שרשור תגובות: כנס עידן+ dtt של הרשות השניה: כנס

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

אף אחד לא יעבור לתמונה רחבה בלי HD.

gimm
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

הכוונה אני חושב הייתה לכיווץ אופקי של תמונת 16:9 רחבה ל-4:3 ע"י הערוץ המשדר, כך שבמסך 16:9 התמונה תיראה טבעית לאחר המתיחה.

ערוץ 1 עושה את זה מידי פעם (ואז מופיע "16:9" בקטן מתחת ללוגו שלו). היה נחמד שכל הערוצים היו עושים את זה לאור העובדה שרוב המדינה כבר מזמן עברה למסכים רחבים.

asaf23
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 67 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

כוונתי הייתה לתמונת 16:9 פרופר. באירופה ערוצים עברו ל-16:9 שנים רבות לפני ה-HD.

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1147 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

אני לא מבין למה אתם לא עושים כלום ומשלימים עם המצב שמערך עידן- זוחל ולא מתפקד ..........

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

Asaf23

לא חושב שאתה ואני/מרטין חלוקים בדעה - הבעה כאן היא רגולציית יתר שגורמת להפסדי הערוצים ולקריסת שוק הטלויזיה בישראל.

שיטת הרשיונות לא תשפר את המצב. דרישות הרגולציה גם בעולם הרשיונות עדיין לא הגיוני בעליל. המדינה ובמיוחד הממשלה אוהבים להחזיק את השוק הזה במצב רגיש ובעייתי ובכך למנוע מרביב דרוקרים לפרוח...

לגבי שידורים רחבים. אין הגיון לעשות מעבר כזה ללא מעבר ל hd. אחרי המעבר ל hd גם שידורי ה sd יהיו רחבים.

Ug99

פניתי למספר גורמים בנידון אבל ההחלטה כנראה כבר נפלה. זה כמובן יעשה רעש שוב כאשר הם יתחילו בנסויים אבל הם מכירים את הסחורה - הכלבים נובחים והשיירה עוברת. בדיוק כפי שהיה עם ההחלטה הגרועה של aac v2.

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1147 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

כל החלטה תמיד ניתן לשנות אותה רק אנחנו צרכים לא לסכים איתה כי זה לא רוכש שלהם בלבד גם שלנו לא פחות
אני מקיים בפייסבוק קבוצה "עצומה להוספת ערוצים במערך עידן +" כל מי שבאמת אכפת לו מהדמוקרטיה שיתן קולו לשינוי ההחלטה ..........
"חופש הביטוי, זכות הציבור לדעת וחופש העיתונות, הם שלוש פנים של אותו הדבר פחות או יותר. על כל פנים אי אפשר להגדיר את זכות הציבור לדעת, רק בנוגע לאישי ציבור או אנשים בכלל. מדובר בזכות האומרת שעל מוקדי הכוח (ובעיקר הממשלה) להביא לידיעת הציבור כל מה שנוגע אליו. וכמובן שזה נעשה באמצעות העיתונות (חופש העיתונות), וכמובן שהעיתונאי חופשי להעביר ביקורת על המידע (חופש הביטוי)." צוטוט.(דובי הופשטט)
.
אייך אומר הפרשן נחמיה שטרסלר :" אז שלא יעבדו עליכם".!!!!!!!

dvb-acavish
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 125 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #52 

לגבי DVB-T2 , זה בטוח לא יעבוד בממירים הקיימים ?

לא הבנתי מה הסיפור להקים 2 מרבבים של HD ב- DVB-T ( כל אחד יכיל ערוץ או שניים של HD) , במקום מרבב אחד שהוא DVB-T2 .
נכון, אני מבין שהמטרה מבורכת והיא שיהיה יותר רוחב פס לכל ערוץ. ( ושלא נהיה כמו קפריסין ) .

אבל זה לא שאין מספיק תדרים פנויים , לגמרי להיפך, אנחנו לא בגרמניה ששם אין תדרים פנויים וכל התושבים נאלצו להתקין צלחת כדי לקלוט HD FTA.

ואולי יש פה גם עילה לתביעה ייצוגית , הרי ההנחיות של הרשות היו לקנות ממיר HD DVB-T MPEG4 H264.

dvb-acavish
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 125 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

למישהו יש את הצילום של מפת המשדרים המעודכנת ?
או את כל המצגת ?

nirzon
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #54 

איזה כיף לנו.
בדקתי קצת כמה עולה היום טונר DVB-T2 למחשב (USB או PCI) - המחירים מתחילים בערך מ-100$.
לפי דעתי ההחלטה על הרמת סף הכניסה לשידורי HD חופשיים התקבלה עם רוח גבית קלה מחברות הכבלים / לווין.

