iOS4, אנדרואיד,WP7 דיון בעד-נגד ושאר ירקות

מכשירים סלולריים, חברות סלולריות.
AviBiton (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile
נתן תודות: 503 פעמים
קיבל תודות: 358 פעמים

iOS4, אנדרואיד,WP7 דיון בעד-נגד ושאר ירקות

נושא שלא נקרא #1 

אני פותח את השרשור הזה בעקבות הרבה הודעות בשרשורים אחרים בנושאים של השוואות בין מערכות ההפעלה והמכשירים, בדעות לכאן ולכאן וחוות דעת.
כל אחד יכול לחוות פה את דעתו לכאן ולכאן, לנמק למה כן, למה לא ולמה אולי.

אני אתחיל:
אני עם מכשיר אייפון כבר כמעט שנתיים.
אני מכיר את המכשיר, את מערכת ההפעלה, את הפריצות, הטוויקים וכל הנילווים, ואני יכול לומר שאני אישית, כבר חייב משהו אחר...
לא רואה את עצמי משקיע באייפון 4 (אם אני אקבל במתנה, אני לא אסרב :) ).
כל ההגבלות (ויש לא מעט, למרות שאפל משחררים משהו אחר בכל פעם) כבר מעצבנות, ואני אישית חושב שה-Task Manager (אם ניתן לקרוא לו כך) בגרסה 4 הוא לעג לרש, זה רק משהו כדי לסתום פיות ולהגיד שעשו משהו.

ואם להתחשב גם בגורמים אחרים מלבד הנוחות והתפעול, הרי שגם הצפת השוק באייפונים די המאיסה אותו על לא מעט אנשים (אפילו לי קצת נמאס לראות כל ילד שני ברחוב עם אייפון), ועוד כחודש, הסיפור יחזור על עצמו עם האייפון החדש.

אחרי לא מעט משחקים עם המכשיר, אני אפילו די מאוכזב.
הדברים הטובים בו הם העיצוב, המהירות, המסך היפה, לא בחנתי את צילומי הוידאו, אבל מלבד זאת, כמו שצויין בסקירה של עופר, יש הקרבה רצינית בתחום הנוחות בשביל העיצוב.
המכשיר שאיתו אני שיחקתי כן סבל מאחיזת המוות, אבל בהסתייגות, מדובר במכשיר אמריקאי שעבר Unlo-ck.
הבעיה העיקרית שלי היא שאין חידוש ממשי, הכל אותו דבר, רק קצת יותר מהיר, Same Old sh!t
השיגרה הזו נמאסה עלי, והחבר'ה מעבר לכביש לא מפסיקים לחדש (גם בחומרה, גם בתוכנה).
האייטונס היה מעמסה מלכתחילה, והוא הולך ונהיה יותר ויותר בלתי נסבל.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

נתחיל מהנוחות של האייפון. אין ספק שהממשק שלו (ליתר דיוק ממשק ה-SPRINGBOARD) הוא מיושן, אבל האמת שהוא די אפקטיבי. כמעט כל מחסור של האייפון הוא פתח לאפלקיציה צד שלישי שמסדרת אותו (רוצים סינכרון עמוק ל-FACEBOOK, תוכנה כמו MYPHONE תעשה בדיוק את זה בשבילכם).

האמת שחשבתי שאתלהב יותר מהאייפון 4, אבל בפועל אחרי יום או יומיים פג ההתרגשות ועברתי למוד עבודה. הזמן היחיד שבו ממש התלהבתי מהביצועים שלו היו בכל נושא הצילום בכלל ותפקודו בתערוכה בפרט.

עם כל זה, אני עדיין בכלל לא בטוח שאני עובר ל-ANDROID אחרי ש-HONEYCOMB יצא.

נראה איך הממשק יתפקד ואיך כל העסק יתקתק. יש שם לא מעט בעיות - גרפיקה לא אחידה, פרגמנטציה קשה בפלטפורמה, חוסר ממשק חומרה אחיד (נוח לי שיש לי כאן כבר איזה 10 מטענים זרוקים בכל חור, אלף כבלי סינכרון ושכל דבר מגיע עם ממשק לאייפון).

