המלצה על פטיפון חדש תקציב באיזור 2-3 K ש"ח

פטיפונים, טייפ-סלילים, אקולייזרים ושאר ציוד אנלוגי.

מנהלים: מנהל אודיו, מנהלי אודיו אנלוגי

rosh1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 131
הצטרף: ספטמבר 2007
מיקום: הוד השרון
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

המלצה על פטיפון חדש תקציב באיזור 2-3 K ש"ח

לינק להודעה #1 

שלום
לאחר הרבה שנים בהם שכבו לי תקליטים עתיקים בבית אני רוצה לחבר פטיפון למערכת (כניסת פונו) ולהתחיל לשמוע מחדש את הצליל הזה כולל רכישת תקליטים חדשים מפעם לפעם. נראה לי שארצה הנעת רצועה ואפשרות להחליף ראש מיצרנים שונים.

אשמח לקבל המלצה על פטיפון(ים) לרכישה בארץ או מחול (אמזון וכו) עם נימוקים מתאימים

תודה

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

לינק להודעה #2 

הסיבה שאתה לא מקבל כאן תגובות היא שאתה נופל בתחום ביניים. $800 זה לא סכום שמסוגל להעמיד פטפון מודרני טוב. כל ה-Rega וה-Project שנכנסים בתקציב הזה הם פטפונים שמביני עניין מתרחקים מהם למרות שהביקורות 'מטעם' משבחות ומהללות ולמרות שהרבה שרכשו אותם 'יהללו' אותם (אחרת מה יגידו?). מי שמצוי בפורומים של האנלוגים הכבדים בעולם, שומע את חוות הדעת האמיתיות. אם אתה יודע מה טוב לך תתרחק מהפלנרים האסנטשיאלים, הקרבונים וכל מה שאין לו בסיס בעובי של לפחות תשעה סנטימטר.

מכיוון שכבלת את הידיים של אלה שמנסים בכל זאת למצוא לך משהו הולם עם ה'חדש' בלבד - אין לך הרבה אופציות. הדבר היחידי שעשוי להיכנס בתקציב הזה הוא פטפון SL-1210 של טכניקס, מ-eBay במצב NOS או NIB. הייצור של אלה נפסק ב-2010 ואולי יש כאלה שנותרו למישהו במלאי במצב חדש.

אם תתפשר על וינטאז' יש כאן המון המלצות על פטפונים שביצועיהם עולים בהרבה על כל מה שאפשר למצוא ב-3000 ש"ח בחנויות. לא מזמן ראיתי בלוחות Oracle Alexandria מדהים בשבר מהתקציב שלך. אם לא - תחזור עם אותו תקציב בדולרים ולא בשקלים ונמצא לך משהו שהוא פשרה.

גם 'הנימוקים' שאתה דורש קצת מרתיעים אנשים. אף אחד לא אוהב שיעורי בית מהאינטרנט. אני למשל, לא מתכוון לנמק לך למה לא לקנות פרוג'קט או לתת רשימה של נימוקים למה כן לקנות טורנס.

rosh1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 131
הצטרף: ספטמבר 2007
מיקום: הוד השרון
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

לינק להודעה #3 

קודם כל תודה על התשובה.

אני רוצה להסביר מדוע אני מחפש מכשיר חדש: באופן עקרוני אני מתרחק מציוד יד שניה ובפרט מציוד אקטיבי ובטח ובטח מציוד הכולל חלקים נעים וכו כמו פטיפונים שבאופן טבעי נתונים לבלאי הרבה יותר גבוה יחסית מציוד פסיבי (כמו למשל רמקולים ואפילו מגברים וכו). פשוט אין לי דרך להבטיח את אמינות הציוד שנקנה מיד שניה לאורך זמן אפילו לא ליום, שבוע, חודש וכו מיום הקניה. בכל מקרה אני מודע לכך שיש שוק לא קטן בעניין יד שניה, אבל אני לא בפנים - עניין של העדפה וטעם אישי.

