אני שונא שמאלנים!

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).

מנהל: מנהלי תוכן

שלח תגובה
Gili_Regev
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

לינק להודעה #31 

flsh

יש בעיה בהבנת הנקרא...?
כשאני לבד, על השמאלי, אני תמיד דואג להיות מהיר יותר מאלה בנתיב האמצעי,
ובכל מקרה זו מהירות של 110קמ"ש, +-, מהירות בהחלט לגיטמית להישאר בשמאלי.
מה אתה מבין מזה..?
תחזור אליי עם תשובה,
ותגיד לי מה יותר מצחיק:
זה שאני לא מבין, או זה שאתה לא מבין...
...

sufgi123
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #32 

אין מהירות לגיטימית להשאר בשמאלי. הנתיב השמאלי נועד לעקיפה בלבד.
אתה לא יכול לחנך/לקבוע לאנשים באיזה מהירות לנסוע.
ואם מישהו רוצה לנסוע על 130 קמ"ש? אז שיעקוף מימין בגלל שאתה החלטת שהמהירות המקסימלית בכביש תהיה 110 קמ"ש ?
אני בד"כ משתדל לנסוע רגוע על הכביש, אבל בפעם האחרונה שמישהו כמוך החליט שהמהירות המקסימלית בכביש תהיה 100 קמ"ש ושהוא לא זז מהנתיב השמאלי, נאלץ לנסוע משפיים עד לנתניה במהירות של 40 קמ"ש... דאגתי לעקוף אותו מימין ולהוריד מהירות ל 40 קמ"ש, ולא נתתי לא לעקוף משום צד.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

לינק להודעה #33 

sufgi123, ממש כל הכבוד יצאת מה זה צודק מהסיפור הזה....
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

לינק להודעה #34 

sufgi123,
התחלת נכון ב"אתה לא יכול לחנך" והמשכת ישר בתיאור ניסיון החינוך המוזר שלך.
ההוא שנסע 100 קמ"ש הוא לא הבעייה (הרצינית), אתה הבעייה.
קשה לי להאמין שמה שאתה מתאר זה נכון , בטח הגזמת וזה לא היה ממש 40. מה שבטוח, חסימה מכוונת כמו שאתה מתאר, היא כבר כמה דרגות יותר חמורה והרבה יותר מסוכנת, מה"שמאלנים" שהשרשור מדבר עליהם.
משה

Shed
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

לינק להודעה #35 

sufgi123 כתב:אין מהירות לגיטימית להשאר בשמאלי. הנתיב השמאלי נועד לעקיפה בלבד.
אתה לא יכול לחנך/לקבוע לאנשים באיזה מהירות לנסוע.
1. הנתיב השמאלי נועד לעקיפה או לנסיעה בטורים. כאשר יש פקק באיילון- אף אחד לא מצפה שהנתיב השמאלי ישאר פנוי. ברגע שיש יותר משתי מכוניות על הכביש - אפשר לסוע בשמאלי. אם יש רק מכונית אחת - חובה לסוע בימני.

2. מי שקובע לאנשים באיזו מהירות לסוע זה החוק. לא אתה, לא אני ולא אף אחד מבאי הפורום הזה.
אבל בפעם האחרונה שמישהו כמוך החליט שהמהירות המקסימלית בכביש תהיה 100 קמ"ש ושהוא לא זז מהנתיב השמאלי, נאלץ לנסוע משפיים עד לנתניה במהירות של 40 קמ"ש... דאגתי לעקוף אותו מימין ולהוריד מהירות ל 40 קמ"ש, ולא נתתי לא לעקוף משום צד.
3. אתה מתאר כאן התנהגות שהיא א. לא חוקית, ב. מטומטמת למדי (כי אתה מסכן את עצמך ואחרים). כבר הרשיעו אנשים על סמך דברים / תמונות שהם העלו לפייסבוק, הגיע הזמן לעשות את זה גם עבור אנשים אלימים (וכן, מה שעשית זה אלימות גרידא) שעוד מתרברבים בזה בפורום ציבורי.
אני מניח שכאשר אתה מגיע לבריכה, אתה עולה על המקפצה, שולף את האיבר ומתחיל להשתין לכל עבר תוך כדי שאתה מודיע למציל בקולי קולות מה אתה חושב על אמא שלו. זה בדיוק מה שעשית כאן.
You are never fully dressed without a smile

