ראיון עם מרק לווינסון

פורום לאודיופילים בלבד! חבר מביא חבר בלבד!

מנהל: מנהל אודיו

ariekarp
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

ראיון עם מרק לווינסון

לינק להודעה #1 

מצאתי את זה בפורום אחר שפורסם שם על ידי תומר צין:
http://www.avhub.com.au/Features.aspx?MagazineID=4
בעמוד השני לווינסון אומר:
In my opinion, high-end audio started to develop originally out of a passion for better sound, and very quickly it developed into a way of taking money from wealthy music lovers who though they were getting something. And it’s turned into a gigantic fraud, a rip-off, a fiasco. It’s really tragic that people who love music are spending all this money on stuff which doesn’t really work. It’s just the most under-engineered, over-priced... well, there are some good products here and there; not everything is like that, but by and large it is. And in some cases there is actual fraud on — people should be in jail for some of the cables that cost US$27,000 a pair.
אם לא היה מרק לווינסון הוא בוודאי היה מכוסח על ידי רבים גם בפורום זה.
האמת מי שקונה כבלים גדג'טים וציוד אחר בסכומים לא הגיוניים מגיע לו, אבל היצרנים צריכים לשבת בכלא על מרמה והולכת שולל. אין הבדל בין זה למכירת קמיעות ולחשים על ידי באבות, מכשפים ומעלים באוב למיניהם. כולם מנצלים תמימות ואמונה של אוכלוסיה.

roypeles
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 67 פעמים
קיבל תודות: 95 פעמים

לינק להודעה #2 

כשהוא אומר "high-end audio started to develop originally out of a passion for better sound, and very quickly it developed into a way of taking money from wealthy music lovers who though they were getting something"

לדעתי הרבה מאותם music lovers הם למעשה אוהבי ציוד יותר מאשר את המוסיקה וערכה האומנותי והריגשי (אם להקצין - המוסיקה היא רק תירוץ), וגם זה תחביב לגיטימי לחלוטין. החכמה הגדולה היא להכיר בזה

amiti
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 28 פעמים

לינק להודעה #3 

אתה צריך להכניס לכלא אם כך את כל אלה שעוסקים במסחר ובשיווק. מטרתם ליצור מראית עין של שווי גבוה מערכו האמיתי של כל מוצר: אם זה גביע יוגורט או כבל מוזהב. זאת השיטה הכלכלית בעולם.

ariekarp
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

לינק להודעה #4 

amiti כתב:אתה צריך להכניס לכלא אם כך את כל אלה שעוסקים במסחר ובשיווק. מטרתם ליצור מראית עין של שווי גבוה מערכו האמיתי של כל מוצר: אם זה גביע יוגורט או כבל מוזהב. זאת השיטה הכלכלית בעולם.
...
לא. ההבדל הוא בזה שאם יצרן מספר לך סיפורים לא מבוססים ואתה מאמין בזה, זה נקרא מרמה והולכת שולל. על מרמה נשפטים ומקבלים עונש. פירסום של יצרן חייב להתבסס על אמת. (לא מזמן התפרסמה ידיעה על תביעה יצוגית נגד מגה גלופלקס בארץ. מעניין מה יצא.) אם תצליח להוכיח בבית משפט שהוא "עובד" על הקהל הוא ייענש. הבעיה באמת תהיה להוכיח את זה. רבים בתעשיה הזו ראויים "לשבת" קצת - הם לוקחים את כל התחום לכוונים רעים.

chalmh
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

לינק להודעה #5 

אהבתי את מה שמרק אמר. כמה שהוא צודק (Y)
חנן,

מערכת מנצחת תלוייה בטיב המחט ואפשר גם אפשר לחברה למחרשה.
תחי המחרשה !!!