אני מסתכל באתרים כמו אמזון ואי-ביי בחו"ל כמו גם אתרי חנויות מתמחות בארץ ורואה פטיפונים ברמות מחיר ללא קשר ישיר לביצועים או מפרט. גם לא מצאתי אתר שיבצע השוואה רצינית בין פטיפונים הנמכרים היום בשוק. ראיתי פטיפונים כגון DUAL, פיוניר וכו ברמות מחיר הרבה יותר נמוכות מהתקציב שלי ועדיין לא ברור לי מה הקריטריון לבחירה.

רכשתי לפני מספר שבועות רסיבר ק"ב לאחר "מחקר" ארוך ואני מרגיש שבדקתי הרבה מאוד אפשרויות עם פרמטרים וקריטריונים ברורים שאיפשרו לי לבחור את המכשיר המתאים לי ביותר.

בעניין הפטיפון, כאמור, אני לא בדיוק מבין מהם הקריטריונים והפרמטרים איתם אפשר להשוות פטיפונים שונים כך שיבדילו באופן שיורגש באוזן שמדובר במכשירים שונים הנשמעים טוב או פחות לאוזן .

אולי אם אנסח אחרת את השאלה אוכל לקבל כיוון טוב יותר וזה בדיוק מה שאני שואל למעלה

תודה

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

לינק להודעה #4 

הפרמטרים החשובים המיידים הם רמת רעש ה-Rumble, אחוז ה-Wow וה-Flutter, רמת המסיבות של הפלטות, הספק המנוע ביחס לסוג ההנעה - ונתוני הזרוע - עם דגש על מסה אפקטיבית ונתוני הראשים המיועדים. עם זאת - אין כל דרך להשוות בין פטפונים על סמך הנתונים המוצהרים בלבד. זהו אינדקס הערכה בלבד.

מה שחשוב בפטפון זה סוג ההנעה, מערכת שיכוך והשקטה של רזוננסים, מבנה וסוג הזרוע ורמת הרעש המכני שהפטפון מייצר בפעולתו. סוגי ההנעה המקובלים היום הם הנעה באמצעות רצועה או הנעה ישירה. (ישנם סוגים נוספים אך הם אינם נפוצים עוד). בפטפון מונע רצועה, נהוג שהרצועה מתפקדת גם כחלק ממערכת השקטת הרזוננסים בכך שהיא מפרידה את המנוע מהפלטה שעליה מונח התקליט. המנוע מניע את הפלטה הראשית (או המשנית) באמצעות רצועת גומי. הצלחתו של המכלול תלוי בגורמים רבים אחרים. חלק חשוב ממערכת ההשקטה הוא הצורה שבה מופרד החלק הנע של הפטפון מהבסיס הקבוע.

בפטפונים 'תלויים' החלק הנע מופרד מהחלק הקבוע באמצעות קפיצים עליהם הוא תלוי. ישנם פטפונים שאינם 'תלויים' שבהם מופרד הבסיס הפנימי מהבסיס החיצוני באמצעות קפיצים או חומרים משככים. בפטפונים בעלי הנעה ישירה, בהם המנוע מניע את הפלטה (או את הציר המרכזי) מערכת השיכוך יכולה להיות מורכבת משריון כבד הממסך רזוננסים. לרוב סוגי הפטפונים יש גם התקנים שונים (רגליים) שמבודדות אותם מהמשטח עליו הם מונחים. אלה יכולות להיות תושבות גומי פשוטות, התקני סורבותאן מורכבים, ספייקים או התקנים אחרים.

חלק חשוב נוסף שמשפיע על ביצועים של פטפון הוא הציר המרכזי. בהנעה ישירה - קשה לייצר ציר שקט וחזק שמסוגל להחזיק מנוע בעל עצמה. בפטפון מונע רצועה הציר אמור להיות שקט מאוד. אין, למשל, שימוש במסבים כדוריים בצירים כאלה. הם גורמים לרעש (Rumble) רב מידי.

