מצלמה ראשונה כמתנה Sonny a6300

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
Stasolan (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מצלמה ראשונה כמתנה Sonny a6300

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,
אני מחפש כמתנה לאישתי מצלמה ראשונה, שתהיה מספיק ורסטילית ומתאימה ככניסה לתחום.
בהתייעצויות שעשיתי עם אנשים מהחוג, המליצו לי על מצלמה מירורלס. כרגע הכיוון שלי הוא דגם הsonny a6300 עם עדשת קיט 16-50.
אשמח לדעת מספר דברים:
א. האם לדעתכם זו בחירה נכונה, אם לגבי המצלמה ואם לגבי העדשה.
ב. האם מכירים היכן הכי משתלם וכדאי לרכוש? האם ישנן חנויות שעושות מבצעי בלאק פריידי שבאמת ישתלמו?
ג. בבדיקה שלי נכון לעכשיו ולמוצר הזה, הכי משתלם לי לרכוש בmdk. ראיתי ביקורות לא הכי אוהדות כלפיהם מלפני מספר שנים, האם עדיין זהו המצב?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 707 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אם על המצלמה זו עוד אפשר להתפשר, אם רוצים מצלמה פשוטה ויחסית ישנה עם חיישן CROP , אבל עדשת קיט המדוברת זו זה כבר ממש זוועה. מדובר על עדשה שגם מבחינה אופטית מתחת לכל ביקורת וגם על זה שכבר מראש היא עם צמצם סגור ביותר, דבר שנותן לצלם רק בתאורה חזקה ביותר.
אם רוצים עדשה התחלתית סבירה למצלמה המדוברת, אז יש את העדשה E 16–55mm F2.8 G , שהיא עם צמצם 2.8 לאורך כל הדרך. כמובן שהיא לא במחיר לא של פנקייק, אלה של עדשה של ממש.

shlomix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מצלמת חובבים מעולה פוקוס מהיר יחסית, רעש נמוך וטווח דינמי רחב, יכולות ווידיאו 4K מדהימות, בשל גודלה והמשקל ממש נח להסתובב איתה בטיולים והיא גם עמידה בגשם קל.
החיסרונות שלה שהעדשות שלה יחסית יקרות הממשק והארגונומיה בינוניים.
יש אופציות זולות יותר או מקצועיות יותר אם אתה מוכן להתפשר על גודל המצלמה.

יש לי אותה כשנתיים עם עדשה Sony E 35mm f/1.8 OSS Lens, העדשה כמעט לא יורדת מהמצלמה,הבוקה חמאתי והחדות גבוהה, מתאימה ל95 אחוז מהסיטואציות בהם אני מצלם, הסטאפ הזה מוציא תוצאות של מצלמת פול-פריים 50 ממ 2.8 רק בשליש משקל.

עדשת הקיט לא נוראית, היא עושה את העבודה, אבל זה יהיה עוול למצלמה להתשמש בה כעדשה ראשית.

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”