שרשור תגובות: MoviePass - מנוי לקולנוע חופשי חודשי, האם ייתפוס?

חדשות ועדכונים של HT Magazine
MartinHSabag (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

שרשור תגובות: MoviePass - מנוי לקולנוע חופשי חודשי, האם ייתפוס?

נושא שלא נקרא #1 

למאמר: MoviePass - מנוי לקולנוע חופשי חודשי, האם ייתפוס?

תמונה
חברת MoviePass מתכננת לעשות עבור בתי הקולנוע, מה ש-Netflix עשו עבור ספריות ה-DVD, כלומר, להפוך את הצריכה של סרטים, במקרה הזה בקולנוע, לעניין של תשלום חודשי קבוע ו"אכול כפי יכולתך".

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K
נתן תודות: 647 פעמים
קיבל תודות: 1368 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

מרטין, כתבת שלדעתך אין סיכוי שזה יתפוס בארץ אבל אני חושב שדווקא יש לזה פוטנציאל בכלל לא קטן, ועל אחת כמה וכמה אם יציעו מנוי זוגי, VIP עם שירותי חנייה, משפחתי, 3D עם משקפי מעצבים מתנה, וכד'...

היציאה לסרט נתפסת כבילוי זול יחסית, אך יחד עם זאת אנשים אוהבים להתלונן על "העוקץ" שהוא מחירי כרטיסי הקולנוע "הגבוהים" (בפועל הם זהים אם לא נמוכים יותר מהמחירים במרבית הארצות המערביות).

כפי שנאמר בכתבה, את "הכסף הגדול" עושים בתי הקולנוע לאו דווקא מהסרטים אלא מהשירותים הנלווים - אוכל, שתייה וכיו"ב - שם נמצאים שולי הרווח המהותיים, ולכן אנחנו גם רואים יותר ויותר קומפלקסים גדולים של בתי קולנוע משתלטים על הנוף (סינמה סיטי ויס פלאנט בישראל, ויש מגמה דומה בעולם המערבי כבר שנים רבות) - קולנוע הפך להיות נדל"ן מניב, ורשתות קולנועים גדולות יכולות לבנות מולטיפלקס של מסכים ולעשות עוד סכום כסף נאה מהשכרת שטחי המסחר לחנויות אחרות. פעם כל קניון גדול היה חייב גם קולנוע (לב דיזנגוף, רב גן איילון וכד'...) כדי למשוך עוד אנשים לשטחי המסחר האחרים, וכיום התהפכו היוצרות והקולנוע מקבל את הכבוד הראוי לא כמושך הקהל המרכזי שסביבו

בשלב זה נדרש אם כן משהו שיביא יותר אנשים לקולנוע, וכפועל יוצא של זאת גם למזנונים, לרשתות המזון המהיר, לפאבים, לחנויות אופנה והתכשיטים, לבתי הקפה וכיו"ב אשר צמודים לקולנוע. הפתרון הכי פשוט יכול להיות פשוט להוציא את "העוקץ" מחוויית ההליכה לקולנוע, כלומר להוריד את העלויות של ההליכה לקולנוע ולמצוא קופונים אחרים לגזור (שכירות קצת יותר גבוהה לחנויות האחרות היא המטרה הכי נוחה, וזה יהיה אפשרי אם באמת יותר אנשים יגיעו למתחם כאשר עלות ההגעה לקולנוע תרד...)

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מסכים לחלוטין. ילדים עלולים לנצל את זה לרעה אבל אני חושב שבסופו של דבר יש רק מספר סרטים מוגבל, כך שאם המחיר יהיה מתאים זה גם יעבוד כאן.

mika
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני לא רואה איך ילדים ינצלו את זה לרעה בארץ.
יתחבאו ויראו את אותו הסרט פעמיים?
לעבור לאולם אחר לא ניתן כי בארץ היציאה נפרדת מהכניסה,בשונה מארה"ב בה אתה נכנס ויוצא באותה דרך.
בארה"ב אין בעיה בכרטיס אחד לעבור כל היום בסרטים בקולנוע גדול, מה גם שאין מקומות מסומנים כך שמי שרגיל לגנוב צפיה ימשיך עם המנוי אבל כנראה שזה ממש מינורי שם.

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

נושא שלא נקרא #5 

אני חושב שהכוונה הייתה שילדים ילכו לראות סרט כל יום ויפגעו בערך הממוצע של מנוי כזה - אבל זאת רק אם יוצאים מנקודת הנחה שהקולנועים בכלל מנסים לייצר רווח ישירות ממנוי שכזה...

flsh
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אני בקושי הולך לקולנוע לא בגלל המחיר, אלא בגלל שהחוויה פשוט נוראית.
מצידי לשלם 70 שקלים לסרט אם יבטיחו לי שאני לא אצטער שהגעתי. הבעיה היא שככל שעובר הזמן אני רק מתעב יותר ויותר את בתי הקולנוע.