הפלטה שעליה מונח התקליט אמורה להיות בעלת תכונות משככות אף היא. מסה גדולה (פלטה כבדה) היא אחת הדרכים להשיג זאת. זה מציג, בתורו, בעיה נוספת שכן פלטה כבדה יותר קשה להניע. מנוע רב הספק הדרוש להנעת פלטה כזו - הוא גם בעל נטייה ליצר יותר רעש בשעת פעולתו.

לזרוע תפקיד קריטי בתפקוד הפטפון. זרוע טובה אמורה לתמוך בראש, לסייע ביכולת העקיבה שלו אחר חריצי התקליט, לשכך רזוננסים שמקורם ברעידות המחט, לא להציג לראש 'נטיות' אנרטיות ולנסות למשוך אותו לכיוון כלשהו מעבר לכיוון תנועתו הטבעית בחריצים וכל זאת תוך כדי שמירה על משקל קבוע המופעל על המחט ועל זווית קבועה של תקיפת התקליט. אלו הן לא משימות פשוטות ופתרון הנדסי טוב לכל הבעיות האלה - הוא מורכב.

למה זה חשוב?

זו לא חכמה לייצר פטפון. הטכנולוגיה אינה מורכבת. עם זאת, קשה מאוד לייצר פטפון שנותן מענה הולם בכל התחומים שציינתי. רק סוגיית המנוע לבדה, כלומר תכנון, פיתוח וייצור של מנוע אמין ושקט - היא משימה קולוסלית בפני עצמה. מנועים טובים הם יקרים לייצור.

פלטות מסיביות, חרוטות בדיוק רב - גם הן מסובכות ויקרות לייצור. פטפונים זולים לייצור, למשל, (שעשויים להיות יקרים לצרכן) עשויים לנסות לפתור בעיה זו ע"י שימוש בפלטה אקרילית זולה יותר.

חריטת מסב איכותי - וייצור המוני שלו - היא בעיה דומה. גם בסיס מסיבי, מערכת שיכוך, רגליים טובות, קפיצים, גומיות וחלקים מכניים רבים - מייקרים את הייצור ככל שרמת הדיוק והאיכות הגלומה בהם עולה.

הזרוע, והמנוע, הם החלקים היקרים ביותר לייצור. הזרוע בלבד היא לעתים פרי תכנון של שנים ונהוג, כמו בתעשיית הרכב, ששלדה או בסיס של זרוע מוכרת ואמינה - משמש יצרנים לפיתוח זרועות מדגמים חדשים. כל זאת ועוד לא ציינתי את סוגי הפטפונים הידניים, החצי אוטומטיים והאוטומטיים המלאים. לכל סוג כזה דרושה התייחסות נוספת ותשומת לב תכנונית משלו.

בקיצור, אלוהי הפטפונים שוכן בפרטים הקטנים. יצרן פטפונים אינו יכול להקפיד בכל הפרטים שציינתי ובו בעת למכור פטפונים במחיר שווה לכל נפש. איכותו של פטפון מתבטאת מיידית במחירו. היה קל להבחין בכך, ללא פערי התיווך, יבוא, מיסוי וגם לעתים החמדנות והשרלטנות של המפיצים המקומיים בשווקים השונים והמוכרים אך בעיקר ללא מדיניות המשווקים. המשווקים המודרניים הם זן חדש של טווי אסטרטגיות לבלבול ציבור הצרכנים עד כדי אבדן עשתונות וזניחת התנהגות צרכנית הגיונית בסיסית. מיתוג ופרסום אגרסיבי הן טקטיקות אפקטיביות באסטרטגיה הזו והן מטילות עול כבד על שיקול הדעת הצרכני. רוב הפטפונים הפופולריים המודרניים הם פטפונים זולים לייצור בעלי הקפדה רופפת מאוד על איכות הפרטים הקטנים. כדי להשכיח את העובדה הזו מעיני צרכנים, הם מציעים עיצוב צעיר ורענן בדמות בסיס דקיק בגימור אקרילי מבריק.