הבעיה הכי מרגיזה ב-ANDROID זה שאין מכשיר דגל אחד ברור. כלומר, כזה שהוא המכשיר האולטימטיבי כרגע. יש תמיד איזה 4 מכשירים שכולם טובים, לכל אחד יש יתרונות וחסרונות וחוץ מזה דקה אחרי שתרכוש את המכשיר יצא אחד חדש שיהפוך אותו למיושן. לא ברור אף פעם איזה גרסא של ANDROID תגיע לאיזה מכשיר וכו'.

במובן הזה לגוגל יש הרבה דרך לעבור בכדי להגיע לרמה של אפל ששם יש היררכית מכשירים ברורה מאוד, ועדכוני תוכנה וחומרה שברור בדיוק מתי הם יוצאים.

גם נושא ה-ECO SYSTEM עדיין לוקה בחסר. עם כל הנדנוד של אייטיונז, כשהדבר הזה עובד, זה כמו שעון שווצירי. פודקסטים מגיעים קבוע למכשיר שלי, אני רוכש סדרות וסרטים (לא המון, זה יקר...) וזה קל מאוד להמיר סרטים קימים לתוך העסק הזה. מוזיקה זה אפילו פשוט עוד יותר. משהו מעניין? מסמנים אותו וזה יורד לי מחשבון האשראי. נוח לי מאוד הסידור הזה.

roypeles
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: רואי
נתן תודות: 68 פעמים
קיבל תודות: 95 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לגבי שאר ירקות, אני מניח שניתן לכלול בפנים את wm בגרסאות הקודמות (5,6.1,6.5 וכו') שעדיין חיה ובועטת.
אז אני אגיד למה בעד. אני עובד עם גירסה 6.1 נקיה (בלי ממשקי משתמש שונים שהולבשו עליה).
למערכת ההפעלה מגוון עצום של אפליקציות, ועדיין בכל יום צצות אפליקציות חדשות רובן חינמיות.
אישית אני מוציא הרבה מאוד מהמכשיר שלי. בדר"כ, במשך יום עבודה, ישנן אפליקציות שעובדות באופן קבוע, כגון תוכנת עדכוני פייסבוק כולל הצ'ט, ומסנג'ר. ברכב המכשיר משמש כמזרים מדיה, בדר"כ תחנות רדיו מחו"ל ע"י שידור ב FM, מגון ענק של משחקים שמותקן, אופיס, אפליקציה ההופכת את המכשיר לראוטר אחלוטי, מספר דפדפני אינטרנט, מספר תוכנות ניווט, תוכנת שיתוף קבצים (על שרתי emule), ועוד הרבה אפליקציות (חלקן שימושיות יותר ושימושיות פחות) אשר חלק גדול מהן חינמיות לגמרי.
סרטים ושירים ישירות, ללא המרות או תוכנות יעודיות...
תמיכה מלאה בריבוי משימות (ריבוי במלוא מובן המילה), עם מעבר נוח בין אחת לשניה, מהירות מספקת (גם בשימוש מספר רב של אפליקציות) ויציבות. מדובר במחשב כף יד - במלוא מובן המילה...

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #4 

אני פשוט לא סובל את WM.

זה כ"כ הרבה פעמים מחק לי בסינכרון מספרי טלפונים, או שנגמרה הבטריה והמכשיר חזר למצב ברירת המחדל שלו (מינוס העברית כמובן, ששחזור שלה היה סיוט מסוג אחר).

יש לי כאן GPS מעולה מבוסס WM שפשוט מעלה אבק כי אין לי את הכח הנפשי להדליק אותו אפילו... האייפון 3 היה כולל GPS ממש רע ביחס אליו, ובכ"ז הייתי משתמש בו הרבה יותר בגלל זה...

roypeles
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: רואי
נתן תודות: 68 פעמים
קיבל תודות: 95 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

oferlaor כתב:אני פשוט לא סובל את WM.