ילדיעפים
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 63 פעמים

לינק להודעה #6 

נכון ןחכם להקשיב לעצות של אחרים ובמיוחד לאישיות סטראופונית כמו מר לווינסון אבל לא לראות את דבריו כשחור לבן

ולהחליט גם בעצמך-הרבה אישים אמרו בחייהם כל מיני דברים כמו המנצח המפורסם צ'יליבידקה שאמר שאם היה תלוי הדבר בידו

היה מנצח רק על מוצרט 8O משפט אווילי מפיו של מנצח דגול!מה עם בטהובן?ושאר גרמנים,,,,

אז יפה שהוא מומחה אבל ההחלטה לגבי כבלים נשארת לאוזניך בלבד ולא בידיו של לווינסון כזה או אחר
אמן מייסר

gro111
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 113 פעמים

לינק להודעה #7 

ariekarp,

אני כל כך מסכים איתך ועם הגישה שלך (Y)

אני מאמין שכל עוד יש פראיירים שמוכנים לשלם על כלום התעשיה רק תגדל.

אגב, ממש לא רק מרק לווינסון טוען כך, שים לב לחתימה שלי... אחד מגדולי מהנדסי הסאונד טוען את אותו הדבר.

אחד המגזינים האמינים ביותר בעיניי הוא Audio critic, גם שם ניתן לראות התייחסות דומה, ממליץ בחום לקרוא את הסקירה שלהם על הDAC 1, ועל הORION++.
בנוסף יש אפשרות להוריד כמה מהדורות ישנות יחסית, (אבל מלאות באינפורמציה רלוונטית), ולקרוא לא מעט לגבי כל המיתוסים בעולם האודיו, מלמד ומעניין כאחד (Y)

לינקים,
1. סקירה מעניינת על הDAC1,
http://theaudiocritic.com/plog/index.ph ... 0&blogId=1

2.סקירה מעניינת על הORION++,
http://theaudiocritic.com/plog/index.ph ... 2&blogId=1

3.מהדורות ישנות להורדה, המון מחקרים מעניינים ביותר!
ממליץ בחום על issue No 28.
http://theaudiocritic.com/cwo/Back_Issues/

4.האתר הרישמי של Siegfried Linkwitz, מכיל אינפורמציה מפה ועד סין, ממליץ לכל חובב אודיו לקרוא לפחות חלק מהאינסוף אינפורמציה (Y)
http://www.linkwitzlab.com/index.html

כמה כיף לשמוע התייחסות כזאת באתר, אני עוד רגע פורץ בבכי (Y) :P :lol:

תיכף מישהו יגיד שגם האקוסטיקה חשובה :wink:

חג שמח (b)

gro111
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

לינק להודעה #8 

אנלוגיה מאוד דומה להונאה בקנה מידה כל כך גדול ואף גדולה מהונאת היי אנד, היא מוצרי קוסמטיקה!
מחזור של ביליארדי דולרים בשנה, על מוצרים שמספקים אחלה אשליה :lol: והטובים שביניהם גם מכילים קצת גליצרין, וויטמין E :D

ואל תתנו לי להתחיל לדבר על חברות התרופות :@

ילדיעפים
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #9 

מישהו מציע לי עכשו אומגה 3 שלא מקורה בדגים אלה בצמח המרווה
אמן מייסר

gro111
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

לינק להודעה #10 

ילדיעפים כתב:מישהו מציע לי עכשו אומגה 3 שלא מקורה בדגים אלה בצמח המרווה
...
אני מעדיף לאכול הרבה מהים, ואז ממש אין צורך בתוספים ממשפחת השומנים הטובים "EFA" (Y)

ילדיעפים
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #11 

הוא אומר שמהים תיתכן כספית במוצר
אמן מייסר

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 924 פעמים

לינק להודעה #12 

ילדיעפים כתב:הוא אומר שמהים תיתכן כספית במוצר
...
צודק. למה להתענות בשאלות של האם יש או האם אין כאשר צריכה מוצרים מהצומח מבטיחה לך את המנה היומית של חומרי ריסוס.

