מישהו יודע על DVB-T2?

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי

מנהלים: מנהלי וידאו, מנהל שידורים דיגיטליים

adirbd
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

מישהו יודע על DVB-T2?

לינק להודעה #1 

אני ראיתי שמשתמשים באנגליה בשידורים דיגיטליים בטכנולוגית DVB-T2, האם יש לה היתרון כלשהו על DVB-T הרגיל?
ובמידה ובמדינת ישראל יחליטו לעבור לDVB-T2 יהיה צורך לרכשו ציוד חדש(האזרחים והרשות השנייה)?

asaf23
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 67 פעמים
קיבל תודות: 270 פעמים

לינק להודעה #2 

זה התקן באנגליה לשידורי HD

בארץ כבר יש מוכנות ל-HD , אצלנו השידור הוא MPEG4

adirbd
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #3 

asaf23 כתב:זה התקן באנגליה לשידורי HD

...
כן, אני גם יודע שהם משתמשים באותו קידוד כמו אצלנו H.264/MPEG-4, רק שאצלם זה נקרא DVB-T2 והם משדרים בו בHD, ואצלנו משדרים SD בH.264/MPEG-4 וזה נקרא DVB-T.

asaf23
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #4 

MPEG4 נקרא גם DVB-T HD , ישראל ערוכה לשידורי HD

הערוצים הרגילים שם הם ב-MPEG2 לכן הם עברו לשידורי HD בשיטה החדשה וקוראים לה DVB-T 2

UserName
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

לינק להודעה #5 

adirbd כתב:
asaf23 כתב:זה התקן באנגליה לשידורי HD

...
כן, אני גם יודע שהם משתמשים באותו קידוד כמו אצלנו H.264/MPEG-4, רק שאצלם זה נקרא DVB-T2 והם משדרים בו בHD, ואצלנו משדרים SD בH.264/MPEG-4 וזה נקרא DVB-T.
...
DVB-T2 הוא תקן (אם הבנתי נכון) לשידור דיגיטלי ב-MPEG4\H264, זה לאו דווקא חייב להיות HD, יכול להיות כל רזולוציה.

adirbd
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #6 

אני רוצה להבין פשוט אם יש היתרון כלשהו על DVB-T2 לעומת DVB-T, פשוט אני הבנתי שDVB-T2 יותר טוב מDVB-T, השאלה היא במה?

agent__smith
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 145 פעמים

לינק להודעה #7 

ויקיויקי....

מדובר בדור השני לDVB-T שעיקר השוני הוא בייעוד לצפייה ניידת.

According to the commercial requirements and call for technologies [2] issued in April 2007, the first phase of DVB-T2 would be devoted to provide optimum reception for stationary (fixed) and portable receivers (i.e., units which can be nomadic, but not fully mobile) using existing aerials, whereas a second and third phase would study methods to deliver higher payloads (with new aerials) and the mobile reception issue. The novel system should provide a minimum 30% increase in payload, under similar channel conditions already used for DVB-T.

http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T2

אם תכנס תראה טבלת נתונים טכנים של הבדלים בין השניים.
יש לי מחשב משחקים מה זה עצבני !!!!

UserName
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #8 

adirbd כתב:אני רוצה להבין פשוט אם יש היתרון כלשהו על DVB-T2 לעומת DVB-T, פשוט אני הבנתי שDVB-T2 יותר טוב מDVB-T, השאלה היא במה?
...
MPEG-2 זהו קידוד ישן אשר מוציא איכות לא ממש טובה בגדלים ענקיים (ראה ערוצי SD בהוט ויס).
MPEG 4 \ H264 מאפשר דחיסה רבה של נתונים לגודל קטן יחסית באיכות טובה (ראה שידורי DTT).

adirbd
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #9 

UserName כתב:
adirbd כתב:אני רוצה להבין פשוט אם יש היתרון כלשהו על DVB-T2 לעומת DVB-T, פשוט אני הבנתי שDVB-T2 יותר טוב מDVB-T, השאלה היא במה?
...
MPEG-2 זהו קידוד ישן אשר מוציא איכות לא ממש טובה בגדלים ענקיים (ראה ערוצי SD בהוט ויס).
MPEG 4 \ H264 מאפשר דחיסה רבה של נתונים לגודל קטן יחסית באיכות טובה (ראה שידורי DTT).
...
את זה אני יודע, אבל בישראל כבר עובדים בMPEG 4 \ H264, אני התכוונתי על ההבדל בסוג הטכנולוגיה ולא בסוג הקידוד.
אבל בכל זאת תודה!
agent__smith כתב:ויקיויקי....