sufgi123
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #36 

בשונה מהבחור (שהתנהג בדומה ל Giliboy) אני לא מנסה לחנך את כל הנהגים שמקסימום המהירות בכביש בזמן שאני נוסע תהיה X בגלל שאני החלטתי כך.
בכל יום שאני נוסע בכביש אני נתקל בנהגים שלא יורדים מהנתיב השמאלי, וברור שאני מתעלם מהם.
במקרה הספיציפי הזה, כן ניסיתי לחנך/ללמד לקח את אותו נהג, לא בגלל שהוא נסע בנתיב השמאלי, אלא בגלל שהוא דאג לחייך לכיווני באופן מזלזל שאומר "אני נוסע כרגע בנתיב השמאלי,הכביש של אבא שלי, ואתה יכול לקפוץ לי" .
אז כן, במקרה הזה התנהגתי בצורה "אלימה", אבל למרות שאני בנאדם רגוע בד"כ כלל, גם לי יש מקרים בהם הפיוז נשרף (ואני מכיר לא מעט אנשים שהיו עוברים לאלימות פיזית במקרה שכזה) .
אני גם בטוח שכל המתחסדים שהגיבו (ואולי יגיבו) תמיד נוהגים ומתנהגים בצורה נאותה ועל פי החוק ...

אההה, אף פעם לא יצא לי להשתין מהמקפצה ולקלל את המציל, אבל נתת לי רעיון (i)

truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #37 

moco כתב:מוזר שבתוך שרשור על נהגים בעייתיים, מסתבר שרבים פה מהמתלוננים מזדהים כבעייתיים לא פחות.

אין להבהב למישהו מאחורה. זו הוספת חטא על פשע. בהנחה הלא בלתי סבירה שמי שנוסע לאט בנתיב השמאלי הוא לא נהג טוב מכל בחינה, הבהוב מאחורה יכול לגרום לו לעבור לימין בפתאומיות ובלי לבדוק, רק מההלחצה של חסר הסבלנות מאחורה. כבר פחות מסוכן לעבור אותו מימין, שאגב ההבחנה מתי זה מוגדר כעקיפה אסורה מימין ומתי כמעבר לגיטימי של נסיעה בשיירות היא לא ברורה.
הכי מומלץ פשוט ליסוע מאחוריו, תוך שמירת מרחק, ולקוות שהוא ישים לב אליכם באיזה שלב. בדרך כלל זה עובד, אפילו אם זה קורה דקה או שתיים יותר מאוחר ממה שקיויתם.
אני רוצה להבין , הוא מתנחל בשמאלי ולי אסור אפילו להפנות את תשומת ליבו מחשש שמא בגלל שהוא משוגע הוא יפנה לימני בלי לבדוק ?!!!
אולי אתה רוצה גם שאושיט לו יד ואנחה אותו איך לעבור נתיב בביטחה ?!!
נו באמת , בכול העולם מקובל להבהב , ואם אתה מתעלם אזי צריך לשבת לך על הזנב (מה שאני אישית לא עושה כי אני מפחד , אבל למעשה זה מה שצריך לעשות ), עד שתקלוט

ולגיליבוי ,זה שאתה נוסע על 110 , כי אתה מפחד ממכמונות , לא אומר שמותר לך לעכב מישהו שנוסע יותר מהר . בפעם הבאה יתכן ולמישהו ימאס ממך , והוא יחתוך אותך , ואז אם תיבהל ותכנס לתעלה , תידע למה

moco
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

לינק להודעה #38 

truejoker,
הבנת נכון. אסור להבהב למטרה זו.

בכל העולם לא מקובל לעשות זאת. יש ארצות שעושים זאת יותר ויש ארצות שזה מאוד נדיר.
משה

sufgi123
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #39 

בכל העולם לא מתנחלים בנתיב השמאלי.
יצא לי לנהוג בארצות שונות באירופה, ולא נתקלתי אפילו פעם אחת בנהג שנסע רק בנתיב השמאלי.
ויותר מזה, בכבישים בהם היה נתיב אחד, הנהגים יורדים מעט לשוליים על מנת לאפשר לאחרים לעקוף.

nir11
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #40 

ובכל מקרה זו מהירות של 110קמ"ש, +-, מהירות בהחלט לגיטמית להישאר בשמאלי.
דבר ראשון, בזכותך עכשיו אני מבין את מה שלא הבנתי לעולם - אלה שנמצאים בשמאלי ולא עוקפים אף אחד.
דבר שני, כמו שאמרו לך, הנתיב הימיני (כשאין פקק) מיועד אך ורק לעקיפה. אם סיימת את העקיפה - אתה חייב (לא רוצה, לא צריך - חייב!) לחזור לנתיב הימני. גם אם אתה נוסע 180, והכביש פנוי, אין שום סיבה לסוע בשמאלי.
דבר שלישי, אני חייב להבין, נניח שאתה נוסע 110 בשמאלי, והימני פנוי, למה לכל העזאזלים אתה נשאר בשמאלי? מה בדיוק יוצא לך מזה? אני חייב לדעת.