chalmh
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

לינק להודעה #13 

יהיו כאלה שיתרגזו בשל המשפט הבא:
איכות הסיגנל היוצאת מכבל ושווה לאיכות הסיגנל הנכנסת אליו תלויה אך ורק בפרמטרים המגדירים אותו כ-LOSSLESS TRANSMISSION LINE ולא משום דבר אחר.
החומר הטוב ביותר להולכה הוא כסף אבל זה לא אומר שהוא העמיד ביתר לאורך זמן וחשוף לקורוזיה.
החומרים הדיאלקטריים שמאכלסים את הכבל חייבים להיות מסוג מסויים ועובי מסויים כדי לשמור על פרמטרי קו התמסורת האופייני לאפליקציה (Z).
כל שאר החומרים והמתכות בכבל הם תוספים לא נחוצים או תוספים מאריכי חיים ולא איכות סיגנל.
מכיוון שאנו לא חיים בעולם תיאורטי גם הכבל הוא פשרה בין איכות העברת סיגנל לאורך חיים מבחינת דגרדציה באיכות הכבל ואיכות הסיגנל.
מכאן ועד ל"הפלצה" של מחירים בני ארבע וחמש ספרות עבור כבל של מטר או שניים המרחק הוא עצום. אני מניח שחברה כמו BELDEN (ללא כוונת פרסומת) העתירה בתכנון וייצור כבלים לכל האפליקציות הקיימות ודאי יודעת מה שהיא עושה ומחירי הכבלים שלה זולים בהרבה ממחירי הכבלים "האודיופילים" כביכול של יצרני "בקתות" עלומים "מספרי סיפורים וממציאי תיאוריות" המצטיירים כמומחים וממציאי העל פיזיקה.
ייתכן והכבלים, בשל התכונות שלהם כמי שאינם קו תמסורת אידיאלי ותקני (LOSSY TRANSMISSION LINE) "צובעים" את הסאונד בגוון שמשתלב בהעדפה האישית של הרוכש. אבל להגיד שכבל כזה הוא הכבל הנכון המרחק עצום והמחיר ננקב בהתאם למה שהפראיירים מוכנים לשלם.
אותם יצרני בקתות אינם אלא "נוכלים" במסגרת החוק המנצלים חולשה אודיופילית הגובלת בעבודת אלילים כדי לגרוף הון.

הצלחתי להרגיז כמה אנשים? :lol:
זה מה שאני חושב וזכותכם לחלוק עלי.

חג שמח (f)
חנן,

מערכת מנצחת תלוייה בטיב המחט ואפשר גם אפשר לחברה למחרשה.
תחי המחרשה !!!

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 924 פעמים

לינק להודעה #14 

רוג'ר ראסל ממקינטוש כבר התייחס לפני הרבה שנים לסוגיית הכבלים וגם לו היו הרבה דברים מאוד לא מחמיאים להגיד על חברות הכבלים.

מצד שני, אחד היתרונות בלהיות אדם בוגר היא הזכות לבזבז את כספך על מה שאתה רוצה בלי שתהייה חייו לתת הסברים ודיווח להורים. מי שרוצה לרכוש כבלים או להשקיע ברכישת ציוד, שיבושם לו. כל הזמן שאני לא נדרש לממן לו את התחביב זה לא ממש משנה לי.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

HazooM
סמל אישי של משתמש
כתב
כתב
נתן תודות: 337 פעמים
קיבל תודות: 1014 פעמים

לינק להודעה #15 

Catskinner כתב:רוג'ר ראסל ממקינטוש כבר התייחס לפני הרבה שנים לסוגיית הכבלים וגם לו היו הרבה דברים מאוד לא מחמיאים להגיד על חברות הכבלים.
...
קראתי את זה לא מזמן. מסכים איתו לגמרי (Y)

שלח תגובה

חזור אל “High End Club”