בחירת מצלמה ראשונה

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 708 פעמים

הודעה שלא נקראה #16 

דודליאור כתב:
...
...
ב. בכמה לדעתך כדאי להשקיע בהתחלה
ג. מאיפוא נראה לך שכדאי לי לנסות ללמוד ברשת ואם יש לך איזה טיפים אני אשמח
ד. אין לי אף אחד בארה"ב לדאבון הלב וגם לא באילת. (יש לך חנות מומלצת באילת? אם יש הבדל גדול אולי שווה ללכת
ה. האם יש מבצעים של סוף שנת מס במצלמות כמו שיש באלקטרוניקה?

...
·ב:
פשוט: גוף כניסה של קנון כי העדשות זולות יותר ויש מגוון גדול יותר ביד שתיים וכי קנון משקיע יותר בעדשות לחיישן קרופ מאשר ניקון. אם כי, ניקון נותנת גוף כניסה טוב יותר וזול יותר, לשיקולך.
לדוגמה, קנון 760 ועדשת זום קיט פשוטה אבל טובה וזולה או משהו טוב כמו זה. הקטית קלה, קטנה, פשוטה וזולה אבל מספק תוצאות מעולת. החיסרון שלה הוא הצמצם המקסילמאלי של 4.5 וזה רק בחלק מהזום, זה עולה מהר ל 5.6, לא שימושי בתאים קשים. עדשת זום עם צמצצם קבוע של 2.8 היא כבר סיפור אחר לגמרי. אפשר לקבל תמונות יפות, בתנאים קשים יותר ואם צבעים טובים וקונטרסט גבוה יותר, אבל המחיר בהתאם.
בכל מקרה, לזה להוסיף עדשת פריים, אחת או יותר. לרוב אנשים מעדיפים זום בינונית, משהו סביבות ה100 מ"מ. אפשר ללכת על ה100 מ"מ שהיא גם מקרו, לדוגמה. או ה80 מ"מ המעולה לפורטרטים וצילומי נוף בגלל העומק שדה הקטן שהיא מסוגלת לייצר. או עדשת פריים סטנדרטית, נורמל. כזאת שתתן לך זווית אשר מאוד דומה לאיך שהמוח שלנו תופס את העולם, על מצלמות FF זה בערך 50 מ"מ על קרופ זה בערך 30-35, תלוי בייצרן. ופה יש לך את הסיגמה המדהימה, אם כי לא מושלמת, אם צמצצם מקסימאלי של 1.4, מעולה לצילום אנשים, ילדים, משפחה וחברים בתנאים תאורה חלשים מאוד. המחיר גם זול יחסית. למרות זאת, הרבה מאוד אנשים בסוף קונים גם את ה50 מ"מ 1.8 הקלאסית של קנון, צמצם פתוח מאוד, מחיר נמוך מ400 שקל, פשוטה אבל עושה את העבודה וממולצצת למתחילים בגלל התמורה.
ג:
יוטיוב כמובן. להתחיל נושא נושא. לא צריך לחפור על ההתחלה, רק את הבסיס: צמצם, עומק שדה, פוקוס, ISO, תאורה והשילוב בין כל אלה לחשיפה. זהו. כל השאר זה לימוד המצלמה שתהפוך לטבע שני שלא תצטרך להשקיע מחשבה בתפועל המצצלמה אלה רק בקומפוזיציה וחשיפה וכל השאר זה ניסוי וטעייה בשטח, ללא הפסק, לא להיכנס למצב מקובע שאתה מצלם על אותם הפרמטרים את אותם הדברים.

אחרת, מצלמה קומפקטית ולא חסר טובות כמו זאת, כי צילום זה הרבה ללמוד, הרבה לנסות ולא להפסיק...

