XBMC on Linux for Arm Devices

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi

מנהלים: מנהלי וידאו, מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

שלח תגובה
ido22
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 41 פעמים

לינק להודעה #331 

אני עובד עם הגרסה שלו ובינתיים יכול להמליץ עליה.

alon24
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 102 פעמים
קיבל תודות: 95 פעמים

לינק להודעה #332 

ido22:

האם אתה במקרה גם מתחבר לשרת טלויזיה TVHEADEND איתו?

עריכה:

ראיתי שTVHEADEND לא עובד
http://forum.xda-developers.com/showthr ... 29&page=27

dhead666
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 880 פעמים

לינק להודעה #333 

ilan8888 כתב:לא שמתי לב ללינק בהודעה שלך.

האם הגרסה תתאים גם למכשירים חד ליבתיים?
...
לא !
בפוסט הראשון בשרשור יש קישור לגרסת ביטא 2 של מערכת Buildroot של J1nx.

dhead666
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #334 

alon24 כתב:ido22:

האם אתה במקרה גם מתחבר לשרת טלויזיה TVHEADEND איתו?

עריכה:

ראיתי שTVHEADEND לא עובד
http://forum.xda-developers.com/showthr ... 29&page=27
...
dhead666==dhead2009
אבל אתה לא צריך להגיע עד לשם, בפוסט ראשון בשרשור זה בפסקה העוסקת ב-Amlogic קיים סעיף מגבלות שעדיין תקף.

alon24
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 102 פעמים
קיבל תודות: 95 פעמים

לינק להודעה #335 

dhead2009

(Y)

אם להיות כנים, בשלב הזה אני כבר לא קורא כ"כ את הדף הראשון, אלא בגלל שאני רואה כל הודעה פה, אני "חושב" שאני כבר לא צריך את זה.

אני מבין את שגיעותיי, ואני אקרא יותר את הפוסט הראשון,
תודה

נ.ב.

המכשיר אפילו כבר לא אצלי, נשברתי וקניתי ZOTAC ZBOX שאמור להגיע בקרוב, אני פשוט לא אוהב את הרעיון של המחשב (כמה שהוא קטן) ורוצה כל הזמן לעבור לפתרון כזה - רק שיעבוד ולכן אני לוחץ...

dhead666
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #336 

dhead2009 כתב:Corey Moyer aka croniccorey שחרר היום את RC1 של גרסה 1.00 של מערכת Buildroot (לינוקס) עבור מכשירים מבוססי Amlogic 8726-MX/M6 הדו-ליבתי.

...

בהקדם האפשרי אבצע בדיקה יותר מעמיקה, במיוחד בהקשר של סטרימים אינטרנטיים.

...
...
אני חוזר שוב ושוב בשרשור הזה על כך שיש עם פלטפורמת Amlogic בעיות רציניות והיא לא מומלצת.
עדיין המכשירים האלה אטרקטיביים בזכות מחיריהם, ביצועיהם וחבילת המוצר הכוללת.
לכן נשאלת השאלה האם לשימושים מסוימים יתכן שהפלטפורמה כן תתאים ?

שימו לב: הפוסט הזה עוסק במכשירי MX/M6 הדו ליבתיים.

אחזור שוב למה הפלטפורמה לא מתאימה:
(חזרה על סעיף מגבלות שבפסקה העוסקת ב-Amlogic שבפוסט הראשון המתעדכן בקביעות)
* טלוויזיה חיה: Tvheadend לא תקינה וגם יש באג עם ביטול שזירה.
* וידאו בביטרייט גבוה: כמו BD Remux וכו'.
* FullHD 3D: כלומר מצב FramePacked
בנוסף יש להדגיש שכרגע לא ברור אם XBMC תעודכן ל-Gotham אם כל מה שזה אומר.

אם כן אז שאלתי את עצמי לאיזה שימוש יתכן שניתן לייעד את הפלטפורמה ?
לשם כך ניגשתי לבדוק היום שוב את המכשיר.

