חוות דעתי על irobot 980 - לאחר שנת שימוש!

רובוטים שואבי אבק, שוטפי רצפות וחלונות
danitw (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 5 פעמים

חוות דעתי על irobot 980 - לאחר שנת שימוש!

נושא שלא נקרא #1 

שלום!
נעזרתי רבות בפורום הזה לפני קניית איירובוט - ואשמח עכשיו להחזיר קצת לפורום מנסיוני האישי (וצברתי לא מעט כזה:))

השימוש בשנה האחרונה היה בקיבוץ בצפון, בית קרקע (הרבה אבק יחסית), בערך 80 מ"ר, עם שני כלבים.
בגדול, השואב האבק הרובוטי שינה את חיי. לא מייחסת את זה ספציפית לרומבה 980 - אלא לעצם קניית השואב אבק רובוטי - ואני ממליצה בחום לכל מי שאי פעם התלבט אם זה שווה את זה :)
בתחילה אציין יתרונות וחסרונות - ובסוף נסיון מול שירות הלקוחות (היבואן)

על הרומבה 980:

יתרונות:
- ממפה היטב את הבית. עובד בצורה שיטתית ומצוינת.
- לא נתקע לי גם במקומות צרים מעולם.
- מאוד עדין ב"התנגשויות" שלו בחפצים. כשמתנגש בחפץ או רהיט - ישר מקיף אותו (אפילו אם זו הקערת כלבים שהיא די קלה).
- לא האמנתי לכמות האבק, השיערות והלכלוך שמיוצר באופן יומיומי בבית. כל יום המיכל מתמלא לחלוטין - וזה תענוג, כי אפילו עם מטאטא לא הייתי מגיעה לרמות כאלה של הוצאת לכלוך.
- נראה שפעם המברשות לא היו סיליקון - וכיום את הסיליקון יותר פשוט לנקות (משיער) - מצד שני יש לזה גם חסרון (הסיליקון נקרע יותר בקלות - פירוט בהמשך).
- הסוללה תמיד הספיקה לי לכל הבית.
- לא שמתי לב לבעיה בחושך כמו שחלק ציינו - מצד שני.. חושך... קשה לשים לב.
- עולה ויורד בקלות "מדרגות" קטנטנות (אבל מצד שני, גם קרה שנתקע על כאלה ובעיקר על המסילה של הדלת הזזה).
- מעולה ב"ראיית צוקים" - אפשר אפילו לשים אותו על השולחן לנקות - ומעולם לא יפול.

חסרונות:
- צריך לעבוד לא מעט כשמנקים אותו אחרי פעילות (גם לנקות את הפילטר אבק - וזה דורש לעשות בו נקישות קלות - והאבק מתפזר לכל עבר אם לא עושים זאת בתוך שקית עמוקה, גם לנקות את השיערות סביב המברשות סיליקון - זה לא קשה בכלל והן יוצאות בקלות, אך זה עדיין דורש להוציא את שניהם מהמקום ולהוציא את השיערות שהתלפפו גם מהאמצע וגם מהצדדים, גם לנקות את התא אשפה וגם! לנקות את הסנסורים שתופסים אבק).
- לא מנקה טוב בכלל שיערות משטיחים.
- די רועש (אבל אין לי למה להשוות....) - במיוחד הטורבו על שטיחים!
- המכשיר עצמו תופס הרבה אבק (משהו במבריקות ובחומר ממנו עשוי).
- המברשת צד קיימת רק בצד אחד - ולכן לא תמיד מנקה בצמידות לקיר (תלוי בצד).
- היו פעמים שנתקע על "מדרגות" קטנטנות ולא הצליח לעבור אותן (בעיקר על המסילת דלת הזזה). מצד שני, לא מוותר בקלות.
- היה עוזר אם היה אפשר לשלוט ידנית בתנועת השואב דרך האפליקציה (או אם היה אפשר לראות את המיפוי של הבית - ואיפה ניקה).

