מוצרי מזון ישראליים זולים יותר בארה"ב

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).

מנהל: מנהלי תוכן

שלח תגובה
Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
הודעות: 7355
הצטרף: מרץ 2006
מיקום: נס-ציונה
נתן תודות: 354 פעמים
קיבל תודות: 308 פעמים

לינק להודעה #61 

flsh כתב:משה, להבהיר - אמנם התחלתי עם התגובה שלך אבל היא הייתה מבחינתי פלטפורמה בשביל להביע עמדה מנוגדת למה שליאור כתב.
הוא אמר שאנשים צורכים ללא שליטה כמו צרכנים טיפשים - אני לא חושב ככה. אני חושב שברגע שתיתן לישראלי אופציה לקניות בחו"ל הוא מאוד מתעניין.

בן אדם רוצה אייפד, הוא לא יקנה בגלל שבאמריקה זה זול ב200 שקלים? אם טסים לאמריקה מחכים, ואם לא?
...
אתה שוב מפספס ידידי .. ולא רק, אתה גם מכין לי להנחתה ..

אנשים שמתלוננים על מחירי הגבינה לא אמורים לבזבז את הכסף שלהם על אייפד.
ואם יש להם כסף לאייפד הם לא אמורים לבכות על מחירי הגבינה.
לרכוש אייפד ( או מוצר אלקטרוניקה בידורי אחר ) זו התנהגות צרכנית המונעת מאופנה ולא מצורך ממשי קיומי

מסקנה :
כולם בוכים כי זה "בון טון" לבכות ואז גולשים לדף המחאה על מחירי הגבינה בפייסבוק ( רצוי מאייפד או אייפון ) בשביל לעשות לייק או what ever שעושים שם.. והמחאה תתפוגג כמו פתיתי השלג דאשתקד ..
לידיעתך, המחירים רק ימשיכו לעלות.. כי אם לאנשים יש כסף לשטויות אז מן הסתם יש להם כסף גם למוצרי בסיס ..
הדבר היחיד שיכול לעצור את עליות המחירים הוא כניסה למיתון עמוק אבל גם על זה נשלם, בעשרות אלפי מפוטרים חדשים ..

ליאור
נערך לאחרונה על ידי Lior_M ב 18/06/2011 12:12, נערך 2 פעמים בסך הכל.
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

צפיד
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 2845
הצטרף: נובמבר 2005
מיקום: קריות
נתן תודות: 168 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים

מחירי ארץ מול אירופה - אקטיביה

לינק להודעה #62 

לתדהמתי הגדולה ,
במהלך הנסיעות האחרונות שלי לפריז ולעוד כמה מדינות באירופה .
יצא לי להשוות - כולל קבלות למי שמעוניין:

בארץ
רביעיית אקטביה - 19 שקל ממוצע.

צרפת:
4.5-5.8 יורו לקילו ( משמע 16 יחידות!!!).
רומניה:
1 -1.2 LEI ליחידה .
במבצעים שמונה יחידות ב 8.5 LEI (בערך עשרה שקלים).
אותם מחירים בבולגריה,ספרד

יש לי עוד דוגמאות למוצרי מזון שלהפתעתי הרבה בפריז היקרה - זה זול משמעותית.

בקיצור...
מדינת היהודים

flsh
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 1149
הצטרף: מאי 2006
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

לינק להודעה #63 

פריז יקרה בדברים מסויימים ובאחרים היא במחיר צרפת. כשמוצר ברשת גדולה הסטייה בין סניף אחד לאחר לא תהיה גדולה ומחוץ לפריז אנשים לא מרוויחים כל כך הרבה. לעומת זאת, שכר הדירה בפריז מפלצתי ולכן אומרים שפריז מאוד יקרה.

