טאבלט המסוגל לנגן 720p/1080p mkv באורך מלא (6GB>) ולהציג בHDMI. יש חיה כזו?

אפליקציות, מערכות הפעלה של גוגל אנדרויד - ginger bread, ice cream sandwich, froyo, jelly bean
ssip96
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

טאבלט המסוגל לנגן 720p/1080p mkv באורך מלא (6GB>) ולהציג בHDMI. יש חיה כזו?

הודעה שלא נקראה #1 

שלום,
אני בארה"ב לימים הקרובים ואני מחפש לרכוש טאבלט.
הבנתי שהמובילים הם האסוס טרנסופמר, המוטורולה זום, והגלקסי טאב 10.1.

בניתי על המכשיר בין השאר כ"HTPC נייד"- אני רוצה להעביר אליו סרטים בפורמט MKV HIGH PROFILE ברזולוציות של 720P ו1080P, באורך מלא (קבצים הגדולים מ4G) ובלי המרות וקידוד מחדש, בעזרת חיבור HDMI להציגן על הטלויזיה ואולי אפילו לשמוע בסראונד...
מחיפושים שונים לא הגעתי לתשובה חד משמעית מי מהם אם בכלל יכול להשיג את זה...

הצעות תובנות מישהו?
מישהו ניסה ויכול להעיד אם זה אפשרי?..

תודה

The-Fox
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 181 פעמים

הודעה שלא נקראה #2 

עד שלא יצא נגן שתומך בהאצת חומרה של Tegra2 אני לא חושב שתהיה חיה כזאת.
אני לא יודע למה הנושא הזה לא זז, אף נגן עוד לא הרים את הכפפה. :(

agent__smith
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 145 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

TEGRA3.... (Y)
יש לי מחשב משחקים מה זה עצבני !!!!

creed
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

נגיד ונמצא הנגן התומך, איך בכלל מעבירים לטאבלט קובץ בגודל 8 ג'יגה (בלי פיצולים למינהם)?

The-Fox
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #5 

טגרה 3 ממש מעבר לפינה :twisted:

בכל מקרה, בדקתי את הנושא ומסתבר שיש נגן אחד שכן הרים את הקפפה אבל לא הכל וורוד:
https://market.android.com/details?id=c ... rch_result

לפי מה שהוא רושם, מכשירי טגרה 2 מסוגלים להריץ עד 720p [email protected]
זה מספיק מקס' לסדרות, נקווה שהנושא ישופר משמעותית ב Tegra3.
ממה שאני רואה Galaxy S2 ו Sensation כבר סוחבים [email protected], שזה מרשים מאד !

ssip96
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #6 

The-Fox כתב:טגרה 3 ממש מעבר לפינה :twisted:

בכל מקרה, בדקתי את הנושא ומסתבר שיש נגן אחד שכן הרים את הקפפה אבל לא הכל וורוד:
https://market.android.com/details?id=c ... rch_result

לפי מה שהוא רושם, מכשירי טגרה 2 מסוגלים להריץ עד 720p [email protected]
זה מספיק מקס' לסדרות, נקווה שהנושא ישופר משמעותית ב Tegra3.
ממה שאני רואה Galaxy S2 ו Sensation כבר סוחבים [email protected], שזה מרשים מאד !
...
מצאתי פוסטים בני 3 חודשים ויותר שאומרים שהטגרה3 ממש מעבר לפינה.. עד כמה זה באמת קרוב?..

720P מספיק טוב לי, ה3.1 זה מה שיותר מדאיג- זה הסאונד?..
ואיך הS2 סוחב דברים כאלה והטאב לא??

agent__smith
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 145 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

קרוב מאוד... נובמבר מאקסימום דצמבר...
יש לי מחשב משחקים מה זה עצבני !!!!

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android
נתן תודות: 201 פעמים
קיבל תודות: 513 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

צריך להבדיל בין היכולת לפענח H.264 1080p בפרופיל כזה או אחר ובין היכולת לנגן קובץ MKV על מכשיר האנדרואיד. על מנת לתמוך ב MKV יש צורך בנגן שיודע לפענח את הקונטיינר הזה (אין לאנדרואיד תמיכה פנימית בפורמט הזה). יש כמה נגנים כיום באנדרואיד שיודעים להתמודד עם MKV, אבל קחו בחשבון שעדיין קשה להם להתמודד עם 1080p MKV 4.1, גם על מכשיר שמסוגל חומרתית לפענח קידוד 1080p (כגון ה SGSII עם ה SoC שלו). עם 720p אין להם בעייה

הנושא השני הוא גודל הקובץ. זה הכל מתחיל ונגמר בשיטת הקבצים בו מפורמטת המחיצה אלייה אתם מעתיקים את הקובץ הגדול. אם שיטת הקבצים היא מסוג fat32 אז הגודל המקסימלי יהיה באזור ה 2GB~ (למרות שהשיטה תומכת ב 4GB~). אם זה מסוג ext3 או ext4 (מחיצות לינוקס) אז אין מגבלה לגודל הקובץ. ב Honeycomb למיטב זכרוני אין בעייה לעבוד עם מחיצות מסוג ext. השאלה היא נפרדת לגבי כל מכשיר ומכשיר, האם הוא תומך ביצירת מחיצה כזאת (אני יודע לדוגמא שה-Xoom של מוטורולה תומך בזה). הבעייה השנייה היא שמערכת ההפעלה חלונות לא יודעת להציג מחיצת ext של לינוקס

The-Fox
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #9 

לא יודע מה ראית לפני 3 חודשים אבל טאבלטים מבוססי Tegra3 אמורים לצאת עד סוף השנה.