שלחתי למשה כחלון אימייל עם הפניה לפורום, בבקשה שיקרא את מה שנאמר כאן וינסה לשנות את ההחלטה.

אביב_הוד
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

רעיון

נושא שלא נקרא #55 

ואולי הכל מזימה?
אול עם התקרב מועד ההשקה, ימיעו לכל מי שרכש ממיר מהסוג ה"ישן" להחזירו ולקבל זיכוי חלקי, ואת אותו ממיר יעבירו לאותן משפחות מעוטות יכולת בחינם..
ככה כולם ירוויחו, לא?

(פוסט זה נכתב מתוך ליצות. אין בדברים האמורים לעיל להביע משהו רציני מפי הכותב או החברה בה הוא עובד, שאגב, כנראה תתמוך בתקן החדש כבר בדגמים החדשים, אבל הנושא בבדיקה).

sathack
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #56 

אני מציע ל דלג על תקן dvb-t2 ולעבור לתקן החדש של NTT יפן, הרזולוציה טובה בהרבה.
אין ספק שהממירים הסינים יתמכו בזה בצורה מופלאה.

אף אחד לא ילך להמיר שום ממיר :lol:
ובטח לא את הטלויזיות החדשות שאך-זה נרכשו.
אפילו הספקים לא יוכלו למצוא ממירים הגונים במחירים סבירים לתקן זה.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #57 

עם כל הציניות ובדיחות הדעת ,הנקודה פה היא שהרשות השנייה כמעט בכוח לא מעוניינית שאזרחי ישראל יוכלו
לראות שידורי HD בחינם, אני יכול להבין את השיקולים הטכנולוגיים אבל לאחר שכבר יש מערכת באוויר עם מאות אלפי ממירים, להחליט לשנות טכנולוגייה נראה לי די תמוה במיוחד השידור הכפול של ערוצי HD ו SD לא ממש ברור..

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

נושא שלא נקרא #58 

הייתכן שאביב הוד שהגיב כאן זהו הדוקטור האגדי מזומביט? :)

תשמעו ה-dvbt בישראל הינה בדיחה עלובה על חשבון כספי משלמי המיסים.. היה RF ניתקו לנו לטובת DVBT ב-MPEG4 היה MPEG4 ינתקו אותנו לטובת DVBT-2... וכל זה בשביל מה.. 5 ערוצים שהופכים אולי ל-4? מתוכם כמה באמת ניתנים לצפייה.. ערוץ 1, 2, 10, והכנסת להעברת השיעמום... הייתי מבין אם היינו בתפרוסת של 20 ערוצים ומעלה... אבל עם כל השטח הפנוי שיש לטובת הערוצים על מה כל הרעש שעידן מחוללים פה? לעצבן? ומי יצא מורווח מהעניין חברת יש וחברת חם.. שיקבלו את קהל הלקוחות הממורמרים במחירים גבוהים ושירות בזוי... זה לבטח קרמה!

nirzon
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #59 

asaf23
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 67 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

נושא שלא נקרא #60 

oferlaor כתב:Asaf23

לא חושב שאתה ואני/מרטין חלוקים בדעה - הבעה כאן היא רגולציית יתר שגורמת להפסדי הערוצים ולקריסת שוק הטלויזיה בישראל.

שיטת הרשיונות לא תשפר את המצב. דרישות הרגולציה גם בעולם הרשיונות עדיין לא הגיוני בעליל. המדינה ובמיוחד הממשלה אוהבים להחזיק את השוק הזה במצב רגיש ובעייתי ובכך למנוע מרביב דרוקרים לפרוח...

לגבי שידורים רחבים. אין הגיון לעשות מעבר כזה ללא מעבר ל hd. אחרי המעבר ל hd גם שידורי ה sd יהיו רחבים.

Ug99

פניתי למספר גורמים בנידון אבל ההחלטה כנראה כבר נפלה. זה כמובן יעשה רעש שוב כאשר הם יתחילו בנסויים אבל הם מכירים את הסחורה - הכלבים נובחים והשיירה עוברת. בדיוק כפי שהיה עם ההחלטה הגרועה של aac v2.
...
מסכים במאה אחוז.

עודף רגולציה הופך את הענף ללא אטרקטיבי ופוגע בנו הצופים, בסופו של דבר.

לגבי T2, מדינת חלם.

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”