ליאור - נושא השרשור הוא לא מחירי הגבינות והקוטג'ים אלא מוצרים ישראלים (ביסלי ובמבה) בחו"ל. רוצה להשוות מוצרים מקבילים? בשמחה. לא מדברים על זה. מדברים פה על אותו המוצר וטענה של אנשים שמסבסדים ובמקרה שלך נבואות יום הדין.
רוצה להוריד את המחיר של מוצרי הגבינות? אין שום בעיה - תפסיק להגביל את תפוקת החלב בארץ. רפת יכולה לייצר X ליטרים של חלב (וכל מה שפחות היא מפסידה - כל מה שיותר היא צריכה לזרוק במחיר מאוד יקר כי זה זיהום סביביתי) ויש Y רפתות בארץ.
התוצאה של זה היא מאוד פשוטה - תנובה קונה Z חלב ואומרת "חלב 1 ו3 אחוזי שומן זה במחיר קבוע, קוטג' עם זעתר לא ואני עושה עליו פי כמה רווח" והיא מייצרת פחות חלב ויותר קוטג'. בגלל שיש מעט חלב תודות לרגולציה, והחלב לא בהכרח נמכר כחלב אלא כגבינות, יש לנו מצב שתנובה או טרה יעדיפו לייצר גבינות למיניהן שהן לא בסל המוצרים שבפיקוח. בגלל שהמחיר גבוה יותר. זאת בדיוק הבעיה - הן לא מייצרות כי יש יותר רווח - יהיה יותר רווח בסגמנט הזה של השוק בלי קשר לאם הן ייצרו ואם לא. רוצה לפתור את הבעיה? תעיף את כל המוצרים מסל המוצרים שבפיקוח, תעיף את ההגבלה של כמות החלב, תתחיל לייצא חלב, לייבא מוצרי חלב ותגיע לשוק עם תחרות חופשית. ברגע שזה קורה בגלל שאין הגבלים אתה פתוח לשוק עם קרטלים ומונופולים ופה - אם יוצרים מראש מנגנון יעיל - אפשר להלחם בכל מקרה של שחיטות על ידי קנסות ענק שנועדו להוריד רווחיות מוגזמת.

במצב הזה יהיו לך בסופר כמויות זהות של כל המוצרים, מהרבה מאוד מותגים, עם תחרות מאוד גדולה ובגלל שיצרנו שוק חופשי - בפיקוח נגד קרטלים ומונופולים.
הבעיה פה? הלובי של חברות כמו תנובה ויטבתה, שחיטות הפוליטיקאים שלנו שלא ייצרו מנגון יעיל. אבל האמת היא שפיתרון יש והוא גם כנראה לא בגדר מדע בדיוני.

ואת מחאות הפייסבוק שלך תוציא מהשרשור. אני לא משתמש בפייסבוק אבל בכל הזדמנות זו הביקורת שלך. האמת היא שבעידן שבו מותגים מפרסמים בפייסבוק, מחאות בפייסבוק הולמות בצורה מדהימה. אם תחפש תנובה בפייסבוק ותראה מיד למטה בחיפוש "חרם על תנובה על המחירים הגבוהים מידי" זה עושה נזק אדיר לפרסום של תנובה. על כל פרסום שיש לו פוטנציאל חיובי יש לך פרסום שהוא בטוח שלילי. זה כל הרעיון מאחורי מחאת פייסבוק - זה לא הלייק הפסיבי, זה שכשתחפש תנובה באינטרנט תראה ישר את כל הביקורת המאוד גדולה ותחשוב "אולי טרה?" ותנובה תפחד מזה ותוריד מחירים רק בשביל לסתום פיות. בעידן שפרסום באינטרנט יעיל כל כך מחאת פייסבוק זה דבר טוב. לא צריך לצאת לרחובות על כל דבר - מחאת פייסבוק עדיפה לנו בהרבה כי היא לא מפריעה. תחשוב שתל אביב תהיה פקוקה כל הזמן בכל מקום בגלל הפגנות נגד משהו - יש סיכוי מדהים שזה יצור אנטגוניזם למטרה. פה אף אחד לא מפריע לך, מפריעים רק לחברה שפוגעת בצרכנים שלה.
יש פה גם עוד אלמנט שזה כן אלמנט הקבוצה. בוא ניקח לדוגמה את יס - אומרים שאיכות הוידיאו שלה לא משהו וכל אחד שם לב לזה ומספר למישהו אחר. ברגע שאתה נכנס לפייסבוק ורואה קבוצה עם 150 אלף אנשים שאומרים שאיכות הוידיאו ביס לא מספיק טובה אתה מרגיש ביטחון בדיעה הזאת. הקבוצות האלה מהרבה בחינות גם נועדו להחליף את החשד שלך שמשהו לא בסדר בביטחון שמשהו לא בסדר וזה -כן- יוצר שינוי. כמה זמן אמרו שבהוט יש *** של איכות תמונה? עכשיו היא טובה יותר. אמרו שהזפזופ איטי? היום אומרים שהוא מהיר יותר מביס (או לפחות עם האשליה) וכו' וכו' - סותמים פיות רק כי מפה לאוזן זה איטי ופתאום זה נהיה מהיר להחריד כשזה בפייסבוק וחצי מהמדינה עם חשבון לאתר הזה.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
הודעות: 7355
הצטרף: מרץ 2006
מיקום: נס-ציונה
נתן תודות: 354 פעמים
קיבל תודות: 308 פעמים