בפעם האחרונה שהלכתי לסרט, האיכות הייתה איומה, חצי שעה פרסומות, הכיסאות היו לא נוחים, בקושי הייתה חניה והקולנוע שכח לשים סדרן עד יחסית מאוחר.
זה היה באחת משתי הרשתות הגדולות, דרך אגב.

MartinHSabag (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #7 

תקשיבו לראיון עם מנכ"ל החברה. המימוש של זה יפה.
צריכים להגיע פיזית לבית הקולנוע, לבחור סרט ודרך האפליקציה להירשם (זה בודק את המיקום שלך והיוזר) ואז נותן לך קופון שאיתו אתה הולך לקופה הממוחשבת ומושך את הכרטיס.
כך הוא יודע בדיוק מי, מתי ואיפה.
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

saarpen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: saarpen
נתן תודות: 94 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

וואהו נשמע מדליק.
אם ישכילו לחשוב מחוץ לקופסא ולהעניק ערך מוסף למי שיהיה בעל מנוי..
כמו מיקום מועדף...
אחת לחודש כניסה לקולנוע VIP
פופקורן פעם בשבוע לבעלי מנוי...
זה יצליח לתפוס...
אני הייתי עושה
:)
וודא תמיד שמאחורי ענף הזית הדק שלך אתה מחזיק חרב חדה וגדולה. (הפרשנות שלי לרעיון שמאחורי סיכת המ"מ)

JEXY
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 625 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #9 

הרעיון כבר קיים דיי הרבה זמן...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
G-Media
יעוץ והתקנת מערכות שמע, קולנוע, תקשורת מחשבים וחשמל חכם.
052-5634010
עקבו אחרי בפייסבוק
בעל הסמכה בתכנון והקמת תשתית על בסיס טכנולוגייה HDBaseT

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

נושא שלא נקרא #10 

saarpen כתב:וואהו נשמע מדליק.
אם ישכילו לחשוב מחוץ לקופסא ולהעניק ערך מוסף למי שיהיה בעל מנוי..
כמו מיקום מועדף...
אחת לחודש כניסה לקולנוע VIP
פופקורן פעם בשבוע לבעלי מנוי...
זה יצליח לתפוס...
אני הייתי עושה
:)
...
אתה לא מוצא מספיק ערך מוסף בזה שיש לך כניסה חופשית לחלוטין לקולנוע למשך חודש שלם במחיר של 3 כרטיסים? :wink:

ישראלים... תן להם אצבע הם רוצים את כל היד! :P

נ.ב. כפי שכתבתי קודם, אני בהחלט חושב שיש כמה דרכים שונות לייצר ערך ע"י "תפריט" של מנויים שונים: זוגי, משפחתי, חבר'ה, VIP, IMAX, 3D, וכיו"ב... בסופו של דבר המטרה היא להביא כמה שיותר אנשים שיבלו כמה שיותר זמן בקומפלקס (אבל שכח מפופקורן בחינם - זה לא משתלם להם ;) ).

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אני רק רוצה לציין שמנוי שמוגבל במספר הסרטים לא יכול להיקרא "חופשי-חודשי". אני לא אומר שזה לא מנוי משתלם (דולר לסרט במקרה הטוב ביותר אם ניצלתם את כל הכניסות באותו החודש), רק שהשם מטעה.

השירות הוא יותר "כרטיסיית סרטים" חודשית ולא מנוי ללא הגבלה/חופשי חודשי.

כפי שציינו פה כבר, עיקר הרווח במנוי שכזה יבוא ממכירת מוצרים נלוויים/אפסיילים.

UriM
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אורי
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

ראשית הצהרה - אני מאוד אוהב לראות סרטים בקולנוע. לטעמי החוויה שונה מהותית מצפיה בכל דרך אחרת. כמובן שבקולנוע אני מתכוון למסך בגודל ראוי ולתנאי צפיה טובים.

ולעניין. כשהייתי סטודנט היה לי מנוי שנתי לסינמטק ירושלים. המחיר היה בעלות של 10-11 סרטים ובתמורה אפשר היה להכנס לכמה סרטים שרוצים במשך השנה. היו שבועות שראיתי 3 סרטים באותו שבוע.
היתרון בסינמטק היה מגוון הסרטים הרחב (לא רק סרטים חדשים). החסרון היה בכך שסרטים חדשים לא הגיעו להקרנה מייד עם הגעתם לארץ אלא לאחר זמן מה.

היום, אם היה לי זמן פנוי כמו אז, לא הייתי חושב פעמיים ועושה מנוי כזה.

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”