Creative X-FI Titanium PCIE /Asus Xonar HDAV1.3 Deluxe

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
nat5050 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Creative X-FI Titanium PCIE /Asus Xonar HDAV1.3 Deluxe

נושא שלא נקרא #1 

הי,

מישהו מכיר את הכרטיסים הנ"ל?

שמעתי שיש להם אפשרות לעשות "אפ סקאלינג" לקבצי MP3 (שמוציא לרסיבר PCM ברמה ירודה מאוד מאחר והקובץ הינו קובץ דחוס - MP3) לרמה של סאונד - מוזיקה בטכנולוגייית DTS או טרו - HD, בסאונד.

האם זה נכון?

אני מתלבט אם לרכוש את הקראייטיב במקום לקנות לוח אם עם יציאה אופטית.

sagyle
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: שגיא לוי
נתן תודות: 83 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

מהיכן אתה שואב את המידע חסר התקדים הזה?
ואני אענה לך בדיוק את התשובה הזו בכל פורום שתרצה... :מת מצחוק:

nat5050 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

מישהו שיש לו את הכרטיס אמר לי זאת בשיחת מסדרון.

האמת שהסתכלתי קצת באתר שלהם אחרי כן, ובאמת יש שם מידע על כך שאתה יכול להנחות את הכרטיס להמיר כל אודיו שיוצא החוצה לרסיבר כאות דיגטלי- כולל MP3 וכו' ל- DTS או דולבי דיגטל - ככה שעל הרסיבר אתה תראה אות של DTS וכו' - במקום PCM.

השאלה האמיתית אם זה משפר בצורה חדה - "אפ סקאלינ'ג" את הסאונד.

האם אתה מכיר את זה?

מוזר שאף אחד לא מכיר את זה בפורום.

sagyle
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

הכרטיס יכול להוציא אות דיגיטלי דרך יציאה אופטית ואז הרסיבר יוכל לעשות את הפענוח עצמו.
לדוגמא, אפשר לראות סרט שהסאונד שלו מוקלט בDTS ואז הרסיבר יזהה את האות האופטי כ DTS וישמיע אותו כך.
אי אפשר לקחת קובץ של 2 ערוצים (MP3 ) ולהפוך אותו ל 5.1 DTS . אפשר לעשות אינטרפולציות למיניהם אבל אני לא מוצא סיבה לעשות כאלו.

nat5050 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

אוקיי. אז אם נפשט את מה שאתה אומר, הכרטיס לא נותן שום דבר לרסיבר, מאחר וגם ככה הרסיבר מפענח את האות שהכרטיס שלח לו?
זה מוזר, כי הבחור סיפר לי שהוא עכשיו שומר MP3 בכל הרמקולים ביחד באיכות מטורפת.

האם יש הבדל מהותי בין כרטיס קול שכזה לבין כרטיס קול שיושב על הלוח אם - יציאה אופטית בחיבור לרסיבר?
האם שווה להשקיע את הכסף בכך?

אני יכול לספר שיש לי כרטיס מסך ATI 5450 והאמת שבכל מה שקשור לסרטים, אני מאוד מרוצה ממנו, אבל שאני מנסה לנגן מוזיקה דרכו - HDMI לרסיבר, הסאונד במקרה הטוב מזעזע ובמקרה הגרוע, הוא "משגע" את הרסיבר - פתאום הוא עובר לרמקול סנטר, ואחרי זה אחוריים, וקרה לי שהוא ניגן מוזיקה דרך הסאב, שזה היה הדבר הכי מוזר ששמעתי, ככה שאני לא רוצה להתעסק עם הכרטיס הזה יותר במוזיקה - PCM.

אתה מכיר את התופעות האלו?

תודה!

sagyle
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

אתה חייב להפריד בין הדברים .
כרטיס קול יכול לעשות 2 דברים
1. לנגן את מה שנותנים לו ולחלק לכמה רמקולים שתרצה
2. להעביר אות דיגיטלי לפענוח ברסיבר (שאת זה יכול לעשות גם כרטיס מסך מתאים עם חיבור HDMI)

ברגע שאתה מעביר אות דיגיטלי הוא יפוענח במלואו ברסיבר ללא התערבות של כרטיס הקול (ולכן לא חשוב אם הכרטיס יהיה OB או כרטיס משוכלל משהו.
העניין הוא שרסיבר לא נשמע טוב בסטריאו (קבצי ה MP3 שאתה מנסה להשמיע) אבל זה כבר סיפור אחר- צריך מגבר סטריאו ולא רסיבר כדי לשמוע טוב.