זה כ"כ הרבה פעמים מחק לי בסינכרון מספרי טלפונים, או שנגמרה הבטריה והמכשיר חזר למצב ברירת המחדל שלו (מינוס העברית כמובן, ששחזור שלה היה סיוט מסוג אחר).

יש לי כאן GPS מעולה מבוסס WM שפשוט מעלה אבק כי אין לי את הכח הנפשי להדליק אותו אפילו... האייפון 3 היה כולל GPS ממש רע ביחס אליו, ובכ"ז הייתי משתמש בו הרבה יותר בגלל זה...
...
מדי פעם אני מוציא את הסוללה לגמרי והכל נשמר (הגדרות, נתונים וכו'). גם לא מצאתי בעיות מיוחדות בסינכרון. יכול להיות שמדובר במכשיר עם מימוש פחות טוב של מערכת ההפעלה מדורות קודמים יותר...

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android
נתן תודות: 201 פעמים
קיבל תודות: 513 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אני אחלק את הדיעה שלי לשלוש:
1.לאן העולם הולך
2. למה הוא הולך לשם
3.איזה מערכת (מכשיר) הכי טוב לטעמי

לאן לדעתי השוק הולך?
כל מי שעוקב אחרי שרשור חדשות האנדרואיד והסקירות מתערוכת IFA בברלין וכל מי שקורא קצת על הצמיחה הבלתי נתפסת של האנדרואיד בשנה האחרונה ויותר מכך קרא איזה כמות מכשירים הולכת לנחות עלינו בחודשים הקרובים (טאבלטים, נגנים ניידים, סמארטפונים, טלויזיות you name it) מבין, שהחברות המובילות בעולם (כמעט כולן למעט אפל ומיקרוסופט) בחרו אנדרואיד (חלק השאירו את אופציית ה Phone 7 פתוחה כמו חברת HTC ו LG, אבל הרוב מהמר בעיקר על האנדרואיד לדוגמה חברת סמסונג). כבר היום, אנדרואיד זה ה OS הנמכר בארה"ב, כבר היום אנדרואיד מחזיק ב 25% מנתח המכשירים בארה"ב (לדעתי בחצי השני של 2011 זה ישתווה ל iOS) וכיוון הצמיחה הוא ברור, בטח שמבינים מה יושב על הקנה (רק להזכיר את עשרות מכשירי הסמארטפון והטאבלטים שישתחררו תוך חודש-חודשים לשוק)...

למה לדעתי כולם בחרו אנדרואיד?
אז לא רק בגלל שה OS הוא באמת הטוב ביותר למכשיר סמארטפון כיום והוא כזה מכיוון שהוא נבנה וכוון ע"י גוגל מאפס לשוק המובייל (זאת גם הסיבה למה בטאבלטים העסק עוד לא נראה מספיק מלוטש), הוא בוסס על ליבת לינוקס (אגב, לא לטעות אנדרואיד != לינוקס) והוא נכתב ברשיון קוד פתוח (מה שעושה אותו אטרקטיבי מאוד לחברות שלא נדרשות לשלם עליו תמלוגים* לגוגל וזה גם מאפשר לחברות לייצר בידול של המכשיר שלהם מהאחר). ה OS הזה תפס גם כי באמת לא הייתה אלטרנטיבה טובה אחרת בשוק! אפל לא משתפת, סימביאן לא רלוונטית ומיקרוסופט עד עכשיו היו תקועים עם ה WinMo המיושן שלהם (מדויק יותר לרשום WinCE). גוגל פשוט הגיע עם המוצר הנכון בזמן הנכון וזה מה שיצר את החיבור

איזה מערכת (מכשיר) הכי טוב לטעמי
כידוע אני חובב מושבע של אנדרואיד בעיקר בגלל עניין הקוד הפתוח והארכיטקטורה היפה של המערכת זאת. זה גם הסיבה שאני מחובר מאוד למכשיר הנקסוס שלי שהוא הדבר הכי גולמי שיש באנדרואיד (בלי כל ממשקי ה UI מעל המערכת)....אבל אני לא מייצג את הרוב ולכן ההשואה צריכה להיות מול המכשירים המובילים שמכילים ממשק מובנה שנותן את החוויה למשתמש. גם כאן צריך לחלק לשתים את ההשוואה לאייפון:

