שאלה על פיתוח אפליקציה

כל מה שנוגע לפלטפורמות הניידות של אפל - אייפון, אייפוד, שעון אפל
nadavck (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 226 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

שאלה על פיתוח אפליקציה

נושא שלא נקרא #1 

יש לי שאלה למומחים כאן בפורום...

עלה לי רעיון מעולה לאפליקציה לאייפון, עשיתי בירור ואין אפליקציה כזאת.
העניין הוא שאין לי ידע טכנולוגי לפיתוח האפליקציה ואין לי כסף כדי להרים את הפרויקט עצמאית.

האם יש דרך בכל זאת לקדם את הנושא?
למי פונים?
מה אני צריך להכין בפניה שלי כדי להגן על הזכויות שלי?

אשמח ואודה לכל סיוע :)
לצפיה באוסף הסרטים שלי:
http://www.invelos.com/dvdcollection.aspx/nacoke

שבלול
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 39 פעמים
קיבל תודות: 73 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

שמע, רעיון בפני עצמו ללא ביצוע זה שום דבר.
אם אין לך כסף להשקיע ואין לך את הידע להשתתף בפיתוח מה שאתה צריך לנסות זה למצוא מתכנת שייקח על עצמו את הפיתוח תמורת אחוזים (והחלק הארי של האחוזים צריך להיות אצלו ולא אצלך, כמו שאמרתי, רעיון זה שום דבר)
כדי להגן על הזכויות שלך אתה צריך להחתים אותו על NDA לפני שאתה מסביר לו מה את רוצה לעשות, כדי שאם יסרב לך לא יוכל להשתמש בעצמו ברעיון.
תוכל למצוא באינטרנט כל מיני NDA מוכנים.

לגבי העסקת מתכנתים יש אתרים כגון http://www.elance.com/ ו odesk (יש גם אלטרנטיבות ישראליות) שבהם אפשר להציע עבודות אבל זה תמורת כסף אז במחשבה שניה זה אולי לא יתאים לך - גם קצת קשה לגייס מתכנת כשאתה לא ממש מוכן להסביר לו מה אתה צריך.

ותדע שזה שאתה אומר שאין לך כסף להרים את הפרוייקט עצמאית (והכוונה להרים משהו שיספיק כדי לחפש איתו משקיעים) זה מחשיד מאוד שאין לך מספיק אמונה ברעיון. אם אתה במאמת חושב שאפשר להתעשר מהענייין אז אתה אמור לקחת סיכונים - הלוואות, לגייס כסף מכל מי שאתה מכיר או כל דבר רק כדי להגיע למצב שבו יש לך יותר מ"רק רעיון".

nadavck (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3 

אוקי... מעולה! עשית לי סדר בראש.
תודה!
(Y)
לצפיה באוסף הסרטים שלי:

שבלול
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

בכיף, אני בעיקר שמח שלא ביאסתי אותך - מה שחששתי שיקרה מהתשובה
כמובן שלגבי NDA והדאגה להגן על עצמך כמו שצריך - רצוי מאוד להתייעץ עם מישהו שמבין מהחיים שלו (עו"ד) ולא איתי, אבל גם זה מגיע במחיר.
עצה קטנה, אל תשקיעי יותר מידי כאב ראש בלהגן על הרעיון, את האנרגיה תשקיע בלממש אותו .. להיות הראשון בשוק זה overrated, מיראבליס לא היו הראשונים לממש תוכנות כמו ICQ , מיקרוסופט לא היו הראשונים לממש מערכת הפעלה וצ'ק פוינט ....
גם מציע שתבדוק שהמימוש בכלל אפשרי על IPHONE, אם בדקת ואין אפליקציה כזו זה לא אומר שלא חשבו עליה כבר, הבעיה עם הIphone זה שיש המון דברים שאפל לא מסכימים לקבל (אתה צריך את אישורם כדי למכור למכשירים לא פרוצים -קרי App Store)
ה API של שאפל מספקת למכשיר לא מאפשר לעשות המון דברים וניסיון לעקוף את זה יגרור לזה שאפל לא יקבלו את האפליקציה שלך לחנות שלהם

אם אין לך שום רקע בתכנות אני מציע שתחפש תוכנות שעושות משהו דומה או קרוב מבחינה טכנית כדי להיות בטוח שזה בר ביצוע