מדובר בדור השני לDVB-T שעיקר השוני הוא בייעוד לצפייה ניידת.

According to the commercial requirements and call for technologies [2] issued in April 2007, the first phase of DVB-T2 would be devoted to provide optimum reception for stationary (fixed) and portable receivers (i.e., units which can be nomadic, but not fully mobile) using existing aerials, whereas a second and third phase would study methods to deliver higher payloads (with new aerials) and the mobile reception issue. The novel system should provide a minimum 30% increase in payload, under similar channel conditions already used for DVB-T.

http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T2

אם תכנס תראה טבלת נתונים טכנים של הבדלים בין השניים.
...
אוקי, אז אם יש פה היתרון האם יש אפשרות במדינה שלנו שיוכלו לשדרג את המערכות לDVB-T2, בלי להוציא יותר מידי כספים, הרי יש לנו פה את רוב המערכות במדינה, זה לא אמור להיות כלכך מסובך נכון?

oreach
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

לינק להודעה #10 

אנשים אתם מערבבים בין 2 דברים:

DVB זהו סטנדרט להעברת שידורים דיגיטליים, ומתעסק בעיקר בהגדרות של איפנון המידע והעברתו. DVB-T זהו תקן שמתעסק ספציפית בשידורים קרקעיים, ו-DVB-T2 הינו הרחבה שלו, שמשפר למשל את ניצול רוחב הפס. אפשר להסתכל על התקן הזה כעל שכבה פיזית שעוטפת את זרם הנתונים ומעבירה אותם בתווך.

MPEG2 ו-MPEG4/H.264 מגדירים את הקודק של חלק הוידאו שנמצא על זרם הנתונים הדיגיטלי של השידור.

על-גבי ה-DVB-T ניתן להעביר את הוידאו בכל אחד מהקודקים הללו, ולמעשה תיאורטית בכל קודק שרוצים, רק לא נהוג כך.
אני משער לי שבהגדרות של ה-DVB-T2 מוגדר MPEG4/H.264 כקודק המועדף, אך שוב תיאורטית ניתן לשלב כל קודק.

שינוי שיטת השידורים מ-DVB-T ל-DVB-T2 אינו תואם אחורה למיטב ידיעתי, ולכן אם יחליפו אותה, כל הממירים שקיימים היום לא יקלטו. ולכן לא סביר שיחליפו את שיטת השידורים, שזה מכבר הוכרזו באופן רישמי.

UserName
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #11 

העיקר שהמדינה שלנו לא תשאר מאחור והשידורים שלנו יעבור לשידורים דיגיטלים מלאים, הצעד הראשון למהלך הזה יהיה כיבוי האנלוגי.

adirbd
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #12 

תקנו אותי אם אני טועה, אם רוב העולם שמשתמש בDVB-T משתמש בקידוד MPEG-2, לעומת זאת אלו שמשתמשים בDVB-T2 משתמשים בMPEG 4\H264, האם אנחנו לא יוצאים מקרה מיוחד ככה שרוב הממירים שיצאו לא יתאימו למדינה שלנו?

UserName
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #13 

adirbd כתב:תקנו אותי אם אני טועה, אם רוב העולם שמשתמש בDVB-T משתמש בקידוד MPEG-2, לעומת זאת אלו שמשתמשים בDVB-T2 משתמשים בMPEG 4\H264, האם אנחנו לא יוצאים מקרה מיוחד ככה שרוב הממירים שיצאו לא יתאימו למדינה שלנו?
...
כל ממיר HD מתאים ל-H264, הרי זה הקידוד המקובל שלו בעולם.

asaf23
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #14 

adirbd כתב:תקנו אותי אם אני טועה, אם רוב העולם שמשתמש בDVB-T משתמש בקידוד MPEG-2, לעומת זאת אלו שמשתמשים בDVB-T2 משתמשים בMPEG 4\H264, האם אנחנו לא יוצאים מקרה מיוחד ככה שרוב הממירים שיצאו לא יתאימו למדינה שלנו?
...
לא מעט מדינות משתמשות ב-MPEG4

adirbd
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #15 

UserName כתב:
...
כל ממיר HD מתאים ל-H264, הרי זה הקידוד המקובל שלו בעולם.
...
אבל יש הבדל בין ממיר DVB-T לDVB-T2, ממיר שהוא DVB-T לא יעבוד במקום שבו משדרים בDVB-T2.

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים,DTT, עידן+”