נסיון מול שירות הלקוחות:

- כבר אחרי חודש שימוש - המברשת סיליקון נקרעה (משום מה, האפור כהה יותר נוטה להיקרע מאשר האפור בהיר) בגלל שהתלפפו סביבה שיערות כמה פעמים. התקשרתי לשירות לקוחות והסברתי להם שזה לא הגיוני שאחרי חודש שימוש במכשיר זה כבר נקרע! הם הסכימו לשלוח לי חדש על חשבונם. ההרגשה הייתה שהם עושים לי טובה מאוד גדולה - כי המברשות לא כלולות באחריות. לי זה נשמע כמו בדיחה שאחרי חודש המברשת נקרעת (ועוד במכשיר כל כך יקר) והם לא לוקחים אחריות מלאה - ואפילו רומזים שאולי לא דאגתי לנקיון המכשיר כמו שצריך (מה ציפו? שאאסוף את השיערות בבית עם היד לפני שמפעילה את האיירובוט?) - אניכמובן כן דאגתי לו ממש "לפי הספר" - ואפילו הרבה יותר! הייתי שואבת עם שואב ידני את השאריות אבק ולכלוך מהתא אשפה! ומנקה כל מה שאפשר לנקות (כולל פירוק החלקים השונים).

- לאחר תקופה לא ארוכה, האיירובוט לא רצה לעבוד והציג לי error 18 - הם הסכימו לשלוח שליח חינם לאסוף את המכשיר לתיקון (שוב, זה דרש ויכוח בו אמרתי להם שזה באמת לא הגיוני שקודם היה את עניין המברשות.. ועכשיו התקלה הזו... בסך הכל בחודשים הראשונים של המכשיר! הם שוב ציינו את זה שהם כבר באים לקראתי יותר מהרגיל והסכימו לשליח חינם). כשמהכשיר היה אצלם הם אמרו שהם לא מקבלים את ה error 18 הזה, אבל בכל זאת הסכימו להחליף את התא אשפה ואמרו שכנראה מדובר במגעים ש"לא נוקו כראוי" - אני שוב אזכיר - שאני בספק אם מישהו אי פעם דאג לנקיון המכשיר אחרי כל פעילות שלו באותה צורה שאני דאגתי... חברים שלי היו צוחקים עלי שאני עובדת בשבילו יותר מאשר הוא בשבילי.

- המכשיר אצלי כמעט שנה.. ושוב המברשות סיליקון זועקות לעזרה (שוב, משיערות שהתלפפו סביבם) - הפעם היבואן אמר שהוא לא יכול לעשות דבר ואני יכולה פשוט לרכוש חדשות במחיר לא מבוטל (קרוב ל200 ש"ח אם זוכרת נכון או 245 ש"ח לכל הסט של המברשות ופילטרים - לפי האתר).

- ועוד משהו שהיה קורה מדי פעם - ולאחרונה קורה כמעט בכל הפעלה - כשהוא יוצא לעבודת הנקיון - הוא מזיז את בסיס "הבית" שלו - ואז הוא לא מצליח לחזור אליו לטעינה בסוף הנקיון. כמובן ששוב התקשרתי אליהם (אגב, אני ממש לא מהמציקי שירות לקוחות.. למעשה, זו פעם ראשונה שאני בכלל מנצלת אחריות של מכשיר שקניתי) - הם ממש גרמו לי להרגיש שהגזמתי עם הבקשה שישלחו שוב שליח חינם. אמרו לי שכנראה משהו במיקום שבחרתי מפריע לו (זה קרה בשני מיקומים שונים - ואין שום דבר שיכול להפריע שם) או אולי מגעים לא נקיים... ושגם ככה השליח מסובסד ל60 ש"ח - ושאם אני רוצה, אני יכולה פשוט להגיע לתחנת שירות בעצמי (יש ברעננה, יהוד, ירושלים, אילת וחיפה - ואני גרה בגליל עליון, מרחק כמעט שעתיים מהתחנה הכי קרובה).

לסיכום שירות לקוחות: לא כל כך נעימים ונתנו לי כמעט בכל שיחה להרגיש שהבעיה היא בתפעול שלי - ומתישהו גם אמרו שאולי המקום מלוכלך באופן חריג (בשביל מה קניתי את האיירובוט הכי חדיש - אם לא בשביל להתמודד עם האבק והשיערות כלבים). בפעמיים הראשונות אכן "באו לקראתי" (ציטוט שלהם) - אבל לפי דעתי אם לא היו עושים זאת, היו עושים מעצמם בדיחה.. על תקלות שמתרחשות בשלושה חודשים הראשונים של שימוש במכשיר. בפעמיים האחרונות כבר לא "באו לקראתי" - אבל לא יודעת אם זה כזה חריג בשביל שירות לקוחות ממוצע.

בגדול - אחלה מכשיר, מנקה טוב והמון - אבל תקלות לא מעטות - ולא הייתי מוותרת על האחריות.
צריך להשוות לשאר המתחרים בשביל באמת להבין אם התקלות והחסרונות זה מינוס - או שמה, גם בשאר החברות יש דברים דומים.

