DVD מול הליכה לקולנוע - האם בכלל יש אולם קולנוע ראוי בארץ ?

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
alon3232 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

DVD מול הליכה לקולנוע - האם בכלל יש אולם קולנוע ראוי בארץ ?

נושא שלא נקרא #1 

הי לכולם,

בשנים האחרונות עם נפיצותם של נגני וסרטי ה-DVD אני נמנע כמעט לחלוטין ללכת לסרטים בקולנוע.

מחירי הכרטיסים, 36 ש"ח לאדם, ובעיקר איכותם העלובה של העותקים (שכפול של שיכפול), רמת מקרינים ומקרנים ואיכות צליל מפוקפקת - שלא לדבר על מיזוג שלא עובד תמיד או פשוט סרטים שמוקרנים לא בפוקוס (!) - מי צריך את כל זה כשהיום ניתן להזמין DVD מאמאזון או לקנות בארץ DVD בממוצע בכ-20 ש"ח יותר או אפילו באותו מחיר של כרטיס זוגי לסרט - למשל עותקים ZONE 1 ללא דיבוב של סרטים חדשים שעוד לא יצאה להם מהדורה עם כתוביות עברית נמכרות כנוהג בבלוק-בסטר ב-49 ש"ח מיד בצאת הגרסה המקומית, כך קניתי למשל את HELLBOY בגירסה NTSC ZONE 1 המכילה 2 דיסקים ואיכות הקרובה ל-REFERENCE ב-33 ש"ח במסגרת מבצע 3 ב-100.

לי למשל קשה להבין את הצורך של אנשים לראות את הסרט בקולנוע מיד כשהוא יוצא - גם אני אוהב למשל סרטים כמו הנוסע השמיני, בלייד, מלחמת הכוכבים, סרטי PIXAR כמו משפחת סופר-על , אבל במקום ללכת לקולנוע עם בת זוגי או עם בני ולשלם 72 ש"ח (בלי הוצאות פופ-קורן ושאר נלווים) אני מעדיף לחכות חודשיים שלושה, ללכת לסניף סטימצקי הקרוב ולרכוש ב-99 ש"ח מהדורה רשמית ואיכותית של ה-DVD ולצפות בו בזמן ובמקום המתאים לי במערכת הק"ב שלי שאיננה מתיימרת להיות איכותית או יוקרתית אבל מציעה לי לפחות את האפשרות לבצע REWIND, PAUSE , מעבר בין פסי קול שונים וצפיה חוזרת מתי כשמתחשק לי - כמובן שעבור רבים השכרת ה-DVD מהווה אף אלטרנטיבה יותר זולה מצפייתו בקולנוע.

לא מדובר בשיקול כספי - אני מודה שהייתי יותר משמח ללכת לראות מידי פעם סרט שאני ממש מחכה לו באולם קולנוע איכותי, עם מערכת הקרנה וקול THX ועם עותק איכותי של סרט ולא כמו הסרט האחרון שראיתי לפני כמה שבועות "דרכים צדדיות" מ-2004 אני חושב שנראה כמו אחד מסרטי הראינוע הראשונים עם איכות תמונה של מסרטת 8מ"מ משנות ה-70 המוקדמות - התחושה היא פשוט שאין תמורה בעד האגרה שאתה משלם עבור סרט בקולנוע.

כמובן שיש לי תמיד את הרהורי הכפירה ורצון לראות את הסרט על מסך גדול ולחיות את חווית הילדות של סרטים שהלכנו אליהם כשהיינו ילדים או נערים , אבל תחושה נוסטלגית זאת נעלמת כהרף עין כאשר אתה מזיע באוגוסט באולם קולנוע ישראלי טיפוסי כשמחצית מהסרט מוקרן בחוסר פוקוס פראי, רוב הרמקולים המותקנים באולם אינם פועלים והמסך ה"גדול" הוא מסך קטנטן בגודל מינימלי שאיננו מותיר בך כל רושם של צפיה בארוע שהוא גדול מהחיים.

ולסיכום - אשמח אם מישהו יספר לי על אולם קולנוע (או יותר, אם קיימים שכאלה בארצנו הפרובינציאלית) בו הוא זכה לחוויה קולנועית שגרמה לו הנאה ותחושה של "כדאי היה לי להשיג בייביסיטר, לחפש חנייה, למהר להספיק בזמן , להזמין כרטיסים באינטרנט, לעמוד בתור בכניסה ולעבור תחקיר "נשק יש?" , לשבת מאחורי קבוצת בני נוער עם נטייה צווחנית , האם כל זה היה באמת שווה למול חווית התמונה והצליל שלה זכיתי ?
אם התשובה היא כן אז אשמח לשמוע על כאלה בתי קולנוע שבהם יש הקפדה על איכות הצליל והתמונה.

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #2 

מסכים כמעט עם כל מילה.
זו הסיבה שכבר שנים אנחנו לא יוצאים לסרט.

