איזו קונסולה לקנות.

Playstation, XBOX, NINTENDO על כל דגמיהם אביזריהם, קנסולות ניידות, PSP, NINTENDO DE וכו'.
doron_amedey
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

איזו קונסולה לקנות.

לינק להודעה #1 

שלום חברים,

ראשית, סוף סוף קניתי מסך שטוח לבית (55" עם ברכת האישה :-)).
וכעט אני מתלבט לרכוש לילדים (ולי הקטן בניהם :-)), WII או XBOX או PS3.
לפי מה שראיתי המצב כזה:

1. WII - נחמד, גרפיקה מאד פשוטה רק למשחקים, ולפי שמועות נמאס ממנו מהר.
יש לו פריצה, אבל לשכן שלי נעלו נינטנדו את המכשיר דרך הרשת שראו שהוא פרוץ....
2. XBOX Slim -מכשיר שנראה טוב מאד, גם STREAMER (לא יודע איזה יכולות יש לו, למשל יודע להריץ מהרשת הפנימית RIP מלא של BD?), משחקים מדהימים יש פריצה (סליחה...הסבה :-)), אין לו BD כלל, ולפי מה שאומרים בגלל שהמשחקים שלו הם DVD רגילים, הוא הגיע לקצה גבול היכולת שלו. יש לו בקרוב KINECT שזה כמו WII ללא גוייסטיקים כלל.
נ.ב. אמרו לי שיש לו בעיה של חימום ועוד משהו שנקרה "טבעת המוות" שהורגת את המכשיר לגמרי, אם כי ב-SLIM פחות.
3. PS3, יש לו BD ,הבנתי שיודע להיות STREAMER (לא פגשתי משהו שעשה את זה), ואני לא יודע אם הוא יודע לקרוא מהרשת BD RIP קבצים מלאים ולא MKV...
משחקים מדהימים, מאד יקרים, אין הסבה למכשיר (אמרו לי שהפריצה לא עובדת טוב), יהיה לו עוד חודש גוייסטיקים כמו ל-WII וגם יש לו מצלמה (EYE משהו...).

החסרונות שאני רואה:

1. נמאס עם הזמן, ואין לי מה לעשות איתו חוץ ממשחקים (אין עוד added value)
2. בעיות חומרה של חימום וקריסה כללית, אין לו BD מצד שני גרפיקה טובה, המון משחקים, מוסב, STREAMER (אם כי לא יודע כמה טוב), ומתחבר ל-7MC בקלות.
3. אין הסבה (משחקים מאד יקרים), מצד שני יש לו BD (והכנה ל-3D גם), יכול להיות STREAMER (אשמח לדעת אם מתממשק ל-7mc) ואילו פורמטים מריץ מה-NAS.

מה אתם ממליצים מידע ומנסיון אישי?
אף פעם אל תחשוב שמשהו מצחיק, הוא עלול לקרות גם לך

liviur
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

לינק להודעה #2 

יש לך הרבה "אי דיוקים" אם נגיד זאת בעדינות.

רק לגבי הPS3 כרגע.
להפוך אותו לסטרימר אם יש לך מחשב חזק זה בדיוק להתקין תוכנה אחת - PS3 MEDIA SERVER - וזהו - התוכנה תעשה את כל השאר בערך - כולל MKVים.
משחקים יקרים? אל תקנה בבאג / מהארץ - יש תרד בפורום מאיפה לקנות משחקים - כמו shopto.net או thehut.com (השני כולל המון בלו ריים בזול)
פריצה - כרגע עדיין לא מוכחת - אחרי מה מייקרוסופט עשו למי שפרצו - אני לא הייתי מתעסק עם פריצה לקנוסולות הנוכחיות שמקבלות כ"כ הרבה מהרשת ועידכונים.

אני מההשקה עם PS3 - ואני מאוד מרוצה.
ההבדלים באמינות של הXBOX (במיוחד מתי שאני קניתי את המכשיר) והתשלום השנתי לאונליין + המשחקים הבלעדיים העדיפים לטעמי בPS3 סגרו את הפינה בשבילי.
לאורך הזמן - גם הניהול מדיה העדיף והBLU RAY הפכו לפלוסים רציניים.
וכמובן כל מני קטנות כמ ושידרוג כונן פנימי , WIFI (עכשיו קיים גם בבוקס) היו בונוסים אדירים.

riji
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 46 פעמים

לינק להודעה #3 

אני רק יכול להגיד דבר אחד, אם המטרה משחקים אז אתה צריך לבחור בין PS3 ל- XBOX לפי היכולות הפריפריאליות כי מבחינת משחקים לדעתי אין הבדל גדול והנטייה של מרבית הסביבה שלי היא להעדיף את ה- XBOX.

