בחירת מצלמה ראשונה

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 0

בחירת מצלמה ראשונה

הודעה שלא נקראה #1 

אז ככה שוטטתי ברחבי הרשת למידע מצאתי שפע מידע ענק ואני צריך קצת סדר:
וזהו שגיליתי שעל כל מצלמה יש 30 דעות בממוצע וכן על העדשות ואם עדיף מירורלס או dslr שוב 30 דעות ואיזה חברה עדיפה כמו שניחשתם 30 דעות ושלא נתחיל לדבר על דגם ואיבדתי את ידי ורגלי וחלק גדול ממוחי.

עלי:
צילמתי עד עכשיו בקומפקטית ורוצה להתחיל להתעניין קראתי ים מאמרים למדתי בסיסי את מבנה המצלמה ומתחיל לאט לאט לגרוס עוד מידע נחוץ,
נראה לי שאני אלך בכיון של מצלמות שמתאימות לאירועים משפחתיים משפחה פורטרטים וזה הסגנון בגדול.

על המצלמה:
עדיין לא סגור האם dslr (למה עדיין מייצרים את זה אם יש מסכים כל כך טובים)
או מירורלס (ושוב למה הכל קצת דורך במקום שם איך זה שמצלמות של פלאפונים משתדרגות במהירות על והמצלמות המקצועיות מתקמצנות על 4k וgps wifi nfc מסכי טאצ' ועוד )

התקציב:
אני די אוהב את הכסף שלי כמו רוב האנשים אבל מסכים להיפרד מ3-4 אלפי סיבות לחיות.

מעדיף איכות על פני כמות של אביזרים אפשר להתחיל עם עדשה אחת איכותית ולהתקדם לאט לאט או פריים +עדשה או אפילו פריים לבד (לחיזוק שרירי הרגליים בכל פעם שארצה לעשות קלוז אפ על פרצוף חמוד כזה או אחר)

אשמח לדעתכם הנדיבה כי ידע וניסיון שווה יותר מכסף
תודה מראש

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

תודה

הודעה שלא נקראה #2 

ממש תודה רבה לכל המגיבים על התשובות המפורטות והמועילות
שמחתי על כל העזרה הנפלאה
יום מוצלח לכולם:P

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
שם מלא: אמיר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 1250 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

אני מניח שאין תגובות כי אתה מלהג עצמך לדעת, בלי לספר שום דבר חשוב.
דבר חשוב זה משהו כמו:
מה אתה מצלם? (משפחה? נוף? ספורט?)
באיזה תנאי תאורה תצלם הכי הרבה? (בבית? בסטודיו? בתאורת שמש)
אתה מעדיף point and shoot, או מעדיף שליטה על כל פרמטר אפשרי?

אם אתה שואל למה עדיין מייצרים DSLR, לא קראת במקומות הנכונים.
ברור שמצלמות מקצועיות לא צריכות מסך טאץ'.
צלם שולט על כל התכונות באמצעות כפתורים.
אין לו זמן להביט במצלמה ולשוטט בתפריטים.

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

אואואואואואהו

הודעה שלא נקראה #4 

נראה לי שאני אלך בכיון של מצלמות שמתאימות לאירועים משפחתיים משפחה פורטרטים וזה הסגנון בגדול.

כתבתי די במפורש,
כתבתי גם שאני עכשיו רק מתחיל את העניין אז אפשר לסלוח לי על הבורות.
אז אני משער שאני אתחיל לאט לאט לשלוט ידני ולא הכל בבת אחת.
ובקשר לתנאי תאורה כנ"ל צילומי משפחה תיאורה בינונית אני משער לעיתים בחוץ.