רק מה? אם אין לך תמונה גדולה, החויה לטעמי נפגעת, כלומר, עדיין יהיה ייתרון מבחינה חוית הסרט בקולנוע.
לכן קונים מקרן... :wink:
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

יש לי רגשות מעורבים.

מצד אחד, יש לי אהבה אמיתית לסרטים ולקולנוע, ומצד שני בהחלט מסכים עם כל מילה.

בארה"ב בהחלט ההחלטה היתה קלה יותר - המסכים היו יותר איכותיים וההקרנה היתה יותר טובה. את שני הסרטים הראשונים של LOTR ראיתי במסכים בארה"ב ואת השלישי בארץ. ברור שאין בכלל מה להשוות ויש לנו שנות אור להדביק את האמריקאים בתחום הזה.

ובכ"ז, מדובר ביציאה, וסוג היציאות האהובות עלי במיוחד (מי שמכיר אותי יודע, שאני לא מוציא הרבה את האף מחוץ לבית).

alon3232 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

אין ספק שמדובר ב:יציאה" וזה הקסם היחיד שנותר בעייני

נושא שלא נקרא #4 

מעניין יהיה לשמוע על חוויות מקולנוע אמריקאי אייכותי באמת שביקרתם בו וחזרתם עם הרושם של "וואו ! איזו איכות ואיזו חוויה!" - הפעם האחרונה שראיתי סרט בחו"ל היתה באוסטרליה לפני יותר מ-5 שנים (שובו של הפאנטום אם אינני טועה) והאולם היה בהחלט אייכותי ומרשים.

אה, כן, הייתי גם ב-IMAX בלונדון וראיתי את הסרט של בנו של השרפה שטיפס עם סר הילרי על האווברסט - בהחלט מרשים ביותר - יצא לי לראות את אותו סרט לפני כשנה מוקרן בסינמה סיטי בגלילות ו...קשה היה לזהות שמדובר באותו סרט - משהו באייכות הקרנת ה-IMAX של סינמה סיטי גורם לגעגועים ל-VHS בייתי. בכלל אני שונא את המקום, הצפיפות, האולמות והחובבנות היישראלית - באיזה קולנוע שאתם מכירים בארץ או בעולם, הנכנסים להצגה שניה צריכים לחכות שהצופים של הצגה ראשונה יצאו החוצה דרך דלתות הכניסה ? כשל תכנוני שלא האמנתי בפעם הראשונה שנתקלתי בו.

shmulikwe
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

כל מילה שנכתבה כאן נכונה, אין מיזוג נורמלי, צפוף, יקר, ובעיקר לא איכותי.
לפני מספר שבועות נסעתי במסגרת העבודה למנילה (פילפינים), יש שם מספר בתי קולנוע עם ציוד THX , ראיתי שם "בן-ערובה" "הקללה" וגם את הסרט עם ווין דיזל שהוא מטפלת של ילדים (לא זוכר את שמו).
אם יש גן עדן לחובבי הקולנוע אז זה במנילה: הכסאות כמו של מחלקה ראשונה, מיזוג האויר מעולה והכי חשוב הצליל היה ממש סוף הדרך.
דרך אגב מחיר כרטיס בסביבות 11 ש"ח.

Refael-Azi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

גם אני לתומי חשבתי שאם אני אלך לסרט Matrix revolution העשיר בפס קול עם אפקטים קוליים ותמונה חדה ומלאת אקשן אזכה לחוויה לא רעה בקולנוע מספר 1 של הסינמה סיטי.

לא ציפיתי להרבה, רק לרמה נורמלית של סאונד ואיכות תמונה של קולנוע.

במקום זה היה שם מקרן שכנראה היה מקרן 3 קרניים של SHARP (כנראה CRT) עם תמונה קצוות אורך אליפטיים.. כן.. התמונה לא היתה מקבילה לשוליים אלה מתעגלת!

הסאונד.. רע! פיצוצים בדיסטורשן, סנטר חלש וזועק בקיצור - עדיף בבית.

לצערינו לא נראה שהולך להיות שיפור בנושא.
לפי האתר של DTS יש רק קולנוע אחד שהוא DTS CETRIFIED וזה קולנוע תל אביב שלמיטב ידיעתי סגור בימים אלה.
מישהו מכיר עוד בתי קולנוע שהם DTS/THX בארצינו?

