ZWAVE ובית חכם, כל מה שרציתם לדעת - שאלות-תשובות בהודעה הראשונה

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
minime
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 207 פעמים

נושא שלא נקרא #121 

הגיע הורה-לייט אירופאי ...מצאתי באיביי עם משלוח חינם...הגיע תוך פחות משבוע 8O
למי שמעוניין VeraLite
למרות שישראל אינה מופיעה הוא שולח...שלחו הודעה למוכר, הוא יאשר.

עכשיו נשאר להשיג רכיבים...פסיי לד, נורות, מצלמה, חיישנים וקונטרולרים למפסקים...

קרמריקה
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #122 

puma1: תוכל לומר איזה מוצר רכשת שמתאים למנעול הדלת שלך? זה נראה כאילו רק החלפת את הצד של המנעול הפנימי, ולא נגעת למעשה בשאר חלקי הדלת כמו הצילינדר והבריח.

גם אם אני טועה, איך מוסיפים שליטה על מנעול קיים של רב בריח?

תודה על כל העזרה והשיתוף.

קרמריקה
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה

נושא שלא נקרא #123 

אגב, לגבי השליטה על המזגנים ומציאת התדרים. צריך פשוט להכיר את היצרנים הסינים האמיתיים של המזגנים ה"ישראלים".

מזגני תדירן הם של חברת Gree.
מזגני אלקטרה הם של חברת Aux.
מזגני טורנדו הם של חברת Midea.

הדבר נכון לרוב המזגנים של החברות הנ"ל מהשנים האחרונות, אך לא לכולם.
את כל החברות האמיתיות ניתן למצוא ברשימת הקודים שפורסמה, כך שלא אמורה להיות בעיה.

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 364 פעמים

נושא שלא נקרא #124 

קרמריקה כתב:אגב, לגבי השליטה על המזגנים ומציאת התדרים. צריך פשוט להכיר את היצרנים הסינים האמיתיים של המזגנים ה"ישראלים".

את כל החברות האמיתיות ניתן למצוא ברשימת הקודים שפורסמה, כך שלא אמורה להיות בעיה.
...

אז איזה מודול אני צריך כדי לשלוט על מזגן מיני מרכזי של אלקטרה ???
האם הזמנת מודולים וחיישנים ?? נשמח לדעת מהיכן וכמה עלו לך כולל המשלוח .

steveh
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: סטיב הרדר
נתן תודות: 36 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

כמה יחידות צריך בבית גדול?

נושא שלא נקרא #125 

היי,
יש איזה דרך לחשב\למדוד כמה יחידות קונטרולרים צריך בבית גדול יחסית (שתי קומות ומרתף)
האם יספיק וורה אחד בקומת ק, בקצה אחד לקלוט תריס חשמלי בקומה שתיים בקצה אחר?

אני יודע שהיחידות הם בטופוליגיית מאש אבל גם לזה יש גבול.

תודה,

steveh
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #126 

minime כתב:הגיע הורה-לייט אירופאי ...מצאתי באיביי עם משלוח חינם...הגיע תוך פחות משבוע 8O
למי שמעוניין VeraLite
למרות שישראל אינה מופיעה הוא שולח...שלחו הודעה למוכר, הוא יאשר.

עכשיו נשאר להשיג רכיבים...פסיי לד, נורות, מצלמה, חיישנים וקונטרולרים למפסקים...
...
שלום,
יש מידע ברשת על המון מפיצים לא מאושרים על ידי VERA ובאתר שלהם הם מדגישים זאת וכמה אנשים בפורומים
דיווחו על וורה שלא יכול לאקטב\להירשם באתר שלהם בגלל שהוא לא חוקי או מזוייף או משהו כזה.

מינימל אני מבין שקיבלת אותו כבר מהאתר, אתה יכול לאשר שהוא כבר עבר רגיסטרציה באתר של וורה והכל עובד?
אני בנוסף מתלבט האם לרכוש עוד אחד (הראשון עוד לא הגיע) בכדי לכסות את כל הבית (שתי קומות ומרתף שלא בטוח שאצרף לוורה) או לרכוש ריפיטר.

תודה,

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #127 

STEVE - באיזה אתר ראית שאנשים רושמים את הבעיות הללו עם ה- VERA ??