יום מוצלח

shaylev80
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 70 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

דודליאור

ברוך הבא לתחום :D
אז יש הבדל גדול בין שני הסוגים שצינת DSLR ומירורלס, ההבדל הוא באיכות בגלל האופטיקה לא ניתן שגם החישן וגם העינית משך יראו אותו דבר (מירורלס זה סוג של מניפולציה). אתה צריך להחליט מה אתה רוצה אם אתה באמת רוצה שליטה על הכל או סתם לצלם להנאתך וזאת למה אתה בודאי שואל, היות ואם אתה רוצה DSLR תצטרך להתעמק כנראה יותר וללמוד עוד יותר ממה שאתה יודע כמו כן יש שיקול של נפח/מקום שכל הציוד .
לי יש ציוד מלא של DSLR אך במשך הזמן גיליתי שאני מצלם פחות ממה שצלמתי בעבר וכשאני רוצה ללכת לטיולים אני מעדיף היום מצלמת מירורלס (אני צריך יותר מקום לציוד של הילדים ואין מקום לציוד של המצלמה בתיק)
כמו כן DSLR יש אפשרויות לשדרוגים עתדיים הרבה יותר מגוונות מאשר במירורלס כך שזה באמת נתון לשיקולך (וגם המחיר גבוה יותר). אם יש לך עוד התלבטיות תשאל.

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #6 

אין לי בעיה ללמוד רק שאני אעשה את זה בעצמי ובלי קורסים, רק דרך האינטרנט ספרים מאמרים וכדומה.
אני מבין שאתה נוטה לכיון הdslr באם אני רוצה להתקדם אני לא יודע באמת כמה אני אהיה טוב בזה ואם יש לי את החוש לצילום אז אני די בספק בענין.
אשמח לדעת על איזה חברות אתה ממליץ ודגמי כניסה ועדשות והאם כדי לקנות מהתחלה ציוד מקיף יותר (פלאשים חצובות רפלקטורים גריפים בטריות להחלפה וכדומה) והאם כדאי יד 2.
תודה רבה מאוד

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הודעה שלא נקראה #7 

לדעתי,
אם מדובר על צילומי משפחה בבית, בעיקר אם מדובר בילדים, עדיף ללכת על DSLR.
למרות התקדמות המירורלזס, עדיין היתרות ברור למצלמות DSLR מבחינת:
מהירות ביצוע פוקוס,
צילום בתנאי תאורה חלשה,
צילום אובייקטים נעים (יותר קשה לצלם טוב ילדים משחקים ורצים, וכאן ל- DSLR יש יתרון)

2 השולטים בשוק במצלמות הם canon ו- nikon.
עדשות אפשר לקנות של יצרנים אחרים, כמו tokina, ולפעמים בלי להפסיד יותר מידי (אלא אם אתה מתכוון להדפיס תמונות בגודל גדול)
גם סוני, אבל עדשות יקרות יחסית.

תוותר בהתחלה על פלש וחצובה.
אחרי שתשתפשף ותראה מה אתה צריך, אם בכלל, תקנה תוספות כאלו.

מבחינת עדשות, עדיף לצילום בבית עדשה prime (ללא זום).
בעדשה כזו ניתן לצלם בתנאים חשוכים יותר מאשר עם עדשת זום
(וככל שעומק הזום גדול יותר, האפשרות לצלם בתנאי תאורה נמוכה, יורדת)

הנה דוגמה להשוואה בין DSLR ומירורלס.
https://www.beachcamera.com/blog/dslr-v ... hats-best/

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1189 פעמים
קיבל תודות: 1180 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

ואני חושב שהמצלמה הקומפקטית של פנסוניק מסוג Panasonic DMC-TZ100 היא בחירה שנותנת לך להנות מכול העולמות
  • מצלמה בעלת סנסור של 1 אינטש מסוגלת לצלם בתנאי תאורה מאוד נמוכים
  • גם צילום איכותי גם זום אופטי גבוה עם עדשות של לייקה
  • אפשרות טעינת סוללת המצלמה עם הסוללה בתוך המצלמה
  • עינית ומסך די גדול לצילום נוח
  • וידאו מאוד איכותי גם ב 4K

אני צילמתי המון עם מצלמות DLR ולדעתי המצלמה הזו היא האופציה האופטימלית

בהצלחה

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

תודה

הודעה שלא נקראה #9 

אני משער אבל שמבחינת איכות התמונה יהיה הבדל משמעותי בין קומפקטית לdslr?