1. נגן של תוכן מקומי בביטרייט סטנדרטי, כלומר סרטים 720P בנפח של כ-4GB ו-1080P בנפח של כ-8GB.
במקרה הזה חל שיפור רב, במיוחד עם תוכן 1080P ובבדיקה הקצרה שביצעתי אין כיום בעיות.

עם תחילת הפצת מכשירי Cubox-i ללקוחות בחודש הקרוב אז אדגיש שבמקרה הזה (נגן תוכן מקומי) אם ההפרש במחיר בין ה-Cubox-i2 למכשיר מבוסס Amlogic לא משמעותי למשתמש הרי שעדיף להמתין לביקורות על ה-Cubox-i2 (לדעתי כל קפיצת מדרגה נוספת במחיר כבר מצדיקה רכישת HTPC מובסס אינטל).
(או כל דגם אחר של Cubox-i, ספציפית ההתייחסות לדגם הזה כדגם הכניסה מבחינתי כמכשיר דו-ליבתי וזול)

2. קליינט מוזיקה headless.
במקרה הזה אין למכשירים האלה שום מתחרים (מבוססי XBMC), עם יציאת Spdif Coax ויציאה אנלוגית איכותית (אודיופילים: לא לצחקק) וכרטיס רשת אלחוטי מובנה (קליינט אלחוטי כמובן).

מכשירי MX/M6 עובדים עם כרטיסי קול חיצוניים (USB) אך במקרה הזה כרגע קיימות המגבלות הבאות:
* קודם כל לא כל כרטיס קול שבדקתי עם RC1 פעל ללא תקלות.
* כאשר מחובר כרטיס חיצוני לא ניתן לבחור מממשק XBMC את כרטיס הקול המובנה.
כרגע מחובר למכשיר שלי הכרטיס Creative Wireless Transmitter שעובד באופן מושלם ומצד אחד מחובר לרמקולים דרך היציאה האנלוגית ומצד שני משדר מוזיקה באופן אלחוטי ל-Creative Wireless Headphones.

שוב כפי שציינתי ב-1 אם ההפרש במחיר לא משמעותי ובכל מקרה מחברים כרטיס קול / DAC חיצוני אז הרי שאין למכשיר מבוסס Amlogic יתרון על ה-Cubox-i2.
בנוסף יש לקחת בחשבון שבמקרה של התמיכה בכרטיס קול חיצוני רגרסיה בגרסאות עתידיות בהחלט אפשרית.

3. נגן של תוכן מוזרם כלומר סטרימים אינטרנטיים המוצעים ע"י הרחבות שונות.
בבדיקות שערכתי קיבלתי תוצאות מעורבות תוכן שנפתח בהצלחה נוגן ללא כל בעיה ובזריזות אך לא כל התכנים שבדקתי נפתחו בהצלחה.

אדגיש שהקביעה הזאת אינה מוחלטת, בעיות הקשורות לתוכן מוזרם בד"כ אינן ספציפיות לפלטפורמה אלא לספריות תוכנה כמו ffmpeg ו-librtmp לכן יתכן שעדכון נוסף יפתור את התקלות.
בנוסף אינני צופה בד"כ בתוכן מוזרם, ההרחבות האלה מתקינות ללא ידיעת המשתמשים הרחבות/סקריפטי עזר ויתכן שבמהלך הבדיקה היה חסר לי סקריפט אחד או יותר.

עריכה: לאחר בדיקה מאוד ממושכת שבמהלכה הותקנו מחדש ההרחבות שנבדקו והותקנו הרחבות נוספות (20+) אני לוקח בחזרה את דברי, המכשיר ניגן כמעט כל דבר שנזרק עליו כאשר היוצאים מהכלל ככל הנראה לינקים "שבורים" והרחבות בודדות, ראו פירוט הודעה רביעית בהמשך (הודעה 340).