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #17 

BUGY כתב:
...
...
·ב:
פשוט: גוף כניסה של קנון כי העדשות זולות יותר ויש מגוון גדול יותר ביד שתיים וכי קנון משקיע יותר בעדשות לחיישן קרופ מאשר ניקון. אם כי, ניקון נותנת גוף כניסה טוב יותר וזול יותר, לשיקולך.
לדוגמה, קנון 760 ועדשת זום קיט פשוטה אבל טובה וזולה או משהו טוב כמו זה . הקטית קלה, קטנה, פשוטה וזולה אבל מספק תוצאות מעולת. החיסרון שלה הוא הצמצם המקסילמאלי של 4.5 וזה רק בחלק מהזום, זה עולה מהר ל 5.6, לא שימושי בתאים קשים. עדשת זום עם צמצצם קבוע של 2.8 היא כבר סיפור אחר לגמרי. אפשר לקבל תמונות יפות, בתנאים קשים יותר ואם צבעים טובים וקונטרסט גבוה יותר, אבל המחיר בהתאם.
בכל מקרה, לזה להוסיף עדשת פריים, אחת או יותר. לרוב אנשים מעדיפים זום בינונית, משהו סביבות ה100 מ"מ. אפשר ללכת על ה100 מ"מ שהיא גם מקרו, לדוגמה. או ה80 מ"מ המעולה לפורטרטים וצילומי נוף בגלל העומק שדה הקטן שהיא מסוגלת לייצר. או עדשת פריים סטנדרטית, נורמל. כזאת שתתן לך זווית אשר מאוד דומה לאיך שהמוח שלנו תופס את העולם, על מצלמות FF זה בערך 50 מ"מ על קרופ זה בערך 30-35, תלוי בייצרן. ופה יש לך את הסיגמה המדהימה , אם כי לא מושלמת, אם צמצצם מקסימאלי של 1.4, מעולה לצילום אנשים, ילדים, משפחה וחברים בתנאים תאורה חלשים מאוד. המחיר גם זול יחסית. למרות זאת, הרבה מאוד אנשים בסוף קונים גם את ה50 מ"מ 1.8 הקלאסית של קנון, צמצם פתוח מאוד, מחיר נמוך מ400 שקל, פשוטה אבל עושה את העבודה וממולצצת למתחילים בגלל התמורה.
ג:
יוטיוב כמובן. להתחיל נושא נושא. לא צריך לחפור על ההתחלה, רק את הבסיס: צמצם, עומק שדה, פוקוס, ISO, תאורה והשילוב בין כל אלה לחשיפה. זהו. כל השאר זה לימוד המצלמה שתהפוך לטבע שני שלא תצטרך להשקיע מחשבה בתפועל המצצלמה אלה רק בקומפוזיציה וחשיפה וכל השאר זה ניסוי וטעייה בשטח, ללא הפסק, לא להיכנס למצב מקובע שאתה מצלם על אותם הפרמטרים את אותם הדברים.

אחרת, מצלמה קומפקטית ולא חסר טובות כמו זאת , כי צילום זה הרבה ללמוד, הרבה לנסות ולא להפסיק...

אז אני מבין שאתה ממליץ על קנון בתור מצלמת כניסה .
הקיט נשמעת לא משהו בגלל הצמצם הסגור יחסית כמו שכתבת.
בנתיים אני באמת חופר ביוטיוב ונקווה לטוב...

מחכה למבצעים בגדול...
...
ואני ממש ממש מעריך את זה ששמת קישורים והשקעת על התגובה.
·

menger
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

הודעה שלא נקראה #18 

בהחלט. מצלמה 760+ עדשה ATM is 18-55 היא התחלה מצויינת. תוך כדי תלמד ותכיר את המוגבלויות והגבולות שהחבילה נותנת. והכי חשוב תהנה מתמונה איכותית בהרבה מהמצלמות הקומפקטיות או מטלפונים. אחר כך תראה אם זה תחום מעניין תתקדם, אום לא, לא הפסדת. מצלמה טובה וגם עדשה מצויינת.

אני תחילה צילמתי, ושהתמונה לא יצא לטעמי העמקתי בנושא בערוצי יו טיוב. כאן יש פחות בילבולי מוח (לא כפי בנושא של בחירת מצלמה שכל אחד יכול לבוא מאינטרסים), כי ניגשים לבעיה מסויימת מציגים פתרונות.
תוך כדי תראה אם אתה צריך חצובה או פלאש נוסף, או שידרוג עדשה. מאחר וההרפתקאות יכולות להגיע לעשרות אלפים, צריך להתקדם לפי צרכים ולא לפי מה שיש בשוק, כי השוק מציע הכל. אבל דבר אחד כן חשוב בשדרוגים - לפחות כך אני עשיתי , עדשה זה נכס וצריך לחשוב קדימה ואם אתה רוכש אחד חדש, תלך לזו שתתאים למצלמת פול פריים. לימים ימימה תגיע גם לזה :-)
מצלמה שלי קניתי מאחד הרשתות הארציות שיש להם נציגות גם באחלת.

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #19 

menger כתב:בהחלט. מצלמה 760+ עדשה ATM is 18-55 היא התחלה מצויינת. תוך כדי תלמד ותכיר את המוגבלויות והגבולות שהחבילה נותנת. והכי חשוב תהנה מתמונה איכותית בהרבה מהמצלמות הקומפקטיות או מטלפונים. אחר כך תראה אם זה תחום מעניין תתקדם, אום לא, לא הפסדת. מצלמה טובה וגם עדשה מצויינת.

