התלבטות נפוצה אבל מעיקה

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
akarny (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

התלבטות נפוצה אבל מעיקה

נושא שלא נקרא #1 

אני צלם חובב (או חובב צילום :)) וברשותי מזה כשנתיים מצלמת סופר זום Panasonic Lumix DMC-FZ72 שאני עדיין מתלהב בכל פעם מחדש מהזום X60 שלה ומצליח להפיק ממנה תמונות לא רעות בכלל בתנאי תאורה טובים (אני מצלם בעיקר נופים וטבע בתנאי תאורה טובים).

לאחרונה התחלתי להרהר בשדרוג המצלמה ונתקלתי ב-coolpix p900 של ניקון עם זום מפלצתי X83 וכן ראיתי ביקורות די טובות על ה-Canon PowerShot SX60 HS שמציעה אמנם זום מעט יותר גדול מהפנסוניק X65 ומחירה גם נמוך משמעותית מהניקון P900 שנחשבת יחסית חדשה ועולה כ-2400 ש"ח.

מה שלמעשה קורץ לי בשדרוג זה הרצון כמובן בהגדלת הזום והקישוריות (WIFI ) אבל אם אני מבין נכון מניתוח המפרטים מבחינת חיישן ואיכות תמונה אני לא אמור להשיג שדרוג כי מדובר באותו גודל חיישן ואותה כמות פיקסלים. יחד עם זאת ראיתי קצת ביצועים של הקנון ואני חושב שמדובר בתמורה הולמת למחיר (בהתחשב בצורך שתיארתי)

לאחר כל ההקדמה הארוכה, ולאור העובדה שזום גדול חשוב לי מאוד ואני לא רואה את עצמי מתחיל להתעסק עם עדשות יקרות, כדאי בכלל לשדרג כעת למצלמה מקטגוריית הסופר זום או שזה פשוט מהלך חסר תועלת.

האם יש מצלמות בסדר גודל של מחירים כמו מצלמות הסופר זום שציינתי שאולי נותנות קצת פחות זום אבל איכות תמונה גבוהה יותר באופן משמעותי? (משיחות עם צלמים מקצוענים אני מתרשם שהשקעה במצלמות סופר זום זה משחק מיותר ועדיף מבחינתם להשקיע את הכסף על מצלמות שיניבו תוצאה איכותית).

אשמח לשמוע את דעתכם
תודה מראש

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

שקלת מעבר לקטגוריה גבוהה יותר של מצלמות עם עדשות מתחלפות?

Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 283 פעמים
קיבל תודות: 476 פעמים

Re: התלבטות נפוצה אבל מעיקה

נושא שלא נקרא #3 

@akarny

אתה מתלהב מהזום הגדול אבל סתם שתדע, לרוב, ככל שהזום גדול יותר, הדבר בא על חשבון איכות אופטית, לעומת עדשות איכותיות עם אורך מוקד קבוע (בגלל הקונסטרוקציה השונה של העוצמיות בתוך העדשה).

akarny (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

אכן שקלתי למעבר לקטגוריה של מצלמות עם עדשות מתחלפות אבל אז הבנתי שמדובר בסדר גודל אחר לגמרי של תקציב וכמו שאמרתי אני אמנם חובב צילום אבל לא יכול להרשות לעצמי כרגע לשלם אלפי שקלים רק על עדשות.

לכן גם שאלתי בנוסף, האם יש מצלמות איכותיות בקטגוריית ה"ביניים" שיאפשרו לי לעלות שלב באיכות הצילום אך לא יכניסו אותי למצוקה כלכלית. וכמובן שבמקרה כזה אז גם אעדיף מצלמה עם זום סביר וקישוריות לסמארטפון.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אז התקציב הוא סביב ה2400 שקל, אתה מחפש מצלמה מתאימה לצילום נוף ושתהיה עם זום גדול מאוד ויכולת לתקשר עם הפלפון (מה זה אומר בדיוק?), נכון?
ואתה לא רוצה מצלמה נורמאלית?
ב2400 אתה יכול להרכיב ערכה מאוד טובה, גמישה הרבה יותר, עם איכות כמה רמות מעל כל הקומפקטיות. אתה לא צריך לרכוש עדשות רבות ובטח שלא צריך עדשות איכותיות מאוד ויקרות כי אתה מצלם בתנאי תאור טובים משהו שלא זז, כלומר אתה גם יכול לחשוב על עדשות ידניות ויש מאות כאלה שיתנו לך איכות אופטית מדהימה בכל קנה מידה ובמחיר סביר מאוד. רק צריך ללמוד לעבוד איתן, שזה חלק מהכיף לדעתי.
גוף סביר, יד שניה, משהו כזה אתה מביא בפחות מ1000 שקל. ב300 שקל או פחות, אתה קונה את ה50 מ"מ 1.8. שזאת התחלה מאוד טובה. בעוד 1000 פלוס שקל שנשאר, אתה משלים לזום סבירה, כמו זאת אם אתה רוצה כיסוי רחב, אם לא אז משהו כזה ביד שניה יתן לך תמונות טובות מאוד. וזה בשלף, חמש דקות חיפוש בתקציב שהוא קצת מוגבל ורק דברים של קנון, יש עוד חברות טובות ויש מבחר ענק של עדשות. קצת יותר תקציב ואפשר להרכיב מערכת כמה רמות מעל זאת.