לעניינינו- אם שום סיבה לשמוע מוסיקה שהוקלטה לשני רמקולים ב5 רמקולים. מה שהוקלט מצד ימין צריך להשמע מצד ימין וכו. לכן, לקחת קובץ של MP3 ולנסות לגרום לו לנגן ב5 רמקולים - אני לא מבין מה הטעם לכך.

nat5050 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

הי,

עכשיו אני מבולבל לגמרי. זה גם מה שקרה לי שקניתי את הכרטיס מסך. אני אשמח אם תוכל בבקשה להסביר לי את הדברים. ממש תודה! :)

המחשב שלי משמש: עבודה ביתית - אקסל WORD וכו'/ אינטרנט/ סרטים ושמיעת מוזיקה. לא משמש למשחקים בכלל. הרסיבר שיש לי הוא הרמן AVR260 - לידיעה.

יש לי מס' שאלות קצרות:
1. המצב שסיפרתי, שהסאונד שמגיע לרסיבר דרך הכרטיס מסך ATI 5450 מתורגם PCM בלבד, ו"משגע" את הרסיבר - פעם אחת מנגן מקדימה, פתאום קופץ לרמקולים האחוריים וכו', וכן רמת איכות סאונד נמוכה הרבה יותר מאשר השמעת מוזיקה באמצעות DVD / cd רגיל, היא מוכרת?

2. האם יש איזה שהוא פילטר שיכול לעשות "אפ סקאלינ'ג" לקבצים האלה, כמו שיש לקבצי סרטים?

3. לפי מה שאני מבין מדבריך, רכישה של כרטיס קול, לא תתן יתרון יחסי לניגון קבצי מוזיקה בכלל - כתבת שגם ככה זה מגיע לרסיבר כאות דיגטלי ולכן כל הפענוח נעשה ברסיבר - כלומר הכרטיס קול לא מעבד את קובץ המוזיקה או משפר אותו?

4. אני עומד לרכוש מחשב שולחני חדש פשוט - וחשבתי לקנות לוח אם פשוט עם יציאה אופטית - כרטיס קול 7.1. על הלוח, ואז סיפרו לי שאני יכול לרכוש לוח אם בסיסי בלי שום יציאה מיוחדת ולרכוש את הכרטיס קול במקביל וזה ישפר לי את הסאונד למוזיקה, וגם סיפרו שהיציאה האופטית מלוח אם גרועה מאוד. זה על פניו נשמע כשטויות?
אם כך היתרון של כרטיס קול הינו רק למשחקים בעצם?

צרפתי בנוסף כתבה שראיתי באתר הנוכחי על כרטיס קול שמשפר מוזיקה - אם אני מבין נכון.

http://www.hometheater.co.il/article316

תודה! :)

truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

nat5050 כתב:הי,

עכשיו אני מבולבל לגמרי. זה גם מה שקרה לי שקניתי את הכרטיס מסך. אני אשמח אם תוכל בבקשה להסביר לי את הדברים. ממש תודה! :)

המחשב שלי משמש: עבודה ביתית - אקסל WORD וכו'/ אינטרנט/ סרטים ושמיעת מוזיקה. לא משמש למשחקים בכלל. הרסיבר שיש לי הוא הרמן AVR260 - לידיעה.

יש לי מס' שאלות קצרות:
1. המצב שסיפרתי, שהסאונד שמגיע לרסיבר דרך הכרטיס מסך ATI 5450 מתורגם PCM בלבד, ו"משגע" את הרסיבר - פעם אחת מנגן מקדימה, פתאום קופץ לרמקולים האחוריים וכו', וכן רמת איכות סאונד נמוכה הרבה יותר מאשר השמעת מוזיקה באמצעות DVD / cd רגיל, היא מוכרת?

2. האם יש איזה שהוא פילטר שיכול לעשות "אפ סקאלינ'ג" לקבצים האלה, כמו שיש לקבצי סרטים?