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

לא היו אף פעם תלונות לבתי הקולנוע ברעננה שבהם ביקרתי (ייתכן שלא הייתי מספיק רגיש לחסרונות, אך לא הרגשתי שזה פחות טוב מקולנועים בארה"ב).
למרות זאת, מאז שרכשתי מקרן, לא דרכה רגלי בבית קולנוע. פשוט אין סיבה ללכת.
משה

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #8 

מעבר לתלונות שנכתבו כאן על סינמה-סיטי אוסיף את אלו:

1. מקרן לא מכוייל.
2. סאונד שעובר לסטריאו או למונו אפילו באמצע הסרט.
3. תיכנון השיפוע בצורה גרועה כך שאם מישהו, באולם קם הוא מסתיר את המקרן (!!!!)
About.me

HazooM
כתב
כתב
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 958 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

גם אני מרגיש ככה, במיוחד לאחרונה לאחר שראיתי את נקמת הסיט' באולם אחד בסינמה סיטי (פירוט על האולם יש בביקורת שלי על הסרט). מצד שני כאשר ראיתי את קונסטנטין בסינמקס שנמצא גם בסינמה סיטי, התרשמתי לטובה, מסך ענקי וסאונד חזק.
התרשמתי לטובה גם לפני מספר שנים מאולם הIMAX בסידני - חוויה קולנועית כמו שצריך (בלי קשר לקטע של התלת מימד).
קומפלקס סינמהסיטי הוא הוכחה שכמות באה על איכות. במדינתו הקטנה, בשביל מה צריך 21 אולמות בקומפלקס אחד ? הם באמת חושבים שהם יצליחו לדחוף לשם יותר מ 5000 איש בו זמנית? יכלו לשים חצי מהאולמות ולהשקיע באלמנטים אחרים של המקום.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #10 

Hazoom,

לפני מספר ימים קראתי בעיתון שעוד 3 קומפלקסים נבנים ממש כעת לפי תפיסה זהה של סינמה סיטי.

אני מנסה ליצור קשר עם סינמה סיטי בהקשר של הבעיות שזיהיתם אצלם. אם מישהו מכיר שם מישהו, אנא הפנו אותנו.

elit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

שלום חברים
בערך לפני חצי שנה יצאה לי להיות בNew York
אני וחברי ביקרנו בכמה בתי קולנוע ואני יכול להגיד שלא התרשמתי מאיכות התמונה או הסאונד בכול הפעמיים שיצאה לי לראות שם
יאמר לזכות אמריקאים שבכניסה לאולם רשום מעל הדלת איזה מערכת קול מותקנת כגון
Dolby Digital ,Dolby Surround
עוד נושא מאוד רציני אשר לא מכבדים בכלל בארץ נושא הנכים בבתי הקולנוע בNew York לא בונים כיסאות בערך כ 4 - שורות באמצע (בבתי הקולנוע במרכז העיר) לפי מה שאני ראיתי
שבארץ זה נחשב למקום הטוב ביותר וכאשר מוקרן סרט כגון שר הטבעות אין אף בית קולנוע בארץ אשר מתחשב בנכים!
אלי,

NMP
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

ועוד אנקדוטה "משעשעת" בהקשר לסינמה סיטי ולעליבות המקומית שלנו.
שמתם לב שהרבה פעמים כשסרט חדש ופופולרי מגיע הוא לא מציג באולם 1 הגדול אלא דווקא באולמות הקטנים 7-8-9 ?
רוצים לנחש ?
רמזים: הם אולמות צמודים...יש קרבה סבירה בין חדרי ההקרנה שלהם...אולמות קולנוע משלמים לפי עותקים :)
טוב, רמז אחרון: אם יצא לכם להיות ב-7 (או שזה 9 ?) אז בוודאי שמתם לב שבהתחלת הסרט ובחזרה מההפסקה הסרט מתחיל ומפסיק אחרי כמה שניות והאירוע הזה מתרחש פעמיים ?

בקיצור, המוח היהודי ממציא אילתורים מטורפים, העיקר לחסוך על המפיץ הפרייאר.
והתוצאה, תוך פחות משבוע איכות הסרט נוראית והתוצאה בלתי נסבלת.
פשוט לא ייאמן.

רק ליתר בטחון אני אציין שכבר הרבה זמן לא הייתי שם כך שיכול להיות שהם הפסיקו עם זה (אני יודע שתוך כמה ימים בתצורה הזאת התחילו להגיע התלונות של אנשים שביקשו זיכוי אחרי הקרנה גרועה שכזו אבל בלי להבין את הסיבה שמאחורי זה).

אגב, הנה החוויה האחרונה שלי:
http://hometheater.co.il/modules.php?na ... pic&t=1852

ניר

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #13 

NMP,

לא הבנתי את הרמז. אתה מתכוון שהם עושים רוטציה בין העותקים (כשאחד מראה את החלק הראשון, השני מראה את החלק השני)?

NMP
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #14 

לא עופר, הם משרשרים את שלושת האולמות עם אותו עותק של סרט.
מתחילים להריץ בראשון, תוך כמה שניות זה מגיע למקרן השני, עוצרים, מכניסים אותו לשני, מריצים עוד כמה שניות עד שזה מגיע לאחרון, עוצרים ומכניסים גם אליו וזהו, מריצים.
אתה מתאר לעצמך איך זה נראה ? מה עובר על הסרט הזה ?
בלאי מטורף באפס זמן.

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

לא נאאאאכככוווווןןןןןן..... 8O

באמת ??? סרט מתוח ע"פ כמה מטרים טובים? ככה באויר ?
About.me

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”