הערה קטנה לגבי השוואות שנעשות על מזרימי מדיה שונים

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

הערה קטנה לגבי השוואות שנעשות על מזרימי מדיה שונים

נושא שלא נקרא #1 

מידי פעם עולים רשמים בפורום כי מזרימדיה מסויים יותר יציב ממזרימדיה אחר.
חשוב מאוד לבדוק את הנושא הזה כאשר המכשירים המדוברים מנגנים אותם תכנים. בנוסף, אם מזרימדיה מסויים מבצע אתחול בכל פעם שהוא עולה, ראוי כי גם המזרימדיה השני יעבור אתחול דומה טרם הבחינה.

השרשור הזה נפתח מכיוון שראיתי הרבה איזכורים כי דגמי ה Xtreamer יציבים יותר מאלו של ה A-200/C-200. בדקתי את נושא היציבות בעצמי לפי 2 הכללים שהזכרתי בתחילת ההודעה, היציבות זהה לחלוטין.

Irus
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 159 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

סוף סוף... (Y)

לאחרונה עלו פה כל מיני השוואות לגבי היציבות, כשבמכשיר אחד מתנגן תוכן שהשני לא יודע לפענח בכלל... :roll:

ובכלל נזרקו פה כל מיני קביעות לגבי דגמים מסוימים, בחלק מן המקרים, מבלי שהם היו בשימוש אצל אותם דוברים...

נדב
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

זיו,
אני שמח לשמוע שיציבות הפופ זהה ל-XT כי אני קיבלתי את הרושם מתגובות של אחרים שהוא ככל הנראה פחות יציב ונוטה לאתחולים תכופים, סוף סוף יש פה הצהרה ממומחה בתחום בקשר לעניין (Y) .
אתה גם הצהרת שיש בעיות בעברית ב-XT עד שמישהו אחר חידש לך על עדכון שקיים כבר ממזמן שפותר את הבעיות האלה, אז אני מקווה שהקביעה שלך נעשתה אחרי בדיקה ייסודית ומבחן הזמן.
אני לא בא אליך בטענות אני רק מציין שאתה בסה"כ בנאדם ולעיתים רחוקות מאוד (מאוד מאוד) קורה שאתה טועה במשהו קטן.

בהזדמנות זו אני חייב לנצל את השרשור, פשוט כי אני חושב שזה המקום המתאים ביותר, אני חושב שמידי פעם מגיעים לפה לפורום הרבה גולשים ששמעו על הפורום המקצועי הזה ויודעים שפה אפשר לקבל (או לפחות יש סיכוי גבוה מאוד לקבל) את העיצות וההמלצות והערות המועילות והמקצועיות ביותר שאפשר בתחום.
אני מבין בהחלט למה פתחת את השרשור הזה ואני שמח שהבהרת לנו סופית בקשר לנושא שמטריד לא מעט מאיתנו.

אבל אני לא מבין למה אתה לא מתערב כשמישהו בכוח ממליץ על סמך דעתו האישית ובחוסר אובייקטיביות על מוצר כזה או אחר?
אני לא ילד קטן שהולך עם כל העדר וממליץ לאחרים מה לקנות, שאלו בפורום שאלה "מה עדיף יותר XT החדש או פופקורן" אני עניתי שעדיף לחכות לסקירה על המוצר ואז להחליט לבד מה עדיף ואילו גולש אחר בפורום בא בכוח ומצהיר בביטחון מלא שלא צריך לחכות לשום סקירה והפופקורן כבר הוכיח את עצמו והוא הכי טוב !
מה זה השטויות האלה? :x

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #4 

בכל פורום יש Fanboys. על הקורא מוטלת החובה לקרוא היטב את הנאמר ולחשוב גם בעצמו.
אין ביכולתי להכנס לכל שרשור ולשים לב לנאמר בו, אבל במידה וקראת משהו שלא נראה נכון, תרגיש חופשי ללחוץ על כפתור "דווח" או להתקיל את ה Fanboy.

נדב
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

אוקיי :idea:

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android
נתן תודות: 201 פעמים
קיבל תודות: 513 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

זיו,
השרשור הזה שלך האיץ אותי לפרסם השוואת יציבות שעשיתי (גרמת לי לשרוף לפחות שעה אחת של כתיבה ועוד ביום שבת בבוקר :( ), בין ה Xtreamer הישן לבין מכשיר ה NMT שברשותי, ה C-200. המסקנות שלי דווקא שונות משלך ("סל הקניות" שלי כנראה היה שונה משלך). הנה השרשור:
http://www.hometheater.co.il/modules.ph ... 81#1116281
נערך לאחרונה על ידי osherov ב 22/05/2010 13:10, נערך פעם 1 בסך הכל.