3. לפי מה שאני מבין מדבריך, רכישה של כרטיס קול, לא תתן יתרון יחסי לניגון קבצי מוזיקה בכלל - כתבת שגם ככה זה מגיע לרסיבר כאות דיגטלי ולכן כל הפענוח נעשה ברסיבר - כלומר הכרטיס קול לא מעבד את קובץ המוזיקה או משפר אותו?

4. אני עומד לרכוש מחשב שולחני חדש פשוט - וחשבתי לקנות לוח אם פשוט עם יציאה אופטית - כרטיס קול 7.1. על הלוח, ואז סיפרו לי שאני יכול לרכוש לוח אם בסיסי בלי שום יציאה מיוחדת ולרכוש את הכרטיס קול במקביל וזה ישפר לי את הסאונד למוזיקה, וגם סיפרו שהיציאה האופטית מלוח אם גרועה מאוד. זה על פניו נשמע כשטויות?
אם כך היתרון של כרטיס קול הינו רק למשחקים בעצם?

צרפתי בנוסף כתבה שראיתי באתר הנוכחי על כרטיס קול שמשפר מוזיקה - אם אני מבין נכון.

http://www.hometheater.co.il/article316

תודה! :)
...
1 - כול עוד אתה שומע MP3 , תמיד הסאונד יהיה פחות טוב מCD ולא משנה דרך מה תשמיע אותו . הדיסק מנגן LPCM שזה למעשה עבורך WAV , ואז אתה מוריד את האיכות במעבר לMP3 . ברור שאם המקובץ גרוע כך זה ישמע

2 - אי אפשר לעשות אפסקיילינג לMP3 , אפשר פשוט לשמוע את הקובץ WAV המקורי , או לשמוע קבצי לוסלסס שאינם מזיקים לסאונד

3 - כרטיס קול יכול להוציא אות אנלוגי וגם דיגיטאלי , במערכת שלך אני לא חושב שתבחין בין דיגיטאלי זה או אחר , באנלוגי אתה תבחין היטב איזה כרטיס קול עדיף . הכרטיס לא משפר את הקובץ , הוא פשוט מוציא אותו הכי נאמן למקור שאפשר .

4 - המבחן לכרטיס שהבאת אמר בפשטו שלשמוע דרך הכרטיס זה יותר טוב מכרטיס אונבורד . אאל"ט הוא בחן שם את היציאה האנלוגית , ושם יש הבדל גדול בין אונבורד ובין כרטיס ייעודי

nat5050 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

הי,

תודה על תשובתך.

מה שאני מבין מדבריך, שמאחר והאות שיקבל הרסיבר הינו דיגטלי, זה לא משנה איזה אות הוא שולח, הרסיבר בעצמו מפענח את המוזיקה. כלומר אין יתרון בכלל לכרטיס קול במצב כזה מול כרטיס קול מובנה על הלוח עם יציאה אופטית. בקיצור, יש יתרון בחיבור לרסיבר או אין?
זה לא מסתדר עם כך שכאשר אני מנגן מוזיקה דרך HDMI אני רואה PCM ולא סטיראו על לוח הרסיבר.

כמו כן, ראיתי ביקורות באתרים אחרים על כך שלא להתקרב לקריאטייב. מצד שני באתר של קראייטיב כתוב שהכרטיס מחזיר את התדרים שנמחקו ב-MP3 וכך משחזר את האיכות השמע למקור.
ראו:

http://asia.creative.com/products/produ ... stby=usage

"
Revitalize downloaded music and movies
Make all your music sound better with Xtreme Fidelity audio technology which restores the detail and clarity to compressed music files like MP3s.
"
לא ברור כבר העניין...

truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

nat5050 כתב: הי,

תודה על תשובתך.

