Tvheadend v3.4 שוחררה.

תוכנות ניהול מדיה: KODI, תוספים, XBMC, Media Portal, PLEX וכו'
dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 879 פעמים

Tvheadend v3.4 שוחררה.

נושא שלא נקרא #1 

אני מנצל את הזדמנות זו ע"מ לתת קצת פרסום לTvheadend.

Tvheadend למי שלא מכיר היא תוכנה שמשמשת כשרת PVR המסוגלת בעזרת כרטיס טלויזיה לקבל שידורי טלויזיה דיגיטליים (עידן+, לווין) ולהפיצם ברשת הביתית.
צפייה בשידורים יכולה להיעשות בעזרת תוכנות שונות כמו XBMC, VLC על פלטפורמות שונות.

פיתוח התוכנה עד לפני כשנה נעשה בעצלתיים כיוון שהמפתח במקורי דיי זנח אותה אך כיום התוכנה נמצאת בפיתוח מואץ ומתקדמת רבות הרבה בזכות ההתממשקות מול XBMC.

היא מאוד קלה להגדרה ראשונית, קלילה ביותר ואינה דורשת משאבים רבים וכמובן יציבה מאוד.
בגרסה זו גם נוספה תכונת הtimeshifting.
עם העדכונים האחרונים הן בTvheadend והן בXBMC היא הפכה להיות מאוד רלוונטית בשימוש עם הRaspberry Pi.

Tvheadend מיועדת ללינוקס בלבד, נכללת כתוסף עבור Openelec, ויכולה ללא בעיה לרוץ גם על Nas-ים כדוגמת Qnap ו-Synology.

צפייה בערוצים יכולה להיעשות ע"י קליינט יעודי או ישירות ע"י ניגון הסטרים של הערוץ (שניתן גם לקבלו כקובץ m3u).
הקליינטים הייעודים עבורה הן:
* XBMC, בעזרת תוסף מתאים הנכלל איתה.
* TVHGuide, אפליקציה עבור אנדרואיד שמאפשרת צפייה באמצעות נגן כגון Mxplayer.
* VLC HTSP Plugin, תוסף לVLC שמאפשר הצגת רשימת הערוצים תחת שירותי הרשת המקומית.
* pidvbip, תוכנה המיועדת לRaspberry Pi ההופכת אותו לממיר לכל דבר.
קישורים ופרטים נוספים ניתן למצוא בוויקי הרשמי של Tvheadend.

ראוי גם להזכיר את TvheadendMobileUI, ממשק רשת המיועד עבור מכשירים ניידים.

חשוב מאוד להזכיר גם כמה מהחסרונות של התוכנה והקליינטים שלה:
* לא תומכת בסטרימים של mms, דבר שמונע שימוש בה עם תחנות רדיו אינטרנטיות שונות (הפתרון שלי הוא להשתמש בתוסף IPTVSimple).
* כרגע יש באג עם VLC HTSP Plugin בהקשר של שידורי עידן+ שמחסיר את האודיו מהשידורים.
* קיימים מס' שיפורים הקשורים לtimeshifting שאינם נכללים בXBMC 12.1 אלא רק בגרסאות הפיתוח של XBMC 13.0 ומשפיעים כמובן על השימושיות של תכונה זו בהקשר של Tvheadend.
* XBMC בשימוש עם הRaspberry Pi לא מזהה באופן אוטומטי נכון את הaspect ratio ומציגה יחס של 1:1 (במקום 4:3) דבר שמחייב לכוון זאת ידנית.

לפרטים נוספים על גרסה 3.4
https://tvheadend.org/projects/tvheaden ... headend-34

zovirax
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: zovirax
נתן תודות: 269 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

יצא לי לנסות את TVHeadend מספר פעמים.
פעם אחרונה הייתה עם הגירסה שמגיעה עם OpenELEC 3.

הבעיה הכי שקשה שלי עם התוכנה הזאת , שהיא לא מוצלחת בניהול הקלטות.
למשל הקלטת סדרה ....

nokobik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 78 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תודה, TS זאת תכונה שבשבילה אני מוכן לגעת ב-PVR היחסית יציב שלי כרגע ולנסות בשבילו את TVH.
קובי

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #4 

zovirax כתב:יצא לי לנסות את TVHeadend מספר פעמים.
פעם אחרונה הייתה עם הגירסה שמגיעה עם OpenELEC 3.

