שנת מקרנים עגומה

מקרנים קידמיים - Front Projector.

מנהלים: מנהלי וידאו, מנהלי מקרנים

sagi1261
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

לינק להודעה #46 

Opv לא הבנתי את התשובה לגבי הזליגות ב hd33

RanMoyal
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 573 פעמים

לינק להודעה #47 

טל,

תמיד יש יוצאים מן הכלל ואכן המקרנים הזולים נותנים תמורה טובה יותר עם השנים. אז מה?

זה לא הבסיס של הפוסט ובכך אני גם מבקש להתיחס לדבריו של עפר:

הרעיון בפוסט היה פשוט- אנחנו מוקפים בחברות אי אכפתיות אשר מבקשות לקצץ היכן שהן רק יכולות: חומרים, אופטיקה בינונית, טכנולוגיה חצי אפויה וחמור מכל, אי רצון ואי אכפתיות לתקן בעיות שנמשכות כבר מספר שנים, בעיות עליהן מתלוננים מאות לקוחות בפורומים הכי נחשבים בעולם.

אני מצר על כך שהחברות שכן השקיעו, כן חשבו, כן חידשו, חלק גדול מהן פשוט נעלמו.
אני מניח שזה כמובן אשמתנו כצרכנים אשר מחפשים לקנות בזול ולא מוכנים לשלם לשארפ או למרנטץ או לימהה את המחירים שהן דרשו ולפיכך אותן חברות פשוט נעלמו מהתחום.

אך מה לגביי חברות שכן קיימות ודורשות מחירים גבוהים ועדיין מציגות מקרנים רצופים בבעיות ?

אני לא יכול להסכים עם דבריו של עפר.

לא מכיר סדרה מצוינת של מקרנים השנה, אך יתכן ופשוט פיספסתי אותם....
לא ברור לי על איזו סדרה גם מדובר?
המקרנים שאני ראית וראיתי כמעט את כל ה- mainstream לא רק בתערוכות, אלא גם בהתנסות אישית, הרי שמדובר באוסף בינוני במקרה הטוב או פשוט רע במקרה הפחות טוב.

כמובן שצריך לקחת דברים בפרופורציה וזה ברור שאני קצת קיצוני בדיעותיי (אולי קצת הרבה) אבל בכל זאת, אם מתבוננים לרגע ב-AVS ובthreads המאוד ארוכים על מקרנים שונים, הרי יש שם בעיקר תלונות על בעיות, על גבי בעיות על גבי בעיות, אשר חלקן כבר חוזרות על עצמן זו שנה שלישית ברציפות.

אז יש מקום לשיפור. מקום גדול לשיפור.

רן

RanMoyal
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #48 

עפר,

אני חייב להתיחס לעוד נקודה שכתבת לפיה:
המקרנים אליהם נחשפת השנה היו משמעותית טובים ממה שהיה בשנים האחרונות.

זו אמירה שעובדתית היא נכונה לגבי כל שנת מקרנים וכמעט בכל טכנולוגיה.
לצערי אתה קצת מפספס את מה שניסית לומר או שלא ממש הסברתי את עצמי כמו שצריך.

ברור שהאפסון 9000 נראה טוב יותר מה-5500 כי יש שיפור בפאנלים , ברור שה- JVC X30 נראה טוב יותר מה-X3 כי גם שם יש שיפור בפאנלים, ברור שהתלת מימד ב-סוני 95 טוב יותר מה-סוני 90 כי הם הצליחו להוציא יותר מהמנורה הקיימת.

אז מה?

מה זה עוזר כאשר הצמצם של אפסון כבר שנה שלישית מרעיש, איטי ולא מתוחכם?
מה זה עוזר כאשר התלת מימד של JVC כלל לא שמיש ולמעשה זה צעד אחורה ביחס לשנה הקודמת?
מה זה עוזר כאשר סוני עדיין לא הצליחו לפתור את הבעיה של פוקוס לאורך המסך ואחידות התאורה?

ועוד כהנה וכהנה בעיות.

רן

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 501 פעמים
קיבל תודות: 3868 פעמים

לינק להודעה #49 

רן

זו בעיה לא רק בתחום המקרנים, אלא לצערי כמעט בכל התחומים שאנחנו עוסקים בהם באתר.

בשנתיים האחרונות ראינו מסכים שהיו יכולים להיות יותר טוב אבל היצרנים בחרו שלא למצות את הטכנולוגיה ולהגיע למיטב, אלא להתמקד בהוזלת מחירים (או לפחות בהוזלת עלויות). אותו דבר גם בתחום הסלולרי, אנחנו תמיד מקבלים שיפור, אבל תמיד משהו אחר חסר או לא מספיק טוב.

מה שלא פחות בעייתי הוא שהרף שלנו עולה ללא הרף. מה שהיה נתפס בעיננו כמדהים לפני שנתיים יחשב היום כסטנדרט מינימלי לכל היותר.