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אני מסכים עם כל מה ששבלול כתב ורוצה להוסיף (לא יודע אם זה יעודד או ידכא אותך) שסביר שכל רעיון שעלה לך בראש, עלה בראשם של עוד כמה מאות או אלפי אנשים בעולם. הרוב (רוב של כמעט 100%) לא עושים עם הרעיון שום דבר.
אל תתבאס, לרבים מאיתנו עלו כל מיני רעיונות. בשלב מאוחר יותר גם הרבה פעמים רואים שמישהו מימש את אותו רעיון, אבל צריך לזכור ש99% אחוז מההצלחה של אותו מישהו לא קשורה לעצם זה שחשב על הרעין.
משה

nadavck (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

moco כתב:אני מסכים עם כל מה ששבלול כתב ורוצה להוסיף (לא יודע אם זה יעודד או ידכא אותך) שסביר שכל רעיון שעלה לך בראש, עלה בראשם של עוד כמה מאות או אלפי אנשים בעולם. הרוב (רוב של כמעט 100%) לא עושים עם הרעיון שום דבר.
אל תתבאס, לרבים מאיתנו עלו כל מיני רעיונות. בשלב מאוחר יותר גם הרבה פעמים רואים שמישהו מימש את אותו רעיון, אבל צריך לזכור ש99% אחוז מההצלחה של אותו מישהו לא קשורה לעצם זה שחשב על הרעין.
...
תודה :)
אני בן אדם מאוד ציני ומציאותי. אני משחק עם הנושא ונראה עד כמה זה "ידליק" אותי ויתפוס אותי.
אעדכן כאן אם אצליח לעשות מליונים :lol:
לצפיה באוסף הסרטים שלי:

AviBiton
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile
נתן תודות: 503 פעמים
קיבל תודות: 358 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

לפני כמה חודשים רציתי לפתח אפליקציה לאייפון, בדקתי טוב שאין אחת כזו, התחלתי ללמוד קצת פיתוח לאייפון ובינתיים גם אפיינתי את האפליקציה, לאחר זמן מה יצאה אפליקציה כזו לאפסטור, אז זנחתי את הרעיון. :(
מה גם שכבר כמעט ואין לי זמן פנוי בתקופה האחרונה...

שבלול
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

זה שיצא משהו דומה זו לא סיבה לזנוח רעיון, יש בעולם מספיק אייפונים. זה לא כמו לפתוח מספרה בשכונה מלאה מספרות

AviBiton
סמל אישי של משתמש
גורו HTmobile
גורו HTmobile
נתן תודות: 503 פעמים
קיבל תודות: 358 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

נכון, אבל גם אין לי את הזמן שהיה לי קודם לכן, אולי כשאני אתפנה מעט אני אחזור לזה.
יש לי עוד תוספות שאני חושב עליהן שאין בתוכנה ששוחררה.

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #10 

אם אתה צריך מפתח (תמורת כסף) אז יש לי חבר שמתעסק בזה.
העלויות הם כמה אלפי דולרים (בין 3.5-8K$) תלוי במורכבות של האפליקציה.
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

יש אתרים באינטרנט שמאפשרים לך למצוא תוכניתן במזרח הרחוק או באסייה (בד"כ בהודו, רוסיה וכו') שלוקחים סכומים די קבועים (או לפי שעה).

יש גם אתרים שאתה יכול להגדיר בדיוק מה הדרישות שלך (בלי לפרט מה האפליקציה עושה) והם מבצעים את העבודה.

pup26
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 79 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

יש לי חבר טוב שיש לו סטארט אפ שמפתחיים אפליקציות לסלולר (בייחוד אייפון לאחרונה) והם גם עוסקים באאוטסורסינג בנושא, אני יכול לקשר בינכם אם זה רלוונטי.

nadavck (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #13 

תודה!
התמונה מתבהרת. ברור לי שהדבר הראשון שאני צריך הוא קודם להגדיר באופן ברור ומלא מה אפ' תעשה ואת אתקדם.
(Y)
לצפיה באוסף הסרטים שלי:

galplik80
טרול
טרול
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

בניית אפליקציות

נושא שלא נקרא #14 

גם לדעתי אם יש לך רעיון שאתה מאמין בו אז בהחלט כדאי לך גם להשקיע בו כסף ולפנות לחברה טובה שיבנו לך את האפליקציה, ואיתם תוכל להגיע להבנות לגבי האחוזים או שתשלם להם רק על הבנייה וכל הרווחים יופנו אלייך.
חברה מעולה שאני מכיר לבניית אפליקציות צירפתי לך בקישור ושיהיה לך בהצלחה :-)
http://www.yoyomedia.co.il/

שלח תגובה

חזור אל “אפל - iPhone / iPad”