בחירת מצלמה דיגיטלית

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
עומרעומר
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

בחירת מצלמה דיגיטלית

הודעה שלא נקראה #1 

שלום רב חייב חייב את העזרה שלכם
מחפש מצלמה דיגיטלית ואני ממש לא בטוח מה לבחור
הדגשים שלי:
- שהיה בה איכות טובה ( לפחות מעל 18 פיקסלים )
- רוצה לצלם בה גם הרבה וידאו אז שיהיה לך זום אופטי טוב, ואיכות קול טובה.
- סביבות מחיר של אלף ש"ח
כעיקרון המטרה שלה זה לצלם קצת וידאו ארועים משפחתיים בנוסף מתכנן לטייל כמה חודשים בדרום אמריקה אז שזאת תהיה מצלמה מתאימה לטיול.
בנתיים היחידי שמצאתי במחיר סביר זאת המצלמה הזאת (מצלמה קומפקטית Canon PowerShot SX610 HS קנון)
אך לא בטוח איך היא בצילום וידאו אשמח לחוות הדעת שלכם.
תודה רבה רבה רבה!!!

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 708 פעמים

הודעה שלא נקראה #2 

כל המצלמות במחירים כאלה לא יותר טובות מפלפון טוב.

עומרעומר
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

שטויות

הודעה שלא נקראה #3 

תן לי פאלפון אחד שיש לו מצלמה עם נתונים כאלה:

מפרט טכני

סוג מצלמה קומפקטי תמבנה המסך קבו עסוג סוללה ייחודיתסוג פוקוס אוטומטי + ידניסוג פוקוס אוטומטי9 נקודות מיקודחיישן תמונהCMOS , BSI-CMOSמייצב תמונהבעדשהסוג עיניתללאגודל חיישן1/2.3 אינטשזום אופטיX18 סוג פלאשקופץמשקל191 גרםגודל מסך3.0 אינטשרזולוציה20 מגה פיקסלרזולוציית וידאו[email protected] fpsרזולציית מסך LCD922000 פיקסל.
תן לי טלפונים עם מצלמה עם זום כפול 18

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

Re: שטויות

הודעה שלא נקראה #4 

עומרעומר כתב:תן לי פאלפון אחד שיש לו מצלמה עם נתונים כאלה:

מפרט טכני

סוג מצלמה קומפקטי תמבנה המסך קבו עסוג סוללה ייחודיתסוג פוקוס אוטומטי + ידניסוג פוקוס אוטומטי9 נקודות מיקודחיישן תמונהCMOS , BSI-CMOSמייצב תמונהבעדשהסוג עיניתללאגודל חיישן1/2.3 אינטשזום אופטיX18 סוג פלאשקופץמשקל191 גרםגודל מסך3.0 אינטשרזולוציה20 מגה פיקסלרזולוציית וידאו[email protected] fpsרזולציית מסך LCD922000 פיקסל.
תן לי טלפונים עם מצלמה עם זום כפול 18
...
·חלק מהדברים שכתובים ממש מוזרים...אבל זה לא משנה. לא דיברתי על זום, אלה אל איכות. מי צריך זום? זה רק הורס את התמונות, מוריד מהאיכות ורוב התמונות בזום מיותרות, לדעתי.

כך כל פלפון מודרני, S8 לדוגמה או S7 של גלקסי, ויש להם בפנים חיישן טוב יותר מזה, עם יכולת צילום ווידוא הרבה יותר טובה:
Video
Recording
4K video recording at 30 fps
1080p HD video recording at 30 fps or 60 fps

ובכלל, חיישן טוב (כמות הפיקסלים היא כבר מזמן לא פקטור ומעל 12 מגה אין לזה חשיבות):
Dual Pixel 12MP AFOIS (Optical Image Stabilization)F1.7 aperture

בכל מקרה, אין לשום מצלמה מסך כל כך איכותי כמו שיש לפלפונים. אפילו לא קרוב.

