לשם סקרנות , מה גורם לסדרה להיות ארוכה , ולאחרת להיות קצרה ?

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.

מנהלים: Kondo10, מנהלי תוכן, מנהלי סרטים

שלח תגובה
truejoker
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
הודעות: 5738
הצטרף: יולי 2007
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

לשם סקרנות , מה גורם לסדרה להיות ארוכה , ולאחרת להיות קצרה ?

לינק להודעה #1 

הם יש קשר ישיר וחד חד ערכי בין האורך של הסדרה לטיבה , ואם לא מה לדעתכם גורם לסדרות להיות כאלו ?

יש לי רשימה של סדרות , חלקן אני מכיר וחלקן לא , אולי לכם יש עוד שמות , מעניין יהיה לדעת למה לדעתכם סדרה מסויימת נמשך כ"כ הרבה

ואני אתחיל עם הרשימה


Friday Night Lights 5
Dexter 5
Brothers & Sisters 5
Rules of Engagement 5
30 Rock
כולן סדרות של חמש עונות , אני לא מכיר אף אחת מהן , כך שאין לי דיעה , אשמח לחוות דעת של חברי הפורום , מה גורם להן לעבור את הסף של חמש עונות


How I Met Your Mother 6
Weeds 6
Supernatural 6
Sunny in Philadelphia 6

מבין הרשימה של סדרות של 6 עונות אני מכיר את WEEDS , ולדעתי אחרי העונה השלישית או הרביעית , אני כבר השתעממתי , והפסקתי לחלוטין לעקוב אחריה . את השאר אני לא מכיר


Desperate Housewives 7
House 7
Medium 7
Greys Anatomy 7
The Office 7

מבין הרשימה של סדרות עם 7 עונות , אני מכיר טיפה את grays anatomy כי התחלתי לעקוב אחרי העונה הראשונה שלה . היא סדרה חביבה , אבל אני לא ממש רואה "גליק" גדול . את השאר אני לא מכיר


Two and a Half Men 8
NCIS 8

C.S.I. Miami 9
Spooks 9

Smallville 10
The Apprentice 10

C.S.I 11
Dancing With the Stars 11

Law & Order: SVU 12

The Amazing Race 17

חוץ מאשר את הCSI השונים אני לא מכיר אף אחת מהאחרות
מסקרן לדעת מה באמת אתם חושבים על הסדרות האלו , ומה לדעתכם ה"קסם" דגורם להם להשאר כ"כ הרבה זמן בפריים טיים ?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
הודעות: 70204
הצטרף: נובמבר 2004
מיקום: מודיעין, ישראל
נתן תודות: 501 פעמים
קיבל תודות: 3870 פעמים

לינק להודעה #2 

חשבתי אורך הפרקים, חחח...

נתחיל מזה שיש כמה קטגוריות של סדרות:

1. סדרות של רשתות פומביות
2. סדרות של רשתות כבלים
3. סדרות של ערוצי נישה
4. סדרות "יוקרה"

כל אחת יש לה מסלול אחר לחלוטין שהיא עוברת. סדרות של רשתות פומביות מרוויחות מפרסומות ולכן תלויות רייטינג. הן לרוב מבוטלות מהר מאוד אם הן לא מספקות את הסחורה, וגם מסתמכות על כך שהצופה עלול לפספס פרק פה ופרק שם (לפחות) ולכן משתדלות לא לזוז יותר מדי מהדפוס של "כמו שהפרק התחיל כך הוא גם יסתיים".

יש גם צפי מסדרות, כלומר, סדרה שמיועדת לפריים טיים וצריכה לגרוף רייטינג מסויים עלולה להתבטל או לזוז TIME SLOT ואז לאבד את הצופים שלה. לפעמים היא פשוט לא גורפת מספיק צופים (ע"ע ARRESTED DEVELOPMENT) ביחס למה שאפשר היה להשיג אם היו שמים שם איזו תוכנית ריאליטי משמימה ולכן היא מבוטלת.

יש גם שיקולי הרשת, אם התוכנית לא מתאימה לתפיסת העולם שלהם או לתקציב. לפעמים מצילים סדרות כאלה לחץ מהקהל, אבל לרוב, הרשת מסתכלת לא רק על הרייטינג אלא על המגמה של הרייטינג (ע"ע FLASH FORWARD שאיבדה, אחרי פגרת החגים בשנה שעברה, אחוז ניכר מהצופים שלה).