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הודעה שלא נקראה #10 

@molvy
מצלמה בעלת סנסור של 1 אינטש מסוגלת לצלם בתנאי תאורה מאוד נמוכים
...
אין שום סיכוי שעם סנסור "1 20 מגה פיקסל, ועדשה קטנה עם צמצם מקסימאלי של F2.8
תוכל לקבל תמונה טובה בתנאי תאורה נמוכים, כמו של מצלמה עם סנסור APS-C לדוגמה, עם צמצם F1.8, וקוטר עדשה של 52 מ"מ.
ואם עולים ל- ISO גדול, מקבלים תמונה מגורענת.

השאלה עד כמה זה חשוב לפותח השרשור.
(צילמתי תינוקת יושנת בחדר אפלולי עם DSLR, בלי פלש, ורואים יופי. אי אפשר לעשות את זה עם מירורלס)

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

הודעה שלא נקראה #11 

@Amir64
·
אז ככה

תמונה מגורענת באסא גבוה זה מאוד אינדיבידואלי למצלמה לסנסור ולרעש האלקטרוני שהם מוציאים, ובגדול זה תכונה ששייכת להסטוריה.

צילמתי תמונה עם המצלמה הזו בתנאי תאורה מאוד ירודים ובאסא מאוד גבוה (בסביבות 20,000) התמונה יצאה ברורה בהירה ללא גרעיניות בכלל.

חבר טוב שלי הוא צלם ראשי באחד העיתונים ומצלם בציוד הכי מתקדם שיש, הוא לא האמין לתוצאה כאשר הוא ראה את התמונה. התגובה שלו היתה רכישה של מצלמה כזו עבורו לשימוש אישי

לבת שלי יש DSLR של קנון, היא מצלמת את הנכדים עם המצלמה שלי כי המצלמה הקטנה הזו מוציאה תוצאות הרבה יותר טובות מהקנון שלה.

גם בתנאי תאורה של בית היא מצליחה לצלם במהירויות שמקפיאות את הילדים למרות שהם בתנועה והתמונה לא יוצאת מטושטשת, הקנון בוחרת אסא נמוך ולכן המהירות של הצמצם נמוך מכדי להקפיא תמונה של ילד משתובב בלילה בבית

אז הזמנים שהיו דרישות לצילום באסא נמוך כדי לקבל תמונה לא מגורענת עברו, אני יכול להסביר לך את זה לעומק בצורת הבנייה של הסנסור ויחס האות לרעש הכל כך טוב בסנסורים האחרונים יחסית לדור הקודם.

כמובן כאשר לוקחים בחשבון את הגודל של הסנסור אפשר להבין שהשטח שכל פיקסל אוסף אור גדול הרבה יותר מהסנסורים הקטנים ולכן הסנסורים הרבה יותר רגישים ומצליחים לתפקד גם בתנאי אור ירודים.

תכלס יש המון ביקרות ביוטיוב על המצלמה הזו תראה ואולי תשנה את דעתך

ההמלצה שלי בעינה עומדת (Y)

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

Re: תודה

הודעה שלא נקראה #12 

דודליאור כתב:אני משער אבל שמבחינת איכות התמונה יהיה הבדל משמעותי בין קומפקטית לdslr?
...
·
אני חושב שההצהרה הזו לא יכולה להיות הצהרה גורפת

ולעיתים התוצאות של הקומפקטית טובות יותר מאלו של ה DSLR.

אם אתה עושה קומפוזיציה של הצילומים משמע מתכנן עומק חדות ותאורה משלימה ומתחשב בתאורה אחורית אז כן מצלמות ה DSLA נותנות מימד נוסף של גמישות

אבל

אם אתה צריך גמישות משמע עדשת זום, התקציב עולה חזק מאוד אם רוצים לרכוש עדשה איכותית, וגם אז מצלמות ה DSLR יוצאות מאוד מגושמות.

ווידאו.... אתה צריך חצובה כדי להוציא צילום וידאו טוב עם DSLR ועדשת זום ידנית, כאשר במצלמה קומפקטית אחיזת המצלמה מאוד נוחה המצלמה מאוד קלה והעדשה נשלטת ואוטומטית. היכולת להוציא סרטון וידאו טוב לטעמי הרבה יותר טובה.

