מתלבט בין שתי מכונות אספרסו בקפסולות

מנהל: מנהלי קפה

ההוגה
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

מתלבט בין שתי מכונות אספרסו בקפסולות

לינק להודעה #1 

אחרי שקראתי לא מעט דיונים ברשת, די התקבעתי על קפסולות - בעיקר בגלל הנוחות, הפשטות והמהירות, וגם בגלל שאנחנו לא פיוריסטים של קפה אלא חובבנים שרוצים לשדרג קצת את הנס קפה. אנחנו נכין בעיקר קפוצ'ינו, בכמות של 3-4 כוסות ליום.

עכשיו נשאר רק לקנות את המכונה, ואני ממש מתלבט בין שתיים:

1. Citiz&Milk של נספרסו
2. Nautilus של אספרסו קלאב

היתרונות של 1: פשוטה, מהירה, מקציף חלב אוטומטי בלחיצת כפתור (בשבילי זה יתרון), מבחר רחב של קפסולות וביקורות נלהבות על טעם הקפה ברשת (של חובבנים כמובן. מקצועני קפה לא אוהבים).
החסרונות של 1: עלות המכונה ועלות הקפסולות גבוהה. אין קפסולות של שוקו או תה. החלב המוקצף יוצא מוצק מאוד - כמו קצף גילוח.

היתרונות של 2: יש קפסולות של תה ושוקו, המכונה זולה יחסית וגם הקפסולות שלה זולות יותר. מקציף החלב הוא בקיטור מה שייצור קצף רך יותר למיטב הבנתי.
החסרונות של 2: בחלק מהביקורות נרשם שהיא מסובכת לתפעול, שלוקח הרבה זמן לקבל כוס קפוצ'ינו, שבזמן שהחלב מתחמם הקפה מתקרר ולהיפך. צריך להקציף את החלב ידנית ולעמוד ליד המכונה לשם כך. יש מבחר קטן יותר של קפסולות, ולגבי הטעם אין לי מושג.

אני יודע שיש כאן בפורום חובבי קפה רציניים שסולדים ממכונות עם קפסולות, בכל זאת אשמח מאוד אם תעזרו לי לפתור את ההתלבטות ולהחליט על מכונה מתאימה. המכונה אגב היא מתנה, אני אישית לא שותה קפה.
נערך לאחרונה על ידי ההוגה ב 08/11/2010 12:25, נערך פעם 1 בסך הכל.

gedkoz
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 115 פעמים

לינק להודעה #2 

נספרסו בתחום הזה לפני כולם(למרות שיש אכשיו מבצע ב תחנות פז-ילו -- מכונה של סאקו+קפסולות של לווצה +יותר זול אבל בלי מקציף חלב אינטגרלי.Nautilus לא מכיר,אבל לא נראה לי הכל כלול הזה.מה שחשוב מאוד בתחום קפסולות - זה שרות.ובנספרסו הוא מעולה!
לגבי טעם,אתה צודק,התקלכלתי - לא מסוגל להנות מנספרסו

moti_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe
נתן תודות: 215 פעמים
קיבל תודות: 679 פעמים

לינק להודעה #3 

טעמת את שתי המכונות?
אם לא טעמת - אז קודם כל תגיד מה דעתך על הטעם והאם ההבדלים (אם יש) חשובים לך.

לי יצא לטעום פעם אחת את הנאוטילוס הזה, במשרד של מישהו, והקפה היה ממש בינוני. אין מה להשוות לנספרסו.
- שינה היא סימפטום של מחסור בקפאין -

ההוגה
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #4 

moti_r כתב:טעמת את שתי המכונות?
אם לא טעמת - אז קודם כל תגיד מה דעתך על הטעם והאם ההבדלים (אם יש) חשובים לך.

לי יצא לטעום פעם אחת את הנאוטילוס הזה, במשרד של מישהו, והקפה היה ממש בינוני. אין מה להשוות לנספרסו.
...
אני לא שותה קפה... המכונה הזו היא מתנה לבן זוג.

moti_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe

לינק להודעה #5 

אופס, נכון.
זו הפתעה? כי אם לא, אז הייתי לוקח אותו לבדוק ולראות ולטעום את שתי המכונות.

