עם איזה נגן אתם משתמשים?!

מחשב (PC ו-APPLE) כמקור איכסון/ניגון, DACים בחיבורי USB, בחיבור רשת וכו'

מנהל: מנהל אודיו

ey_cat
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 7 פעמים

עם איזה נגן אתם משתמשים?!

לינק להודעה #1 

איזו תכנה נחשבת לאיכותית ביותר?
בטוח טחנו את העניין כבר לפניי, אני פשוט לא מצליח למקד את החיפוש שלי.
The future ain`t what it used to be

valer_valer
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 28 פעמים

לינק להודעה #2 

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 122 פעמים
קיבל תודות: 923 פעמים

לינק להודעה #3 

ey_cat, אין לשאלה זו ממש תשובה כי איכות זה לא מדד שאפשר למתוח ולמדוד עם סרגל.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

ey_cat
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #4 

Catskinner אני לא מדבר על טעם אישי ואני דוקא כן חושב שניתן לפחות לקטלג תוכנות כאלו ואחרות כאיכותיות יותר באודיו.
Valer, אתה משתמש באיזה שהוא plug-in? או הגדרות כל שהן? או שמומלץ פשוט להתקין ולנגן.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 211 פעמים

לינק להודעה #5 

J-River (לא חינמית אבל שווה כל סנט)

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

לינק להודעה #6 

לצערי זה לא עובד ככה כי לכל אחד יש פרמטרים משלו לאיכות. ניקח למשל את foobar2000, לכאורה יש לה יתרון כי היא תומכת ב ASIO דרך plug in. זה לא יעניין אף אחד שלא מצליח להסתדר עם ניהול הספריות שלו או הממשק.

אולי yairf יוכל לפרט מדוע הוא חושב ש J-River היא התוכנה הטובה יותר, אבל אני מבטיח לך שכנגד כל נימוק שהוא יתן יקומו שני משתמשים אחרים ויטענו, אולי לא באותם מילים, שזה קישקוש ולא רלוונטי מבחינתם.

רק העובדה שלא הצלחת למצוא איזכור לתוכנת הנגן הטובה ביותר הייתה צריכה לאותת לך שכמו כל דבר אחר בחיים, גם איכות זה מדד סובייקטיבי.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 211 פעמים

לינק להודעה #7 

ל- J-River יש את הממשק הכי טוב שראיתי עד היום, וכמו כן תמיכה מלאה ב-Kernel Streaming על Win-7, שני אילו שווים הכל בעיניי.

gover
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

לינק להודעה #8 

אני עובד עם media portal עם ASIO plugin (מגיע עם אופציה כבר בהתקנה). מאוד מרוצה וגם ממשק מאוד נוח לשליטה בספריות (גם וידאו) עם שלט והכל. ניסיוני האישי עם J-River היה רע אבל יכול מאוד להיות שזה רק אני. בכל מקרה גם MP גם FOOBAR וגם WINAMP ואני בטוח שיש עוד כמה, הן חינמיות (ל JR יש גירסת ניסיון ל 30 יום) אז זה באמת לא בעיה להשוות על המערכת שלך.
כל יום לומדים משהו חדש

LiorDrZ
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 109 פעמים
קיבל תודות: 209 פעמים

לינק להודעה #9 

AlbumPlayer לא חינמית עובדת עם ASIO.

ey_cat
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #10 

Catskinner כתב:לצערי זה לא עובד ככה כי לכל אחד יש פרמטרים משלו לאיכות. ניקח למשל את foobar2000, לכאורה יש לה יתרון כי היא תומכת ב ASIO דרך plug in. זה לא יעניין אף אחד שלא מצליח להסתדר עם ניהול הספריות שלו או הממשק.

אולי yairf יוכל לפרט מדוע הוא חושב ש J-River היא התוכנה הטובה יותר, אבל אני מבטיח לך שכנגד כל נימוק שהוא יתן יקומו שני משתמשים אחרים ויטענו, אולי לא באותם מילים, שזה קישקוש ולא רלוונטי מבחינתם.

