התייעצות לגבי רכישת מצלמה ראשונה

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
BBuu (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

התייעצות לגבי רכישת מצלמה ראשונה

הודעה שלא נקראה #1 

חדש מאוד בתחום ומעוניין לקנות את המצלמה הראשונה שלי. חשוב לי שהמצלמה תהיה יחסית קומפקטית (אולי mirrorless?) וכמו כן שלא אצטרך להחליף אותה בעתיד הקרוב (אני מעדיף להשקיע קצת יותר מהתקציב המינימלי לentry level ולקבל מצלמה שתחזיק זמן רב). מעבר לשתי נקודות אלו, אני מתכוון לקחת אותה לאירוע במדבר בו יהיה לא מעט אבק, אזי אשמח להתייחסות למידת העמידות שלה בפני חול (ככל הנראה לא ירד גשם) וגם כיצד מתמודד עם תנאים כאלו (החול שם הוא מאוד דומה לאבק).
התקציב שלי הוא עד 3k, אבל הוא די גמיש.
תודה רבה!!!!

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 90 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

Re: התייעצות לגבי רכישת מצלמה ראשונה

הודעה שלא נקראה #2 

BBuu כתב:חדש מאוד בתחום ומעוניין לקנות את המצלמה הראשונה שלי. חשוב לי שהמצלמה תהיה יחסית קומפקטית (אולי mirrorless?) וכמו כן שלא אצטרך להחליף אותה בעתיד הקרוב (אני מעדיף להשקיע קצת יותר מהתקציב המינימלי לentry level ולקבל מצלמה שתחזיק זמן רב). מעבר לשתי נקודות אלו, אני מתכוון לקחת אותה לאירוע במדבר בו יהיה לא מעט אבק, אזי אשמח להתייחסות למידת העמידות שלה בפני חול (ככל הנראה לא ירד גשם) וגם כיצד מתמודד עם תנאים כאלו (החול שם הוא מאוד דומה לאבק).
התקציב שלי הוא עד 3k, אבל הוא די גמיש.
תודה רבה!!!!
...
·אבל איזה כיוון, איזה סגנון?
קומפקטית, חסרת מראה, DSLR, סופר זום...

חול זאת בעיה רצינית לכל אלקטרוניקה ורק מצלמות DSLR שיש להן אטימה יתנו לך מענה ישיר לבעיה הזאת. אבל זה מחוץ לתקציב בכל מקרה. אז פשוט תשמור על המצלמה (אל תחליף עדשות, על תחליף סוללות או כרטיס זכרון במקום מלא אבק), תנקה אותה רק עם אוויר ולא עם מטלית וכדומה.

BBuu (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

הייתי מעדיף חסרת מראה, בעיקר בגלל הגודל והמשקל.
ברור לי שמענה אמיתי לחול איננה בתקציב, הכוונה שלי הייתה שאם קיים מאפיין כזה למצלמה (מידת אטימות) אזי, במסגרת התקציב הייתי שמח שהוא יהיה גבוה (או לחלופין שלא תיהיה רגישה מידי).
לא יודע אם זה נחשב בתור סגנון או כיוון אבל לאחר שיטוט קצר באינטרנט (בערך יום) די התרשמתי מxt10 של fujifilm. אולם לא ברור לי אם זה יעמוד במסגרת התקציב (כולל העדשה) ובכלל אם זה לא אוברקיל.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 90 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

בעיקרון אין תקן. זה או שהיא אטומה למזג האוויר או שלא מדברים על זה בכלל.

חסרות מראה זה נחמד מאוד, במיוחד למי שרוצה לשמור על היכולת להחליף עדשות אבל להוריד משקל וגודל מול DSLR.
אתה יכול להכניס בתקציב שלך כמעט כל גוף טוב. השאלה היא אילו עדשות. לכל חברה יש את המבחרה שלה וצריך, חובה, קודם כל לחשוב על העדשות לפני שמתחייבים למערכת ספציפית. סוני לדוגמה, נותנים את הגופים על החשיין הכי טוב, ארגונומיה ושלטיה בינונית אבל האיכות מדהימה. אבל, העדשות שלן יקרות ואין כמעט אפשריות זולות. הזולות שכן יש, באיכות ירודה. פוג'י מעולים בהכל. החיישן לא ברמה של הסוני אבל שליטה וארגונומיה רמה מעל ויש מבחר של עדשות, לא זולות אבל יש מהכל. יש לך גם את קנון שסוף סוף נכנסו לתוח המחסרות מראה. יש גוף טוב עם שליטה מעולה, הכי טובה כנראה, אבל משום מה חסר להם עדשות. יש אבל המבחר בסיסי מאוד.
לכן אתה צריך קודם כל לחשוב מה אתה מצלם, איה תחומים, איזה סגנון, מה העדשות שאתה רוצה עכשיו ואילו אולי תרצה בהמשך (למרות שזה מאוד קשה לדעת עכשיו). יש אנשים שעדשת הקיט, 17-55, מספיקה להם או מקסימום קיט ועדשת זום,55-200. או קיט זום, 18-135. משהו בסגנון, מספיק להם.

קוביקו
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #5 

לא הייתי מקבל החלטה על הוצאת 3,000 ש"ח על פי אירוע חד פעמי שבו יהיה אבק. ממליץ להגדיר את הצרכים הכי חשובים, וכאשר יש אירוע חריג לשמור על המצלמה באופן מיוחד. ותמיד יהיו אירועים חריגים מסוג אחר, שלא לדבר על נפילות ושאר תאונות

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”