הצילו - נמחק לי Partition ב-HDD, לא מצליח לשחזר מידע. עדכון - נמצא פיתרון.

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 284 פעמים
קיבל תודות: 476 פעמים

לינק להודעה #16 

singera כתב:תנסה לעלות אובונטו לייב ואולי תראה את המחיצה
...
(Y) גם ממליץ לך לנסות, לפני שאתה מתחיל בנסיונות השחזור ואולי פוגע במידע על הדרך...
אצלי במקרה דומה לשלך, אי אפשר היה לגשת ל-HD דרך windows בשום צורה. העלאה של המחשב עם Live CD של אובונטו (אפשרי גם עם כל הפצת לינוקס אחרת...), איפשרה גישה מלאה לכונן ולכל המידע עליו. שווה לנסות.

ra
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 115 פעמים

לינק להודעה #17 

האם יש אות כונן ?
אם לא נסה להקצות
כמו כן נסה לראות עם תוכנות ניהול דיסק כמו acronis או paragon
ובדוק אם הן מודיעות שיש בעייה לגשת לדיסק
לגבי שחזור חומר לדעתי המחירים שהציגו מציאותיים
כ-100-120 ש"ח בדיקה
500-2000 ש"ח לשחזור

AviBiton
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile
נתן תודות: 500 פעמים
קיבל תודות: 358 פעמים

לינק להודעה #18 

:music: :music: :music: :music:
חברים, תודה רבה לכולם!!!
אחרי 3 ימים שבהם הסתובבתי אבל וחפוי ראש וניסיתי כמעט כל תוכנה אפשרית, נמצא הפיתרון.
singera ו-Lee, העצה שלכם להתקין אובונטו החזירה לי את החיוך לפנים.
פשוט לא יאומן, פתאום יש מחיצות, יש קבצים, החומר החשוב שלי נמצא.
הכל הועתק גם ל-HDD החדש וגם לדיסק נייד.
אמנם לא 100% מהקבצים היו נגישים (משהו בכל זאת השתבש), אבל הדברים החשובים שלי, התמונות והעבודות נמצאו במלואן, כל השאר, לא נורא בכלל.

תודה רבה לכל מי שייעץ בשרשור ובפרטי, ידעתי שפה אני אמצא פיתרון.
(Y)

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 139 פעמים

לינק להודעה #19 

מזל טוב.
או כמו שהבדיחה אומרת, בלינוקס זה לא היה קורה :D
עלינו לשמור על איכות הסביבה למען ילדינו. לפעמים פעולות קטנות כל יום עושות שינוי גדול.

The story of stuff
http://www.storyofstuff.com/

Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 284 פעמים
קיבל תודות: 476 פעמים

לינק להודעה #20 

shayze כתב:מזל טוב.
או כמו שהבדיחה אומרת, בלינוקס זה לא היה קורה :D
...
או יותר נכון, בלינוקס קורים דברים (טובים), שלא קורים בחלונות...

theAman
שמח שהסתדר לך. לפעמים מדהים כמה הפתרון יכול להיות פשוט.

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #21 

רק עכשיו שמתי לב לזה , ורציתי לשאול את המומחים , איך זה שאובונטו ו/או לינוקס מגיעה לכונן , וחלונות שפירמטה אותו לא ?

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #22 

לא פעם ראשונה שהמימוש של קהילת הקוד הפתוח יעיל יותר וסולחני יותר לשגיאות מאשר הקוד של מיקרוסופט.
כנראה שגם לא הפעם האחרונה.
עלינו לשמור על איכות הסביבה למען ילדינו. לפעמים פעולות קטנות כל יום עושות שינוי גדול.

The story of stuff

uriler
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 176 פעמים
קיבל תודות: 512 פעמים

לינק להודעה #23 

כשעבדתי במרכז המחשבים של האוניברסיטה, אחת התקלות הנפוצות הייתה שמשתמשים הגיעו עם זכרון נייד (פלאש) ואמרו שמערכת ההפעלה לא מצליחה לקרוא אותו ומציעה רק לפרמט.
הפתרון הקבוע היה להעלות live CD של אובונטו, לקרוא בקלות את כל הקבצים, להעתיק אותם לדיסק הקשיח ואז לפרמט את הכונן הנייד מחדש.

זה עבד ב99% מהמקרים.

כשניסינו להבין את הסיבה, התיאוריה השלטת הייתה ש windows מסתמך על מיקום מסוים בדיסק (ה Track 0) לצורך זיהוי מיקומי הקבצים (נושא ה File Allocations), בעוד שלהפצות לינוקס יש גם את האפשרות לבנות את הטבלאות מחדש (אני לא מספיק בקיא בלינוקס, פשוט זוכר את ההסבר הפשטני של האדמין דאז).
ברגע שמחברים כונן בו ה FAT פגום, XP לא ידע להתמודד בעוד שלינוקס פשוט סרק את הכונן ונתן גישה מלאה למידע.