הבעיה הכי שקשה שלי עם התוכנה הזאת , שהיא לא מוצלחת בניהול הקלטות.
למשל הקלטת סדרה ....
...
Tvheadend מתפתחת די מהר וזה כן נמצא בRoadmap של המפתחים.
ממליץ לך להעיף מבט בקישור הבא ואם יש לך רעיונות או בקשות אז לכתוב שם
https://www.lonelycoder.com/redmine/issues/1087

ויש גם הדף שעוסק בנושא בוויקי של התוכנה
https://tvheadend.org/projects/tvheaden ... management

nokobik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

לא יודע למה אבל יש לי איתה בעיות קליטה.
אני עושה ריסטרט למחשב והכל בסדר ופתאום אין יותר קליטה.
הלד של הדונגל נכבה ואין אפשרות לצפות ב-TV.
ב-VNSI הכל היה לי מאוד יציב גם אם לא 24/7 אבל יציב.

אני חושב שאולי כדאי שאני אנסה סוףסוף להחליף את ה-AF9013 שלי במשהו נורמלי יותר.
יש המלצות?
קובי

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #6 

הייתי מתחיל לעבור על השרשור הבא
https://tvheadend.org/boards/5/topics/5102

אותי מאוד מעניין אם קיים הבדל משמעותי בין הקליטה המתקבלת ממוצרים סיניים למוצרי Hauppauge.
שווה להציץ במוצרי החברה באתר הבריטי, הייתי מתחיל מWinTV-NOVA-T-Stick ואם אתה נמצא על התפר שבין שני התדרים אז WinTV-Duet.
http://www.hauppauge.co.uk/site/products/prods.html

השאלה האם מיצית את האפשרויות שלך מבחינת אנטנה חיצונית (או פנימית מוגברת/אקטיבית) ?

nokobik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

שאלה באמת טובה שאני שואל את עצמי גם כן.
אם כבר אנחנו מגיעים לסכומים כאלו של המוצרים שהם מדברים עליהם בשרשור הזה, מסקרן אותי מאוד HD HOMERUN DUAL.
יצא לך לקרוא עליו חוות דעת ואיך הוא בהקשר של OE?
קובי

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #8 

לא, לא יצא לי.

למען האמת גם לא יצא לי לקרוא (וכן חיפשתי) ביקורת רצינית ונרחבת שמבצעת השוואה אמיתית ומקצועית בין מוצרי DVB-T שונים אם זה ממירים, דונגלי USB או ממירי רשת כמו HDHomeRun, Vu וממירי הלויין המריצים Engima כדוגמת Dreambox (שקולטים גם DVB-T ומאפשרים צפיה מהרשת).
אם הייתה לי אפשרות להתקין היום להתקין אנטנה חיצונית הייתי מבצע ביקורת כזו בעצמי.

בנושא של שיפור הקליטה עם דונגלי USB, מעבר לקיום אנטנה חיצונית מעניין גם לבדוק עד כמה הגברה תשפיע.
אני מאוד רוצה למצוא את השילוב המושלם מבחינת מחיר ויכולות, קשה לי לוותר על הדונגלים הסיניים בזכות מחירם.

כרגע שרת Tvheadend שלי הוא מכשיר PogoPlug Mobile שעלותו הסתכמה ב47$ שזה כולל את המכשיר, משלוח מארה"ב (התחלק בין שני מכשירים), דונגל DVB-T וכרטיס זיכרון 8GB למערכת ההפעלה, הקלטות ו-timeshifting.
לעומת זאת הHD HomeRun מתחיל מ£74.99 לפני משלוח ולמיטב ידיעתי איננו כולל זיכרון פנימי להקלטות ודורש לשם כך תוכנת PVR.

לכן נקודת המוצא שלי שניתן לקבל פתרון מלא במחיר זעום ואני משתדל לדבוק בגישה זו כמה שניתן, כאשר יוצא הדופן הוא השקעה בתשתית כלומר אנטנה חיצונית (והגברה אם יש בה תועלת).

kobid84
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אפשרי להתקין את TVHEADEND על NAS4FREE ??
Kobi D

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #10 

kobid84 כתב:אפשרי להתקין את TVHEADEND על NAS4FREE ??
...
לא נראה שFreeBSD (שאיננה לינוקס) יכולה להריץ את Tvheadend כרגע.
https://wiki.freebsd.org/WantedPorts

nokobik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

dhead2009 כתב:לא, לא יצא לי.

למען האמת גם לא יצא לי לקרוא (וכן חיפשתי) ביקורת רצינית ונרחבת שמבצעת השוואה אמיתית ומקצועית בין מוצרי DVB-T שונים אם זה ממירים, דונגלי USB או ממירי רשת כמו HDHomeRun, Vu וממירי הלויין המריצים Engima כדוגמת Dreambox (שקולטים גם DVB-T ומאפשרים צפיה מהרשת).
אם הייתה לי אפשרות להתקין היום להתקין אנטנה חיצונית הייתי מבצע ביקורת כזו בעצמי.

בנושא של שיפור הקליטה עם דונגלי USB, מעבר לקיום אנטנה חיצונית מעניין גם לבדוק עד כמה הגברה תשפיע.
אני מאוד רוצה למצוא את השילוב המושלם מבחינת מחיר ויכולות, קשה לי לוותר על הדונגלים הסיניים בזכות מחירם.