לגבי הסאונד אני לא יודע אבל הוא תומך בפורמטים של סראונד ככה שלא אמורה להיות בעיה.
היום בערב אני אחבר את ה Transformer שלי למערכת עם התוכנה ה Dice Trial ונראה במה הוא תומך.

ל S2 יש מעבד חדש יותר עם האצת חומרה שכנראה יותר טובה, לא לשכוח שהצ'יפ של טגרה 2 יצא לפני כשנה.

ssip96
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #10 

osherov כתב:צריך להבדיל בין היכולת לפענח H.264 1080p בפרופיל כזה או אחר ובין היכולת לנגן קובץ MKV על מכשיר האנדרואיד. על מנת לתמוך ב MKV יש צורך בנגן שיודע לפענח את הקונטיינר הזה (אין לאנדרואיד תמיכה פנימית בפורמט הזה). יש כמה נגנים כיום באנדרואיד שיודעים להתמודד עם MKV, אבל קחו בחשבון שעדיין קשה להם להתמודד עם 1080p MKV 4.1, גם על מכשיר שמסוגל חומרתית לפענח קידוד 1080p (כגון ה SGSII עם ה SoC שלו). עם 720p אין להם בעייה

הנושא השני הוא גודל הקובץ. זה הכל מתחיל ונגמר בשיטת הקבצים בו מפורמטת המחיצה אלייה אתם מעתיקים את הקובץ הגדול. אם שיטת הקבצים היא מסוג fat32 אז הגודל המקסימלי יהיה באזור ה 2GB~ (למרות שהשיטה תומכת ב 4GB~). אם זה מסוג ext3 או ext4 (מחיצות לינוקס) אז אין מגבלה לגודל הקובץ. ב Honeycomb למיטב זכרוני אין בעייה לעבוד עם מחיצות מסוג ext. השאלה היא נפרדת לגבי כל מכשיר ומכשיר, האם הוא תומך ביצירת מחיצה כזאת (אני יודע לדוגמא שה-Xoom של מוטורולה תומך בזה). הבעייה השנייה היא שמערכת ההפעלה חלונות לא יודעת להציג מחיצת ext של לינוקס
...
לגבי פיענוח הקונטיינר הבנתי שיש מספר לא מבוטל שתומכים בו.
מה שאני מחפש זה טאבלט המסוגל לנגן 720P MKV 5.1 (ולשקף זאת לטלויזיה דרך HDMI).

לגבי גודל הקובץ, אם באמת ניתן לפרמט את כרטיס הSD בext3/4 זה כנראה יפתור את העניין.. במקרה הגרוע ביותר, MKV SPLITTER מסוגל לפצל את הקובץ בשניות/דקות מבלי לפגוע באיכות אז פחות מדאיג אותי.

האתגר הוא למצוא טאב שבאמת מסוגל להתמודד עם ניגון הסרט (בעזרת DICEPLAYER או נגן אחר)

ssip96
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #11 

The-Fox כתב:לא יודע מה ראית לפני 3 חודשים אבל טאבלטים מבוססי Tegra3 אמורים לצאת עד סוף השנה.

לגבי הסאונד אני לא יודע אבל הוא תומך בפורמטים של סראונד ככה שלא אמורה להיות בעיה.
היום בערב אני אחבר את ה Transformer שלי למערכת עם התוכנה ה Dice Trial ונראה במה הוא תומך.

ל S2 יש מעבד חדש יותר עם האצת חומרה שכנראה יותר טובה, לא לשכוח שהצ'יפ של טגרה 2 יצא לפני כשנה.
...
אשמח לדעת אם הצלחת לנגן עליו [email protected]

תודה!

ssip96
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #12 

agent__smith כתב:קרוב מאוד... נובמבר מאקסימום דצמבר...
...
עד אז נראה לי שלא אהיה בארה"ב לצערי... אבל זה פיצ'ר קריטי עבורי למרות שמאוד התלהבתי מהgalaxy tab10.1 והטרנספורמר

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android
נתן תודות: 201 פעמים
קיבל תודות: 513 פעמים

