המלצה למצלמה ועדשה

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
adar48
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

המלצה למצלמה ועדשה

הודעה שלא נקראה #1 

אני מתלבט לגבי רכישת ציוד לצילום ביערות גשם, בעיקר חיות וציפורים, מה שמצריך מרחק. חשבתי על מצלמה ניקון 5300 D ועדשת ניקון 18-200. מישהו יכול להתייחס ? להציע אולי משהו אחר בתקציב דומה ? בתודה יהודה

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 708 פעמים

הודעה שלא נקראה #2 

אני ממליץ לוותר על הרעיון ופשוט להנות מהטיול (אני משאר שזה טיול, לא נתת מספיק פקטים לגבי המיקום והתנאים).
צילום חיות ועוד ציפורים, זאת מסיבה לא פשוטה במיוחד למתחיל, במקום חדש ואקזוטי, עם ציוד שלא מתאים.

adar48
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #3 

@BUGY
·תודה. הטיול ליערות הגשם באוסטרליה, כבר הייתי שם בעבר, אז לא לצלם זה לא אפשרי.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הודעה שלא נקראה #4 

@adar48
·מעולה. אז אתה כבר מכיר את התנאים.
האם יהיו לך תנאי מזג אוויר קשים, גשם רב, לחות 100%. איך אתה מטייל, ברגל, סירה, רכב? כמה זמן?
ומה התקציב לכל הסיפור.
למה אני שואל, כי צילום חוץ יכול להיות בעייתי בתניא קשים ונזק למצלמה ועדשה מובטח. במיוחד כשמדובר על ציוד חובבני, לא אטום למים בכלל. אתה מוכן לזה?

לדעתי (זאת פעם ראשונה בחיים שלי 8O) ה18-200 תתאים לך יותר מההמלצה הרגילה שלי, של שני עדשות, זום קצרה וזום גדולה (55-300 או משהו בסגנון) רק כדי להימנע מהחלפת עדשות בשטח קשה ולח. כי לחות בשטח זה סיוט וצריך להפקיד על כמה כללים בכניסה/יציאה ממקומות סגורים, אחרת במקרה הטוב המצלמה לא תהיה שמישה כמה דקות טובות.

טוב, אני בדיוק בודק הואני רואה שזה יותר יער סב טרופי, לא יער גשם טרופי, כך שזה תלוי מתי אתה הולך לטייל שם ואיפה בדיוק.

adar48
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #5 

@BUGY
·אני מתחיל שם בסוף האביב ונכנס לקיץ. מזג האויר נוח. לפעמים בתוך היערות התאורה די חלשה. מצד שני יש בעלי חיים גם על הקרקע וגם על העצים. השילוב של המצלמה + העדשה יוצא קצת פחות מ - 3000 ש"ח (אני קונה שם באמצעות בן משפחה).
נראה לך מתאים ?

יהודה

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הודעה שלא נקראה #6 

adar48 כתב:@BUGY
·אני מתחיל שם בסוף האביב ונכנס לקיץ. מזג האויר נוח. לפעמים בתוך היערות התאורה די חלשה. מצד שני יש בעלי חיים גם על הקרקע וגם על העצים. השילוב של המצלמה + העדשה יוצא קצת פחות מ - 3000 ש"ח (אני קונה שם באמצעות בן משפחה).
נראה לך מתאים ?

יהודה
...
·תאורה חלש בתוך היער זה מובן. אבל אין מה לעשות בנידון מבלי לאזוב את העדשות הסופר זום ולעבור לעדשות קצרות יותר עם צמצם פתוח יותר או/ו גוף עם חיישן גדול יותר. אבל זה יעלה את התקציב פי כמה וכמה. לדברים קטנים וקרובים, אתה יכול להשתמש בפלש, חיצוני (בלי קשר הפלש מאוד ממולץ לצילום אנשים במקומות סגורים, אבל אני מדבר על פלש חיצוני גדול שזה עוד כ400 שקל לא מה שיש על המצלמה, בזה לא להשתמש אף פעם). לדברים סטטים, כמו נופים, תמיד אפשר לשים אותה על משטח יציב ולעשות חשיפה ארוכה.

המחיר מעולה, כ1000 שקל פחות מבארץ. אתה בטוח שזה המחיר כי לרוב ההבדלים בארץ הם לא כאלה גדולים. שים לב לדגמים המלאים והמדוייקים של העדשות. זה קריטי. VR לדוגמה אומר שהיא מיוצבת מה שמקפיץ את המחיר הרבה.

ספציפית לגבי הגוף. ה5500 מושלם. נותן את התמורה הכי טובה לכסף וגם אם תעלה יותר לא תקבל יותר איכות. אם כי, אולי תאהב את הגוף הגדול יותר של סדרת ה7XXX (והיא אטומה), אבל יקרה יותר (כ1300 שקל יותר). בכל מקרה, זה משהו שאתה ורק אתה יכולים לדעת על ידי התנסות. מצד שני, עדיף להשקיע את הכסף הזה בעוד עדשות או שיפור העדשה הזאת.

לגבי העדשה. היא מעולה, לצורך הזה. אבל יש לה חסרונות, כמו לכל עדשת סופר זום. אני תמיד ממליץ להפריד, ה18-55, קיט הפשוטה והטובה וה70-300, המיוצבת (יש עוד כמה אפשריות להפריד ולשלב עדשות). קצת יותר בכסף אבל אתה מקבל יותר שליטה, איכות. אבל כמובן לטיול יש בזה חסרון - משקל. ולכן ה18-200 לטיולים עדיף כמובן.

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”