לינק להודעה #64 

flsh כתב:
ליאור - נושא השרשור הוא לא מחירי הגבינות והקוטג'ים אלא מוצרים ישראלים (ביסלי ובמבה) בחו"ל. רוצה להשוות מוצרים מקבילים? בשמחה. לא מדברים על זה. מדברים פה על אותו המוצר וטענה של אנשים שמסבסדים ובמקרה שלך נבואות יום הדין.
...
אתה מיתמם.
נושא השרשור קשור קשר הדוק לעליית המחירים האחרונה ( מחירי הגבינות ) ואתה מנסה להוציא את דברי מההקשר.
בדיקת "גלובס" בנוגע למחירי המזון היא זו שהתחילה את השרשור. כל מי שמבין מעט בעיתונות מזהה שמדובר בכתבה צהובה ( בדיוק כמו העיתון של בעל המניות העיקרי אליעזר פישמן ) שבינה לבין המציאות אין שום קשר כפי שאני וכמה אנשים פה ניסינו להסביר.
זה לא נכון ולא רלוונטי להשוות מחירים בין הארץ לחו"ל. אלו לא אותם שווקים, לא אותם צרכנים ולא אותה התנהגות צרכנים.
flsh כתב: ואת מחאות הפייסבוק שלך תוציא מהשרשור. אני לא משתמש בפייסבוק אבל בכל הזדמנות זו הביקורת שלך. האמת היא שבעידן שבו מותגים מפרסמים בפייסבוק, מחאות בפייסבוק הולמות בצורה מדהימה. אם תחפש תנובה בפייסבוק ותראה מיד למטה בחיפוש "חרם על תנובה על המחירים הגבוהים מידי" זה עושה נזק אדיר לפרסום של תנובה.
...
תרשה לי..
הא , הא ועוד הא הא לסיום. תנובה ממש רועדת מפחד..
flsh כתב: יש פה גם עוד אלמנט שזה כן אלמנט הקבוצה.
בוא ניקח לדוגמה את יס - אומרים שאיכות הוידיאו שלה לא משהו וכל אחד שם לב לזה ומספר למישהו אחר. ברגע שאתה נכנס לפייסבוק ורואה קבוצה עם 150 אלף אנשים שאומרים שאיכות הוידיאו ביס לא מספיק טובה אתה מרגיש ביטחון בדיעה הזאת.
...
זאת קבוצה מדומה. אתה לא מכיר את חברי הקבוצה, מעולם לא נפגשת איתם וכנראה שלעולם לא תיפגש ..
מוזר בעיני שאתה מוצא חיזוקים לדעות שלך אצל אנשים שאין לך מושג מי הם, מה הם באמת חושבים והאם הם באמת קיימים ..