עריכה: באגים נוספים בגרסה RC1:
* לא הצלחתי להתחבר לרשת אלחוטית.
עריכה 2: תוקן בגרסת הניסיון האחרונה ראו הודעה בנושא.
נערך לאחרונה על ידי dhead666 ב 07/01/2014 15:57, נערך 3 פעמים בסך הכל.

dhead666
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #337 

הפוסט הראשון בשרשור עודכן עם המידע העדכני ביותר לגבי מכשירי Amlogic כאשר הפסקה העוסקת ב-Amlogic פותחת בשורה התחתונה המכשיר העדיף ביותר מבחינתי מכל המוצרים מבוססי Amlogic.
"עדיף", כיוון שהבעיות הקיימות עם מכשירי Amlogic מונעות ממני לתת המלצה גורפת לכן על המשתמשים לקרוא בעיון רב את סעיף מגבלות בפוסט הראשון בשרשור ולהסיק באופן עצמאי אם המכשיר יתאים להם.

שוב, אני חוזר על הבקשה הקודמת ע"מ שלא תתפספס בין הפוסטים: משתמשים הצופים בתוכן מוזרם (סטרימים אינטרנטיים מהרחבות) שהתקינו את גרסה RC1 של Corey אנא חוו דעתכם בהקשר של תקלות בניגון תכנים מוזרמים.

dhead666
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #338 

* עדכון לגבי מחירים: (פורסם גם בפוסט הראשי).
Acemax, החנות המועדפת עלי ב-Aliexpress שחלק לא קטן מהקישורים לרכישה ב-Aliexpress בפוסט זה מובילים למוצריה עברה לשירות משלוח EMS ולגבות דמי משלוח גבוהים עבור משלוח לארץ.
פניתי בנושא לנציגת החנות ואעדכן כאשר אקבל תשובה.
עם Acemax היה לי ניסיון רכישה מאוד חיובי, אין ברצוני לקשר למוצרי חנות נוספת מ-Aliexpress ללא המלצות גולשים, אציין של-Acemax קיימת עוד חנות ב-Aliexpress שבה עדיין ניתן לקבל משלוח חינם עם חלק מהמוצרים (כולל המוצר המועדף עלי IPTV18 Pro).
ניתן כמובן לבצע חיפוש ב-Aliexpress ולמצוא את אותם המוצרים אצל מוכרים נוספים, אדגיש שחובה לוודא שהמפרט זהה כיוון שמראה חיצוני יכול להטעות.
מי שחושש לבצע רכישה דרך Aliexpress מוזמן כמובן לרכוש דרך DX ואז ניתן גם לשלם באמצעות Paypal.

* Corey פרסם שכעת מתווספת תמיכה ל-TV Stick מבוסס M6/MX הדו-ליבתי, g02ref, כנראה זהה ל-MK810 הנמכר ב-Aliexpress ותחת שמות נוספים.
בשלב ראשון אושר שהמכשיר העלה את מערכת ההפעלה ו-XBMC ללא קושי וניגן וידאו בהצלחה.
במחיר של מתחת ל-50$ מדובר בפתרון זול ביותר ללא פשרה על ביצועים אך חובה לציין שהמכשיר מגיע ללא שלט, עם כניסת USB בודדת ועם כרטיס רשת אלחוטי בלבד.

* פורסם אתמול וידאו חדש המדגים את הפלטפורמה מרובעת הליבות של Amlogic וניגון וידאו 4K.
בוידאו נציג חברת Geniatech/Mygica מציג את המכשירים ATV1800 וככל הנראה ATV580 (שעליו מודגם הוידאו).

M2
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

לינק להודעה #339 

תודה על העידכון כבר זמן רב אני מחכה לאיזה סטיק שיריץ את XBMC חלק ללא בעיות
מקווה שיש התקדמות בזה

dhead666
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #340 

dhead2009 כתב: שוב, אני חוזר על הבקשה הקודמת ע"מ שלא תתפספס בין הפוסטים: משתמשים הצופים בתוכן מוזרם (סטרימים אינטרנטיים מהרחבות) שהתקינו את גרסה RC1 של Corey אנא חוו דעתכם בהקשר של תקלות בניגון תכנים מוזרמים.
...
החלטתי לקחת את הנושא לידיים ולבצע בדיקה יותר מעמיקה שבמהלכה נבדקו הרחבות וידאו רבות יותר עם גרסה RC1 של Corey עבור מכשירי M6/MX הדו ליבתי.