אם המטרה לחבר את המשפחה ולהפעיל את הגוף אין ספק שלפחות בשנה הקרובה ה- WII הכולל ערכת WII FIT ייתן לך את התמורה הטובה ביותר ובהנחה והילדים בגיל צעיר יחסית.

זו דעתי כמובן.

doron_amedey
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #4 

תודה,
האם ה-PS3 יודע להריץ RIP של BD?
לגבי תשלום לאון ליין הכוונה למשחקים רק, או גם לעדכונים?

לבסוף עוד שאלה, האם MS חוסמת (שאי אפשר להפעיל) מכשירים מוסבים?

IamEzio
סמל אישי של משתמש
גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 516 פעמים

לינק להודעה #5 

חוסמת מהלייב המכשיר עדיין עובד.

הPS3 לא יודע להפעיל ריפים דרך הרשת כרגע ,אולי אם ה"פריצה" יוסיפו לו קודקים כאלה ואחרים והוא יוכל לנגן ,אבל כרגע הדרך היחידה היא לצרוב את הBD ISO ולנגן בPS
JBL LSR305| IsoAcoustics Aperta Stands | Audio-GD NFB-11.28 | Beyerdynamic T1.2
| sennheiser hd58x jubilee |
Galaxy Note 9 | Gear S3 |

Itay_Pollak
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 817 פעמים
קיבל תודות: 880 פעמים

לינק להודעה #6 

דורון - לא ראיתי שכתבת - בני כמה הילדים...

Malcontent
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 79 פעמים

לינק להודעה #7 

בתור בעלים של שתיים מהקונסולות הנ"ל ובעלים לשעבר של השלישית (כבר אין לי ווי) אני אנסה לתמצת את הדברים:
1) ווי אכן נמאס מהר מאוד. גם לאחיניות הקטנות נמאס ממנו תוך כמה ימים כשהשאלתי להן את הקונסולה. עם חיישני התנועה שעומדים לצאת לאקסבוקס ולפלייסטיישן, בכלל אין טעם לקנות ווי בימינו, לדעתי.
2) לאקסבוקס יש פריצה, והעונש שמיקרוסופט נותנים על פריצה הוא ניתוק מהרשת של מיקרוסופט. זה אומר שאי אפשר לקבל עדכונים דרך הרשת (אבל אפשר להוריד אותם למחשב ולהעביר לקונסולה עם דיסק או קי) ואי אפשר לשחק ברשת הרשמית של מיקרוסופט (אבל ישנן רשתות שמיועדות לבעלי מכשירים פרוצים שנותקו מהרשת, למרות שהן הרבה פחות איכותיות). בשביל לשחק ברשת צריך לשלם כ50$ לשנה למשתמש (לאחרונה התחילו מבצעים למשפחות, אבל אני לא סגור עליהם). האקסבוקס הוא לא סטרימר אלא אקסטנדר ומאוד מוגבל מבחינת יכולות מדיה. בקשר לתקלות החומרה - הן היו חמורות מאוד בדור הראשון, חמורות בדור השני, ומאז הדור השלישי נראה שהן הגיעו לרמה נורמלית. הסלים הוא הדור הרביעי, כך שאין מה לחשוש מהעניין הזה.
3) הפריצה של הפלייסטיישן עדיין לא הופצה, כך שלא ידוע כמה טוב היא עובדת ואיך סוני יענישו אנשים עם קונסולה פרוצה. כמו שנאמר, קיימת תוכנה בשם PMS שמבצעת המרה בזמן אמת ומעבירה את הסרטים לפלייסטיישן. אני לא משתמש בה כי יש לי סטרימר, אבל נשמע הגיוני שתוכנה כזאת תדע להזרים גם BD RIP, אבל מכיוון שבכל מקרה יש המרה, סביר להניח שתהיה גם הנחתה של האיכות. משחקי הרשת בפלייסטיישן הם בחינם בניגוד לאקסבוקס, אבל כמו שאומרים - אתה מקבל תמורה למה ששילמת. שירותי הרשת של האקסבוקס לא משאירים את אלה של הפלייסטיישן באבק, כי עד שהפלייסטיישן מגיע האבק כבר התפזר+עשו ספונג'ה.