בכבלים הסיפור אחר לחלוטין. שם לא מעניין דווקא הרייטינג (תלוי ברשת, בעצם, כי יש רשתות שמוכרות פרסומות ויש שלא) כמו שהם מחפשים שזה יוסיף להם קהלי יעד מפולחים. סדרות נישה כמו L WORD מצליחות לסחוב לא מעט דרך בזכות הקנאות של הצופים שלהם.

ככל שהסדרה יותר ממכרת ומפולחת, כך לעיתים זה משפר את המצב. ראינו לא מעט סדרות שקיבלו חיים חדשים לאחר שינויים מינוריים או שינויי ייעוד. יש המון דוגמאות לכך, אבל סדרות STARGATE הן דוגמא מצויינת לסדרות מפולחות קהל ששורדות יפה למרות שבשום רשת אחרת הן כנראה לא היו יכולות להיות מופקות חוץ מאשר ב-SYFY.

אבל גם ברשתות הכבלים המחיר משחק תפקיד. אם היחס בין העלות של הפרקים למספר הצופים אינו מרשים דיו, הערוץ עלול לבטל את הסדרה למרות שהיא די פופולרית ורחוקה ממיצוי הפוטנציאל (CARNIVAL, ROME).

סדרות מופית עלולות לעקוף את החוקים הללו, בעיקר בגלל שהן לא רק נמכרות בארה"ב אלא מהר מאוד נמכרות בחוץ ולכן אפילו אם הסדרה לא צוברת קהל צופים גדול, השילוב שזה רשת כבלים והמכירה בחו"ל יכולה לתת לה מרווח נשימה די ארוך (DAMAGES זו דוגמא יפה).

theezway
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 2338
הצטרף: ינואר 2005
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

אם השאלה היא מה גורם לסדרה להמשיך ל-X עונות

לינק להודעה #3 

אני מניח שהתשובה היא בעיקר הפופולריות שלה ואת זה יש להצליב עם הנתון שעופר ציין - הרשת בה היא משודרת. אין פה קשר לאיכות. אני מאוד נהנה משני גברים וחצי, אבל ממש לא הייתי מכנה אותה סדרה איכותית. היא פשוט פונה לקהל רחב מאוד, עלויות ההפקה לא בשמיים (בטח אם נשווה נניח לפלאש פורוורד או לסדרות עתירות משתתפים ופיצוצים) ויש לה קהל עוגן ששב לצפות בכל פרק.

כלומר השאלה היא לא מה הופך סדרה לאיכותית יותר אלא מה הופך אותה לאהובה יותר ולמעט חריגים (סופרנוס, דקסטר...), אני חושב שהתשובה היא לא איכות, אלא לפנייה למכנה המשותף הרחב ביותר.

החריג לזה כמו שעופר ציין הוא כשסדרה פונה למכנה משותף נמוך יחסית, אבל לקבוצה מוגדרת היטב שבה הצופים הם צופים אדוקים (סטארגייט וכד') וממילא מדובר ברשתות/ערוצי נישה שמדברים במספרי ריטיינג נמוכים יותר מהרשתות המובילות.
אתר הבית שלי - www.ezway.co.il

Nzep1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 210
הצטרף: נובמבר 2005
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

לינק להודעה #4 

יש עוד נושא שנלקח בחשבון - שזה נושא הסינדיקציה - הנטוורק תכלס קונה את הסידרה מחברת הפקה - כשהמחיר נמוך יותר ממחיר ההפקה בפועל - חברת ההפקה מקווה להתאזן ולהרויח ממכירת זכויות של שידורים חוזרים ומעבר לים.
לא כל תחנות השידור משויכות (affiliate) ל נטוורק (abc cbs וכו) וגם אלו שמשויכות - מקבלות תכנים מהנטוורק לפריימטיים והלייטנייט שאר הזמן צריך להתמלא.
התחנות הקטנות קונות סדרות שלמות לשידורים חוזרים - ברמה יומית - את זה קונים מסינדיקציה כמה שיותר פרקים - יש ביקוש גדול יותר - (כנראה כי הקהל האמרקאי אוהב לוח שידורים קבוע .)
כך שחברת הפקה מתעדיף לספוג הפסדי הפקה ולהמשיך סידרה מאשר לבטל אותה - ע"ע damages שתשודר בערוץ שונה בעונות הקרובות - כשהם צופים שוק טוב בסינדיקציה. י
ש מאות תחנות שידור מקומיות בארהב - אם אתה מוכר 100 פרקים של csi ב 10K (סתם מספר אין לי מושג כמה הם גובים על זה) למאה תחנות - הרווח די ברור...

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”