והיתרון הגדול זה הזמינות, העריכה המהירה והפשוטה, היכולת לשתף את התמונות במידי, לשלוח ולגבות בקלות. אני מדבר כאחד שיש לו DSLR, פלשים, עדשות מעולות גם זום וגם פריים, חצובות ושלל אביזרים ואני מצלם שנים גם כתחביב ומדי פעם גם כפרנסה. נכון, שיש דברים שהפלפון לא יכולת לעשות, אבל מול מצלמות הרבה יותר יקרות. כמבון שיש חסרונות אבל מצד שני, הפלפון תמיד איתך.

עומרעומר
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #5 

" חלק מהדברים שכתבת ממש מוזרים" הבאתי לך דוגמא למפרט של מצלמה במחיר של ( 750 שח) "Canon PowerShot SX610 HS"
כנראה לא הבנת מה כתוב.
ושוב המצלמה "Canon PowerShot SX610 HS" הרבה יותר טובה מהמצלמה של גלקסי s7 וs8.
לגבי הזום " מי צריך זום" לא נכון ברור שצריכים. זום טוב לא מוריד את האיכות ברמה דרסטית. ( וכמובן תלוי כמה זום אתה משתמש)
ויש שיקול לקנות רק מצלמה סביב האלף שח ולא טלפון חדש של גלקסי סביב ה2500 שח.
השאלה שלי לאנשים פה האם מישהו ממליץ על מצלמה דיגטלית טובה במחיר של סביבות האלף ש"ח.
תודה רבה.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הודעה שלא נקראה #6 

עומרעומר כתב:" חלק מהדברים שכתבת ממש מוזרים" הבאתי לך דוגמא למפרט של מצלמה במחיר של ( 750 שח) "Canon PowerShot SX610 HS"
כנראה לא הבנת מה כתוב.
ושוב המצלמה "Canon PowerShot SX610 HS" הרבה יותר טובה מהמצלמה של גלקסי s7 וs8.
לגבי הזום " מי צריך זום" לא נכון ברור שצריכים. זום טוב לא מוריד את האיכות ברמה דרסטית. ( וכמובן תלוי כמה זום אתה משתמש)
ויש שיקול לקנות רק מצלמה סביב האלף שח ולא טלפון חדש של גלקסי סביב ה2500 שח.
השאלה שלי לאנשים פה האם מישהו ממליץ על מצלמה דיגטלית טובה במחיר של סביבות האלף ש"ח.
תודה רבה.
...
·קודם כל, טכנית, זום במצלמות קטנות אכן מוריד איכות, בצורה חדה ביותר. הוא גורם לסגרית צמצם, והוא גם משתמש בחלק הפחות טוב של העדשה. אז כן, יש ירידה באיכות וכמה שהזום גדול יותר כך הירידה גדולה יותר.

למה אתה כל כך בטוח שמצלמה הזאת יותר טובה מגלקסי? אני אומר לך מנסיון, היא לא.
לא אומר לך לקנות פלפון. אבל אם כבר יש לך, אז עדיף להיות איתו ואם אתה מתכנן טלפון חדש, אז שיקול המצלמה יכולת להיות רלוונטי. מה שאני כן אומר, שמצלמות פשוטות, הן מצלמות פשוטות. השוק שלהן גוסס ולכן אין הרבה פיתוח בתחום הזה. לא סתם לרוב אין אפילו ווידיאו 4K או חיבוריות בסיסית. אם אתה רוצה לקבל איכות טובה אז רצוי לעלות בתקציב. אז יש לך מבחרה גדול יותר.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 149 פעמים
קיבל תודות: 172 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