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #24 

רק שבNTFS יש גיבוי לMFT (Master File table)
כך שגם חלונות אמור להיות יותר סובלני אם נמחק הסקטור הזה בכונן.
אני גם לא מכיר את ההתנהגות של חלונות, אבל זה נשמע הגיוני שחלונות ברגע שהוא מנסה לקרוא מהכונן וקריאה נכשלה, הוא פשוט זורק את הכונן לכל הרוחות ודורש לפרמט אותו. ואם הייתי צריך לנחש, זה בטח קוד שעדיין לא שינו מימי הFAT.
הכל השערות שלי כמובן

The story of stuff

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #25 

תודה על האינפורמציה . מה שמעצבן אותי זה שמיקרוסופט מוכרת מערכת הפעלה , שהיא אמנם נוחה מאוד למשתמשים (צריך להיות די טוב במחשבים להתמודד עם לינוקס ), אבל כמעט כול פעם שמשהו הכי קטן משתבש , וברוב הפעמים בגלל אי דיבוג מספק , המערכת נופלת . הם כבר היו צריכים עד היום לטפל בדברים האלו
אבל זה לא עוזר לאף אחד , סתם הוצאתי טיפה קיטור

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #26 

זה לא נכון שצריך להיות משתמש מתקדם בשביל להשתמש בלינוקס.
זה היה נכון לפני כמה שנים אולי.
היום הסיבה העיקרית היא שאתה רגיל כבר לממשק של חלונות, ומכיר את התוכנות שאתה צריך.
אם אתה עובר ללינוקס, אתה צריך להתחיל להתרגל לממשק חדש (גם חלונות 7 ואולי 8 לצורך העניין) וצריך להתחיל ללמוד על תוכנות שמתאימות לצרכיך.

לינוקס כבר מזמן לא מערכת למשתמשים מתקדמים בלבד, לדוגמא בפרויקט OLPC פעם אחרונה ששמעתי המחשב רץ על לינוקס. אל תשכח לאיזו אוכלוסיה המחשב הזה מיועד.

The story of stuff

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #27 

אני לא מכיר את הפרוייקט המדובר . ולצורך העניין יכול להיות שזה הפחד שלי , אני די מאותגר טכנולוגית בנוגע למערכות הפעלה , ואם משהו יקרה בווינדוס אני גם לא אדע מה לעשות , אבל בלינוקס אני אפילו לא בטוח שאמצא מישהו שיעזור לי , ולכן מבחינתי זה מפחיד

ufffnick
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 485 פעמים

לינק להודעה #28 

truejoker
אם הפחד שלך הוא מלהתמודד עם הבעיה, או סתם מחסור בזמן - מה שמביא אותך להעזר במישהו מבחוץ, תשאר עם חלונות.
אבל אם החשש מלהתמודד נובע מחוסר ידיעה - דווקא בנושא לינוקס הרבה יותר קל למצוא מידע ומדריכים לכל תופעה או בעיה.
מהניסיון שלי - לא היה ולו מקרה אחד שלא מצאתי את מה שחיפשתי, אם זו היתה תקלה ואם זו היתה תוכנה או סתם feature שכל מתכנת בשנה שנייה ידע לתכנת בעצמו (ואני רחוק מזה מאוד - אז העדפתי למצוא משהו שמישהו כבר הכין ולהעתיק).
אבל צריך לקחת בחשבון שיש להתאים את הציפיות כראוי.
זה לא חלונות, זה לא דומה לחלונות, וזה ממשק ותפיסה שונים לחלוטין.
זה גם לא מושלם, אבל בלי שום ספק שכל מי שרואה עצמו כ- power user מתחיל, ידע להתמודד בקלות.

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #29 

truejoker כתב:בלינוקס אני אפילו לא בטוח שאמצא מישהו שיעזור לי
...
אתה יכול להיות בטוח :D
יש קהילה עשירה מאוד גם של מפתחים וגם של משתמשים ששמחים לעזור בכל בעיה וסוגיה.
אחד הדברים היפים הוא שבאמת הקונספט בלינוקס שונה בחלק מהדברים (לטעמי באופן יותר בריא ואמין מחלונות) ואנשים שעוברים ללינוקס, בד"כ מחפשים פתרונות לבעיות כמו שהם היו מחפשים בחלונות.
מקרים שהיו לי, לא רק שעזרו לי למצוא פתרון, עזרו לי להגדיר מחדש את הבעיה באופן נכון ומדויק יותר ונתנו לי פתרון הרבה יותר טוב ממה שהייתי משיג לבד.

דווקא בחלונות, אם יש באג, אין לך עם מי לדבר. היה לי מקרה שפיתחתי תוכנה לחלונות והיה להם באג באחת הפונקציות שלא פעלה כמו שהיה כתוב בתיעוד. עכשיו לך תמצא עם מי לדבר.
בלינוקס, פשוט יש עם מי.
לצערי עדיין אני לא מכיר דרך לנגן בלו ריי מלא בלינוקס. אם היה כבר מזמן הייתי רץ על לינוקס בבית.

אגב, אם אתה רק רוצה לנסות בלי התחייבות, יש פרויקט שקוראים לו wubi.
אתה מתקין אובונטו כמו אפליקציה בחלונות, וזה אוטומטית מייצר לך dual boot שאתה יכול להעלות או חלונות או אובונטו.
נמאס לך? אפשר להסיר את זה דרך הוספה/הסרה של תוכניות בחלונות.

The story of stuff

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #30 

תודה על האינפורמציה , רק שנדמה לי שאתם נסחפתם , אני לא power user . אמנם למדתי פעם לתכנת , כך שאני טיפה מבין איך המחשב עובד, אבל מאז עברו המון מיים בירדן ואת הרוב שכחתי , מה עוד שהיום שפות התכנות שונות לגמרי .
אני אם קורה משהו בווינדוס , לא מטפל , אלא נגש לטכנאי , לקבל עיצות זה נחמד , השאלה היחידה אם אני אצליח לעשות אותם
ולגבי הפרוייקט של דואל בוט , זה עושה את זה באופן אוטומטי? , כי אם כן אני אנסה יום אחד

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”