מה שאני מבין מדבריך, שמאחר והאות שיקבל הרסיבר הינו דיגטלי, זה לא משנה איזה אות הוא שולח, הרסיבר בעצמו מפענח את המוזיקה. כלומר אין יתרון בכלל לכרטיס קול במצב כזה מול כרטיס קול מובנה על הלוח עם יציאה אופטית. בקיצור, יש יתרון בחיבור לרסיבר או אין?
זה לא מסתדר עם כך שכאשר אני מנגן מוזיקה דרך HDMI אני רואה PCM ולא סטיראו על לוח הרסיבר.
...
מה שאני אומר זה שרסיבר במיוחד פשוט לא בא עם איכות סאונד בדו ערוצי , שאתה תשמע הבדל . כלומר הDAC הפנימי שלו (שמפענח מדיגיטאל לאנלוג ), עד כמה ששמעתי הוא לא מספק ובמערכת שלך לא נראה לי שתבחין בהבדל . כדי לשמוע הבדל בין יציאות דיגיטאליות , תצטרך מערכת יותלר חושפנית , ותצטרך לשים את ההמרה מדיגיטאל לאנלוג בDAC ייעודי . או לחילופין לקנות כרטיס קול טוב שמוציא אות אנלוגי טוב . שזה למשל האסיוס החדש
ולגבי PCM זה הפורמאט של הדיסק , זה גם קובץ WAV המקורי
nat5050 כתב:
כמו כן, ראיתי ביקורות באתרים אחרים על כך שלא להתקרב לקריאטייב. מצד שני באתר של קראייטיב כתוב שהכרטיס מחזיר את התדרים שנמחקו ב-MP3 וכך משחזר את האיכות השמע למקור.
ראו:

http://asia.creative.com/products/produ ... stby=usage

"
Revitalize downloaded music and movies
Make all your music sound better with Xtreme Fidelity audio technology which restores the detail and clarity to compressed music files like MP3s.
"
לא ברור כבר העניין...
...
ראה אני לא טרחתי אפילו לקרוא מה שכתוב באתר של קריאייטיב , אני לא צריך את זה כדי לדעת שאין שום אפשרות בעולם לשחזר תדרים שנמחקו . MP3 זה פורמאט לוסי , הוא מקבל WAV עם קצב דגימה של 1411 BPS , ומוציא ממנו כול מיני דברים כדי לקבל קובץ קטן יותר עם 256BPS . אני מקווה שברור לך שמידע שנמחק (1411-256), אי נאפשר לשחזר . וזה לא משנה מה קריאייטיב אומרים

urisavor
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אולי אוכל להוסיף דבר-מה (בתקוה שאני לא מבלבל יותר):
תוכנות (קודקים) כגון AC3Codec יכולות לקחת סיגנל PCM (מפענוח mp3 או מכל מקור אחר) ולקדד אותו על DD, ואז להוציא את זה בS/PDIF לרסיבר. תוכל במקרה כזה לכוון לאיזה רמקולים אתה רוצה להפנות את הצלילים, לערבל מהם, או במילים אחרות, להשתמש במערבל "מטריצה". באותה הזדמנות חגיגית גם ניתן לבצע equalizing ועוד זממים ומעשי נבלה בסאונד.
על מנת לעשות זאת בד"כ לא צריך כרטיס קול מיוחד - כל כרטיס שיודע להוציא S/PDIF יעבוד, ובאותה מידה של נאמנות כמו כל כרטיס אחר.

כמו כן, אם תעבוד HDMI מול הרסיבר, win7 יאפשר לך להגדיר האם הרסיבר עובד ב2.1, 5.1, או 7.1 (וכו'). במצב זה, אם תשמיע מקור סטיראו, המחשב יפנה את שני הערוצים שלו לFL וFR, כל הנורות ברסיבר יידלקו, אבל תשמע רק משני רמקולים. כמו-כן, Dolby Pro-logic ומפענחי מטריצה דומים לא יעבדו....כי הרסיבר מבין שיש לו את כל הערוצים, רק שחלקם שקטים משום-מה...

nat5050 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

האמת שבאמת אני קצת מבולבל כבר, לא נעים לי שאני לא מפסיק "לחפור" לכם, והמון תודה על הסבלנות...:)

יהייתי רוצה לנסות את מה שכתבת לגבי המקודדים. כיום, יש לי כרטיס ATI 5450 שמחובר לרסיבר והוא מוציא סאונד כולל טרו HD. אני עובד עם מקודד FFdshow לפי ההסבר המצוין שיש פה באתר להתקנת מקודדים לסרטים.

האם יש בפילטר הזה אפשרות לעשות את מה שאמרת עבור קבצי MP3? או לחילופין, האם יש פה באתר מדריך לאיך לעשות את זה עם פילטר / מקודד AC3Codec? היכן אני מוריד את המקודדים הנ"ל?

