FIREWIND - להקת מטאל יוונית מדהימה......

אלבומים מומלצים, ביקורות, הוצאות חדשות וכו'.

מנהלים: מנהל מוסיקה, מנהלי תוכן

שלח תגובה
רפי_א
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

FIREWIND - להקת מטאל יוונית מדהימה......

לינק להודעה #1 

ומה הקשר שלה לאוזי אוסבורן הגדול שמגיע אלינו בקרוב מאוד.

אוזי אוסבורן תמיד היה מוקף בחבורת נגנים מהשורה הראשונה , ותמיד היה לו את הכישרון לבחור את נגני הגיטרה הטובים ביותר אולי עלי אדמות. זה התחיל עם רנדי רודס האגדי שנחשב לגיטריסט הכי גדול שלו......שהיה למעשה האב הרוחני של הרבה נגני על בגיטרה ( יאנגווי מלמשטיין ורבים אחרים ) , ואין ספק שרוחו של רודס הגדול שורה על כל הגיטריסטים האחרים שניגנו עם אוסבורן. רודס נהרג בתאונת מטוס כשהוא בן 24 בלבד ונחשב לאחד מהגיטריסטים הגדולים ביותר בהיסטוריית הרוק הכבד.

הגיטריסט האחרון שמלווה את אוזי בהופעות הוא זאק ווילד הענק שחבר גם בהרכב המטאל בלאק לייבל סוסאייטי.

וכמסורת הגיטריסטים הגדולים של אוזי מרודס האגדי , דרך Jake E. Lee הענק , ועד זאק ווילד הניפלא............לאוזי יש גיטריסט חדש שגם הקליט איתו את אלבומו האחרון המצויין Scream.

זהו גיטריסט מדהים יווני שמוביל הרכב מטאל שניקרא FIREWIND .....והגיטריסט המהולל הזה בן ה 30 מכונה Gus G .......או בשמו היווני המלא והארוך Kostas Karamitroudis.

גם הגיטריסט הזה מזכיר ביכולות שלו את האגדה שנקראת רנדי רודס.

Gus G......עזב את יוון בגיל 18 בדרכו לארה"ב למיכללת בארקלי הידועה אבל הוא פרש אחרי תקופה קצרה והחליט להיכנס לסצינת המטאל תוך שהוא נעזר בחבר שהכיר בברקלי העונה לשם Joe Stump......שגם הוא גיטריסט ענק שנחשב לאחד המהירים ביותר בעולם הרוק.

תוך תקופה קצרה מוצא את עצמו Gus G מנגן בהרכב הדאת מטאל המצויין Arch Enemy כמחליף זמני של הגיטריסט המקורי שלה שפרש. בהמשך ניגן בעוד הרכבי מטאל וכנגן אורח מהולל.

את הלהקה שלו FIREWIND הוא מקים עוד בצעירותו בשנת 98 בארה"ב כדי לנגן את הפרוייקט שלו ולנסות לקדם את יכולותיו המופלאות ולהפיץ את המוזיקה שלו והכישרון שלו. ההרכב קיים וממשיך להופיע עד היום.

בשנת 2009 אוזי מחליט להחליף את זאק ווילד שמתחיל להזכיר לו יותר מדי לדבריו את הסאונד של בלאק לייבל סוסאייטי והוא מציג לראשונה את הגיטריסט החדש שלו Gus G אותו הוא כבר מכיר שמי שליהטט על הגיטרה בפסיטבל שלו.

אז בקרוב אצלנו......Gus G גיטריסט על שכבר היום נחשב לאחד הכוחות המובילים והמבריקים ביותר בעולם הגיטרה בפארק הירקון ביחד עם אוזי אוסבורן הגדול.

הנה דוגמית לכישרון העל של Gus G ביחד עם הרכב המטאל היווני המעולה שלו. שימו לב לגיטריסט השני בהמשך כמה שהוא ענק לא פחות ומה שהוא עושה על הקלידים ועל הגיטרה בו זמנית. תהנו............

רפי_א
נערך לאחרונה על ידי רפי_א ב 30/07/2010 22:46, נערך 4 פעמים בסך הכל.

nirses
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 36 פעמים

לינק להודעה #2 

וואו וואו וואו . וכמה שהוא מזכיר את מלמסטיין - חבל"ז . (l)
לו הייתי רוטשילד ...

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 501 פעמים
קיבל תודות: 3870 פעמים

לינק להודעה #3 

ואו, ביצוע מדהים!