לגבי שאלתך ברכישת עוד קונטרולר:
לא נראה לי שאתה צריך עוד אחד.
בין הקומות אני מעריך כי יש מפסק חשמל או 2.
אם תשים שם מודול (נגיד לשליטה על הנורה) אז המודול הזה גם ירחיב לך את הטווח .

כל מודול/סנסור (שפועל על חשמל 220) משמש גם כמשדר כלומר מרחיב את הטווח של הקליטה והשידור .

קרמריקה
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה

נושא שלא נקרא #128 

movieman כתב:
קרמריקה כתב:אגב, לגבי השליטה על המזגנים ומציאת התדרים. צריך פשוט להכיר את היצרנים הסינים האמיתיים של המזגנים ה"ישראלים".

...

אז איזה מודול אני צריך כדי לשלוט על מזגן מיני מרכזי של אלקטרה ???
האם הזמנת מודולים וחיישנים ?? נשמח לדעת מהיכן וכמה עלו לך כולל המשלוח .
...
לא הזמנתי בעצמי. כתבתי זאת בתגובה להסברו של puma1 על השליטה במזגן (יש לך קישור לזה מההודעה הראשונה בשרשור).

steveh
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #129 

movieman כתב:STEVE - באיזה אתר ראית שאנשים רושמים את הבעיות הללו עם ה- VERA ??

לגבי שאלתך ברכישת עוד קונטרולר:
לא נראה לי שאתה צריך עוד אחד.
בין הקומות אני מעריך כי יש מפסק חשמל או 2.
אם תשים שם מודול (נגיד לשליטה על הנורה) אז המודול הזה גם ירחיב לך את הטווח .

כל מודול/סנסור (שפועל על חשמל 220) משמש גם כמשדר כלומר מרחיב את הטווח של הקליטה והשידור .
...
באתר שלהם ישנה רשימה של חנויות לא מורשות (מוזר גם newagg שם) ראה לינק למטה עד הסוף -

http://getvera.com/authorized-partner-locator/

We have no way of determining whether these products are used, refurbished, counterfeit, stolen or otherwise compromised

אני גם זוכר שחיפשתי מאמרים על המוצר נתקלתי במישהו שהוורה מסרב לעשות רגיסטרציה באתר שלהם כנראה מזויף.

תודה

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #130 

minime - האם הצלחת לבצע רישום/אקטיבציה ל-VERA ??

minime
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #131 

אכן היתה בעיה לרשום את ה-VERA
לא בטוח מה פתר את הביעה, אם זה פתיחת הטיקט או פתיחת משתמש נוסף.
אני ממתין לתשובה של המוכר.
כרגע מכשיר רשום מולם ומצליח להוריד תוספים למכשיר.
מה שכן, איקטוב מספר טלפון לקח 40 דקות...עד שהגיע ה-SMS לנייד.
מדוע אין ISRAEL לא במדינות ולא באזורי זמן? אך GAZA יש (n)

המכשיר לא להיט בעייני, אולי בגלל שעדיין לא חיברתי חיישנים או מודולים...ופה הבעיה...
[img2=550x412]http://i.qkme.me/3telm5.jpg[/img2]

כל חיישן מסכן מינימום 50$ נזק...נראה שאם היה באיזור של 10$, היתה לזה הצלחה אדירה.
בינתיים נמתין למצלמה ונורות RGBW ונראה איך ממשיכים עם זה.
מה שחשוב לי זה דוד, בקרת אקלים, ובקרת תאורה (ופה יוצאים בנזק, אם יש לכם עיניים גדולות ורוצים לשים מודול בכל מפסק)
בקרת אקלים לא רלוונטי לארץ לצערנו. אז נשאר לי רק דוד, תאורה ומצלמה.

האמת ש-puma1 הסב את תשומת ליבי לטרנד של ה-vera שצובר תאוצה אך מה שבאמת גרם לי לרכוש את המכשיר זה הסירטונים הבאים:

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

נושא שלא נקרא #132 

"המכשיר לא להיט בעייני, אולי בגלל שעדיין לא חיברתי חיישנים או מודולים...ופה הבעיה... "

יש לך מכשיר שלא שולט בכלום, ולא עושה כלום כרגע, ממש מפתיע שזה לא להיט בעיניך... בכלל לא ברור לאיזה להיט ציפית, רשמתי פה בדיוק מה אפשר לעשות עם ה-VERA