כמו כן, שאלה אחרונה בהחלט: :)
כפי שאמרתי, אני עומד לרכוש מחשב חדש - מדור הדיו קור 2. האם אפשר לדעתכם לוותר על כרטיס קול חיצוני ולקנות לוח אם עם יציאה אופטית OB, כי גם ככה אני מבין שהרסיבר מפענח את הצליל? לחילופין, האם יש כרטיס קול במחיר נורמלי רק עבור ניגון מוזיקה בחיבור לרסיבר. (לא למשחקים) האם יש אחד שמומלץ להוציא סאונד איכותי לרסיבר?

ניסיתי לשאול בחנויות מחשבים, אבל אפילו שם לא יודעים :)

urisavor
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #13 

טוב...סיבכתי את עצמי :-) אבל אנסה לענות:
1) את AC3Filter ניתן למצוא כאן: http://ac3filter.net/
2) אין לי היכרות מעמיקה עם ffdshow, אבל אני סמוך ובטוח שיש שם דברים דומים - אמשיך את ההסבר בנוגע לAC3Filter בלבד
3) רצוי מאד לקרוא את הדף הזה: http://ac3filter.net/guides/ac3filter_spdif
4) הרץ graphedit או graphstudio (את האחרונה ניתן למצוא כאן:http://blog.monogram.sk/janos/tools/mon ... aphstudio/). איתן ניתן לשחק עם קודקים ופילטרים למיניהם, ללמוד ולהבין את התהליך.
5) חבר את המחשב לרסיבר בכבל אופטי או קואקס S/PDIF
6) בנה גרף שיכיל לפחות את האלמנטים הבאים: מקור mp3 (לדוגמא, קובץ / שיר)--> מפענח mp3 --> קודק AC3Fiter --> יציאת S/PDIF. מן הסתם, יהיו לך עוד אלמנטים בדרך.
7) דרך קלה להתחיל, היא לזרוק קובץ mp3 לתוך חלון של graphstudio; תקבל גרף שישמיע אותו. אם הגרף לא מתאים לסעיף הקודם, נתק בלוקים, הוסף בלוקים וחבר אותם כאוות נפשך, עד שתהיה מרוצה.
8 ) שחק עם AC3Filter ותתנסה. כהמלצה, קבע את האפשרויות הבאות בחלון שלו:
-- בחלון main הדלק Use SPDIF
-- בחלון System, בחר הכל באזור Use AC3Filter for:
-- בחלון SPDIF בחר בUse AC3 encoder, כשהכל יעבוד, שחק עם - Do not encode stereo PCM כדי ללמוד על ההבדל
9) לפני שאתה מתחיל לשחק, שים את הרסיבר על ווליום נמוך מאד - אם תקרה תקלה ויצא לך רעש נוראי, אז לפחות שהמשטרה לא תמצא אותך בקלות כזו 8)

nat5050 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

הי,

תודה רבה על התשובה. אני אנסה לעבוד לפי מה שאמרת.יש לי פשוט כרטיס מסך ATI5450 שיש לו כרטיס קול על הכרטיס מסך - HDMI :)

לא נעים לי להציק שוב, אבל לא קיבלתי תשובה חד משמעית לגבי כרטיס הקול ואם כבר הגענו עד הלום, אני מרשה לעצמי...:)

1. אשמח לשמוע על איזה כרטיס קול במחיר סביר אתה ממליץ עבור חיבור מחשב לרסיבר רק להשמעת מוזיקה.

2.האם אפשר לותר על רכישת כרטיס קול חיצוני, ולהשתמש בלוח אם עם יציאה אודיו אופטית על הלוח, או שתמיד בכל מקרה כדאי להחזיק כרטיס קול חיצוני כאשר מחברים מחשב לרסיבר, כי הבנתי שאם זו יציאה דיגטלית זה לא משנה איזה כרטיס קול זה יהיה, מאחר והרסיבר מתרגם את האותות בכל מקרה?

יום נעים והמון תודה :)

urisavor
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

לגבי שאלה 1 - אין לי מושג,
לגבי שאלה 2 - לפחות לפי דעתי, אם מה שתוציא בשיטה שפירטתי מספק אותך, אז כל כרטיס קול ob‏ עם יציאה דיגיטלית יבצע את העבודה הזאת. האיכות מכאן והלאה תלויה בתוכנת המחשב (אם בכלל) וברסיבר.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”