל עובדה מבלי להבין שעם הגברה שונה זה היה יכול להיות לגמרי אחרת.

ארז

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K
נתן תודות: 710 פעמים
קיבל תודות: 1420 פעמים

לינק להודעה #25 

ארז וחני, מוזכר מספר פעמים לאורך כל המבחנים שבהינתן תנאי האזנה שונים, בהחלט תיתכנה תוצאות שונות בעליל, ושבח מקרה על טעם וריח אין להתווכח. יחד עם זאת, לדידי הטענה כי הגברה "איכותית" יותר הייתה מביאה לחוות דעת שונה במובהק היא זו האומרת דרשני, ולא להיפך. אם היית מתייחס לאקוסטיקה למשל, היה הרבה יותר מקום לדיון קונקרטי.

על ההבדלים (או היעדרם) בין הגברות שונות בתנאי עבודה סבירים (מתחת לקליפינג):

http://www.harbeth.co.uk/usergroup/show ... tion/page3

http://audioxpress.com/amps/honeycutt-amp-sound-axnov12

http://www.audioholics.com/audio-amplif ... -amplifier

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #26 

אור, בחייך, אתה רומז שאין הבדלים בין הגברות ?
ארז

ngold7
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #27 

ארז_וחני כתב:אור, בחייך, אתה רומז שאין הבדלים בין הגברות ?
ארז
...
לא, הוא רומז שכמו שהגברה שונה תתן תוצאה שונה, כך גם חלל האזנה..
ואני יוסיף שגם המקור, הכיול, העדפה אישית, מספר שנים בקרבי(בימיוחד תתוחנים, שריון והנדסה) יתנו תוצאות שונות :)

לסיכום, מה שאור אומר זה שאין דרך לתת תוצאה שנכונה לכולם.
המבחן(כמו שאיתי חזום אומר בכל אחד מכל המבחנים) נועד לתת תמונה לא אוביקטיבית ונתונים אוביקטיבים.
זה לא תורה מסיני, זה פשוט דעה של איתי..

נ.ב
אני מדבר בשמו של אור ללא ידיעתו וללא הסכמתו, אם יש בעיה עם זה זו אשמתי המלאה (b)

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1170 פעמים
קיבל תודות: 1159 פעמים

לינק להודעה #28 

SHMUELM

(n) (n) (n)

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #29 

ngold7 כתב:
ארז
...
לא, הוא רומז שכמו שהגברה שונה תתן תוצאה שונה, כך גם חלל האזנה..
ואני יוסיף שגם המקור, הכיול, העדפה אישית, מספר שנים בקרבי(בימיוחד תתוחנים, שריון והנדסה) יתנו תוצאות שונות :)

לסיכום, מה שאור אומר זה שאין דרך לתת תוצאה שנכונה לכולם.
המבחן(כמו שאיתי חזום אומר בכל אחד מכל המבחנים) נועד לתת תמונה לא אוביקטיבית ונתונים אוביקטיבים.
זה לא תורה מסיני, זה פשוט דעה של איתי..

נ.ב
אני מדבר בשמו של אור ללא ידיעתו וללא הסכמתו, אם יש בעיה עם זה זו אשמתי המלאה (b)
...
מסכים לגמרי ולא אמרתי אחרת.
לי נראה פספוס לעשות מבחן לרמקולים בעלות עד 25 אלף ש"ח עם אותו מגבר שבחנו רמקולים עד 6000 ש"ח.
בפער כזה ראוי גם להוסיף מגבר ברמה גבוהה יותר, שיכול להביא לידי ביטוי את איכות הרמקולים.
זה גם יכול ללמד על הפוטנציאל הגלום בכל רמקול.
ארז

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 903 פעמים
קיבל תודות: 1895 פעמים

לינק להודעה #30 

ארז
...
למה צריך לרמוז?
הנה אני לא רומז
[behave]פניה לגופו של אדם - מרטין [/behave]

במידה ויש רמקול קשה להנעה ,מבחינה חשמלית ,ותחבר לו פעם מגבר חלש ופעם מגבר עם כוח אתה תצליח לשמוע אחרת אין סיכוי.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו יוקרתי”