ואתה בעצם מגיע לאותה מסקנה בסוף הפסקה הבאה שלך..
flsh כתב: כמה זמן אמרו שבהוט יש *** של איכות תמונה? עכשיו היא טובה יותר. אמרו שהזפזופ איטי? היום אומרים שהוא מהיר יותר מביס (או לפחות עם האשליה)
...
תגיד לי אתה, האם הזפזופ באמת מהיר יותר ? או שאתה "מרגיש" שהוא מהיר יותר רק בגלל שהרבה אנשים חושבים שהוא מהיר יותר .. או בקיצור, לאף אחד אין נתון אמפירי, אבל כולם מאמינים שהוא מהיר, אז כנראה שזו המציאות. מעולה, יש רק בעיה אחת. זו מציאות מדומה.

תבין,
אני לא נגד פייסבוק אבל אתה חייב להבין שמחאת הפייסבוק היא מחאה וירטואלית. היא מתקיימת בעולם וירטואלי שאין לו שום קשר למציאות היום יומית.
יתרה מכך, יש לה לעניות דעתי, השפעה הפוכה מכיוון שהיא יוצרת אצל הפרט אשליה של חיבור אל המציאות ותחושה מדומה של מועורבות ושייכות אך למעשה מנתקת אותו מהעולם הממשי.
התחושה המדומה הזו של החיבור למציאות הופכת את החברה לאפטית וא-פוליטית, חברה שאין בה מועורבות אמיתית של אנשים, מעורבות שנחוצה לחברה אנושית מתפקדת. והחברה שלנו ממש, אבל ממש לא מתפקדת.

באמת סליחה על ההתפלפלות,
אני ברשותך אממש את זכותי בכל פעם שיזדמן לי ואכתוב את דעתי שוב ושוב, פעם אחר פעם על הפייסבוק ושאר הרשתות החברתיות. כי זה מה שאני חושב. זה אמנם מעט פרדוקסלי שכן הדברים נאמרים מעל פלטפורמה של רשת חברתית .. אבל לפחות יש בהם איזה שהוא טעם רוצה לומר, יש פה קצת יותר מילים מ (Y) ו (n)

ועוד דבר,
אנחנו יכולים לא להסכים אחד עם השני, זה בסדר. אני לא מבין למה אתה הופך את זה לויכוח אישי.

ליאור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
הודעות: 20524
הצטרף: דצמבר 2004
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

לינק להודעה #65 

תגובה על משהו שלא קשור לנושא העיקרי:
Lior_M כתב: אנשים שמתלוננים על מחירי הגבינה לא אמורים לבזבז את הכסף שלהם על אייפד.
ואם יש להם כסף לאייפד הם לא אמורים לבכות על מחירי הגבינה.
לרכוש אייפד ( או מוצר אלקטרוניקה בידורי אחר ) זו התנהגות צרכנית המונעת מאופנה ולא מצורך ממשי קיומי
...
משתמע מדבריך שאייפאד זה קשקוש בידורי שנרכש מסיבות של אופנה, בעוד גבינת קוטג' (או מוצרי חלב אחרים) זה מצרך חיוני לקיום האדם.
אז הנה כמה תיקונים:
- מוצרי חלב הם לא מצרך ממשי קיומי והסיבה שהתאפשרה עליית המחירים בהם לא נובעת מזה שאין ברירה אלא לקנותם.
- גם קניית מוצרי מזון מאוד מושפעת ממיתוג ואופנה. ממציאים איזה מעדן חדש, משקיעים במסע פרסום ופתאום כולם "חייבים" לקנות לילדיהם את ההמצאה האחרונה בתחום החלב+סוכר. קוטג' הוא פשוט מותג מאוד חזק, אבל גם החל כאופנה.
- משתמע מדבריך שגבינה זה זול ואייפאד זה יקר. השאלה איך אתה משווה. נכון, יחידה אחת של אייפאד יקרה בהרבה מגביע אחד של קוטג', אבל זה לא בסיס סביר להשוואה. צריך להשוות בין עלות יחידת האייפאד לעלות כל הקוטג'ים שתצרוך בתקופת חייו של האייפאד. נראה לי שאייפאד זה סדר גודל של 250 גביעי קוטג', אז יוצא שהוא בעצם הרבה יותר זול מקוטג', ובטח אם הוא משרת משפחה שלימה.
בכל מקרה אני מוותר על אכילת קוטג' לפני שאני מוותר על שימוש באייפאד :-)
משה

