שדה ראיה.

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
mars
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

שדה ראיה.

הודעה שלא נקראה #1 

ברשותי מצלמת Canon EOS 450D ועדשת Tamron af 17-55mm f/2.8 xr di ii .
כשאני מצלם ב 55mm התמונה נראת כמו שדה הראיה של העין.
מכיון שהמצלמה שלי היא APS-C ולא Full fraim אני אמור לראות כמו 88mm ורק כשאצלם ב 35mm אני אמור לראות כמו 55mm.
איפה אני טועה?
האם מגן שמש מתאים עבור עדשת 35mm פריים הוא גליל שלם או שהוא יסתיר חלק משדה הראיה ואני צריך מגן בצורת פרח?

HazooM
כתב
כתב
נתן תודות: 339 פעמים
קיבל תודות: 1014 פעמים

הודעה שלא נקראה #2 

אתה לא טועה, החישובים שלך נכונים. מה שכן, תזכור שהעדשה שלך לא מתאימה ל- Full frame.
לגבי המגן שמש, עדשות Prime מגיעות עם מגן שלם בצורת גליל ועדשות זום מגיעות עם המגן שאינו גליל שלם.

mars
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #3 

אוקיי אז למה התמונות ב 55mm אצלי הן בשדה הראיה התואם לעין שלי ולא בשדה ראיה קטן יותר - קרובות יותר, הרי המצלמה שלי היא APS-C .
אם המצלמה שלי היתה Full fraim, הייתי אמור לראות ב 55mm תמונה תואמת לשדה ראיה של העין שלי, לא?

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 708 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

mars כתב:אוקיי אז למה התמונות ב 55mm אצלי הן בשדה הראיה התואם לעין שלי ולא בשדה ראיה קטן יותר - קרובות יותר, הרי המצלמה שלי היא APS-C .
אם המצלמה שלי היתה Full fraim, הייתי אמור לראות ב 55mm תמונה תואמת לשדה ראיה של העין שלי, לא?
...
·אתה מבלבל בין שדה ראיה שלך לבין מה שאומרים ש50 מ"מ על FF זה "זווית נורמל". וזה נכון ולכן החישוב שלך נכון.
50 מ"מ על FF נראה טבעי כי אין שינוי פרספקטיבה, אין עיוותים וזה נראה, מרגיש, סוביקטיבית, טבעי.
אבל, אין שום קשר בין זה לבין זווית הראיה שלך. שהיא בכלל כ200 מעולת במישור האופקי וחצי מזה באנכי. אבל לא כולו בפוקוס, רק כמה מעלות בודד, במרכז נמצא בפוקוס. לכן אין מה בכלל להשוואת בין השניים גם כי אלה לא אותם סוגים של מערכות ראיה, אחת מונוקולרית, סטטית ואחת בינוקלורית עם מערכת איבוד מידע מתקדם עם המחשב הכי טוב בעולם (אתה לא באמת רואה את העולם כמו שהוא, יש עיבוד מידע, הוספה, התעלמות, השלמה, שילוב שני זוויות לאחת עם עומק, תזוזה קבוע ועוד המון דברים מטורפים)...

פשוט דברים שאין מה להשוואת ביניהם. עם היתה רואה "תמונה" שצולמה דרך העיין שלך בלי כל העיבוד ורק דך עין אחת, זה היה נראה מאוד גרוע, מאוד.

mars
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #5 

טוב אז אני אנסח את השאלה אחרת.
כאשר אני מחבר עדשת 55mm למצלמת ה APS-C שלי אני מקבל תמונות "זווית נורמל" אבל אני אמור לקבל תמונות קרובות יותר כמו עדשת 88mm.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הודעה שלא נקראה #6 

@mars
·למה לדבר באוויר...
איזה מצלמה ואיזה עדשה.
זווית נורמאל היא 50 מ"מ על FF. לכן, על מצלמת קרופ עם פקטור של 1.6, כמו רוב הקנונים, עדשת 30 מ"מ תתן תמונה דומה לעדשת 50 ממ על מצלמת FF.

mars
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #7 

BUGY כתב: ·למה לדבר באוויר...
איזה מצלמה ואיזה עדשה.
...
כתבתי בהודעה הראשונה את סוג העדשה והמצלמה.
יכול להיות שהתשובה לשאלה שלי היא שעדשת 30mm שמיועדת רק ל APS-C תראה עם מצלמת APS-C כמו 30mm ועדשת 30mm שמיועדת גם ל Full fraim תראה עם מצלמת APS-C כמו 50mm ?

tbind
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 388 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

לא.
ההסברים של בוגי מדוייקים.
ההבדל העיקרי בין עדשה שמיועדת רק לapsc לעדשה "רגילה" הוא שעל מצלמת ff עדשת הapsc לא תתן כיסוי לכל החישן אלא רק לחלקו.
גם אני לא מבין למה אתה מתכוון כשאתה אומר שאתה מקבל תמונות של זוית נורמאלית.
צילמת מאותה נקודה את אותו נושא עם 50 ממ על crop וff והשווית?

mars
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #9 

כשאני מצלם עם העדשה שלי בזום 55mm אני מקבל תמונות בערך כמו שהעין שלי רואה: ללא הגדלה וללא הקטנה.
מכיון שהמצלמה שלי היא APS-C אני אמור לקבל תמונות כמו זום 88mm, זאת אומרת תמונה קרובה יותר ממה שאני רואה - מוגדלת, ואת זה אני לא מקבל.
מדוע?

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הודעה שלא נקראה #10 

mars כתב:כשאני מצלם עם העדשה שלי בזום 55mm אני מקבל תמונות בערך כמו שהעין שלי רואה: ללא הגדלה וללא הקטנה.
מכיון שהמצלמה שלי היא APS-C אני אמור לקבל תמונות כמו זום 88mm, זאת אומרת תמונה קרובה יותר ממה שאני רואה - מוגדלת, ואת זה אני לא מקבל.
מדוע?
...
·כי אתה משווה משהו טכני בצורה סוביקטיבית. מה זה בערך. טצלם 55 על קרופ ותצלם ב80 על FF ואז תגיד מה אתה רואה.
חוץ מזה, זה שכתוב 55 לא אומר שזה מה שאתה מקבל. זה לא תמיד שווה בכל העדשות.

mars
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #11 

"בערך" כי 50mm מדמה את העין האנושית ושלי 55mm.
כשאני מסתכל אצלי על תמונה ב 55mm ומשווה אותה למציאות, הזום נראה זהה.
88mm מקריב יותר.....

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”