פטפונים איכותיים, כאלה שהקפידו בפרטי ייצורם לפני 30 ו-40 שנים, עשויים, בתשומת הלב הראויה ובטיפול תחזוקתי הולם, לתפקד פי מונים, טוב יותר מפטפונים מודרניים - ורמת ביצועיהם עולה עליהם, כמעט תמיד. מבחינת ערך הכסף - אין להם תחרות אמתית וישנם דגמים מובחרים שאף מבחינת ביצועים נטו (אבסולוטיים, ללא קשר לעלות) מגמדים ביצועים ואיכות של פטפונים מודרניים עד רמת מחיר של פי חמש ובעזרת שדרוגים אף למעלה מכך.

sergeit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 440
הצטרף: אוגוסט 2007
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 9 פעמים

לינק להודעה #5 

השאלה היא מה המטרה, אם אתה לא מגדיר את עצמך כאודיופיל, וצריך בסה"כ מכשיר שייסובב תקליטים וייראה נחמד - קנה פרוג'קט, זה בסדר.
אבל אם השקעת הרבה כסף וזמן בבנית מערכת, היא מאוזנת ומספקת אותך - אתה צריך משהו יותר טוב שזה אומר הרחבה משמעותית של תקציב, או וינטג'.
אנסה לתת רפרנס.
את הפטיפון הזה
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Garra ... onearm.JPG
מחרתי לא מזמן (ללא זרוע) בתקציב שלך - ב- 3200

זה הפיתוח המודרני שלו (כמובן כולו נוצץ, אבל אותו הרעיון), המחירים בפנים
http://www.smartdevicesinc.com/lori-501.html
אולי דוגמא קצת קיצונית, אבל זה הכיוון

efi1965
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 1530
הצטרף: ספטמבר 2006
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 58 פעמים

לינק להודעה #6 

אני הייתי מברר טוב לגבי הטורנס הזה עם הזרוע מצויינת:
http://www.hifimusic.co.il/%D7%98%D7%95 ... 17875.html

עומד בתקציב וברמה גבוהה משמעותית ממה שתקבל.

rosh1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 131
הצטרף: ספטמבר 2007
מיקום: הוד השרון
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

לינק להודעה #7 

תודה על התגובות,
טומי, התגובה המפורטת והמאוד מקצועית שלך נותנת לי כיוון והתחלה של יכולת לגשת לבחירת פטיפון מתוך הבנה ואפשרות להבדיל בין סוגים שונים של פטיפונים הקיימים בשוק.

חיפשתי קצת השוואות ברשת ומצאתי כאן: http://iamthejeff.com/post/13/turntable ... ison-chart

משך את עיני הפטיפון הזה: ST 150 STANTON במחיר כולל (הובלה ומיסים) של מעט מעל התקציב שלי וביקורת כמכשיר בר השוואה ל 1200:

http://www.amazon.com/gp/product/B00011 ... PDKIKX0DER

החשש הוא רק מנושא האחריות ותלאות הדרך (בכל זאת פטיפון) ...

אשמח לשמוע דעות
תודה

capten
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 479
הצטרף: יולי 2011
מיקום: kfar saba
נתן תודות: 104 פעמים
קיבל תודות: 138 פעמים

לינק להודעה #8 

לא כתבת לאיזה מגבר ורמקולים אתה רוצה לחבר הפטיפון
גם זה גורם נכבד במערכת השיקולים

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

לינק להודעה #9 

משך את עיני הפטיפון הזה: ST 150 STANTON במחיר כולל (הובלה ומיסים) של מעט מעל התקציב שלי וביקורת כמכשיר בר השוואה ל 1200
...
לא יודע מה להגיד לך. אני מושקע אישית בעל כורחי בדגם הזה. אשתי רכשה כזה, בניגוד לדעתי, לפני שנה - כנראה בגלל שנמאס לה מההתעסקות שלי בוינטאז'. אני טוען שהיא רכשה אותו בגלל הצבע המטאלי הכחול שלו. היא טוענת שהוא נשמע לה הכי טוב ממה שהציעו לה - ויש לה בבית מבחר לא רע להשוואה. מצד שני הציעו לה בדיוק את הפטפונים שציינתי קודם - פרוג'קטים, RP'ים ופלנארים, שלא להזכיר כל מיני AT ודומיהם. אני לא ממש זוקף זאת לחובתה. מכל הדרעק שהיא שמעה - היא בחרה את הכי פחות גרוע.