אדגיש שהפוסט הזה עוסק בהקשר הטכני בלבד, תאימות לניגון תכנים מהרחבות וידאו.
אין לראות בכתוב המלצה על הרחבות כלשהן או עידוד הפרת זכויות יוצרים.
אין לבקש לינקים להרחבות האלו או לפרסם כאלה בשרשור זה, גם אם הפורום לא אוסר זאת כפותח השרשור אני אוסר זאת.
אני לא הולך לבדוק הרחבות נוספות מעבר למתואר כך שאל תפנו אלי בבקשה כזו.

במהלך הבדיקה נבדקו ההרחבות מהמקור העברי ונדמה לי שלמעט 23TV, Nana ו-Hot VOD (ו-Sdarot.tv שדרשה משתמש) כל ההרחבות עבדו ללא בעיה (לפחות עם התכנים שנבדקו).

לא היה שום קושי עם תכנים מ-1Channel, MashUP, Teledunet, Apple iTunes Trailers, Canal+, Engadget, ESPN, Simply Movies, MTV.de, Much Movies HD, NBA Video, NFL.com, Revision3

ההרחבות ITV, NotFilmon לא עבדו כנדרש.

נבדקו הרחבות וידאו נוספות שאני לא רואה טעם להזכיר, נדמה לי שמבחינת ההרחבות ה"אפורות" לא השמטתי דבר.

בסה"כ קיימים מעט חריגים אך ברוב המקרים אין בעיה בניגון תכנים מהרחבות וידאו, לפחות מהתכנים הספורים שנבדקו מכל הרחבה, כפי שכבר ציינתי אני לא משתמש בהרחבות האלו ביומיום.

אם כן המסקנה שלי היא שבתיאוריה המכשיר מושלם עבור מי שמחפש נגן לתכנים מהרחבות וידאו.
למה בתיאוריה ? כיוון שההרחבות וידאו במיוחד אלה ה"אפורות" לא תואמות כל גרסת XBMC, לדוגמה חלק רב מההרחבות ה"אפורות" לא תואמות לגרסאות ה-alpha של Gotham (אנו לפחות חודש שלם וגרסת alpha אחת אחרי שהתחיל השינוי שגרם לאי התאימות), אני לא בטוח אם הן יהיו תואמות ל-Frodo כאשר תצא Gotham, ועוד לא ידוע אם תצא גרסת Gotham של XBMC עבור פלטפורמת Amlogic.

M2
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #341 

יצא לך לבדוק את MUSH UP?

dhead666
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #342 

M2 כתב:יצא לך לבדוק את MUSH UP?
...
dhead2009 כתב: אני לא הולך לבדוק הרחבות נוספות מעבר למתואר כך שאל תפנו אלי בבקשה כזו.

...

לא היה שום קושי עם תכנים מ-1Channel, MashUP, Teledunet, Apple iTunes Trailers, Canal+, Engadget, ESPN, Simply Movies, MTV.de, Much Movies HD, NBA Video, NFL.com, Revision3

...

... נדמה לי שמבחינת ההרחבות ה"אפורות" לא השמטתי דבר.
...

o2ri
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 139 פעמים
קיבל תודות: 465 פעמים

לינק להודעה #343 

dhead2009 כתב: לדוגמה חלק רב מההרחבות ה"אפורות" לא תואמות לגרסאות ה-alpha של Gotham (אנו לפחות חודש שלם וגרסת alpha אחת אחרי שהתחיל השינוי שגרם לאי התאימות), אני לא בטוח אם הן יהיו תואמות ל-Frodo כאשר תצא Gotham Amlogic.
...

לדעתי אין שום דאגה לגבי ההתאמה שלהם , זה שינוי של ספרה אחת בקובץ XML שמתאר את גרסאת המינימום שXBMC דורש -לא שינוי אמיתי בקוד.
זו השיטה של לחכות עד שלא יעבוד למספיק אנשים ... ורק אז לעדכן.