"כל חיישן מסכן מינימום 50$ נזק"

ואת זה גילית עכשיו ? אם מצאת בית חכם כזה במחיר נמוך יותר (ושאני אומר נמוך אני מתכוון בפחות מכמה עשרות אלפי שקלים) אשמח לשמוע עליו, לא ברור מה הפתיע אותך במחירים של המודולים והחיישנים אחרי שדובר על זה מספר פעמים בדיון

"בקרת אקלים לא רלוונטי לארץ לצערנו"

מה זה אומר לא הבנתי

"(ופה יוצאים בנזק, אם יש לכם עיניים גדולות ורוצים לשים מודול בכל מפסק) "
עיניים גדולות ? מה ? :?

"האמת ש-puma1 הסב את תשומת ליבי לטרנד של ה-vera שצובר תאוצה אך מה שבאמת גרם לי לרכוש את המכשיר זה הסירטונים הבאים:"

אין שום טרנד של VERA, זה בסך הכל קוטרולר שקיים כבר שנים, על סמך מה החלטת שזה טרנד ? זה לא מאושר בארץ ולכן לא שמעת על זה עד עכשיו, אין שום טרנד שהתחיל פתאום

לגבי הסירטוונים, פקודות קוליות אפשריות, וגם בעברית, אם זה מה שגרם לך לקנות את ה-VERA נראה שאתה מחפש גימיק ולא בית חכם (לפקודות הקוליות אין קשר ל-VERA, וניתן לעשות את זה בכל קונטרול עם כמעט כל בית חכם שקיים, זה קשור לאנדרואיד), אף פעם לא השתמשתי בזה, וכנראה שזה גם לא יקרה, מעבר לגימיק שאנשים מתלהבים ממנו בפעם הראשונה אין לזה שום שימוש (אפילו אם יש לך את ה-MOTOX) בזמן שיקח לך להגיד פקודות קוליות ולהפעיל את זה, תוכל כבר להפעיל 50 תרכישים ע"י קיצורי דרך באנדרואיד או תגי NFC

לא ברור בשביל מה בחרת ב-ZWAVE לבית חכם, אני קורא את ההודעה שלך ולא מבין אם בכלל קראת את הדיון, היתרון של ZWAVE זה הבית החכם, שליטה על תאורה ודוד ניתן לעשות עם הרבה מערכות אחרות שעלותם דומה למה שיעלה לעשות את זה עם ZWAVE, אבל זה חשמל חכם ולא בית חכם, ואם זה כל מה שאתה מחפש נראה שזה דיי מיותר לבחור במשהו שאסור ליבא לארץ

minime
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #133 

puma1 כתב:"המכשיר לא להיט בעייני, אולי בגלל שעדיין לא חיברתי חיישנים או מודולים...ופה הבעיה... "

יש לך מכשיר שלא שולט בכלום, ולא עושה כלום כרגע, ממש מפתיע שזה לא להיט בעיניך... בכלל לא ברור לאיזה להיט ציפית, רשמתי פה בדיוק מה אפשר לעשות עם ה-VERA

"כל חיישן מסכן מינימום 50$ נזק"

ואת זה גילית עכשיו ? אם מצאת בית חכם כזה במחיר נמוך יותר (ושאני אומר נמוך אני מתכוון בפחות מכמה עשרות אלפי שקלים) אשמח לשמוע עליו, לא ברור מה הפתיע אותך במחירים של המודולים והחיישנים אחרי שדובר על זה מספר פעמים בדיון

"בקרת אקלים לא רלוונטי לארץ לצערנו"

מה זה אומר לא הבנתי

"(ופה יוצאים בנזק, אם יש לכם עיניים גדולות ורוצים לשים מודול בכל מפסק) "
עיניים גדולות ? מה ? :?