מה שאתה צריך לעשות, זה לבדוק כמה מהתמונות שלך, כאלה שאתה אוהב, צולמו ב"זום" ואיזה בדיוק. תוריד ותריץ : ExposurePlot.

ואם כבר סופר זום, אז למה לא להסתקל על המלך ?

nati-va
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 141 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לא הייתי מסבך אותו עם עדשות ידניות..
אם טיפה מותחים את התקציב אפשר לקנות גוף כניסה+עדשת קיט 18-135 שהיא סבירה ולהוסיף 50 1.8.
בטח שאיכות התמונה תהיה יותר טובה מכל קומפקטית, בנוסף יש אפשרות להתפתח עם הזמן אחרי שמצלמים ולומדים..

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #7 

nati-va כתב:לא הייתי מסבך אותו עם עדשות ידניות..
אם טיפה מותחים את התקציב אפשר לקנות גוף כניסה+עדשת קיט 18-135 שהיא סבירה ולהוסיף 50 1.8.
...
·
לא מסבך רק מראה לא שיש עוד אפשרויות. אם תראה בקישורים, זה בדיוק מה שהצעתי לו...

akarny (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

העפתי עכשיו מבט על ה-Panasonic Lumix DMC-FZ1000 בהתאם להמלצתך והאמת שזו הפעם הראשונה שאני נתקל במצלמה עם מפרט כזה איכותי (מקטגוריית הסופר זום) כולל WIFI שכאמור זה מאוד חשוב לי.
עם נתונים כאלה וזום X16 עדיין שווה להסתבך עם עדשות ידניות מתחלפות? (מבחינת זום זה הרבה פחות ממה שיש לי עכשיו אבל כבר הבנתי שמחיר הזום המפלצתי זה ירידה משמעותית באיכות)

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #9 

akarny כתב:העפתי עכשיו מבט על ה-Panasonic Lumix DMC-FZ1000 בהתאם להמלצתך והאמת שזו הפעם הראשונה שאני נתקל במצלמה עם מפרט כזה איכותי (מקטגוריית הסופר זום) כולל WIFI שכאמור זה מאוד חשוב לי.
עם נתונים כאלה וזום X16 עדיין שווה להסתבך עם עדשות ידניות מתחלפות? (מבחינת זום זה הרבה פחות ממה שיש לי עכשיו אבל כבר הבנתי שמחיר הזום המפלצתי זה ירידה משמעותית באיכות)
...
·כן, עדיין שווה עדשות ידניות עם אתה רוצה מקסימום איכות במינימום כסף. אבל אם אתה לא רוצה להיכנס לשם, מצלמת DSLR ועדשות זום רגילות עדיין יתנו לך יותר איכות, יותר גמישות והבנה של מה אתה עושה. אבל הכל תלוי בך, כמה אתה אוהב צילום, כמה זה מושך אותך היכול לשנות עדשות, להוסיף פילטרים, יכולת עריכה הרבה יותר טובה...מצד שני, הפנסוניק הזאת די טובה ויש בה הכל, חיבוריות, זום, איכות, עדשה טובה, הכל טוב, אבל רק למי שעדיין לא עבר לצד הDSLR, אין הרבה שחוזרים משם.

nati-va
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

רק תיקון קל- עדשות ידניות ״קשות״ יותר לעבודה גם לצלמים מתקדמים, מה גם כדי לפקס בצורה מדויקת צריך גוף המצוייד במסך פיקוס מתאים.
זה שהעדשות זולות (לפעמים) לא אומר שזה מתאים לחובב שרק מתחיל בתחום.
חוזר על ההמלצה שלי ממקודם...

בנוסף- wifi-יש גופים שיש להם את האופציה הזו, ואם אין אז יש כרטיסי זכרון עם wifi.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #11 

nati-va כתב:רק תיקון קל- עדשות ידניות ״קשות״ יותר לעבודה גם לצלמים מתקדמים, מה גם כדי לפקס בצורה מדויקת צריך גוף המצוייד במסך פיקוס מתאים.
זה שהעדשות זולות (לפעמים) לא אומר שזה מתאים לחובב שרק מתחיל בתחום.
חוזר על ההמלצה שלי ממקודם...

בנוסף- wifi-יש גופים שיש להם את האופציה הזו ועם אין אז יש כרטיסי זכרון עם wifi.
...
·לא מבין למה אתה עדיין על הקטע של עדשות ידניות. זה לא יקרה פה, אבל אני מעדיף לתת את האפשרות לבן אדם לבחור. תתן לו המלצות, לא לי.
בכל מקרה, WIFI בכרטיס זכרון זה ממש לא אותו הדבר.

nati-va
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

כי אתה מעלה בפניו את האופציה רק בגלל שהיא זולה...בלי קשר ליכולות טכניות או מה הוא רוצה לצלם...אני רק מבהיר שזה אופציה הזויה עבורו

אני סיימתי פה.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #13 

nati-va כתב:כי אתה מעלה בפניו את האופציה רק בגלל שהיא זולה...בלי קשר ליכולות טכניות או מה הוא רוצה לצלם...אני רק מבהיר שזה אופציה הזויה עבורו

אני סיימתי פה.
...
·אתה לא צריך להיות כזה דרמטי, אני רק אומר, במקום להגיב כל הזמן להודעות שלי, תעזור לפותח השרשור, תן לו הצעות והוא יחליט לבד מה מתאים לו ומה לא.

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”