BUGY

קניתי לבן שלי גלקסי 8 פלוס, נכון יש לה אחלה מצלמה אבל לא מדגדגת את הקנון הקטנה והישנה שלי, בכלל לא בר השוואה.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הודעה שלא נקראה #8 

yarino כתב:BUGY

קניתי לבן שלי גלקסי 8 פלוס, נכון יש לה אחלה מצלמה אבל לא מדגדגת את הקנון הקטנה והישנה שלי, בכלל לא בר השוואה.
...
·לא יודע איך להגיב לזה, מה זה מדגדג? איזה מצלמה ישנה של קנון?
מה צילמת ואיך?
בחוץ, באור יום, אתה תתקשה להבדיל בין S8 לבין DSLR עם עדשת קיט באותו מוקד. כל הקטנות הללו מכילות חיישן כמעט זהה ואילו לפלפון יש יתרון עצום, שזה גם החסרון שלו, עדשה קבוע, פרים מהיר, 1.7F של כ30 מ"מ. זה מעולה לרוב הדברים אבל כשרוצים לעשות הפרדת רקע, אז כן, הפלפון כושל.
מצד שני, היכולת לצלם פנורמה ולקבל תמונה אחת גדולה בלי עריכה, היכולת לצלם ווידואי איכותי עם אפשריות כמו הילוך מהיר או הילוך איטי, דברים שאין בכל הקומפקטיות. טימלאפס.

עומרעומר
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לא נכון

הודעה שלא נקראה #9 

@BUGY
·האם אתה עובד בשביל סמסונג? חבר שלי הראה לי את הסמסונה s8! וממש אי אפשר להשוות את זה למצלמת דיגיטלית שלו "Samsung WB110 מצלמה דיגיטלית 2014 מבית סמסונג" שהיא כולה 1200 ש"ח.
אתה כותב פה דברים לא נכונים. רוב המצלמות הדיגיטליות סביב האלף ש"ח יותר טובות מגלקסי s8.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

Re: לא נכון

הודעה שלא נקראה #10 

עומרעומר כתב:@BUGY
·האם אתה עובד בשביל סמסונג? חבר שלי הראה לי את הסמסונה s8! וממש אי אפשר להשוות את זה למצלמת דיגיטלית שלו "Samsung WB110 מצלמה דיגיטלית 2014 מבית סמסונג" שהיא כולה 1200 ש"ח.
אתה כותב פה דברים לא נכונים. רוב המצלמות הדיגיטליות סביב האלף ש"ח יותר טובות מגלקסי s8.
...
·אני כותב דברים על בסיס נסיון וגם ידע. החיישין זהים, העדשות בפלפון טובות יותר כי הן מאוד פשוטות וללא זום. מה ששונה זה המעבד.
כל מה שרציתי זה להסביר לך ששוק מצלמות הפשוטות מת, כי הפלפונים הרגו אותו ולכן אין שם הרבה השקע, רוב המוצרים די פשוטים וכדי לקבל משהו איכותי צריך לעלות בתקציב...אבל אתה משום מה מתעקש אחרת.

detailer
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

הודעה שלא נקראה #11 

בגדול BUGY צודק.
שוק הקומפקטיות כמעט מת היום בגלל הפלאפונים.
יש עדיין מצלמות קומפקטיות עם חיישן "1 מעולות של סוני ופנסוניק אבל המחיר בהתאם.
חברות הטלפונים משקיעות היום הון עתק בעיבוד התמונה והתוצאות ניכרות בשטח, הפלאפונים החדשים מפיקים תמונות נהדרות באור יום וקרובות באיכותן לאלה שמפיקות מצלמות DSLR.
עדיין לפלאפונים יש בעיה בצילום בתנאי תאורה קשים בגלל החיישן הקטן, אך אותה בעיה קיימת גם בקומפקטיות הזולות.
בקיצור, פלאפון עם מצלמה טובה עדיף על מצלמה קומפקטית פשוטה (בעיקר בגלל האלגוריתמים של עיבוד התמונה) כל עוד אין צורך להשתמש הרבה בזום.
מי שרוצה גם זום וגם צילום איכותי בלילה צריך מצלמה עם חיישן בגודל של 1" וצפונה.

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”