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
הודעות: 7355
הצטרף: מרץ 2006
מיקום: נס-ציונה
נתן תודות: 354 פעמים
קיבל תודות: 308 פעמים

לינק להודעה #66 

moco כתב:תגובה על משהו שלא קשור לנושא העיקרי:
Lior_M כתב: אנשים שמתלוננים על מחירי הגבינה לא אמורים לבזבז את הכסף שלהם על אייפד.
ואם יש להם כסף לאייפד הם לא אמורים לבכות על מחירי הגבינה.
לרכוש אייפד ( או מוצר אלקטרוניקה בידורי אחר ) זו התנהגות צרכנית המונעת מאופנה ולא מצורך ממשי קיומי
...
משתמע מדבריך שאייפאד זה קשקוש בידורי שנרכש מסיבות של אופנה, בעוד גבינת קוטג' (או מוצרי חלב אחרים) זה מצרך חיוני לקיום האדם.
אז הנה כמה תיקונים:
- מוצרי חלב הם לא מצרך ממשי קיומי והסיבה שהתאפשרה עליית המחירים בהם לא נובעת מזה שאין ברירה אלא לקנותם.
- גם קניית מוצרי מזון מאוד מושפעת ממיתוג ואופנה. ממציאים איזה מעדן חדש, משקיעים במסע פרסום ופתאום כולם "חייבים" לקנות לילדיהם את ההמצאה האחרונה בתחום החלב+סוכר. קוטג' הוא פשוט מותג מאוד חזק, אבל גם החל כאופנה.
- משתמע מדבריך שגבינה זה זול ואייפאד זה יקר. השאלה איך אתה משווה. נכון, יחידה אחת של אייפאד יקרה בהרבה מגביע אחד של קוטג', אבל זה לא בסיס סביר להשוואה. צריך להשוות בין עלות יחידת האייפאד לעלות כל הקוטג'ים שתצרוך בתקופת חייו של האייפאד. נראה לי שאייפאד זה סדר גודל של 250 גביעי קוטג', אז יוצא שהוא בעצם הרבה יותר זול מקוטג', ובטח אם הוא משרת משפחה שלימה.
בכל מקרה אני מוותר על אכילת קוטג' לפני שאני מוותר על שימוש באייפאד :-)
...
Moco

[left]
You know better than that ..
[/left]

לא השוותי גבינה לאייפד. עניתי ל fish שהתעקש להביא את ההבדל במחירי האייפד בין הארץ לחו"ל כדוגמא.
לא יכולתי להתאפק והשתמשתי בדוגמא הזו בשביל לנסות ולהסביר שהעיסוק במחיר הגבינה הוא מטופש ( מלכתחילה זו לא הבעיה היחידה שלנו ), הצרכן הישראלי יטקבק עצמו לדעת בכל פלטפורמה אפשרית אבל כשזה מגיע לתכלס, כל מה שמעניין אותו זה כמה הוא ישלם על הסלולרי החדש הבא שלו.
אז אם משחקים את המשחק, משחקים אותו לפי כל החוקים והחוק הראשון של הכלכלה הקפיטליסטית אומר שצריכה בלתי מבוקרת ופזרנות גוררת עליות מחירים, השלב הבא זה תהליך אנפלציוני ולאחריו מיתון וגלי פיטורים.
אני לא ממציא כלום. זה תמיד היה כך, ההיסטוריה במקרה הזה תמיד חוזרת על עצמה ורובנו מעדיפים להתעלם מהסימנים ומחפשים את האשמים במקום אחר ..

