המלצה לאיפה להשקיע, מצלמה או עדשה

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
ngold7 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 201 פעמים
קיבל תודות: 133 פעמים

המלצה לאיפה להשקיע, מצלמה או עדשה

נושא שלא נקרא #1 

שלום.

אני היום עם nikon d700
משתמש בעיקר בשתי עדשות: 50mm 1.8 28-300 3.5-5.6
אני מצלם די הכל כולל ספורט ולרוב הבעיות שלי הם במצלמה שהם חוסר יכולת להתמודד עם ISO גבוה וחוסר פיקסלים.
אני לרוב אוהב לצלם כמה שיותר רחב, ואז משחק עם קרופ.
יש לי תקציב לקנות או D750 או 28-70 2.8 ואני לא בטוח מה כדי.

אני רוצה להשאר עם נייקון וממש לא מתכוון לעבור mirrorless.

מה כדי?

yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 138 פעמים
קיבל תודות: 145 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

הייתי מחליף מצלמה, הטווח הדינמי של החדשה טוב יותר בשתי עצירות, היא קלה יותר ולא תצטרך לצלם כל הזמן עם צמצם 2.8 (ועדשה ממש כבדה) כדי לקבל שיפור.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 707 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מה שבטוח, זה שאת D750 לא כדאי לרכוש כמדובר על גוף שהוא מצלמה עתיקה ביותר, ושכבר קיימים לפחות שלושה דורות אחריו שמחליפים אותו. גם שמדובר במקרה של D750 על חיישן בעל כושר הפרדה נמוך ביחס למה שקיים היום וגם בעייתי מבחינת ISO גבוהה, בהשוואה לחיישנים שבשימוש במצלמות הקיימות כרגע. אם בכל זאת רוצים מצלמה עתיקה, אז אפשר לרכוש אחת משומשת, מדור הבא ובמחיר של D750. למשל כזו:
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... amera.html
אבל, אם כבר רוכשים מצלמה חדשה, אז עדיף כבר שהיא תהייה חדשה, שזה D850.
בקשר לעדשה. אם אנו מדברים על AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR, אז מדובר על עדשה מצויינת שלא ניתן להשוות אותה כלל עם העדשות שיש לך. בכל מקרה, העדשת זום שיש לך כרגע היא די בעיתית למצלמה עם חיישן בעל כושר הפרדה גבוהה, כי היא לא יכולה לספק לו את הרמת הפירוט הנדרשת. גם זו עדשה מאוד סגורה מבחינת הצמצם.
כך שעדשה AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR היא עדשה ראשונה שצריכה להיות למי שיש לו מצלמת FULL FRAME. והיא גם מתאימה לרוב המשימות כנורמל זום.

ngold7 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

תודה על התגובה, הבעייה היא שהתקציב שלי הוא בערך 1000 דולר ולא 3000. אני יכול ב800 לקנות או את ה750 או ה800 או את העדשה המומלצת.
.He who knows the past controls the future
.He who controls the future conquers the past

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #5 

גם העדשה המדוברת חדשה עולה כ 2500$
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... _2_8e.html
ומשומשת ישנה ותקינה או משופצת אבל פחות או יותר תקינה עולה כ 1900$. ב 1000$ ניתן לרכוש עדשה כזו רק כבר הרוסה לגמרי, מכל מני צלמי חתונות ועם עדשה כזו לא יהיה כבר מה לעשות. בכל מקרה, העדשה המדוברת, זו עדשה ראשונה שכל מי שיש לו מצלמה FULL FRAME צריך ביום יום ומשתמש בה לרוב. גם בקשר ל D800, ממש לא מומלץ היום לרכוש מצלמה כזו עתיקה, שהיום היא כבר לא עומדת בסף מינימום של מה שקיים ושל מה שבשימוש.
הרבה יותר היגיוני להמתין ולהשתמש במה שיש בינתיים, ובהמשך להגדיל את התקציב למה שנדרש ולבצע את הרכישות בעוד זמן מה שהתקציב כבר יהיה זמין גם למצלמה וגם לעדשה.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 1718 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

@sys_admin
נראה לי שהוא דיבר על העדשה הזו:
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... _zoom.html

ngold7 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #7 

האמת שאני מדבר על זה
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 608036707/