כמובן שאם יש שאלות ספציפיות אשמח לענות :)

וגם! אם למישהו יש מכשיר אחר בשימוש של שנה לפחות, אשמח לשמוע גם - כי עכשיו מכירה כמה אנשים שמתלבטים מה לקנות :)

יום מקסים לכולם!

satih
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

יש לי ניטו (היה לי xv, עכשיו botvac), בערך שנה, ללא תקלות (עניין של מזל, בקרת איכות לא טובה). אני קונה אחד חדש בערך כל שנה וחצי - שנתיים מארה"ב כשתופס מבצע, יוצא כאלף ש"ח. מחירים של הארץ לכל השואבים הרובוטיים יוצאים מפרופורציות וממש שמח שסינים מציעים רובוט בפחות מ-800 שח אם אני זוכר נכון. גם אם הוא לא איירובוט מספיק טוב גם אם לקנות כל שנה אחד חדש

sky1sky10
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 886 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אצלי ה 980 כבר שנה, הכל עובד כמו שעון שוויצרי, נכנסים לבית וממש תענוג כאילו הרצפה עברה שטיפה.
לפני חודש מנוע תא האיחסון (BIN) הפסיק לעבוד קפצתי למעבדה ביהוד
ותוך שנייה החליפו אותו לתא אחר חדש מהאריזה וסע לשלום.
לא ידעתי ששולחים שליח, אבל על הדרך עשיתי קניות סופר.
כל 3 הפעלות חייבים לנקות את הכל כי כמות האבק שנשאבת היא עצומה. הדבר היחיד שאני מרחם עליו הוא המטאטא המסכן...
טרם החלפתי את הפילטר , מברשת צד ומברשות הסיליקון.

אין ספק שהשליטה בו מרחוק היא ערך מוסף מדרגה ראשונה.
לא בדקתי אם הוא עובד בחושך מוחלט אבל הוא עובד טוב כאשר התריסים סגורים ואין צורך להשאיר אורות דלוקים,
כנראה מסתפק באור חלש.

שוקל לרכוש את השוטף החדש.

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

איזה שוטף חדש?

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

קראתי והאמת ? לא מבין ממה את מרוצה.
אצלי הצעצוע הזה היה טס מהחלון רחוק ככול האפשר בשביל שלא יחזור לעולם.

לא תמיד חוזר לבסיס
נתקע לפעמים במסילות
מברשות נקרעות בתדירות גבוה
ניקוי השואב נשמע כסיוט
שרות מביש

אבל , את נהנת ?
אאחל לך המשך הנאה וסיפוק מהשואב.

sky1sky10
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 886 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

Nemesis כתב:איזה שוטף חדש?
...
·https://www.amazon.de/gp/product/B01IEE ... KAKR8XB7XF

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

אה, המנגב.
יש לי את ה- 380T. עבד מצויין כשגרתי בדירה עם רצפות מזוגגות מבריקות לחלוטין, לא לכ כך שימושי ברצפה חצי מט שיש אצלי עכשיו.

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

5 דקות טיאטוא ידני במקום שעתיים עבודה ברעש לחריד ולילה של טעינה?
מוצרים חדשים בהזדמנות!
https://cutt.ly/xl459TY

menny
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 459 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

istarmini כתב:קראתי והאמת ? לא מבין ממה את מרוצה.
אצלי הצעצוע הזה היה טס מהחלון רחוק ככול האפשר בשביל שלא יחזור לעולם.

לא תמיד חוזר לבסיס
נתקע לפעמים במסילות
מברשות נקרעות בתדירות גבוה
ניקוי השואב נשמע כסיוט
שרות מביש

אבל , את נהנת ?
אאחל לך המשך הנאה וסיפוק מהשואב.
...
+1

motiz
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

מזל שיש לי אייקלבו ויש את רונן

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

5 דקות? אני מוכן להתערב איתך שבחמש דקות אתה לא אוסף חצי מהלכלוך שאוסף השואב הרובוטי מדירת שלושה חדרים.

royla
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: רועי
נתן תודות: 599 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

יש לי IROBOT 780 וגם אירובוט סקובה-שוטף.

פגז של מוצרים!

לנקות את השואב והמסנן?-מה ציפית? שזה יהיה נקי לבד?
כיף חיים.

שלח תגובה

חזור אל “רובוטים ביתיים”