"האמת ש-puma1 הסב את תשומת ליבי לטרנד של ה-vera שצובר תאוצה אך מה שבאמת גרם לי לרכוש את המכשיר זה הסירטונים הבאים:"

אין שום טרנד של VERA, זה בסך הכל קוטרולר שקיים כבר שנים, על סמך מה החלטת שזה טרנד ? זה לא מאושר בארץ ולכן לא שמעת על זה עד עכשיו, אין שום טרנד שהתחיל פתאום

לגבי הסירטוונים, פקודות קוליות אפשריות, וגם בעברית, אם זה מה שגרם לך לקנות את ה-VERA נראה שאתה מחפש גימיק ולא בית חכם (לפקודות הקוליות אין קשר ל-VERA, וניתן לעשות את זה בכל קונטרול עם כמעט כל בית חכם שקיים, זה קשור לאנדרואיד), אף פעם לא השתמשתי בזה, וכנראה שזה גם לא יקרה, מעבר לגימיק שאנשים מתלהבים ממנו בפעם הראשונה אין לזה שום שימוש (אפילו אם יש לך את ה-MOTOX) בזמן שיקח לך להגיד פקודות קוליות ולהפעיל את זה, תוכל כבר להפעיל 50 תרכישים ע"י קיצורי דרך באנדרואיד או תגי NFC

לא ברור בשביל מה בחרת ב-ZWAVE לבית חכם, אני קורא את ההודעה שלך ולא מבין אם בכלל קראת את הדיון, היתרון של ZWAVE זה הבית החכם, שליטה על תאורה ודוד ניתן לעשות עם הרבה מערכות אחרות שעלותם דומה למה שיעלה לעשות את זה עם ZWAVE, אבל זה חשמל חכם ולא בית חכם, ואם זה כל מה שאתה מחפש נראה שזה דיי מיותר לבחור במשהו שאסור ליבא לארץ
...
מצטער אם פגעתי לך בשירשור, אבל זו לא סיבה להתלהם.
מה שהתכוונתי זה שהמכשיר ובמיוחד החיישנים יקרים מדי לטעמי ויש להם עוד הרבה לשפר בכל מה שקשור לממשק.
רישום היחידה היה סיוט מבחינתי...היחידה אותנטית ולא black listed. רק ביום למחרת שניסיתי, הצלחתי.
דווקא התרשמתי יותר, ממכשיר דומה שנמכר באחד האתרים שנתת פה. ... ה-ZIPATO.
מדוע העדפת את ה-VERA עליו?

נכון, הורה וה-ZWAVE קיימים מספר שנים, אך התחום בשנה האחרונה תופס תאוצה ולכאורה הסירטונים שנתקלתי בהם במקרה בלי קשר לאשכול שלך, מעידים לדעתי על טרנד.

נכון, יכולתי ללכת על מערכת סינית פשוטה ב-200$ אך העדפתי משהו מודולרי....יכול להיות שזו היתה טעות.
מי יודע, אולי בעוד שנה המוצר הזה ימות...עכשיו כאשר גוגל מסתערת על התחום.

sagi4422
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: sagi4422
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #134 

minime,
ה ZIPATO עובד על ZIGBEE.
אין לא אפשרות ל MESH מה שאומר שכל התקן שהוא מחובר לחשמל 220V יכול לשמש כממסר.
בנוסף, הסתכלתי על המחירים והם לא הרבה יותר נמוכים, אולי 10 דולר פחות.
הייתרון הגדול בZIPATO או בכלל במוצרים מבוססים על ZIGBEE שניתן לבנות/לפתח מודולים לבד אבל פה שוב, אם תחשב רכיבים זמן ועוד רכיבים תגיע לאותו סכום של רכישת מודול שכזה.

הבעיה הגדולה בטכנולוגיה של ZWAVE היא שיש רק חברה אחת-שתיים שמפתחות את רכיבי התקשורת האלו. על כן, הם מרשים לעצמם, בפומבי! לקחת הרבה מאד כסף על הציפים. מקריאה בפורומים רבים הבנתי שרב המחיר, זה בכלל עלות הצ'יפ ולא כל מרכיבי המודול שמסביב.

גילוי נאות, הורה לייט ועוד 3 מודולים יושבים בקופסא כבר שבוע ועוד לא הספקתי להתעסק עם זה.

steveh
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

חיבור מתג לfibaro

נושא שלא נקרא #135 

שלום,

אני ממתין למשלוח של הוורה עם לא מעט מתגים של פיברו.
רציתי לדעת איך מתקינים את הפיברו במצב שיש מתג תאורה של המדרגות למשל שנשלט גם ממתג תאורה למטה וגם למעלה ממתג נוסף?
והאם צריך בכלל שתיים או שאפשר לשרשר בצורה כזו או אחרת.

אשמח גם לקבל מידע על מנעול שנשלט על ידי וורה שמתאים לדלתות בארץ.

תודה

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”