מיני ביקורת Creative Labs Sound Blaster Wireless Audio

תוכנות ניהול מדיה: KODI, תוספים, XBMC, Media Portal, PLEX וכו'
dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 879 פעמים

מיני ביקורת Creative Labs Sound Blaster Wireless Audio

נושא שלא נקרא #1 

חיפשתי מוצר שיאפשר לי להעביר אודיו באופן אלחוטי מהמחשב הנייד אל צמד הרמקולים שברשותי.

מאחר והמחשב מנוייד באופן יומיומי רציתי מוצר שניתן להשאירו מחובר במחשב ללא צורך לנתקו כל פעם ולכן מוצרים כדוגמת Audioengine W3 נפסלו לשימוש.

חשבתי לעשות שימוש במתאם USB אלחוטי שברשותי ולחברו לכרטיס קול USB אך כרטיסי הקול הזולים משתמשים בUSB סינכרוני שלא מאפשר להעביר מידע בצורה אלחוטית ואילו X-Fi Surround 5.1 האסינכרוני שברשותי כנראה לא מצליח להתמודד עם רוחב הפס שמוקצה לו.

החלטתי לנסות את השילוב של כרטיס קול Sound Blaster X-Fi Notebook בממשק ExpressCard עם מקלט אלחוטי Sound Blaster Wireless Audio Receiver.

כרטיס הקול:
Sound Blaster X-Fi Notebook
מחיר כולל משלוח מאיביי 28$ (נמכר באמזון ב23$)
(בתמונה רואים שהכרטיס ברוחב 34mm אך מצורף לו מתאם פלסטיק ל54mm, ראו תרשים)
תמונה

סט של מקלט אלחוטי ומשדר:
Sound Blaster Wireless Audio
מחיר באמזון 40$ (משער כ15$ משלוח מMustop), מנסיוני המר עם המכס ומשרד התקשורת העדפתי לרכוש מאיביי ב70$ + 16$ משלוח ולקבל את המוצר בדואר חבילות.
הסט כולל משדר אלחוטי שהוא כרטיס קול USB לכל דבר, שלט אלחוטי השולט על הווליום של הרמקולים המחוברים למקלט ועל מספר פונקציות בסיסיות במחשב (עצירה, העברת שיר...).
תמונה
[img2=550x550]http://i.imgur.com/LJ0pk.jpg[/img2]

התרשמות:
הפתרון האלחוטי הזה הפתיע לטובה, הכל עבד ישר מהקופסה, מאחר וכבר היה מותקן לי כרטיס קול X-Fi Surround 5.1 של קריאטייב לא הייתי צריך להתקין שום דבר.
קשה לי לתת ביקורת אודיופילית, אינני מתיימר להיות להבחין בניואנסים קטנים, אך לא הבחנתי בפגיעה באיכות.
השידור האלחוטי מתבצע בתדר 2.4Ghz לכן המרחק המירבי ליחידת הקצה ויכולת מעבר מכשולים היא בערך בהתאם לתקשורת WiFi (פרוטוקול G כמובן).

תחת התקני הקלטה בוינדוס 7 מתווסף ההתקן What You Hear המאפשר לשרשר את האודיו חזרה לרמקולים הפנימים שבמחשב הנייד.
קיימת השהייה קטנה באודיו בשידור האלחוטי אך לדעתי האישית היא זניחה בצפייה בוידאו, ההשהייה מובחנת כאשר מאזינים בו זמנית באופן אלחוטי ולרמקולים שמחוברים ישירות למחשב.

תוכנות ודרייברים מומלצים:
יש להתקין את גרסת דרייבר אחרונה של קריאטייב Creative Sound Blaster Driver 1.02.0000.
לכרטיס הקול בממשק ExpressCard יש להתקין את חבילת התוכנה המתאימה הכוללת בין השאר עדכון קושחה Creative Sound Blaster X-Fi Notebook Pack 1.01.0095
רצוי להתקין גרסה מעודכנת של Creative Console Launcher אצלי כבר היתה מותקנת גרסת 2.61.43 של X-Fi X-Fi Surround 5.1.

באופן מאוד מפתיע כשחיברתי את המשדר לHTPC עם מערכת OpenELEC הוא התממשק ללא כל בעיה עם המקלט ושידר אודיו באופן אלחוטי, אני מאמין שניתן לקנפג את OpenELEC כך שתעביר אודיו הן דרך המשדר האלחוטי והן דרך כרטיס הקול הקיים בHTPC אך לא היה לי זמן לנסות זאת (אך כמובן שניתן לחבר כבל אודיו ליציאת האודיו מהמשדר שמשמש גם ככרטיס קול).
נערך לאחרונה על ידי dhead666 ב 24/05/2012 19:51, נערך 2 פעמים בסך הכל.

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

תודה על הסקירונת. (Y)
כדאי לדעתי "לתבל" אותה בקצת תמונות (גם אם סטנדרטיות/שיווקיות מהאינטרנט) ולינקים.
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 879 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

pixies כתב:תודה על הסקירונת. (Y)
כדאי לדעתי "לתבל" אותה בקצת תמונות (גם אם סטנדרטיות/שיווקיות מהאינטרנט) ולינקים.
...
קצת התעצלתי, אבל הנה עדכנתי.

שלח תגובה

חזור אל “תוכנה - KODI”