הודעה שלא נקראה #13 

קצת להוריד את ההתלהבות,
-בזמנו אני מצאתי 2 נגנים במרקט שתומכים בפענוח קובץ MKV שמכיל בתוכו אודיו בקידוד DTS. הראשון ה-DicePlayer שהוזכר פה ועובד מצוין (יש לו גירסת Trial לשלושה ימים). הבעייה איתו שהוא כרגע תומך בפרופילים לרלוזציה של עד 720p. תכני 1080p הוא לא מנגן חלק. הנגן השני נקרא BUZZ Player אבל למרבה הכעס הוא לא מכיל גירסה חינמית. יש נגנים אחרים שהצליחו לנגן גם [email protected] 1080p מקובץ MKV (על ה SGSII), אבל הם כאמור לא יודעים לפענח DTS

-זה מחזיר אותי לנושא שיכול להיות בעייתי להרבה שרוצים להפוך את האנדרואיד שלהם לנגן קבוע. אני עדיין לא מצאתי שום נגן שיודע לשלוח את ערוץ האודיו המקודד מקובץ המדייה המנוגן As Is ליחידת קצה וזה על מנת שהוא זה שיפענח את האודיו הרב הערוצי הזה (שמקודד ל DTS או AC3). פעולה שנקראת passthrough, כיום מכשיר האנדרואיד הוא זה שמפענח את האודיו המקודד. זה אומר שנכון לעכשיו, במידה ואתם מחברים את המכשיר נניח לרסיבר. האודיו יצא כסטריאו (PCM) מהאנדרואיד שלכם לרסיבר דרך ה HDMI ולא יפוענח על הרסיבר (לסראונד 5.1)

-שיטת הקבצים ext3/4 באמת פותרת את בעיית גודל הקובץ רק הבעייה היא שחלונות לא יודעת לקרוא אותה ולכן העתקת הקבצים הגדולים ל SD תהיה מסובכת יותר

-ל SGSII דווקא יש נגן מובנה (של סמסונג) שתומך בפענוח קובץ MKV ולכן ייתכן שהוא קיים גם בטאבלטים של סמסונג (אם אני זוכר נכון, אז DTS הוא לא יודע לפענח)

השורה התחתונה שלי מכל הסיפור הוא שטאבלט לדעתי הוא פתרון לא רע על מנת לנגד תכני וידאו על צג המכשיר עצמו (כולל HD לא תובעני), אבל ברגע שרוצים לצאת עם HDMI ולהפוך את המכשיר לסוג של סטרימר שיתחבר לרסיבר אז הסיפור קצת יותר מורכב ופחות חוייתי בעיני

The-Fox
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #14 

ssip96 כתב:
The-Fox כתב:לא יודע מה ראית לפני 3 חודשים אבל טאבלטים מבוססי Tegra3 אמורים לצאת עד סוף השנה.

...

תודה!
...
נראה שזה יותר תלוי ב bitrate.
הצלחתי להריץ חלק גם [email protected] אבל עם bitrate של 2.5Mbps.
כשניסיתי משהוא בעל פרופיל זהה אבל עם bitrate יותר גבוה של 4.4Mbps זה כבר התחיל לקרטע.
האמת שאין הרבה תכנים ב [email protected], הרוב זה 3.1 או 4.1.

סראונד מ AC3 כן יצא, אבל כמו ש osherov ציין, מדובר ב PCM שפוענח ע"י הטאבלט ולא ע"י הרסיבר.

בקיצור, לא הייתי בונה על זה כסטרימר, אולי בטגרה 3.

ssip96
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #15 

The-Fox כתב:
ssip96 כתב:

...

תודה!
...
נראה שזה יותר תלוי ב bitrate.
הצלחתי להריץ חלק גם [email protected] אבל עם bitrate של 2.5Mbps.
כשניסיתי משהוא בעל פרופיל זהה אבל עם bitrate יותר גבוה של 4.4Mbps זה כבר התחיל לקרטע.
האמת שאין הרבה תכנים ב [email protected], הרוב זה 3.1 או 4.1.

סראונד מ AC3 כן יצא, אבל כמו ש osherov ציין, מדובר ב PCM שפוענח ע"י הטאבלט ולא ע"י הרסיבר.

בקיצור, לא הייתי בונה על זה כסטרימר, אולי בטגרה 3.
...
הבנתי.. איך אתה בודק את הביטרייט של קובץ מסוים?.. הייתי רוצה לבדוק איזה קבצים יש לי.
בכל אופן זה נראה כאילו זה לא מספיק טוב עבורי לצערי... :( וכבר כל כך התלהבתי מהגלקסי טאב10.1...
סופסוף טאבלט שהרגיש לי בשל ונראה פשוט מעולה.. השימוש הזה היה ללא ספק מצדיק את הרכישה עבורי.
אבל זה שזה גבולי זה סימן די טוב שהדור הבא כבר לבטח יכול להתמודד עם זה.
רק חבל שאני אצטרך לקנות אותו במחירים מופקעים בארץ כבר..

והמון תודה על הבדיקה והעזרה!

שלח תגובה

חזור אל “Android - אנדרויד”