חומרת המכשירים: אין בכלל ספק שאם היום האייפון 4 עוד איך שהוא נמצא בפיגור קל אחרי חומרת מכשירי אנדרואיד המובילים בעולם (EVO, DroidX, גלקסי S וכו) הרי תוך חודשיים-שלושה הוא יהיה מאחור וזה בגלל שבהאנדרואיד המכשירים צומחים מיום ליום בעוד באייפון הם צומחים משנה לשנה. מספיק לראות את הספק' של מעבד NVIDIA שנקרא ה Tegra 2 שהולך להיכנס למכשירים בקרוב (LG כבר הכריזו באופן רשמי כל כך) על מנת להבין על מה מדברים כאן

תוכנה+ממשק UI: הכוונה שלי היא החוויה שיש למשתמש בעבודה מול המכשיר שלו...כאן ההשוואה צריכה לעשות ספציפית למה שמקבלים באייפון 4 לעומת כל אחד ואחד ממכשירי האנדרואיד השונים. זה מכיוון שכל חברה מייצרת ממשק אחר מעל מערכת האנדרואיד (למעט הנקסוס)...כלומר, ממשק מוטורולה הוא שונה ממשק HTC ששונה ממשק סמסונג ששונה ממשק LG.....גוגל לא אוהבת את הממשקים השונים האלה ולכן היא התכוונה שבגירסה הקרובה של האנדרואיד, בגירסה 3-gingerbread (אגב גירסת 'חלת הדבש' תקרא כנראה גירסה 3.5 ולא גירסה 4) הממשק ישונה לגמרי ויהיה אחיד לכל המכשירים. הניסיון הזה כשל והראשונה להודיע שהממשק שלהם יעבור גם לגירסה 3.0 היא חברת HTC עם ממשק ה Sense UI שלהם. הסיבה לעקשנות של החברות לייצר ממשקים שונים היא פשוטה מאוד...בידול! זה הדרך של החברות לבדל לדוגמא את מכשיר ה EVO ממכשיר ה DROID X (החומרה של המכשירים כמעט זהה)....ואני גם לא רואה דרך שזה הולך להשתנות ולהתיישר בקרוב (אני גם לא יודע אם זה דבר נכון). כדי לא להתחיל פה בדיון של "לי יש יותר טוב ואצלי זה יותר חוויתי" אני לא אשווה את הממשקים בין האייפון לנניח ה Sense UI ואני אשאיר את הנושא הזה פתוח (יש שאוהבים את זה ויש שיעדיפו את זה)......את הטענה הכי טובה שלי לגבי היתרון של אנדרואיד אני אשאיר לעופר כי אני חושב שהוא רשם את זה הכי טוב שאפשר:
הבעיה הכי מרגיזה ב-ANDROID זה שאין מכשיר דגל אחד ברור. כלומר, כזה שהוא המכשיר האולטימטיבי כרגע. יש תמיד איזה 4 מכשירים שכולם טובים, לכל אחד יש יתרונות וחסרונות וחוץ מזה דקה אחרי שתרכוש את המכשיר יצא אחד חדש שיהפוך אותו למיושן. לא ברור אף פעם איזה גרסא של ANDROID תגיע לאיזה מכשיר וכו'.
...
זאת הבעייה?! זה הרי היתרון הכי גדול שיש לאנדרואיד...אייפון יש רק אחד...מתאים לך יופי, מתאים לך חלקית זה מה יש Take it or leave itאנדרואיד יש הכל מהכל...מרטין רוצה מכשיר טלפון בגדול 7 אינצ'-יש. עופר רוצה מכשיר טלפון 5 אינצ-יש לו גם. אני רוצה מכשיר מפלצתי 4 אינצ' עם מצלמה 12 מגה פיקסל ו 1080p-יש (יהיה בקרוב). אבי רוצה מכשיר פשוט וזול עם מסך של 3.2 אינצ'-כמובן שיש. משה רוצה מכשיר חזק עם מקלדת בגודל 3.7 אינצ'-יש ויש ויש....זה היתרון האמיתי של האנדרואיד וזאת הסיבה שכנראה לעולם לא נראה מכשיר אחד שהוא מכשיר דגל...מהסיבה שפשוט לא יכול להיות אחד כזה