ליאור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
הודעות: 5738
הצטרף: יולי 2007
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #67 

moco כתב:אף אחד לא מסבסד את הצרכנים האמריקאיים.
משווקים את המוצרים הללו שם כדי להרויח.
...
נכון ,אבל בשביל להתחרות בשוק האמריקאי עם העליות הכבדות שלו , ועם הסיכון שמובנה בחדירה לשוק חדש , ועם העובדה שאתה עדיין נדון ע"י שוק ההון , הם לא היו עושים זאת אילוליה הם "ניפחו" את מחיר המוצר כאן בישראל לרמות כאלו , שיתמוך באופרציה האמריקאית .
ולכן יוצא שהצרכן הישראלי מסבסד את האמריקאי

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
הודעות: 5738
הצטרף: יולי 2007
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #68 

Lior_M כתב:
ידידי,
לא הבנת את הפוסט שלי.
אני טוען שלא ניתן בכלכלה של היום לפקח על מוצרים. זה פשוט לא יעבוד. מה שאני אומר אולי לא פופולרי אבל במקום להאשים את הממשלה אנחנו צריכים להאשים את עצמנו. עליית מחירים יכולה לנבוע ממספר גורמים, בסופו של דבר יש שני גורמים עיקריים.
1. תוספות שכר בלתי מבוקרות
2. התנהגות צרכנים.
...
דבר ראשון ניתן וצריך לפקח על הכלכלה , וגם הכלכלנים שדיברו על שוק חופשי יודעים שיש יוצאי דופן , ראה ערך רגולציה בכול העולם
2 - שוק נע לשיווי משקל של מחיר ע"פ ביקוש והיצע , כשחלק לא קטן מהסחורות שדיברו עליהם הן עם ביקוש קשיח לחלוטין .
כול מדינה נורמאלית מוודאת שמוצרי צריכה בסיסיים שיש להם ביקוש קשיח לחלוטין , לא יעלו יותר מידי מעל התל"ג לנפש . או ע"י סובסידה גלויה או סמוייה, או ע"י פיקוח על כוחות השוק , בשביל זה היא מדינה
Lior_M כתב:
לצערי שני התנאים האלו מתקיימים היום במשק הישראלי וזה מה שדוחף את המחירים למעלה.
מה חשבת ? שהעובדים הסוציאלים יקבלו 22% תוספת בשכר והמחירים ישארו אותו הדבר ?
שהמורים יקבלו עוד 50% והמחירים ישארו אותו דבר ? שבמגזר הציבורי יחגגו עם תוספת של 10.5% בשכר והגבינה תעלה אותו דבר ? למה ?
בוא נחשוב לרגע, אם לכולם יהיה מליון שקל בבנק ( מתנה מהממשלה ) נראה לך שמיליון שקל יהיו שווים מליון שקל ?
...
אין שום קשר לעובדה שהעוס"ים קיבלו תוספות שכר בגלל התייקרויות קודמות למחירים . הדרך היחידה שבה זה היה קשור , זה אם בגלל זה התקציב היה נשבר ונהפך לגרעוני , מה שלא המצב כאן