אם זו הפתעה, אז האמת שאני ממליץ מאוד על נספרסו, ולא רק בגלל איכות הקפה, אלא גם בגלל המותג עצמו.
נספרסו הוא מותג שנתפס כאיכותי, וכיף לקבל כזה. אתה יכול לרכוש לו גם אקססוריז ממותגים, כמו מארז מעץ שבתוכו אפשר לשים קפסולות.
זה מאוד יפה ודקורטיבי, ומתנה שהוא יוכל להתגאות בה.

החסרון הגדול של נספרסו הוא, כפי שציינת, המחיר לכוס קפה. אבל אם אתם לא צורכים הרבה - אז ההבדל לא יהיה גדול.

ההוגה
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #6 

תודה :D

זו אכן הפתעה, והנטיה שלי היתה באמת ללכת על הנספרסו. פשוט זה עולה יותר ממה שרציתי להוציא וכשפנו אלי מאספרסו קלאב עם מכונה יותר זולה ועם יותר אפשרויות זה קצת עירער אותי.

אני אלך על הנספרסו.

שאלה נוספת ברשותכם: הבחור שותה קפוצ'ינו אך ורק עם חלב סויה. האם יש הבדל בהקצפה של חלב סויה לעומת חלב פרה? האם יש עדיפות למקציף מסוג אחד לעומת אחר עם החלב הזה? או שהאירוצ'ינו ב-citiz&milk יעשה את העבודה גם עם חלב סויה?

moti_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe

לינק להודעה #7 

חלב סויה מוקצף בדיוק כמו חלב רגיל, ככה שלא צריכה להיות בעיה.

אגב, בדוק אם עדיין יש מבצע על הדגם הזה באל"מ. לפני מס' חודשים הם היו הכי זולים בארץ והריצו מבצע מאוד אטרקטיבי.

Ofer01
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

אני יכול לחוות דעה על הקפסולות של נספרסו

לינק להודעה #8 

לנספרסו יש טעמים שונים והאמת שזה נחמד לגוון מידי פעם

בזירת האספרסו אני מאוד אוהב את הקפסולות הבאות

ארפאגיו (קלאסי מבחינתי) - צבע סגול
אינדירה- ירוז זית כסוף
פורטיסיו לונגו אבל כאספרסו רגיל ולא ארוך ירוק כהה
וריסטרטו לפעמים -צבע שחור

מאמין שתיהיה מוד מרוצה מנספרסו.

ההוגה
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #9 

moti_r כתב:חלב סויה מוקצף בדיוק כמו חלב רגיל, ככה שלא צריכה להיות בעיה.

אגב, בדוק אם עדיין יש מבצע על הדגם הזה באל"מ. לפני מס' חודשים הם היו הכי זולים בארץ והריצו מבצע מאוד אטרקטיבי.
...
כרגע הכי זול בחנות "קדמה" - עולה 1344 ש"ח. אתה זוכר אולי מה היה המחיר של אל"מ ?

בדקתי גם אופציה של קניה מחו"ל או איביי - אבל זה לא שווה, המחיר הוא 349 דולר לפני משלוח ואחרי מכס ומשלוח ההפרש יוצא זניח.

אגב - הייתי מוכן גם לשלם קצת יותר אם היתה חנות שנותנת גם חבילה של קפסולות במתנה.

ofird
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

לינק להודעה #10 

עם המכונה מקבלים 16 קפסולות מתנה כל הטעמים

moti_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe

לינק להודעה #11 

נדמה לי שהמחיר של אל"מ לא היה רחוק משם. משהו כמו 1250 ש"ח.

אני ממליץ לך לתת קפיצה לאחת החנויות של נספרסו (יש חנות יפה בכיכר המדינה), ולראות אקססוריז.
אחד או שניים כאלה יוסיפו למתנה ויהיו מאוד יפים - רק קח בחשבון שהם יקריםםםםם בלי פרופורציה.

מאור_בר
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 122 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

לינק להודעה #12 

בדיוק היום יצא לי לשתות אספרסו מהנאוטילוס. היתה לי פגישה והציעו לי קפה מהחללית הזאת.
הייתי פסימי מראש ואולי בגלל זה הופתעתי לטובה. מבחינת הטעם, זה בסדר. זה לא רע כמו מכונות קפסולות אחרות ששתיתי מהן. היא מתחממת ממש מהר לעומת הסילביה שזה נחמד.
אבל שורה תחתונה, כמובן שחסר גוף ואין עומק או "גוונים" לטעם, לפחות לא שאני הצלחתי לטעום. כלומר, זה די 'שטוח'.
אני חושב שזה די קרוב לקפה שאני מקבל עם ה-Handpresso הידני שלי... לא צוחק.
אני לא הייתי משלם על זה 1000 ש"ח, אבל אני מבין שיש גם כאלה שכן.