אחרי שסיימתי לבלבל אותך, הנה מה שאני חושב שאתה צריך באמת בשביל להחליט איזו קונסולה לקנות:
האם לך או לילדים יש חברים עם קונסולה כלשהי? אם כן, קנה את אותה קונסולה כדי שתוכלו לשחק ביחד ברשת. הבעיה נפתרה.
אם אין חברים עם קונסולה, צריך לחשוב מה יותר חשוב לכם. היתרון הגדול של האקסבוקס הוא במשחקי רשת. היתרון הגדול של הפלייסטיישן הוא במשחקים הבלעדיים שלו, שנראים הרבה יותר טוב והם לעתים קרובות מאוד מושקעים.

בהצלחה.

IamEzio
סמל אישי של משתמש
גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס

לינק להודעה #8 

Malcontent אני לא מבין את הקטע של ללכת עם הזרם שכול אחד ינסה את שתי הקונסולות ויקנה מה שמתאים לו יותר .

אישית אפילו לא ניסיתי את הPS ,אבל יש לי XBOX360 ,עם הPS אני מרגיש יותר בבית מהסיבה הפשוטה יש לי עדיין PS1 ו2 בארון וPSP שאני משחק בו מדי פעם ,

Malcontent
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #9 

הקטע של ללכת עם הזרם - ב PS1 לא הייתה רשת וב PS2 הדביקו אותה כדרך אגב. ב PS3 ובאקסבוקסים הרשת היא חלק מהותי מחווית הקונסולה, ובשביל לשחק עם חברים צריך להיות באותה פלטפורמה.

IamEzio
סמל אישי של משתמש
גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס

לינק להודעה #10 

בסופו של דבר אפשר למצוא אם מי לשחק ברשת ולהכיר גם אנשים חדשים ומעניינים ,קודם צריך להרגיש בנוח אם הקונסולה ,הבקרים שלה, ולראות אם המשחקים שלה מתאימים לך (פה תמיד הWII נופל :lol: ) ואז רק לחשוב על הרשת,ואם יש לך שני חברים לכול אחד יש קונסולה,אחד עם PS ואחר אם XBOX,מה אתה עושה ?

קונה מה שבא לך.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1180 פעמים

לינק להודעה #11 

לא כל אחד אוהב רשת. צריך לזכור את זה..
אותי לדוגמא, משחק ברשת פשוט לא מעניין.
אני מחפש סינגל פליי עם קמפיין איכותי..
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

Malcontent
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #12 

jacko-il כתב:לא כל אחד אוהב רשת. צריך לזכור את זה..
אותי לדוגמא, משחק ברשת פשוט לא מעניין.
אני מחפש סינגל פליי עם קמפיין איכותי..
...
בשתי הקונסולות יש משחקים כאלה. חבל לסגור את האופציה של הרשת מראש. גם אני אוהב סינגל פלייר, אבל ישנם משחקים שמאפשרים לשחק בקמפיין עם חבר/ים ומדי פעם אני גם נתקל במשחק אונליין שמצליח למכר אותי, כמו BFBC2 או קילזון2.

doron_amedey
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #13 

בקשר ל-3D של סוני ,האם תדרש טלויזיה 3D או מסך שטוח HD מספיק?
לגבי היכולות הזרמה של שניהם, אני מבין ששניהם מוגבלים ולא יכולים לנגן HD מלא (RIP של BD מלא), האם אני צודק?

tomer_h
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 145 פעמים
קיבל תודות: 118 פעמים

לינק להודעה #14 

תדרש טלויזיה 3D.
לא יודע לגבי Rip של BD מלא, אבל היכולת של PS3 להזרים טובה מאוד בעזרת תוכנה יעודית, כמו שכבר כתבו פה בהודעה קודם.
liviur כתב: רק לגבי הPS3 כרגע.
להפוך אותו לסטרימר אם יש לך מחשב חזק זה בדיוק להתקין תוכנה אחת - PS3 MEDIA SERVER - וזהו - התוכנה תעשה את כל השאר בערך - כולל MKVים.
...

doron_amedey
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #15 

כלומר, להוציא עלות של משחקים, ל-PS3 יש את ל היתרונות.
שאלה אחרונה בנושא STREAM, האם ה-PS3 יכול להתחבר ל7MC להציג הקלטות ממחשב אחר בסלון למשל?

שלח תגובה

חזור אל “קונסולות - חומרה”