Solo 7c או triangle

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
avinatbezeq (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

Solo 7c או triangle

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

אני רוצה להתחבר למחשב שלי או ל-iPod (ואולי אפילו, בעדיפות נמוכה יותר, לממיר YES) כדי לשמוע מוזיקה בחדר עבודה - גודל של כ-3.30 על 2.70 בו אני יושב מול שולחן בפינת החדר, לאורך הצלע הרחבה. השולחן שלי צמוד לפינה כך אם הרמקולים יהיו מולי אז הם יהיו או על השולחן או על מדפים שאשים על הקיר (אני מבין שבגובה הראש בישיבה).

uriler -המליץ לי פה על רמקולים רמקולים Solo 7C שנסקרו בחיוב פה באתר שהם מוגברים כך שיש לי פתרון מלא בכ-1,000 ש"ח.

הנקודה היא שאצל חבר שמעתי רמקולים של triangle Titus שאני מאוד אוהב את הצליל שלהם. קראתי פה באתר ביקורת מאוד טובה על הרמקולים של ה-comet של אותה חברה, ואני רואה שיש פה באתר רמקולים כאלו למכירה יד שניה בכ-2,500 ש"ח כך שאני מניח שאם אוסיף (נגיד) עוד 1,000 ש"ח למגבר אני סגור.

אז שאלות למבינים:

מה ההבדל בין Comet ES ו- Comet EX ולאלו מהם בוצעה הביקורת באתר?
מה הסיכון בקנית יד שניה למי שאינו מבין (ואני בהחלט איני מבין), ואיך אפשר לצמצם אותו?
האם אכן ה-comet יתנו לי הנאה הרבה יותר גדולה מה-solo?
אם אני הולך על ה-comet אני מבין שאני צריך מגבר - מה כדאי פשוט וזול?

תודה
אבי

bitfield
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לא שמעתי את ה-solo אבל הטיטוס (ויותר ממנו הקומט) הוא רמקול ברמה גבוהה מאד וקשה לי להאמין שהסולו מתקרב לרמתו. לגבי רכישה מיד שניה - ברמקולים זה די פשוט גם אם אתה לא מבין. קודם כל צריך להקשיב (כמו בחדש) וכן לבדוק שהאלמנטים שלמים, הממברנות לא יבשות או קרועות, מצב קוסמתי, ואם הכל נשמע ונראה כשורה והמוכר עושה רושם של אדם ישר זה כנראה בסדר.
לגבי ההבדל בין ES ל-EX - הטענה שה-EX שופר. לי היה את הדגם שלפני ה-ES ה-202 ואפיךו הוא היה מצויין.
הטיטוס הוא לא רמקול תובעני כך שההנחה שלך שב-1000 ש"ח תמצא מגבר סביר היא נכונה. אגב, יש בלוחות סיריוס 1 אמנם המחיר נראה מופקע אבל המגבר מעולה.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

איך משווים רמקולים ב 1000 שח (כולל הגברה) לרמקולים של 2500 ש"ח (יד שנייה) שיצריכו עוד מגבר בכ 1000 שח, ז"א הוצאה סופית של 3500 שח?

אני מבטיח לך שה triangle Titus יותר טובים, אין סיכוי בחיים שמוצר של 1000 שח ישווה בערכו למוצר של 3500 שח. השאלה היא לא מי יותר טוב אלא כמה אתה מוכן להשקיע.

valer_valer
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

Huber כתב:, אין סיכוי בחיים שמוצר של 1000 שח ישווה בערכו למוצר של 3500 שח. השאלה היא לא מי יותר טוב אלא כמה אתה מוכן להשקיע.
...
לא הייתי כזה נחרץ !!!
הייתי מסתפק בביטוי "ברוב המקרים" ...

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #5 

מסכים, רק שבמקרה של מחיר משולש הייתי אומר "ברב המכריע של המיקרים" (Y)

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

תודה למי שהגיב, אבל עניתם לשאלה הלא נכונה (חוץ מביטפילד!) :lol:
אין לי ספק שהטיטוס או הקומט יותר טובים מהסולו. אבל השאלות שלי היו:

1. מה ההבדל בין Comet ES ו- Comet EX ולאלו מהם בוצעה הביקורת באתר?
2. מה הסיכון בקנית יד שניה למי שאינו מבין (ואני בהחלט איני מבין), ואיך אפשר לצמצם אותו?
3. האם אכן ה-comet יתנו לי הנאה הרבה יותר גדולה מה-solo?
4. אם אני הולך על ה-comet אני מבין שאני צריך מגבר - מה כדאי פשוט וזול?