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #7 

osherov,
מה שרשמתי מדוייק. אם לוקחים את ההודעה שלי ומרחיבים אותה על 200 שורות, זה לא משנה את התוצאה.
השרשור דן בנושא היציבות בלבד.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

צריך להשוות תפוחים ותפוחים, בדיוק כפי שזיו כתב.

אם יש בעיות יציבות הדרך לבדוק את זה עם מגוון של תכנים זהים.

בנוסף, אני כן חושב שהמבחן האמיתי צריך להיות כפול:
1. מיד אחרי REBOOT
2. לאורך זמן - אם אחרי זמן מה של שימוש המכשיר הופך ללא יציב, זו בעיה שצריכה התייחסות.

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android
נתן תודות: 201 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

עופר וזיו,
בבקשה לא לסלף את העובדות,
-גם אני התייחסתי בעיקר ליציבות המוצרים ולא רק להשוואה ביניהם (שמתייחסת בעיקר ל PRO אל מול ה A-200)
-בדקתי את זה לאורך זמן על תכנים זהים לגמרי כאשר שני המכשירים מחוברים לאותו המתג ומושכים קבצים לניגון מאותו מחשב מרוחק בניגון משיתוף SAMBA.
-בקשר לאתחול, מה לעשות שהיצרן ה NMT החביא את יכולת הכיבוי של המכשיר באיזה רצף מוזר שהתגלה לי רק לפני 5 דקות (ואני מניח שמעטים מכירים את הרצף הזה) אך עדיין:
1. היצרן לא תיכנן שתבצע כיבוי מוחלט של המכשיר בסוף הצפייה
2. אתה לא מצפה מכל משתמש שיבצע פעולה זאת כאשר הוא מסיים לצפות בתכנים (לחיצה על Power זה מה שאדם רגיל עושה ולא שילובים של מקשים ובדיקה של נורית מהבהבת בצבע כזה או אחר)
3. גם בתקופה שעשיתי כיבוי מלא למכשיר (בשימוש שלט ה IR) היו לי תקלות עם ה C-200 (עם כי יש לציין שפחות)

רשמתי את דעתי בהשוואה בעיקר בין מכשיר ה PRO העתידי לבין מכשיר ה A-200 שזה "האימא" של התפוחים מול תפוחים, זה בתנאי כמובן שהחבר'ה ב XT יתעוררו (אני חושב שהיה נחמד לקרוא קודם את השרשור שפתחתי ואח"כ לדבר על האם הרשום שם זה תפוזים מול תפוחים.....אבל בסדר)

עופר,
לא הבנתי את כוונתך בסעיף השני שרשמת

Irus
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

נדב

אתה יודע מה ההבדל ביני לבינך?

לי יש את שני המוצרים ואני נתתי חוות דעת מדויקת על פי ההתרשמות שלי, צר לי שאתה חושב שאני נוטה באופן חד צדדי לטובת מוצר אחר, אבל אם אתה עוקב אחרי הפורום, תראה שבמקרים רבים אני ממליץ לקנות את האקסטרימר (אתה יודע, גם אני קניתי אחד...), ובניגוד לכל מיני משתמשים שנכנסים לפורום ולדיונים של מי/מה טוב יותר, אני משתדל לעזור לכל משתמש שנתקל בבעיה, לא משנה אם זה אקסטרימר או פופקורן (ובמקרים רבים זה אקסטרימר).

אתה, כפי שרשמת, יושב על הגדר כרגע, אז איך אתה יכול לקבוע מה טוב ומה באמת מתפקד בצורה מסוימת?
כנראה שההתרשמות הכללית שלך הייתה מוטעית ומסתבר שמה שרשמתי לך בשרשור הקודם לגבי בדיקה עם אותו תוכן היה מוצדק ביותר...

דרך אגב,

אני רכשתי את האקסטרימר ישירות דרך היצרן, בתקופה שהיו בעיות קשות עם המשלוחים ואני לא דרשתי מעולם לבטל את ההזמנה, להחזיר את המוצר, ואני לא חושב שתוכל למצוא תגובה מתלהמת או משמיצה כנגד המוצר, דווקא זכור לי שדי הגנתי עליו בתקופה שהיה הרבה רעש בפורום בנוגע ל-POHD...