אני אישית הייתי כבר מרוצה מהדור אחד אחורה של מקרנים (קרי: ברמה שהייתי חושב לרכוש אחד) אלמלא כל נושא התלת מימד טופל באופן כל כך לקוי. לכן כנראה זה מה שתופס לי את העין השנה (השיפור בתלת מימד) בעוד שבדו מימד באמת אין שיפור משמעותי דיו.

RanMoyal
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #50 

עפר,

אני בהחלט מבין , אבל התופעה הזו של "חיסכון" או אי רצון ממשי לטפל בבעיות ו/או לחדש ולהפתיע ,הוא נכון רק לתקופה האחרונה.

זוכר את ה-רובי?
סוני הוציאו שנה וחצי לפני-כן את ה-QUALIA ועשו את הבלתי יאומן והוציאו מקרן 1080P בפחות מחצי מחיר שגרם לכזו סערה ב-AVS, מרוב הודעות על אותו מקרן, שנאלצו לפצל את הפורומים.
הרגשת שסוני פרצו דרך טכנולוגית בכל מיני מישורים.

זוכר את השרפ 21K?
האופטיקה יוצאת הדופן ששרפ השתמשה, הכנסה של צמצם , דבר שאף אחד לא חשב עליו. מערכת CMS עובדת. הייתה הרגשה ששארפ נותנת לך תמורה מלאה לכסף שלך.

ולא חסרות דוגמאות נוספות.

כעת ישנה הרגשה שהדברים דורכים במקום.

זה באמת כל כך מסובך עבור JVC או SONY לתקן את מערכת ה-CMS שלהם? הרי אפסון עושים זאת בצורה מעולה.
זה באמת כל כך מסובך עבור אפסון לשלב את מערכת התנועה והצמצם שלהם גם בתלת מימד?

רק לחסוך לחסוך לחסוך....
מה קרה ל- לפנק, לפנק, לפנק....??

רן

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 501 פעמים
קיבל תודות: 3868 פעמים

לינק להודעה #51 

כנראה שזה לא כזה פשוט. עובדה שכל הענקיות מיפן בהפסדי ענק...

niron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

לינק להודעה #52 

רן,
פוסט מעורר השראה.
אני שמח לראות שאתה פעיל וכותב את דעותיך וניתוחיך אחרי כל השנים הללו בתחום.

אני זוכר שהייתי אצלך לפני כ10 שנים עם חבר, בתקופת תפוז העליזה, הדגמת לנו HD ממחשב בתקופה שזה לא היה קומודיטי כמו היום ונפלה לנו הלסת - יתכן מאוד שבגלל זה החלטנו שנינו לעבור למקרן.
בשנת 2008 קניתי את המקרן השני שלי - אופטומה HD80 שהציג תמונה מלהיבה עבורי.
מאז, למעשה, פסקתי להתעדכן כי פשוט היה לי את מה שהייתי צריך. מסך הקרנה לטעמי הכי איכותי שקיים (vutec silverstar), מערכת שמע מתקדמת, ומחשב.
אז 4 שנים אשתי ואני נהנינו, צפינו, התרגשנו, החלפנו נורה פעם אחת, ופתאום איזשהו בום - המקרן שבק חיים. לא, זו לא הנורה, היא נראית שלמה ותקינה לגמרי.

אז עכשיו לקרוא את הסקירה העגומה הזו, מה עושים?

RanMoyal
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #53 

Niron,

10 שנים, אה? באמת, לפני כל כך הרבה זמן? כמדומני שזה היה טיפה פחות וההדגמה לא נערכה באמצעות מחשב, אלא דווקא באמצעות קלטות של JVC ה- DVHS.
אתה מחזיר אותי אחורה הרבה מאוד שנים, לתקופה בה לכולם היה DVD ואני במקום זאת מילאתי את הבית בקלטות וידאו מיושנות, הכל על מנת לראות HD כי לא היה פתרון אחר.
רבים צחקו אז וטענו שזה לא פתרון ואו טו טו יוצא HDDVD אבל בזמן שרבו על הפורמט אני התענגתי על דברים שנראו אז כמו מדע בדיוני.

אם מטרת שאלתך היא קבלת המלצה, אז כמו כל דבר בבהובי שלנו, תצטרך לומר לי מה התקציב שאתה מייעד לכוכב החדש על מנת שאוכל לעזור לך בהחלטה.
באופן חריג עברתי לא מעט מקרנים השנה (בד"כ משתדל לא להחליף במהלך השנה) וכעת אני עם מקרן חדש ומעולה של סוני אבל ההליך היה מתיש. מתכוון לכתוב על כך בעוד מספר ימים.

אם תגדיר לי את התקציב אני בהחלט אשתדל להפנות אותך ל-2 אופציות שיכולות להיות מעניינות, בשים לב לדברים שקראת בהודעה הפותחת של השירשור הזה.
תקופה מאוד בינונית ברמה הטכנולוגית.