ולגבי המליון שקל , אזי כן בתלות שהמדינה הייתה מקפיאה הת ההורדה של מס החברות , כך שלמשפחות/אולגרכים לא יוכלו לקחת יותר מידי דיבידנדגים ללא מיסוי , ואם היא הייתה עושה מערכת מס שיחסית קשה למשחקי מס , כך שיותר אולגרכים/משפחות היו נתפסים ומשלמים מס יותר הוגן על הכנסתם .
שלא יובן לא נכון , המשחק חתול ועכבר היה נמשך , זה ככה בכול העולם , אבל עדיין שיעורי המס שמצליחים לקחת כאן מעשירי העולם הם יחסית מאוד קטנים לעומת מדינות מערביות
Lior_M כתב:
אותו הדבר מהכיוון של התנהגות צרכנים.. אנשים אין להם שקל על התחת ( מתלוננים על המחיר של הגבינה כן ? .. ) אבל לא יחשבו פעמיים לפני שיקנו טלביזיה בגודל 58 אינטש ( ועוד אחת קטנה בחדר שינה - רק 42 אינטש ) רכב חדש ( ועוד אחד חדש פחות ), שני מקררים ( אחד לבקבוקי השתיה ) וארבעה סלולריים כי צריך לתת גם לילד ואם אפשר אז הכי משוכלל. או בקיצור, זורקים את הכסף שאין להם על מוצרים שבכיף אפשר היה לוותר עליהם. אז למה שהכסף יהיה שווה משהו ?
הכי קל להאשים אחרים ( ביבי, ציפי, שטייניץ, ישי, כולם רשעים גמורים ), אבל איפה האחריות שלנו ? הריי לא יכול להיות שאנחנו רק סטטיסטים בכל הסיפור הזה נכון ?
...
אנו אולי לא רק סטטיסטיים , אבלח יש המון משפחות שלא משתתפות בחגיגה , אבל הן כן סובלות מהמחירים האלו .
מה עוד שאני לא רואה מדוע שמישהו יעבוד מעלות השחר עד השקיעה , ויסחט במיסים כמו כאן , ואח"כ האולגרכים ששדדו אותו , גם יקחו ממנו מחירים מופקעים
הסלולרי הוא יכול לקנות בחו"ל , אבל את הדברים הבסיסים לא , ותפקידה של מדינה זה לדאוג לאזרחיה , וחלק מזה שלא ינוצלו על ידי בעלי הון תאבי בצע
Lior_M כתב:
דרך אגב הזכרת את רוסיה, אז ..
ברוסיה היה פיקוח על מחירי מוצרים.. אפילו הדוק למדי. לאזרחים דווקא היה כסף רק שהחנויות היו ריקות.. לא היו מוצרים כי אף אחד לא רצה לייצר אותם זה פשוט לא היה שווה..(כי היה פיקוח .. ואי אפשר היה להתאים את המחירים לרמת המחיה ) אז התפתח שוק שחור של מוצרי ייבוא. זה לא היה חוקי ואנשים נכנסו לכלא. המדינה היתה חייבת לייצר מוצרי צריכה בסיסיים בשביל להלחם בשוק השחור.. ובשביל למלא את החנויות כי באמת שלא היה כלום. אז היא התחילה לייצר בעצמה עד ש.. נכון, נגמר לה הכסף.. ואז היא התחילה למכור את נכסיה ( הפרטה .. ) בסוף לא נשארו לא המדינה ולא הנכסים.. רק אוליגרכים עם מטוסים פרטיים וקבוצות כדורגל ..

ליאור
...
למה לא רצו ?
ולמה היה שוק שחור ? (ולא זה לא הסיבה שהזכרת כאן )

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
הודעות: 5738
הצטרף: יולי 2007
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #69 

Lior_M כתב: אתה שוב מפספס ידידי .. ולא רק, אתה גם מכין לי להנחתה ..

אנשים שמתלוננים על מחירי הגבינה לא אמורים לבזבז את הכסף שלהם על אייפד.
ואם יש להם כסף לאייפד הם לא אמורים לבכות על מחירי הגבינה.
לרכוש אייפד ( או מוצר אלקטרוניקה בידורי אחר ) זו התנהגות צרכנית המונעת מאופנה ולא מצורך ממשי קיומי

מסקנה :
כולם בוכים כי זה "בון טון" לבכות ואז גולשים לדף המחאה על מחירי הגבינה בפייסבוק ( רצוי מאייפד או אייפון ) בשביל לעשות לייק או what ever שעושים שם.. והמחאה תתפוגג כמו פתיתי השלג דאשתקד ..
לידיעתך, המחירים רק ימשיכו לעלות.. כי אם לאנשים יש כסף לשטויות אז מן הסתם יש להם כסף גם למוצרי בסיס ..
הדבר היחיד שיכול לעצור את עליות המחירים הוא כניסה למיתון עמוק אבל גם על זה נשלם, בעשרות אלפי מפוטרים חדשים ..