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #8 

טוב, אם מדובר בכלל על af-s nikkor 24-70mm f/2.8g ed , אז הסיפור עוד יותר פשוט והתשובה שהיום היא מיותרת גם לגוף של D700. מדובר על עצמית ששווקה בשנת 2007 ותוכננה עוד לפני זה. עדשה זו בין היתר היתה אמורה לעבוד עוד עם הגופים שהם לפני D700 ונדרשה לכושר הפרדה של חיישן שהוא עוד הרבה פחות ממה שקיים ב D700. ובמקרה הטוב רק ל D700. מיותר לציין שאין לה גם את VR, את אותו מייצב תמונה שקיים בעצמית שהחליפה אותה ושנותן עוד כמה סטופים טובים לצורך צילום בתנאי תאורה קשים ושנותן אפשרות לרדת ל ISO נמוך יותר למשל.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 1718 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

@ngold7
זו אותה עדשה שקישרתי אליה מ- B&H.
זה שהיא נכנסת בתקציב שהגדרת לעצמך, לא אומר שזה שדרוג כדאי.
@sys_admin צודק בכך שממש לא כדאי לקנות עדשה כזו, כיום.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

גם עדשה עתיקה נמכרת ב B&H במחיר של כ 1800$

https://www.bhphotovideo.com/c/product/520637-USA/Nikon_2164_AF_S_Nikkor_24_70mm_f_2_8G.html

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

@ngold7 -‏ $370 לטמרון 28-75/2.8 חדשה זה מחיר מעולה, חבל שהמבצע ב-B&H נגמר עוד שעה. אם אתה עדיין ער, הייתי הולך על זה. עדיין מדובר בעדשה הרבה יותר איכותית ומהירה (צמצם מקסימלי 2.8‏) מהאולטרהזום שיש לך היום, ואם משום מה לא תהיה מרוצה ממנה תוכל למכור אותה מבלי להפסיד כסף.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

@boren
·
אם אנו מדברים על Tamron SP 28-75mm F/2.8 XR Di הידועה לשמצה, אז מדובר על עדשה שהיא לא פחות מזוועה של ממש מכל הבחינות, מאופטיקה ועד לאיכות הבנייה. זו דוגמה מצויינת לעדשה שאסור בכלל להתקרב עלייה.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

@sys_admin - כנראה שקיבלת עותק גרוע, כי הקונצנזוס הוא שהאיכות האופטית שלה טובה מאוד. איכות הבניה תואמת את המחיר, אבל אם אתה לא מתכוון להשתמש בה לפרנסתך אז היא נותנת פתרון הרבה יותר שפוי (לחובב) מאשר להוציא פי 3 עבור עדשה שבנויה טוב יותר.

אגב, עותקים גרועים הם בעיה בכל מוצר, וקיימים גם בעדשות יקרות יותר. אין הגיון לחוות דיעה לפי עותק בודד, וכדאי להסתכל על התמונה הרחבה יותר שמתקבלת מכמות ביקורות גדולה. בפרד מירנדה למשל, 122 ביקורות נתנו לטמרון ציון ממוצע של 8.7 ו-89% מתוכן המליצו עליה. אם תקרא קצת ביקורות תראה שאנשים מאוד מתלהבים מהאיכות האופטית שלה, וכצפוי מתלהבים פחות מזה שהיא פלסטיקית. זה פחות כיף ביד, אבל לא מסתמנת מהביקורות שום בעיה בפועל בנושא עמידות.

אגב, B&H האריכו את המבצע והוא ייגמר עוד יומיים. במחיר הזה, הייתי חוטף אותה אם הייתי משתמש בניקון (אני עם סוני). פותח הדיון ייקבל עם עדשה כזו 80% ממה שהוא מחפש (הפשרה העקרית היא בצד הרחב) ויוכל להשתמש בשאר התקציב לשדרוג של הגוף.

ngold7 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #14 

אני לחלוטין לא מפחד העדשות ישנות, אני מצלם לפעמים עם 55ממ 1.2 ללא AF ומקבל את התמונות הכי טובות.
לגבי הטמרון, יש סיכוי טוב שאקנה אותה.
לגבי הגוף, אני מאמין שאחכה למבצע טוב על ה810 כי ל850 לא יהיה לי תקציב והמחירים גבוהים מידי

ngold7 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

טוב אז נפלה החלטה ואני אקנה את: Tamron 24-70 g2 חדשה בכ$850
החדשה עצמה חדשה יחסית ובכל הביקורות שראיתי היא לכל הפחות שווה באיכות לניקון המקבילה.
בעתיד אצתרך להחליף מצלמה והעדשה הזו תשמש אותי גם עם מצלמה חדשה.
התנגדויות?

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”