עם זאת, הפטפון עמוס בטונות של אלקטרוניקה מיותרת ומטופשת. יש לו אקוויליזר פנימי, יציאת S\PIDF ושתי אופציות להארקה. רוב הפיצ'רים שלו מיועדים ל-DJ'ים מהסוג הכי גרוע - אלה שמשחיתים תקליטים. יש לו אפילו איזה כפתור שמנגן את התקליט הפוך. למה זה טוב לכל הרוחות? לא אשתי, ובטח לא אני, לא משתמשים באף אחת מהיכולות האלה. אני, למשל, לא השתמשתי מעולם, אפילו בסלייד של הפיץ' ב-SL. מה יש לי לעשות עם רוורס בסטנטון?

אני לא יכול להגיד שהוא פטפון לא טוב. לי נראה שסטנטון ניסו להשתלט על הטריטוריה של טכניקס משום שהוא מאוד דומה - והניסיון לשפר את מודל החיקוי המקורי ממש מורגש. הוא שוקל טון ונראה שיש לו שריון יותר כבד מהטכניקס שמשלב גם פלדה וגם גומי כבד וגם הרגליים טובות יותר. הוא שוקל לפחות 20 ק"ג ואני לא ממש בטוח שיש לכל המשקל הזה הצדקה. אני ממש לא יודע איך מחולק שם המשקל - אשתי לא מרשה לי להתקרב אליו עם מברג. אני כן יכול לראות שיש לו זרוע S בעלת מסה אפקטיבית בינונית, שהגיעה עם ראש מהנחותים והדפקטיביים ביותר של סטנטון, שאשתי השאירה בחנות. קל מאוד לכוון אותו ולגרום לו לנגן מיד ובלי להסתבך. אף אחד מאתנו לא משתמש בו במוד של אקוויליזר פנימי או הארקה לראשי.

אני לא מצליח, למרות שנורא התאמצתי, לזהות איזשהו הבדל בין הסאונד שהוא מפיק לבין הסאונד של הטכניקס (SL-1210). הייתי שמח מאוד, לו היה מתברר, שהמקור עולה על החיקוי. לא זה המצב. פשוט אין הבדל.

אם יש לך תקציב לשגר 20 ק"ג, הייתי מציע שתבחר מטען שיצדיק זאת ביתר שאת.

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4763
הצטרף: יוני 2006
מיקום: מרכז
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 492 פעמים

לינק להודעה #10 

tnsilver כתב: יש לו אפילו איזה כפתור שמנגן את התקליט הפוך. למה זה טוב לכל הרוחות? לא אשתי, ובטח לא אני, לא משתמשים באף אחת מהיכולות האלה. אני, למשל, לא השתמשתי מעולם, אפילו בסלייד של הפיץ' ב-SL. מה יש לי לעשות עם רוורס בסטנטון?
...
לנגן את התקליט הפוך (רוורס) זה פיצ'ר אדיר בפטיפון! ככה אתה יכול לחפש ולמצוא כל מיני מסרים נסתרים / חתרניים / קונספירטיביים וכיו"ב בהקלטות שבאופן רגיל נשמעות תמימות. התקליט הלבן של הביטלס הוא הראשון שעולה בדעתי, עם המסרים בדבר מותו של פול מקרטני. וגם ללד זפלין לא חסר, לפי האגדה. אני מעוניין כבר הרבה שנים בפטיפון שמנגן גם אחורה, אבל עד כה לא מצאתי כזה במחיר נורמלי ובאיכות מספקת (זה קיים בעיקר בדגמי DJ שהם לרוב נחותים מכל שאר הבחינות).
.Anything can be done, but it's only done if it's done

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

לינק להודעה #11 

קשה לי לדמיין מה עובר על מחט כשמנגנים תקליט הפוך. האסוציאציה המידית שעולה לי לראש היא דחיפה של מכונית בעלת גיר ידני שתקוע ברוורס.