ליאור
...
לא . אני לא אמור לא לקנות מוצרי צריכה כי יצרני המזון העלו מחירים לרמות בדיוניות . אני בהחלט יכול לחיות כמו מדינה מערבית ולקנות אייפד . אבל אני לא חייב להסחט על ידי מחירים מופקרים ועל ידי מדיניות מיסים שאומרת שאני מוריד מס למאיון העליון ומעלה מיסים ומחירים למעמדג הבניים
נערך לאחרונה על ידי truejoker ב 18/06/2011 22:14, נערך פעם 1 בסך הכל.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
הודעות: 15934
הצטרף: נובמבר 2006
מיקום: הוד השרון
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 924 פעמים

לינק להודעה #70 

עוד נשאר מעמד ביניים שאפשר להעלות לו מיסים?
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
הודעות: 20524
הצטרף: דצמבר 2004
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

לינק להודעה #71 

truejoker כתב:
moco כתב:אף אחד לא מסבסד את הצרכנים האמריקאיים.
משווקים את המוצרים הללו שם כדי להרויח.
...
נכון ,אבל בשביל להתחרות בשוק האמריקאי עם העליות הכבדות שלו , ועם הסיכון שמובנה בחדירה לשוק חדש , ועם העובדה שאתה עדיין נדון ע"י שוק ההון , הם לא היו עושים זאת אילוליה הם "ניפחו" את מחיר המוצר כאן בישראל לרמות כאלו , שיתמוך באופרציה האמריקאית .
ולכן יוצא שהצרכן הישראלי מסבסד את האמריקאי
...
סתרת את עצמך.
זה שהם צריכים את ההצלחה הישראלית קודם זה נכון, כי לקוחות היעד הם קודם כל ישראלים בארה"ב, ובמינימום ההצלחה בישראל נותנת להם ביטחון במוצר עצמו.
סיבסוד אין כאן, גם לא במובן שאול.
משה

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
הודעות: 5738
הצטרף: יולי 2007
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לינק להודעה #72 

moco כתב: סתרת את עצמך.
זה שהם צריכים את ההצלחה הישראלית קודם זה נכון, כי לקוחות היעד הם קודם כל ישראלים בארה"ב, ובמינימום ההצלחה בישראל נותנת להם ביטחון במוצר עצמו.
סיבסוד אין כאן, גם לא במובן שאול.
...
הסיבסוד כאן הוא בכך שהרגולטור שהיה אמור לפקח על התחרות, ולמנוע מרווחים בלתי סבירים בעליל על מוצרי מזון שנחשבים יסודיים , לא עשה את זה . והיצרנים ניצלו את זה

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
הודעות: 20524
הצטרף: דצמבר 2004
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

לינק להודעה #73 

truejoker כתב:
moco כתב: סתרת את עצמך.
זה שהם צריכים את ההצלחה הישראלית קודם זה נכון, כי לקוחות היעד הם קודם כל ישראלים בארה"ב, ובמינימום ההצלחה בישראל נותנת להם ביטחון במוצר עצמו.
סיבסוד אין כאן, גם לא במובן שאול.
...
הסיבסוד כאן הוא בכך שהרגולטור שהיה אמור לפקח על התחרות, ולמנוע מרווחים בלתי סבירים בעליל על מוצרי מזון שנחשבים יסודיים , לא עשה את זה . והיצרנים ניצלו את זה
...
זה לא קשור לסבסוד.
אין לזה השפעה למחיר שנקבע בארה"ב.
משה

bossgt6
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4497
הצטרף: דצמבר 2007
מיקום: חו''ל
נתן תודות: 145 פעמים
קיבל תודות: 146 פעמים

לינק להודעה #74 

!
הישראלי משלם פי 2 כמעט על הכול - מדלק ועד שכ"ד

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000655603


הכי יפה זה שהמוטו של הישראלי זה - לא לצאת פראייר !!!
לא משנה מה יש לך בחיים אלא את מי יש לך בחיים .........

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
הודעות: 50211
הצטרף: מאי 2005
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 2971 פעמים

לינק להודעה #75 

http://www.israelhayom.co.il/site/newsl ... =11711&r=1

שרת החקלאות: נחזיר את הפיקוח על מוצרי החלב

"זה המכשיר המתאים להתמודד עם כשלי השוק ועם חובת המדינה למחיר הוגן".
ה FAQ - הכרחי לקרוא לפני פרסום תגובה בדילים המפורסמים על ידי:


https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”