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android

לינק להודעה #41 

nir11,
אני עבדתי עם בחור שנסע באופן קבוע בכבישים מהירים בנתיב השמאלי ולשאלתי למה הוא לא חוזר לנתיב הימני (הוא לא נסע שם במהירות גבוה מידי) הוא ענה לי שרוב מצלמות המהירות המוצבות בצידי הדרכים לא יצלמו עברות מהירות כאשר הרכב נמצא בנתיב השמאלי וגם במידה והן כן יצלמו אותך, אז הסיכוי "להיחלץ" מצילום כזה הוא גבוה יותר.

די מפתיע לראות איך כולם פה מסכימים על הנושא הכללי ועל כך שזה אסור בתכלית האיסור אבל חלק לא קטן פה מצא פתרונות "יצירתיים" ומסוכנים לא פחות לבעייה הזאת.

Coldwar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #42 

osherov כתב:nir11,
אני עבדתי עם בחור שנסע באופן קבוע בכבישים מהירים בנתיב השמאלי ולשאלתי למה הוא לא חוזר לנתיב הימני (הוא לא נסע שם במהירות גבוה מידי) הוא ענה לי שרוב מצלמות המהירות המוצבות בצידי הדרכים לא יצלמו עברות מהירות כאשר הרכב נמצא בנתיב השמאלי וגם במידה והן כן יצלמו אותך, אז הסיכוי "להיחלץ" מצילום כזה הוא גבוה יותר.

די מפתיע לראות איך כולם פה מסכימים על הנושא הכללי ועל כך שזה אסור בתכלית האיסור אבל חלק לא קטן פה מצא פתרונות "יצירתיים" ומסוכנים לא פחות לבעייה הזאת.
מה זה השטות הזו שהמצלמות לא יצלמו עבירות תנועה כשהרכב בנתיב השמאלי!?
איזה כדור הבחור הזה לוקח? אם זה המצב, 90% מדוחות ממצלמות תנועה לא היו קיימים....

nir11
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #43 

אני הייתי שנים בגישה של חינוך. מי היה נוהג בשמאלי ללא סיבה הייתי:
מהבהב לו
מצפצף לו
מתעצבן
עובר לימני
עוקף מימין
נועץ בו מבט כועס
נכנס לפניו
בולם אותו
מוציא יד החוצה ומסמן לו בעצבים שיחזור לימין.

לפני שנה בערך הייתי בטיול בארופה (לא הראשון, ממש לא), שמשום מה הצליח לעשות לי שינוי בתפיסה.
כיום אני מחכה בסבלנות שחזרו לימין, אם לא חוזרים אני משתדל מאוד מאוד מאוד לא לעקוף מימין (עושה זאת אולי רק 1 ל 20 , כשזה כבר בלתי נסבל), לעולם לא מסנוור ולא מהבהב. מקסימום מהבהב על ידי כיבוי והדלקת האורות - זה משיג אות תשומת הלב בלי לסנוור.
כנהג חוזר ימינה אני עוקף אותו משמאל, ולא מסתכל עליו או נועץ בו מבט זועם. האמת, זה היה עבורי החלק הכי קשה לישום.

כשאני נוסע עם משפחה ברכב אני משתדל לעקוף כמה שפחות.

והכי חשוב, אם אני בשמאלי, גם אם בעקיפה, גם אם אני מהיר, ואני רואה מישהו במראה האחורית - אני חוזר הכי מהר שאפשר )ובבטיחות) לימני. אני לא רואה סיבה לעצבן אנשים, גם אם הם עבריני מהירות.

hrox
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #44 

שודדי הנתיב המהיר (כתבה די ישנה):

http://www.netcar.co.il/magazin/ed/fastlrob.asp
כל הדעות המובאות כאן הן האמת לאמיתה ואין בלתה. כל המביע דעות הפוכות לדעות הנ"ל פשוט טועה.

Coldwar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #45 

חבל שזה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3687238,00.html

לא אמיתי! :?
החל מה-1.3.09 תכנס לתוקפה תקנת תעבורה 123/11א - אסורה הנסיעה בנתיב שמאל יותר מ-40 שניות, בכביש עם שני נתיבים בכל כיוון. העונש החדש על עבירה זו 1000 שקל ו-10 נקודות". "

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”