רק העובדה שלא הצלחת למצוא איזכור לתוכנת הנגן הטובה ביותר הייתה צריכה לאותת לך שכמו כל דבר אחר בחיים, גם איכות זה מדד סובייקטיבי.
...
אוקיי הבנתי ואני מסכים איתך.
אז קצת לחדד - ממשק הוא פחות חשוב עבורי, זה לעמדת עבודה (לא HTPC) המחוברת למגבר אזניות דרך כרטיס קול M-Audio Audiophile 2496 כך שחשובה לי איכות הסאונד ולא משהו אחר.
אלא אם כן גם על זה אפשר להתווכח...

ד"א הרבה משתמשים ב- asio plugin, מה הוא עושה? והאם הוא עושה את זה הכי טוב?
תודה.

gro111
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 113 פעמים

לינק להודעה #11 

ey_cat כתב:
Catskinner כתב:לצערי זה לא עובד ככה כי לכל אחד יש פרמטרים משלו לאיכות. ניקח למשל את foobar2000, לכאורה יש לה יתרון כי היא תומכת ב ASIO דרך plug in. זה לא יעניין אף אחד שלא מצליח להסתדר עם ניהול הספריות שלו או הממשק.

...
אוקיי הבנתי ואני מסכים איתך.
אז קצת לחדד - ממשק הוא פחות חשוב עבורי, זה לעמדת עבודה (לא HTPC) המחוברת למגבר אזניות דרך כרטיס קול M-Audio Audiophile 2496 כך שחשובה לי איכות הסאונד ולא משהו אחר.
אלא אם כן גם על זה אפשר להתווכח...

ד"א הרבה משתמשים ב- asio plugin, מה הוא עושה? והאם הוא עושה את זה הכי טוב?
תודה.
...
יש לי כרטיס קול כמו שלך, ואני עובד עם פובר ומבסוט עד הגג, אני משתמש בWASSAPI, (דומה ל ASIO), והתפקיד שלו הוא לעקוף את המיקסר של המערכת הפעלה.

gro111
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

לינק להודעה #12 

גם WASSAPI וגם ASIO עושים את העבודה (Y)

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

לינק להודעה #13 

ASIO היא שיטה שבה פונים ישירות לנדבך החומרה של כרטיס הקול על מנת להזרים אודיו ישירות להתקן השמע. היתרון הוא שאתה נמנע מתופעות של re sampling ומפחית את ההשהיות, כך שמה שמגיע להתקן השמע הוא בחזקת bit perfect, כלומר תואם 1:1 למה שהוקלט דיגיטלית בקובץ המוזיקה.

זה שימושי בעיקר עבור מי שמחובר למחשב ברסיבר או DAC ומזרים אליו את האודיו באופן דיגיטלי. הטענה היא שזה משפר את איכות הצליל. ישנם כרטיסי אודיו שלא יוכלו להגיע למצב bit perfect בשום מקרה - ראה Sound Blaster Audigy למשל המבצעים resampling פנימי ל 48KHz באופן תמידי.

ב Windows אין אפשרות ממשית לפנות ישירות לחומרה כי הקריאות נלכדות על ידי ה HAL ולכן המקביל הקרוב ביותר הוא דבר הנקרא kernel streaming והוא האפשרות היחידה שיש ב XP להגיע למצב של bit perfect. מה ש ASIO (ליתר דיוק ASIO4ALL) עושה זה לעטוף את הקריאות ל ASIO ולהעביר אותן דרך kernel streaming להתקן השמע.

ב Vista ו Windows 7, יש מערכת אודיו חדשה השונה לחלוטין מזו שהייתה קיימת ב XP. שם קיים WASAPI שלצורך הדיון כאן נגדיר כמקביל ל ASIO בכך שהוא מאפשר low latency ו bit perfect. הצרה עם WASAPI היא ששום נגן לא משתמש בו עדיין באופן מובנה, אפילו לא ה Windows Media Player , כך שצריך לחפש ולמצוא plug in עבור הנגן שבחרת להשתמש בו. מנסיוני שלי, המצב הנוכחי של ה plug in השונים עבור WASAPI עדיין לא הגיע לבגרות ויציבות.

ey_cat
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #14 

נשמע מעניין מאוד, תודה.
אני אנסה את זה יותר מאוחר. (Y)

gro111
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

לינק להודעה #15 

Catskinner,
איזה הסבר מפורט (Y)

אצלי אין בעיית יציבות עם הWASSAPI על ווינדוס 7 - FOOBAR - M AUDIO 2496.
עובד כמו חלום :D

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דיגיטלי”