כרגע שרת Tvheadend שלי הוא מכשיר PogoPlug Mobile שעלותו הסתכמה ב47$ שזה כולל את המכשיר, משלוח מארה"ב (התחלק בין שני מכשירים), דונגל DVB-T וכרטיס זיכרון 8GB למערכת ההפעלה, הקלטות ו-timeshifting.
לעומת זאת הHD HomeRun מתחיל מ לפני משלוח ולמיטב ידיעתי איננו כולל זיכרון פנימי להקלטות ודורש לשם כך תוכנת PVR.

לכן נקודת המוצא שלי שניתן לקבל פתרון מלא במחיר זעום ואני משתדל לדבוק בגישה זו כמה שניתן, כאשר יוצא הדופן הוא השקעה בתשתית כלומר אנטנה חיצונית (והגברה אם יש בה תועלת).
...
יש משהו במה שאתה אומר.
אז באיזה דונגל אתה משתמש בסופו של דבר?
אני די בטוח שהדונגל המיושן שלי יכול להיות גורם מאוד מהותי לבעיה שלי.
ודרך אגב לגבי הגברה, קניתי לפני שנה או יותר אנטנה מוגברת ואיתה המצב היה יותר גרוע מאשר עם האנטנה המסכנה שמגיעה עם הדונגל. יכול להיות פשוט שבסביבה שלי הרעשים גוברים על האות. בסוף מכרתי אותה לחבר.
קובי

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #12 

באמת מיושן השבב הזה של Afatech.

אני משתמש בשתי הגרסאות של ITE it9135 (לא הבחנתי בהבדל בינהם),
בעיקרון היום קיים גם it9137 שלהבנתי גם הוא נתמך ע"י אותו דרייבר בלינוקס שלמרות שהוא לא פופולרי עדיין ייתכן שבעתיד אותם מוצרים שמבוססים על it9135 יכילו את it9137, ללא ציון זאת בתיאור המוצר (כך נעשה לדוגמא עם Kworld UB499-2T).

מאחר ושבבי ITE הם דור מתקדם יותר של Afatech אני משער שהם אמורים להיות יותר מוצלחים, ממה שלי יצא להתרשם בהשוואה קצרה שביצעתי יש שיפור מבחינת התחממות הדונגל (ומבחינת צריכת חשמל) אך לא נראה לי שקיים הבדל גדול או כלשהו באיכות הקליטה.

nokobik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

יש לך לינק לדונגל שלך?
מה אתה אומר על שני אלה?
http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-DVB-T-D ... 27c72600ef

http://www.ebay.com/itm/RTL2832U-R820T- ... 53f7b52408

ראיתי שהם נתמכים ב-OE.
קובי

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #14 

RTL2832U בעייתי משהו, אם אני זוכר נכון אז הדרייבר שנכלל בקרנל לינוקס לא מתאים לדונגלים שנמכרים כיום ויש צורך לקמפל גרסה אחרת של הדרייבר, אני לא יודע איזה דרייבר נכלל בOpenelec.

הWandTV ככל הנראה מבוסס AF9035.

תריץ חיפוש בebay עם "mini dvb-t usb", הדונגלים הקטנטנים בד"כ מבוססים it9135, למעט אלה שמצויין בפירוש שמבוססי על שבב אחר כדוגמת RTL2832U.

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #15 

הערה לגבי TVHGuide או יותר נכון לגבי MxPlayer:
נראה שבפענוח חומרתי של הוידאו מעידן+ בMxPlayer עם פלטפורמת Amlogic ביטול שזירת הודיאו הפוך, כלומר שורות זוגיות לפני אי-זוגיות או ההפך (לא בדקתי מה נכון לשידור).
הבעיה מתבטאת כמובן בריצוד של התמונה, מה שמוזר שיצא לי לראות פרסומות שמשודרות דוקא באופן הפוך משאר השידור (ממש נחמד שאין לרשות השנייה סטנדרט).
שלחתי מייל בנושא למפתחים (בתקווה שהבעיה לא בamplayer, הספריה שמנצלת יכולות Amlogic).

אם מישהו עובד עם פלטפורמה שונה (כמו tegra בנקסוס 7) אשמח אם הוא ידווח על ניגון תקין של הוידאו עם פענוח חומרתי בMxPlayer.

למי שאין את tvheadend מותקנת אך כן מוכן לבדוק זאת תחת אנדרואיד אני מצרף לינק לקובץ ts (כ90MB) שמכיל dump מלא של השידור (כל הערוצים).

https://dl.dropboxusercontent.com/u/690 ... MC/test.ts

שלח תגובה

חזור אל “תוכנה - KODI”