הפתעה:
ולמרות כל הדברים על האנדרואיד אני אסיים ואפתיע בכך שלדעתי דווקא ה Phone 7 הולך להיות הדבר הטוב הבא. ככל שאני רואה יותר דמו-ים על המערכת החדשה של מיקרוסופט ככה אני מבין שהם כנראה הפעם עשו את זה ולי עושה רושם שהם יצליחו לייצר את הטוב מרוב העולמות (הפתיחות של האנדרואיד בהרצה על מכשירים מגוונים, בשילוב OS שעל פני נראה מרשים מאוד ועם הממשק החדש שלהם שנראה לא פחות ממדהים)....ייתכן שזה יהיה מעט מידי מאוחר מידי והגדולות לא ילכו אחריהם וידבקו באנדרואיד, אבל אולי מיקרוסופט ייצרו נישה של מכשירים מצוינים (משהו כמו הנישה של מחשבי המאקינטוש בשנות ה 80)

מצטער על האורך אבל היה לי הרבה מה להגיד בנושא הטעון הזה....

האם זה מכשיר ה Phone 7 הראשון שיושק?!
[img2=550x825]http://pocketnow.com/html/portal/news/0 ... 7498_n.jpg[/img2]

AviBiton (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile
נתן תודות: 503 פעמים
קיבל תודות: 358 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אריה, רק תיקון אחד להודעה הארוכה שלך:
אבי רוצה מכשיר מפלצתי, עם מסך 4.3", רק מגע, ושלא יהיה פשוט :wink:

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android

נושא שלא נקרא #8 

יש עוד כמה אבי בעולם :wink:

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #9 

אני מסכים ש-WINDOWS 7 הוא הבטחה גדולה. יש כאן שלושה מודלים שונים של אפל, גוגל ומיקרוסופט. במידה מסויימת גוגל חייבת להיות זו שהכי מצליחה לאו דווקא בגלל שהם מוצלחים ביותר אלא בגלל שהם הזולים ביותר (קשה לרדת ממחיר של חינם) מתוך תפיסת עולם שהכסף מגיע בסופו של דבר מתוך שליטה ומתוך פרסום.

במידה הזו אנדרואיד מפחיד אותי הרבה יותר מאשר אפל או מיקרוסופט.

מיקרוסופט בעצם משיקים במקביל כמה דברים, כאשר WM7 הוא רק חלק מהפזל הגדול יותר שכולל גם שירותים מתוך הענן. כך שצריך להסתכל לא רק על הפיתרון המיידי שלהם אלא גם בטווח הטיפה יותר רחוק. טלפון חברתי (HUB BASED) הוא בהחלט גישה חדשה ושונה לחלוטין מהגישה הממוקדת אפליקציה (APP BASED).

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android

נושא שלא נקרא #10 

עופר,
אני מניח שהתכוונת Phone 7 למרות שגם Windows 7 מערכת לא רעה בכלל :)

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android

נושא שלא נקרא #11 

עם כבר מדברים על מערכת הפעלה לשוק המובייל אני חייב להזכיר את החברה הגדולה מכולן כיום והיא נוקיה....אני פשוט לא קולט את העקשנות של החברה הפינית הזאת ללכת ולייצר OS-ים למכשירים שלהם....אז פעם הסימביאן הייתה מערכת שהתאימה למכשירים הפשוטים ואח"כ הם הלכו והוציאו גירסת סימביאן 5 למכשירי touch שלהם ואח"כ הם הוציאו OS נוסף שנקרא Maemo שהותקן על עוד מכשיר דגל שלהם וזה ה N900 (שעל פי הפרסום המכשיר היה טוב אבל לא הצליח במכירות). עכשיו הם מוציאים OS נוסף שנקרא Symbian^3 שהוא בעצם עוד הרחבה לסימביאן הבסיסי שלהם למכשירים החדשים (כגון ה N-8 ) ומעל הכל הם מפתחים את ה OS תואם האנדרואיד ביחד עם אינטל שנקרא MeeGo (שני ה OS האחרונים מבוססים על לינוקס)....ואני שואל למה..למה...למה?