אני תחילה צילמתי, ושהתמונה לא יצא לטעמי העמקתי בנושא בערוצי יו טיוב. כאן יש פחות בילבולי מוח (לא כפי בנושא של בחירת מצלמה שכל אחד יכול לבוא מאינטרסים), כי ניגשים לבעיה מסויימת מציגים פתרונות.
תוך כדי תראה אם אתה צריך חצובה או פלאש נוסף, או שידרוג עדשה. מאחר וההרפתקאות יכולות להגיע לעשרות אלפים, צריך להתקדם לפי צרכים ולא לפי מה שיש בשוק, כי השוק מציע הכל. אבל דבר אחד כן חשוב בשדרוגים - לפחות כך אני עשיתי , עדשה זה נכס וצריך לחשוב קדימה ואם אתה רוכש אחד חדש, תלך לזו שתתאים למצלמת פול פריים. לימים ימימה תגיע גם לזה :-)
מצלמה שלי קניתי מאחד הרשתות הארציות שיש להם נציגות גם באחלת.
...
·תוכל לתת לי קישור לעדשה המדוברת
וגם לפריים אחת אם אתה מכיר שתהיה סופר חדה

menger
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #20 

BUGY כתב לך ושם לך קישור. קנון 760 + עדשה 18-55 stm.
לקנון יש עדשה המכונה "plastic fantastic" עדשה 50 mm, פשוטה פריים שמתאים גם Full frame שבא עם גימור פשוט, קלה וקומפקטית, זולה מאוד כ 500 שח, אבל, להפליא נותן טיכות תמונה מעולה. לא סתם היא נקראת כך. תראה ביוטיוב. אני אוהב סקירות של עדשות של Christopher frost. חפש ביוטיוב.

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #21 

menger כתב:BUGY כתב לך ושם לך קישור. קנון 760 + עדשה 18-55 stm.
לקנון יש עדשה המכונה "plastic fantastic" עדשה 50 mm, פשוטה פריים שמתאים גם Full frame שבא עם גימור פשוט, קלה וקומפקטית, זולה מאוד כ 500 שח, אבל, להפליא נותן טיכות תמונה מעולה. לא סתם היא נקראת כך. תראה ביוטיוב. אני אוהב סקירות של עדשות של Christopher frost. חפש ביוטיוב.
...
·http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=900373 זאת?
ורציתי לשאול איך ההבדל בין
http://www.cameramia.co.il/%D7%9E%D7%95 ... D7%93.aspx
http://www.cameramia.co.il/%D7%9E%D7%95 ... S-STM.aspx
הוא כמעט 700 ש"ח אם העדשת קיט לבד עולה רק 500?

menger
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #22 

כן, זאת העדשה של 50 ממ.
ההבדל הין שני המוצרים זה עם/בלי עדשה. אגב, זאת העדשה שאיתה התחלתי. לא רעה בכלל, עם מייצב תמונה ומנוע שקט.

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #23 

menger כתב:כן, זאת העדשה של 50 ממ.
ההבדל הין שני המוצרים זה עם/בלי עדשה. אגב, זאת העדשה שאיתה התחלתי. לא רעה בכלל, עם מייצב תמונה ומנוע שקט.
...
http://www.cameramia.co.il/%D7%9E%D7%95 ... -Lens.aspx
אבל זה העדשה והיא עולה בנפרד 480 ש"ח אז איך ההבדל בין שני המצלמות עם ובלעדי העדשה 700 ש"ח?

menger
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #24 

מדובר בשני עדשות שונות :
50
18-55

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #25 

אוקיי אני מרגיש מטומטם לגמריי אבל אני לא מצליח לראות את ההבדל כתוב לי אותו הדבר
יש מצב שאתה שם קישור של העדשה המדוברת שנמכרת ביחד עם המצלמה כשהיא נמכרת בנפרד שאני אראה את ההבדל?
ממש תודה רבה וסליחה על החפירה
ויש מצב שהעלו את מחיר הגוף? זכור לי שהמחיר היה באיזור ה2200?

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 1248 פעמים

הודעה שלא נקראה #26 

http://www.cameramia.co.il/%D7%9E%D7%95 ... D7%93.aspx - גוף - 2240ש"ח

http://www.cameramia.co.il/%D7%9E%D7%95 ... S-STM.aspx - גוף עם העדשה - 2924 ש"ח

ההפרש: 2924-2240=484 ש"ח

http://www.cameramia.co.il/%D7%9E%D7%95 ... -Lens.aspx - העדשה לבד - 487 ש"ח

הנחה של 3 שקלים אם קונים כקיט.
שווה. :o

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #27 

נראה לי שאתה מתכוון 2440 כי אם כמו שאני זוכר שהיה בעבר 2240 אז ההבדל הוא 700 שח ובתכלס אין הנחה בכלל אם אני מבין נכון

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 1248 פעמים

הודעה שלא נקראה #28 

כן, 2440.
טעות הקלדה.

menger
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #29 

בקיט זאת עדשה 18-55. היא שונה תחליתית מעדשת 50 שבקישור האחרון

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #30 

הבנתי את הבלבול הכוונה שלי הייתה לשאול בין הקיט לבד לגוף וקיט?
העדשה בקישור למעלה שהבאתי היא פריים והשאלה שלי הייתה על איזה פריים הוא ממליץ

וסתם מעניין אותי לדעת על איזה עדשות אתם ממליצים להתחיל רגילות או קיט ואיזה טווחים? (אני נראה לי ישקיע על פריים אחת לפחות בגלל האיכות)

והאם שמעתם על הקופיקס של העדשות ומה דעתכם?

ואם אני הולך על canon איזה דגם עדיף 700d/ 750d/ 800d/ 200d?

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”