M2
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #344 

סליחה פספסתי את זה :)

dhead666
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #345 

עוד עדכון לגבי מכשירי Amlogic 8726-MX/M6 הדו-ליבתיים, הפעם בנושא טלוויזיה חיה.

אדגיש שמדובר בעדכון ראשוני אך אחת הסיבות לפרסום היא לעורר עניין בקרב הגולשים בעלי מכשירים מבוססי הפלטפורמה המסוגלים לעזור בבדיקות.
ברגע שיהיה פתרון לנושא אעדכן באופן מסודר ע"י סקירת המוצר באופן פרטני בנפרד משרשור זה.

אחד המפתחים שחתום על NDA עם Amlogic אישר בפני כי החברה תוציא בקרוב עדכון לקרנל Linux 3.10 למשפחת השבבים MX/M6 הדו-ליבתיים ושבבי M8 מרובעי הליבות.
לדברי המפתח העדכון סופסוף יפתור את הבאג עם ביטול השזירה (deinterlacing).
למפתח ולחברות נוספות כמו Geniatech כבר יש גישה לגרסת קרנל זו אך הוא לא בדק את קבצי הדוגמה ששלחתי לו עדיין, אם וכאשר יעשה זאת אעדכן.
גרסת קרנל זו כבר כוללת כבר את רוב מוצרי ה-DVB הפופולריים כיום כדוגמת ITE 9135, AF9015 וכד'.

בהמשך לבדיקות גרסה RC1 למכשירי MX/M6 של Corey ולאחר דיווח של משתמש ש-Tvheadend תקינה, עברתי לבדוק שוב את Tvheadend, הפעם באופן יותר דקדקני.
במהלך הבדיקות הגעתי למסקנות קצת יותר מדויקות וברורות על מהות התקלות עם Tvheadend ושידורי עידן+.

* בעיה ראשונה נובעת מרגישות יתרה לבעיות בשטף הנתונים של הוידאו הנובעות מבעיות קליטה, הדגש הוא על רגישות יתרה כיוון שלדוגמה עם ה-Raspberry Pi ועם מערכת מבוססת x86_64 סטנדרטי התוצאה אינה כה קיצונית כמו עם Amlogic.
בהזדמנות הראשונה אנסה לשפר את איכות הקליטה שלי ולבדוק האם ניתן להעלים את התופעה לחלוטין.
חובה להדגיש שמדובר בבאג לכל דבר, רגישות גבוהה לבעיות קליטה זה לא דבר רצוי כלל.

* בעיה שנייה היא שהשילוב של קליינט Tvheadend עם מעבד הוידאו של Amlogic לא מסתדר עם הקידוד AAC והפרמטרים שלו (שבו נעשה שימוש עבור האודיו בעידן+).
צריך לציין שהבעיה מופיעה עקב העובדה של-Tvheadend יש demuxer-ים פנימיים ואם מנגנים את סטרים ה-HTTP משרת Tvheadend לא נתקלים בתופעה.
המסקנה שלי היא שמי שמבין בנבכי XBMC ומקודדי האודיו יוכל לפתור את הבאג בקלות ואני מקווה לראות פתרון לכך בהקדם.

חשוב לציין שכל זאת נכון רק לגרסה RC1 עבור מכשירי MX/M6, לעומת זאת בגרסת beta2 של J1nx למכשירי M3 יש כנראה לפחות 2 באגים נוספים, אחד מהם גורם למערכת לקרוס והשני לא מאפשר פענוח וידאו מ-Tvheadend בחומרה.
ככל הנראה הבאגים היחודיים ל-M3 יפתרו עם עדכון ל-XBMC אך מאחר שאין גרסה עדכנית יותר ל-M3 אינני יכול לאשר שאכן כך.

מהכתוב לעיל ניתן להסיק את שתי המסקנות הבאות:
* צפויה התקדמות משמעותית עם עידן+ על פלטפורמת Amlogic MX/M6.
* אם צפיה בעידן+ חשובה לכם אז התרחקו ממכשירי M3 החד-ליבתי.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”