קראתי על כך שנעשתה פנייה לחברה לייצר מכשירים מבוססי אנדרואיד ולעזוב את ההתעסקות עם כל ה OS-ים האלה אבל הם בשלהם...לדעתי הם פשוט איבדו את הרכבת וזה מאוד חבל, כי מכשירים וחומרה למכשירים האלה, הם יודעים לייצר (מצלמת ה N95 הישן שלי אוכלת כל מצלמה של מכשיר אנדרואידי עתור MP חדש)...לא מבין איך הם נתנו ונותנים לכל החברות לעקוף אותם בסיבוב...חבל לי

moti_r
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe
נתן תודות: 219 פעמים
קיבל תודות: 682 פעמים

Re: iOS4, אנדרואיד,WP7 דיון בעד-נגד ושאר ירקות

נושא שלא נקרא #12 

theAman כתב:אני עם מכשיר אייפון כבר כמעט שנתיים.
אני מכיר את המכשיר, את מערכת ההפעלה, את הפריצות, הטוויקים וכל הנילווים, ואני יכול לומר שאני אישית, כבר חייב משהו אחר...
לא רואה את עצמי משקיע באייפון 4 (אם אני אקבל במתנה, אני לא אסרב :) ).
...
אני איתך, לגמרי. אני היום עם 3G ודי ברור לי שאני לא משדרג ל-4.
מבחינתי הקש היה היחס של אפל עם סיפור האנטנה-גייט, והעובדה שאני קונה מכשיר ולא מקבל עליו מינימום של אחריות, גם לא דרך המפעילות בארץ. אני עכשיו בתקופה שבה אני מעדכן שיר על האייפון כמעט כל יום (שיר שלי, משפצר אותו ומקשיב לו באוטו) והאייטיונז הפך עבורי לבלתי נסבל. שלא לדבר על גישת הגן הסגור של אפל, שמצריכה ג'יילברייק בשביל כל שטות קטנה (בסה"כ רציתי לוח-שנה על ה-lock screen...)

אבל הסיבה הגדולה ביותר מבחינתי, לעבור למערכת חדשה, היא ההבנה שבא לי ללמוד על בשרי איך יראו הטלפונים הכי נפוצים בעולם בעוד שנתיים. אם אני צריך להמר, אני דווקא מהמר על גוגל ולא על מיקרוסופט, אבל זה לא חשוב. די ברור לי שהiOS ירד, ע"ח התחרות. אז למה לא לחדש קצת, וללמוד כבר עכשיו?

אגב, הסיבה העיקרית כן להשאר עם האייפון היא העובדה שכמעט כל האפליקציות הישראליות (בנק לאומי, דה-מרקר, YNET וכו') תומכות רק באייפון. יקח זמן עד שנראה גרסאות אנדרואידיות.

osherov כתב:למה לדעתי כולם בחרו אנדרואיד?
אז לא רק בגלל שה OS הוא באמת הטוב ביותר למכשיר סמארטפון כיום והוא כזה מכיוון שהוא נבנה וכוון ע"י גוגל מאפס לשוק המובייל
...

אני חושב שהסיבה לצמיחה המדהימה של האנדרואיד היא הרבה יותר פשוטה (וצינית וכלכלית):
המפעילות הסלולריות מפסידות המון כסף בגלל אפל. אפל למעשה הפכה אותן לצינור - אותו חזון ארמגדון (שאגב, אני תמכתי בו עוד לפני 10 שנים) לפיו דין אורנג' כדין נטוויז'ן - להפוך לצינור - הולך ומתממש לנגד עיניהן בגלל האייפון. זה מגיע למצב אבסורדי מבחינתן, שאי אפשר אפילו לצרוב את הלוגו של Vodafone על האייפון! אחד המותגים החזקים בתחום הסלולר הולך ונעלם, לטובת אפל. זה בלתי מתקבל על הדעת, מבחינת המפעילות.