ילדיעפים
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 63 פעמים

לינק להודעה #4 

הרבה טכניקה-אין מוזיקה-כמוני בדיוק :)
אמן מייסר

רפי_א
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

מה אין מוזיקה ? ? ?

לינק להודעה #5 

מה זה רק טכניקה........ ואין מוזיקה ? ? ? :lol:

לדעתי הרמקול שלך היה סגור. תפתח אותו ותישמע אחללה מוזיקה........

אני פתחתי ...אפילו חזק ונהנייתי.

רפי_א

Eyal_W
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 38 פעמים

לינק להודעה #6 

ללא ספק הקטע של הגיטריסט נישמע כמו אימון למתקדמים במיקרה הטוב , במיקרה הרע הוא מתכרע...
הקשר בינו למלמסטיין מיקרי בלבד , ללא ספק בגלל הטכניקה המרשימה .

ההבדל המרכזי בינו למלמסטיין הוא ביכולת לבצע שימוש נכון בארפגו' וממה שהתרשמתי המימוש לא משהו .
אולי זה עניין של בגרות מוסיקלית אולי זה עניין של "שווו אוף"

בכל מקרה זה עדיין מרשים .
המטרה הינה להנות ממוסיקה המערכת הינה רק האמצעי.

: Amarra Dealer

http://www.sonicstudio.com/amarra
פרטים

Kosh
סמל אישי של משתמש
גורו וינטאג'
גורו וינטאג'
נתן תודות: 339 פעמים
קיבל תודות: 351 פעמים

לינק להודעה #7 

יש לי אלבום אחד של הלהקה הזאת-The Premonition,והוא נהדר. (Y)

וזה בכלל שיר יפייפה..
Vintage audio is a way of life

Retro audio is good for you

ערוץ הסטריאו וינטאג' שלי:
http://www.youtube.com/user/Kosh31100

StonedJunglist
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 22 פעמים

לינק להודעה #8 

לא יודע מה אתכם.. אבל גם אני לא שומע פה מוסיקה כל כך אלא הרבה טכניקה..... איך שחכת להזכיר את הגיטריסט שבאמת מנגן מוסיקה על הגיטרה שלו והוא ה-גיטריסט של אוזי:Tony Iommi...... שכל סולו שלו הוא לא רק טכניקה אלה נשמה....

ואם בגיטרות עסקינן:

רפי_א
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

בואו נעשה סדר בדברים......

לינק להודעה #9 

לא באתי לעשות השוואות בין גיטריסטים. באתי לציין עובדה שמגיע גיטריסט מצויין שיודע להחזיק גיטרה ביד. הקטע היה קטע מסויים שבחרתי........בו Gus G מראה מקצת מהיכולת שלו.

ואז מתחיל ויכוח.....שאחד אמר שאין מוזיקה אלא רק טכניקה. אני מניח שהוא אוהב את ג'טרו טול......ואין לי בעיה להגיד שאיאן אנדרסון זה טכניקה וגימיקים ואין מוזיקה. ברור שלא אגיד את זה........מאחר ואנדרסון הוא כישרון ועילוי .........ובתור שכזה הוא יודע ללהטט על החליל , ומבחינתי אני יהנה לראות את הכישרון והגאונות בלהתכרע על החליל......... ועוד לעמוד על רגל אחת.

אייל .....חסיד גדול של מלמשטיין , שאני לבטח לא יכול להיתעלם מהכישרון שלו , אבל נגעתי בנקודה ששייכת לסיגנון מסויים. אחד מהאבות המייסדים של הסיגנון הניאו קלאסי זהו רנדי רודס האגדי , שבגיל 17 מקים להקה בשם Quiet Riot ומדהים איתה את עולם הרוק ביכולת ובכישרון שלו. הוא היה בעל השכלה קלאסית במוזיקה ולכן שילב מהר מאוד את מה שמעטים עשו באותה תקופה.......וזה רוק כבד עם אלמנטים קלאסיים בנגינה. ( גם ריצ'י בלקמור היה כבר באיזור...עם כיוון דומה ). כשאוזי אוזבורן פורש מהשבת השחורה וממשיך בקריירת סולו , הוא מקים להקה חדשה ובשנת 79 הוא עושה אודישנים לגיטריסט שהוא מחפש. כשמגיע רנדי רודס.......רנדי עושה בדיקה לכלי......ורק מתחמם על הבמה לקראת האודישן. אחרי דקות אומר לו אוסבורן בלי שהוא בכלל בחן אותו........אותך אני רוצה. אתה הגיטריסט שלי.
אוסבורן היה המום מהאיש קטן הקומה וממה שהוא עשה על הגיטרה. ואחד הדברים המיוחדים שרנדי רודס עשה עם הגיטרה מעבר לכישרון הנדיר שלו והיכולת הוירטואוזית.....זה לשלב קטעים קלאסיים תוך כדי נגינת רוק.