לגבי (3), אכן אין לי ספק שהקומט יותר טובים. ובכל זאת, את הסולו לא המצאתי מראשי הקודח. המליץ לי עליהם uriler פה והם גם נסקרו פה בחיוב. אז השאלה לא אם הקומט + מגבר יותר טובים, אלא האם הם שווים הוצאה של פי שלש. והתשובה של "תלוי כמה הפרשי איכות מוזיקה משמעותיים בעינייך" היא לא מספיק טובה. יש בעיניי הבדל משמעותי בין הוצאה של אלף שקל ושל שלושת אלפים. יש הפרש איכות בין רמקול של טרנזיזטור כיס קטן (למי שיצא לו פעם בכלל לראות דבר כזה :) או רמקול מחשב שקונים בחמישים שקל ובין מערכת סטראו - זה הפרש ששווה להוציא עליו אלף אלפיים שקל. האם ההפרש בין הסולו ובין הטיראנגל הוא כזה?

וחוץ מ-(3), כאמור, יש גם את אחד, שניים וארבע, שלא לדבר על ההקדמה שמסבירה את הצרכים והנסיבות שלי :)

zeev78
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

האם שמעתה אופציות נוספות בנוסף לComet ?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #8 

אתה יכול לבוא להקשיב לסולו בעצמך או היכן שאני עובד (בנתניה) או אם אתה גר בצפון גם שם, אני מניח שאין יותר טוב ממשע אוזניים :wink:

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

zeev78 כתב:האם שמעתה אופציות נוספות בנוסף לComet ?
...
כן. שמעתי Logitech Z5500 של הבן שלי וכרגע יש על השולח שלי 320 Sonicgear . מה שאני לא אוהב בשתיהן הוא שהסאונד לא "ממלא" את החדר. אני מקשיב למוזיקה מה-iPod ואפילו כשהאייפוד והרמקולים בפול ווליום ואפילו כשמדובר, כאמור, בחדר די קטן, החדר לא "מלא" במוזיקה.

אני לא ילד שמחפש לשמוע בפול ווליום, ובדרך כלל אני שומע חלש, אבל הייתי רוצה לשמוע "חלש מלא" כזה, שאני ארגיש שהחדר מלא מוזיקה. ושאוכל - ברגעים חריגים של התלהבות - להגביר ולא להרגיש שהמערכת בקצה שלה.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

Huber כתב:אתה יכול לבוא להקשיב לסולו בעצמך או היכן שאני עובד (בנתניה) או אם אתה גר בצפון גם שם, אני מניח שאין יותר טוב ממשע אוזניים :wink:
...
תודה, בהחלט אשמח לעשות את זה!

zeev78
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #11 

אם אתה מחפש רמקולים טובים למחשב ברמה גבוהה לך על הBOSE COMPANION 3 , יש להם סאונד עם במה מאוד רחבה, הם דינמיים והבאס מצויין. הם אצלי על השולחן ואני נהנה מכל רגע שאני שומע מוזיקה דרכם. אם אתה מעוניין ברמקולי מדף טובים הייתי מציע לך לגשת לאמנון סאונד ולהאזין לBR2 לפני שאתה קונה משהו אחר.

zeev78
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #12 

MONITOR AUDIO BRONZE 2

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #13 

תודה על ההמלצה. אם אמנון סאונד זה בבוגרשוב אני מסתובב באיזור לפעמים ובהחלט אקפוץ לשמוע!

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

רציתי להגיד תודה.

קפצתי לפיוז, יצאתי משם עם שני רמקולים Jamo E640ועם מגבר NAD C326BEE ועם טיונר Onkyo T-4130 ישן ומשומש. סחבתי והוספתי את ה-SUB מהסלון ואת ה-DVD, חיברתי את ה-iPod ואני מאושר.

הביקור בפיוז בהחלט היה חוויה בשבילי. לשמוע רמקולים אחד ליד השני, לשמוע אותו זוג רמקולים במגברים שונים ולהבין שהמגבר באמת משנה...

הדבר היחיד שמבאס אותי זה שאכן שמעתי הבדל (לא הייתי משוכנע כלל שאשמע הבדל בין רמקולים שונים), והרמקולים שבאמת רציתי היו הרבה הרבה יותר מדי יקרים (Jamo אחרים, כמדומני 830.).

רק צריך אנטנה יותר טובה - כרגע אני קולט בעיקר 88FM שזה, איך שהפרסומת אומרת, "טוב אבל לא מצוין".

:)

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”