איתןאוהבקפה
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

לינק להודעה #13 

gedkoz כתב:נספרסו בתחום הזה לפני כולם(למרות שיש אכשיו מבצע ב תחנות פז-ילו -- מכונה של סאקו+קפסולות של לווצה +יותר זול אבל בלי מקציף חלב אינטגרלי.Nautilus לא מכיר,אבל לא נראה לי הכל כלול הזה.מה שחשוב מאוד בתחום קפסולות - זה שרות.ובנספרסו הוא מעולה!
...
אם זכרוני אינו מטעה אותי, המכונה שנמכרת בפז היא עם מקציף מובנה - צינורית. מעבר לזה, המכונה נותנת פייט ראוי לנספרסו, זולה בהרבה (!), אם יש לך כרטיס של שופרסל אז יש הנחה נוספת, מקבלים 40 או 80 קפסולות במתנה ובניגוד לנספרסו... וזה באמת משהו חשוב, לא צריך לסוע במיוחד לחנויות שלהם ולעמוד בתורים מופרכים בשביל לקנות קפה. את הקפה למכונה שנמכרת בפז ניתן למצוא בכל חנויות ילו.

אני דווקא בעד הסייקו ובגדול. יש שרשור שלם על המכונה וטעמיה בפורום. בהצלחה!

eliel1010
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 36 פעמים
קיבל תודות: 99 פעמים

לינק להודעה #14 

יצא לי לשתות גם מהאספרסו קלאב, ומהנספרסו
ולדעתי הנספרסו לוקחת בגדול.

בנוגע לנספרסו אני יודע שאפשר להשיג אותה באחלה מחיר בשקם אלקטריק אבל אך ורק לבעלי כרטיס "חבר" (בדרך כלל אנשי צבא) אז כדאי לבדוק אם יש מכר כזה שיכול לעזור.
ממה שאני יודע יש בערך 30 אחוז הנחה מהמחיר המקורי.

riji
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 46 פעמים

לינק להודעה #15 

איתןאוהבקפה כתב:
gedkoz כתב:נספרסו בתחום הזה לפני כולם(למרות שיש אכשיו מבצע ב תחנות פז-ילו -- מכונה של סאקו+קפסולות של לווצה +יותר זול אבל בלי מקציף חלב אינטגרלי.Nautilus לא מכיר,אבל לא נראה לי הכל כלול הזה.מה שחשוב מאוד בתחום קפסולות - זה שרות.ובנספרסו הוא מעולה!
...
אם זכרוני אינו מטעה אותי, המכונה שנמכרת בפז היא עם מקציף מובנה - צינורית. מעבר לזה, המכונה נותנת פייט ראוי לנספרסו, זולה בהרבה (!), אם יש לך כרטיס של שופרסל אז יש הנחה נוספת, מקבלים 40 או 80 קפסולות במתנה ובניגוד לנספרסו... וזה באמת משהו חשוב, לא צריך לסוע במיוחד לחנויות שלהם ולעמוד בתורים מופרכים בשביל לקנות קפה. את הקפה למכונה שנמכרת בפז ניתן למצוא בכל חנויות ילו.

אני דווקא בעד הסייקו ובגדול. יש שרשור שלם על המכונה וטעמיה בפורום. בהצלחה!
...
בעקרון אני מסכים עם היתרונות של המכונה החדשה ובדגש על המחיר, פריסת התחנות והמקציף למרות שעוד לא יצא לי לטעום.

אך על איזה נסיעה לחנויות של נספרסו אתה מדבר ועל איזה תורים מופרכים?
הבוטיקים של נספרסו לא עמוסים באופן יחסי ובכל מקרה הכי קל ופשוט לבצע הזמנה ולקבל אותה עוד באותו היום עד
הבית.

בלי קשר גם אני מעדיף באופן משמעותי את הטעמים של נספרסו (ובמיוחד את העונתיים המצויינים שהיו השנה) לאלו של אספרסו קלאב וניסיתי גם את הקפסולות החדשות ועדיין לא אהבתי ואפילו קשה לי להגיד מה המועדף מבינהם.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות אוטומטיות, פודים וקפסולות”