ציינתי עובדה היסטורית בעניין טכניקת הנגינה הזו. מעבר לזה ציינתי .......שכל הגיטריסטים האחרים שניגנו עם אוסבורן......היו עם טכניקה מאוד דומה ושילבו גם את הנגינה הזו. זה כנראה הסיגנון שאוזי אוהב.

כך שלא באתי והשוואתי עם מלמשטיין..........אבל מלמשטיין מעבר לאהבתו והשפעתו בגיל צעיר מהוירטואוז פגאניני ( הכנר ) גם הוא........הודה שהוא הושפע מרנדי רודס האגדי , שפשוט היה קצת גדול ממלמשטיין בגיל ועשה את זה לפניו.

עוד מעט אנשים יכתבו פה שגם הנדריקס היה טכניקה ולא הייתה מוזיקה. וגם על ג'ון פטרוצ'י אפשר להגיד אותו דבר...............

ברור לחלוטין......שגיטריסט גדול איננו רק מהירות וטכניקה. עוד מעט מגיע אלינו גם ג'ף בק האגדי.הוא לא הגיע למעמד העל בזכות מהירות מסחררת על הגיטרה. גם לו יש טכניקה מהממת ומיוחדת והוא בהחלט משתמש בה להדליק את הקהל................אבל איזה Feel ואיזו נגיעה יש לו........ואיזה כישרון במוזיקה כמוזיקאי.

הרעיון היה שמגיע אלינו אוזי הגדול......שלפחות מבחינתי הוא במעמד עוד יותר גבוה ממטאליקה שהייתה אצלנו......הוא מגיע עם חבורת נגנים משובחת. הצגתי את הגיטריסט המצויין שלו..........שלפחות לי אין ספק שהוא מצויין וגם הלהקה האישית שלו פיירווינד מעולה , ויש להם גם סולן , וזהו.

מישהו אמר איך שכחתי את טוני איומי מממממממ ? ? ? ? ממש לא שכחתי. אני נגעתי בקריירה של אוסבורן לאחר עזיבתו את השבת השחורה , והנגנים שליוו אותו מאז טוני איומי.

הזכירו גם את סטיב האקט ........קטע נהדר ומהיפים של להקת ג'נסיס.

נתתי את דעתי על מה שניכתב פה...........

אז הנה שוב טוני איומי.....בפרשנות שלו לקטע יפיפה של הצלליות...........

רפי_א
נערך לאחרונה על ידי רפי_א ב 31/07/2010 13:53, נערך פעם 1 בסך הכל.

ילדיעפים
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #10 

תביא איזה קטע של אנדרסון :)
אמן מייסר

רפי_א
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

ילדיעפים......

לינק להודעה #11 

במיוחד בשבילך.........אבל גם בשבילי חחחחח :P

המזל שלך שאני מת על אנדרסון לא פחות ממך.........ו 4 פעמים ראיתי אותו בארץ.

אז הנה אנדרסון אשף החליל בתצוגת תכלית........

רפי_א

ילדיעפים
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #12 

תודה!אתה הולך להופעה?
אמן מייסר

רפי_א
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

אני מתלבט......

לינק להודעה #13 

ורק בגלל אילוצי תקציב........אבל עדיין לא סגור על הלא.

ראיתי אותו בכל הביקורים בארץ........ועד האחרון בקיסריה ב 2008. תמיד אתענג על המוזיקה המיוחדת של ג'טרו טול והנגינה המדהימה של החליל.

מחירי הכרטיסים של אוסבורון הם בסביבות החל מ 400 ש"ח ואני מניח שיהיו גם מבצעים. ( בחברות האשראי )

גם את ג'ף בק אני לא מתכוון להחמיץ.

אם אלך בסופו של דבר לאנדרסון.......אשאיר לך הודעה ואשמח להיפגש.

רפי_א

ילדיעפים
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #14 

אני אוכל רק במוצש בקיסריה ואני גם מהרהר בקשר לגף בק
אמן מייסר

שלח תגובה

חזור אל “מוסיקה”