גוגל מגיעה מכיוון אחר. כל חברה רשאית לעשות ככה העולה על רוחה, ואכן, המיתוג משחק כאן תפקיד מרכזי. פתאום O2 יכולה למכור סלולרים עם אפליקציות יעודיות שמביאות אותך לשירותי ערך מוסף של המפעילה, וכך להרוויח גם מתוכן.

זו הסיבה העיקרית שהמפעילות מסתערות על הגוגלפון, והעובדה שכל היצרניות מייצרות המון טלפונים כאלה היא תוצאה של הסיבה הזו, ולא סיבה בפני עצמה, לדעתי.

לגבי העתיד:
אני דווקא לא מהמר ש-WIN7 תצליח. באופן די מוזר, אין לי שום סיבה קונקרטית, למעט הראיה ההיסטורית לפיה מיקרוסופט תמיד מפגרת אחרי האחרות בשנים ארוכות, כמעט בכל תחום. כשמדובר באנטיוירוס או פיירוול משרדי, זה לא נורא, אפילו ב-CRM או ב-DB זה אפשרי, אבל בסלולר זה פשוט לא עובד. עד ש-WIN7 יצא ויוטמע ויעבוד ויתמך ע"י אפליקציות צד-שלישי, האחרים כבר יהיו במקום אחר לגמרי, עם יכולות חדשות ותפיסות חדשות, והטלפונים ה-WIN7-ים יהיו פשוט מאחור. כך זה היה תמיד, ואני לא רואה סיבה שזה ישתנה.

אם אני צריך להמר היום - אני מהמר על אנדרואיד.

בא לי HTC ACE...
- שינה היא סימפטום של מחסור בקפאין -

Pavelz
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: pavel
נתן תודות: 199 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

Moti-r לגבי אפליקציות ישראליות: ל Ynet יש כבר אפליקציה מזמן ושאר האפליקציות שהזכרת יעלו תוך חודשים ספורים להערכתי.
Need more cowbell

moti_r
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe
נתן תודות: 219 פעמים
קיבל תודות: 682 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

וואו, אז זה הרבה יותר מהיר משחשבתי! תודה על המידע (Y)
- שינה היא סימפטום של מחסור בקפאין -

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android

נושא שלא נקרא #15 

אגב, כהמשך לדברים שרשמתי לגבי העקשנות של נוקיה לא ללכת לכיוןן האנדרואיד ולהיות נתח מוביל בשוק הזה. אני בדיוק קורא עוד קצת על דוגמה קצת דומה על חברה שדווקא מנסה להבין לאן הרוח נושבת ולא מקובעת בעמדה העקשנית שלה.....החברה עלייה אני מדבר היא סמסונג וכוונתי לפירסום שלהם שם נאמר (ע"י מנהל מחלקה עיסקית שלהם בשם Yoon Boo Keun) שהחברה בוחנת את האפשרות להכניס למסכי הטלויזייה שלהם את שירות ה Google TV שהוא כידוע מבוסס על מערכת האנדרואיד.....הידיעה הזאת מפתיעה מכיוון שכיום לסמסונג יש יכולת גלישה פנימית בחלק גדול ממסכי ה 3D שלהם (בערך 50%), יכולת שנותנת חיבוריות לאינטרנט ושירותים מהרשת, יכולת שמתחרה ישירות בשירות ה Google TV. אני לא יודע אם בסוף הם יכניסו את המודול של ה Google TV למסכים שלהם (שכיום הוא מתומחר גבוה מאוד) אבל עצם זה שהם בוחנים את האופציה להחליף את הפתרון אותו הם ייצרו ולא פוסלים את זה על הסף, כמו נוקיה, לדעתי מייצג גישה הרבה יותר נכונה ולא מקובעת

שלח תגובה

חזור אל “סלולר”