נדב
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

Irus,

הבעייה היחידה שלי מתייחסת לשרשור הספיציפי ההוא, מעבר לזה אין לי שום בעייה איתך ומבחינתי אתה 10 (Y) .
אין צורך לשכנע אף אחד בנוגע למקצועיותך ומסירותך הרבה לנושא הפורום.

אבל שאלו שאלה מאוד מאוד ברורה ומאוד חשובה יחסית ואתה הגבת כרגיל מתוך ניסיון לעזור וגם בגלל שיש לך ניסיון עם סטרימרים, יש לך מספר סטרימרים כולל ה-A200 ו-XT ויש לך יכולת להעריך ביצועים ויציבות של 2 המכשירים אבל הבעייה היא:
1. אין לך את ה-XT PRO ובעצם גם אין לך את ה-XT עם הצי'פ החדש ומי יודע אולי גם בזה יש הבדלי ביצועים לטוב או לרע.
2. לפי דעתי לא עשית בדיקה ייסודית על מנת להעריך מי יותר יציב (ו-osherov הוכיח לי את זה).
3. אתה שללת מראש אפשרות וכדאיות לחכות לסקירה מסודרת על מכשיר חדש (למה? מה יש לך להפסיד? מה יש לבחור ההוא להפסיד?)

בשל כך לדעתי חוות הדעת שלך בנודע ל-XT PTO ו-A200 רחוקה מלהיות מדוייקת.

יש אפשרות לעשות השוואה רצינית אם רוצים וזה בכלל לא מסובך.

Irus
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

כמו שאתה מבין, זיו דווקא טוען שהיציבות שווה (כמובן שלא ניתן למדוד את זה באופן מדויק...).

דווקא בגלל שמדובר על מוצר חדש (XT PRO), אשר יכול להיות שיהיה מעולה, אך עדיין לא בוצעה סקירה לגביו, הוא עדיין לא קיבל את הפיצ'רים המובטחים, וכפי שידוע לך כנראה שיהיו לו חבלי לידה מסוימים (כמובן שזה טבעי בעולם הסטרימרים...) - לכן הבעתי פליאה, במיוחד כשמשווים אותו למוצרים שכבר הוכיחו את עצמם.

דרך אגב, אני לא חושב ששללתי אפשרות לחכות לסקירה (שבטח תגיע בקרוב), ציינתי, שכרגע, לפופקורן יש כמה יתרונות בולטים ישר מהקופסה (הזרמה, JB, פורמטים חדשים, וגמישות).

בכל מקרה, הלוואי שהכל יתממש, תהיה תחרות גדולה יותר, אני אקבל JB נוסף לאחד המכשירים שלי, ולפופקורן תהיה סיבה טובה להתאמץ...

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

יש לי את שני המוצרים (XT ו C200).
לא ביצעתי מדידה מדעית כמו שזיו מציע, אני פשוט משתשמש בשניהם באופן יומיומי. ה XT ה-ר-ב-ה יותר יציב, וזה חד משמעי.
הנסוי המעבדתי של זיו נורא נחמד, בפועל משנה הנסיון האמיתי. נכון ב XT יש כיבוי אמיתי, וב C200 בדרך כלל לא מכבים באמת.
בפועל - צורת ההפעלה של ה XT מביאה לכך שהוא יותר יציב. יש לזה מחיר - זמן עליה, שהוא מיידי (בי C200 לא מכבים אותו), אבל התועלת ברורה.

למה הדבר דומה? בפועל, בתנאי מעבדה, ניתן להוציא 57mbps מנתב G. בחיים האמיתיים - לא תצליחו.
מה חשוב- המעבדה או החיים האמיתיים? כל אחד יחליט לעצמו.

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #14 

כפי שנרשם בראש השרשור, יש בסך הכל 2 תנאים שצריך לעמוד בהם כאשר מבצעים השוואה הוגנת.
לא תמיד אנשים עוקבים אחריהם מכיוון שזה נוגד את הנקודה הפרטית שהם רוצים להציג.

uriler
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 190 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

nir11,
אתה יכול לכבות את ה C200 כיבוי מלא.
תקבל זמן עלייה ארוך יותר (בדומה לאקסטרימר), אבל גם יציבות גבוהה יותר.

עד שלא תבחן באופן כזה, בתנאים שווים - השימוש היומיומי שלך אינו מהווה מדד אמין ליציבות המכשירים.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”