רן

niron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #54 

עכשיו אני נזכר שאכן היה מדובר בקלטות דיגטליות.
קשה להאמין אבל באמת לא תמיד מחשבים ביתיים היו מוציאים HD....
זאת היתה תקופת תפוז העליזה והדיונים האינסופים מול רומן והברקו ודיגיטלי מול אנלוגי.

בכל מקרה אשמח להמלצה על מה יכול לשפר את התמונה ביחס לאופטומה HD80? מאוד אהבתי את התמונה של האופטומה לפני שהתקלקל....

opv
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 101 פעמים
קיבל תודות: 230 פעמים

לינק להודעה #55 

niron כתב:עכשיו אני נזכר שאכן היה מדובר בקלטות דיגטליות.
זאת היתה תקופת תפוז העליזה והדיונים האינסופים מול רומן והברקו ודיגיטלי מול אנלוגי.

בכל מקרה אשמח להמלצה על מה יכול לשפר את התמונה ביחס לאופטומה HD80? מאוד אהבתי את התמונה של האופטומה לפני שהתקלקל....
...
אם אתה אוהב תמונה של DLP, אולי שווה לך להשאר עם DLP. הדגם המקביל לHD80 כיום, הוא הHD83, כמובן שהוא מקרן 3D, שווה לבדוק אם הוא כבר מיובא לארץ.
מקרני DLP אגב, לא סובלים מהבעיות של וריאציה בין יחידות, עליהן נכתב בשרשור.

niron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #56 

opv כתב:
niron כתב:עכשיו אני נזכר שאכן היה מדובר בקלטות דיגטליות.

...
אם אתה אוהב תמונה של DLP, אולי שווה לך להשאר עם DLP. הדגם המקביל לHD80 כיום, הוא הHD83, כמובן שהוא מקרן 3D, שווה לבדוק אם הוא כבר מיובא לארץ.
מקרני DLP אגב, לא סובלים מהבעיות של וריאציה בין יחידות, עליהן נכתב בשרשור.
...
קצת מטריד אותי האמינות של אופטומה כעת. מקרן בן 3 לא צריך סתם ככה להתקלקל.

RanMoyal
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #57 

עדיין לא הבנתי את התקציב לרכישה, אבל ככל שאנחנו מדברים על סדר גודל של 20,000 ש"ח אני הייתי הולך על הסוני 30ES.

בראייה לאחור זה המוצר השלם, הנכון והטוב ביותר שאתה יכול לקבל בסכום הכסף הזה.

קיימת בעייתיות בכל הקשור לסטייה באיכות הקיימת בין יחידה ליחידה. בעיות של פינות מוארות, קונוורג'נס ופוקוס לאורך המסך. בהנחה שאתה מצליח לקבל יחידה טובה, שזו משימה בהחלט לא פשוטה, אני הייתי הולך עליו. חד משמעית בעיניי.

הייתי גם מציע לך לבדוק את האפסון 9000 אבל גם בו קיימות סטיות לא פשוטות של קונוורג'נס וצמצמים רועשים ובנוסף מדובר במקרן בהגדרה לא הכי חד בעולם, עובדה "שתקשה" עליך לאחר שהתרגלת ל-DLP. כאמור המעבר ל-SXRD של סוני יהיה מוצלח יותר עבורך . לצערי, זה לא הליך רכישה טריוויאלי.
קצת אבסורד כל הסיפור הזה אך זו המציאות.

רן

niron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #58 

RanMoyal כתב:עדיין לא הבנתי את התקציב לרכישה, אבל ככל שאנחנו מדברים על סדר גודל של 20,000 ש"ח אני הייתי הולך על הסוני 30ES.

בראייה לאחור זה המוצר השלם, הנכון והטוב ביותר שאתה יכול לקבל בסכום הכסף הזה.

קיימת בעייתיות בכל הקשור לסטייה באיכות הקיימת בין יחידה ליחידה. בעיות של פינות מוארות, קונוורג'נס ופוקוס לאורך המסך. בהנחה שאתה מצליח לקבל יחידה טובה, שזו משימה בהחלט לא פשוטה, אני הייתי הולך עליו. חד משמעית בעיניי.

הייתי גם מציע לך לבדוק את האפסון 9000 אבל גם בו קיימות סטיות לא פשוטות של קונוורג'נס וצמצמים רועשים ובנוסף מדובר במקרן בהגדרה לא הכי חד בעולם, עובדה "שתקשה" עליך לאחר שהתרגלת ל-DLP. כאמור המעבר ל-SXRD של סוני יהיה מוצלח יותר עבורך . לצערי, זה לא הליך רכישה טריוויאלי.
קצת אבסורד כל הסיפור הזה אך זו המציאות.

רן
...
תודה, כעת קראתי גם את הסקירה שלך מלפני 4 חודשים. האם מקרני ה CEDIA צפויים להיות באותן רמות מחיר?

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”