שוב כל מה שאני כותב זו דעתי הסובייקטיבית שבאה מנסיון לא קטן בכל סוגי המצלמות (למעט מצלמות ללא מראה שהניסיון שלי איתן די מינורי)

בהצלחה בבחירה ואני בטוח שאתה תעשה את הבחירה הכי טובה עבורך

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #13 

ממש תודה רבה אני עדיין אתלבט קצת להנאתי...
נראה לי שאני אקנה לפני ינואר (אני מקווה שיש מבצעי סוף שנה במצלמות)
אני נוטה לdslr רק בגלל הספק אולי אני ארצה להתקדם ונראה לי שלהתחלה אני אקנה רק פריים וגוף ואלך ברגל במקום זום העיקר החדות ונראה לאיפוא זה יתפתח בעז"ה.
ושוב אני מעריך את ההשתתפות והעזרה.(l)

menger
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

הודעה שלא נקראה #14 

דודליאור,
הייתי פחות או יוצר במצב שלך לפני כשלוש שנים. בגלל ריבוי דעות, הלכתי עם הלב. אכן בחרתי בdslr של קנון עם חיישן aps-c (כי ראיתי שהוא נפוץ יותר והעדשות המצעות ליצרן זה היו בכמויות גדולות יותר מהמתחרים), אבל בהחלט אפשר גם ניקון. נכנסתי לתחום על ידי הרבה צילום במצב ידני בלבד עם עדשת קיט. למידה תוך כדי.... השלמתי ופתרתי בעיות דרך האתרים וערוצים ביוטיוב. בדיעבד אם הייתי עושה קורס אחד או שניים, הייתי חוסך לי זמן וכאב ראש.
לאחר חצי שנה, הבנתי שאני אוהב ורוצה להתקדם. אז תחילה קניתי עדשות מסדרת L ובהמשך הוספתי ציוד לפי הצורך (פלאש, חצובה, תיק נוח. השדרוגים עשיתי תוך כדי נתקדמות ורק אחרי שהיחתי משוכנע שאני צריך את הציוד.
בהצלחה, בהחלט תקופה טובה לקניות. תבדוק באילת, כמובן וגם אם יש לך אפשרות, תשקול להביא מארה"ב במבצעי BF.

דודליאור
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #15 

menger כתב:דודליאור,
הייתי פחות או יוצר במצב שלך לפני כשלוש שנים. בגלל ריבוי דעות, הלכתי עם הלב. אכן בחרתי בdslr של קנון עם חיישן aps-c (כי ראיתי שהוא נפוץ יותר והעדשות המצעות ליצרן זה היו בכמויות גדולות יותר מהמתחרים), אבל בהחלט אפשר גם ניקון. נכנסתי לתחום על ידי הרבה צילום במצב ידני בלבד עם עדשת קיט. למידה תוך כדי.... השלמתי ופתרתי בעיות דרך האתרים וערוצים ביוטיוב. בדיעבד אם הייתי עושה קורס אחד או שניים, הייתי חוסך לי זמן וכאב ראש.
לאחר חצי שנה, הבנתי שאני אוהב ורוצה להתקדם. אז תחילה קניתי עדשות מסדרת L ובהמשך הוספתי ציוד לפי הצורך (פלאש, חצובה, תיק נוח. השדרוגים עשיתי תוך כדי נתקדמות ורק אחרי שהיחתי משוכנע שאני צריך את הציוד.
בהצלחה, בהחלט תקופה טובה לקניות. תבדוק באילת, כמובן וגם אם יש לך אפשרות, תשקול להביא מארה"ב במבצעי BF.
...
א. תודה רבה על ההבנה
ב. בכמה לדעתך כדאי להשקיע בהתחלה
ג. מאיפוא נראה לך שכדאי לי לנסות ללמוד ברשת ואם יש לך איזה טיפים אני אשמח
ד. אין לי אף אחד בארה"ב לדאבון הלב וגם לא באילת. (יש לך חנות מומלצת באילת? אם יש הבדל גדול אולי שווה ללכת
ה. האם יש מבצעים של סוף שנת מס במצלמות כמו שיש באלקטרוניקה?

תודה רבה מאוד

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”