שמעתי על 'מסרים סמויים' בעבר. מעולם לא שמעתי אותם. אני מאמין שאלה הן ברובן שמועות והדוגמאות החיות האותנטיות היחידות שקיימות (אם קיימות) הן תוצאה של אפקט low tech שהונדס במאמץ רב בהקלטות בודדות בימים שבהם המעבר מרמקול ימין לרמקול שמאל היה פסגת הטכנולוגיה. סוג של בדיחת טכנאים פנימית.

יצא לכם לשמוע דבר כזה באופן אישי? מתקליט? בבית?

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4763
הצטרף: יוני 2006
מיקום: מרכז
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 492 פעמים

לינק להודעה #12 

שמעתי מסרים כאלה דרך תכניות ברדיו אבל לא מתקליטים ישירות. אני מניח שגם ברשת אפשר למצוא. מה שאני כן יודע זה שהיה נהוג למצוא את המסרים האלה (ובכלל להאזין להקלטות אחורה) מעל גבי סלילים של טייפ, לאו דוקא פטיפון. אני לא יודע אם לפני עשרות שנים היו פטיפונים שניגנו אחורה (אולי כאלה של תחנות שידור), אבל טייפים של סלילים הציעו את האפשרות הזו כבר באותה תקופה, וייתכן שלמעשה עוד מראשית ימיהם. אז הדרך הכי קלה היתה להקליט את האלבום על סלילים ואז להשמיע אותם אחורה בטייפ (i) .
.Anything can be done, but it's only done if it's done

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

לינק להודעה #13 

כן. בדקתי קצת ב-wiki. מסתבר שיש תופעה כזו. הרשימה ארוכה יחסית אך מדובר בחלק מזערי על גבול ה'בלתי קיים' ממאגר המוזיקה הידוע וזאת בז'אנר של רוק בלבד. מעניין מאוד! שווה לעבור על הרשימה. המסרים אגב, רדודים על גבול הטפשיים בעליל. לא משהו ששווה להרוס בגללו מחט. טייפ הוא כנראה רעיון מוצלח יותר.

המסר הכי חמוד שמצאתי, של להקת B-52 מהאלבום 'Detour through your mind', הוא:
[left]I buried my parakeet in the backyard. Oh no, you're playing the record backwards. Watch out, you might ruin your needle.
[/left]
...
ללהקת Vicious Rumors באלבום Out of the Shadows יש את המסר הכי חינוכי שמצאתי ולא ברור לי למה טרחו להסתיר אותו כלל:
[left]
Be nice to your mom and dad. Don't abuse. Don't blow your brains out on drugs. Rock your brains out! By the way, you're ruining your needle![/left]
...
לד זפלין - אגב, חסכו לנו 'תרגילים' כאלו :)

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4763
הצטרף: יוני 2006
מיקום: מרכז
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 492 פעמים

לינק להודעה #14 

לגבי הביטלס המאמר בויקי לא הביא את כל הרמזים שיש. לגבי לד זפלין, אני זוכר שפעם שמעתי שב-Stairway to heaven חבויים מסרים שטניים שנשמעים בניגון אחורה. ייתכן שגם עוד שירים שלהם. בטוח יש על זה מידע ברשת.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

לינק להודעה #15 

efi1965 כתב:אני הייתי מברר טוב לגבי הטורנס הזה עם הזרוע מצויינת:
http://www.hifimusic.co.il/%D7%98%D7%95 ... 17875.html

עומד בתקציב וברמה גבוהה משמעותית ממה שתקבל.
...
מצטרף להמלצה בחום רב. (Y)

שלח תגובה

חזור אל “אודיו אנלוגי”