חשקה נפשי בפרוייקט שידרוג סאונדבר LG SN7Y עם תיבה רחבה יותר + שידרוג הדרייברים והטעמת הכל במזנון DIY-דעתכם?

(Do It Yourself) עשה זאת בעצמך: טיפים, טריקים ועזרה ב-DIY.
hwgeek (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

חשקה נפשי בפרוייקט שידרוג סאונדבר LG SN7Y עם תיבה רחבה יותר + שידרוג הדרייברים והטעמת הכל במזנון DIY-דעתכם?

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים,

חשקה נפשי בפרוייקט DIY מהנה, יש לי LG SN7Y+ הרמקולים האחוריים ויש צורך בקניית מזנון צף יפה, אז חשבתי לעצב מזנון בעצמי תוך הטמעת הסאונדבר + הסאב במיזנון עצמו תוך כדי שידרוג האלמטים הפיצפונים בדרייברים טובים יותר שיתאימו לעוצמת המגבר של הסאונדבר, מה דעתכם?

האם יש פרווקטים דומים שמצאו דריברים מוצלחים יותר שיתאימו להגברה הקיימת? האם הקרוס שLG תכננו לאלמנטים המקוריים יפגע ביכולות הדרייבר החדש?

חשבתי על דרייברים בגודל של כ3~4 אינץ ושרוחב של ההמזנון יהיה כ180CM, כרגע הרוחב המקורי קטן מידי ושמאל וימים קרובים זה לזה.
הסאונדבר ניקנה חדש בקופסה ב800 שקל אז לא ממש דואג עליו, הפירוק גם ממש פשוט ויש יציאות מסודרות לכל ערוץ בניפרד, ככה שהשימוש באלקטרוניה לא יהיה בעיה.
בתור שימוש חובבני- הזמנתי Dayton Audio iMM-6 Calibrated Measurement Microphone, אז מקווה שאוכל לקבל מדידה בסיסית של התוצאה הסופית לא?

תודה מראש לכולם,
אין כוונה להתחרות במערכות HIFI- אלא בתור פרוייקט מהנה תוך לימוד תוך כדי עם רצון לקבלת שיפור כלשהו ובעיקר שבסוף אקבל פיתרון חלק ונקי עם סאונדבר מוחבא, את החיתוכים והחומרים אזמין לאחר תכנון באלפנדרי, יש להם כל מה שצריך לעיצוב עצמי של ריהוט, ממש כיף :-).

ZiggyMan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 77 פעמים
קיבל תודות: 275 פעמים

Re: חשקה נפשי בפרוייקט שידרוג סאונדבר LG SN7Y עם תיבה רחבה יותר + שידרוג הדרייברים והטעמת הכל במזנון DIY-דעתכם?

נושא שלא נקרא #2 

סאונדבר מכל סוג בנוי כך שיש התאמה מושלמת בין ההגברה, האלמנטים והתיבה. כל שינוי שתעשה תמיד יהיה גרוע יותר מהמקור.

המגברים בסאונדבר הם אוסף דיגיטליים קטנים, וגם הספק מתוכנן כך שההספק הכולל לא יעבור את המקסימום. הדרייברים אולי קטנים, אבל עם מהלך ממברנה ארוך, מה שלא קיים בדרייברים של רמקולים "רגילים".
..

Shlomi169
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: shlomi Lellouche
נתן תודות: 0

Re: חשקה נפשי בפרוייקט שידרוג סאונדבר LG SN7Y עם תיבה רחבה יותר + שידרוג הדרייברים והטעמת הכל במזנון DIY-דעתכם?

נושא שלא נקרא #3 

ראשית כל הכבוד על הרעיון, היום אנשים לא עושים כלום לבד, רק קונים. לעצם שאלתך, ובכן, לדעתי כבר עדיף לעשות משהו אחר מאשר להתעסק עם סאונד בר. בעיני סאונד בר זה יצור כ״כ מוזר ש לשדרג אותו יהיה מורכב יותר מפרוייקט חדש.

hwgeek (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תודה חברים על התגובות,
זו גם הדאגה שלי כי LG תיכננו אותם במדוייק לתצורה שלהם, אני בעקרון חשבתי להחליף רק את הימין ושמאל של הסטריאו ולהשאיר את הסנטר והאטמוס עם הקופסאות שלהם(כל ערוץ מורכב במארז מישלו בתור הסאונדבר ממש כמו לגו).
חשבתי על משהו כזה:
תמונה
https://www.daytonaudio.com/images/reso ... evised.pdf

מצד שני מכיוון שכל רמקול בתוך המארז שלו עם כבל ניפרד מהלוח, אני כן יכול להרכיב אותם כמו שהם עם פתחים תואמים בפלטה (יש לי גם ראוטר :-) )
ממש מדגדג לי להזמין סתם כמה רמקולים להתעסקות ולנסות ליבדוק את התוצאה.

קיבלתי גם קבלים זולים מסין שקיבלו ביקורות טובות למחיר שלהם- גם סתם בשביל הכיך, רק צריך להנדס קרוס חדש בישביל הגודל העצום של הקבלים הללו לעומת האלקטרוליטים :-) (בשביל מיקרולאב C8 שיוכנסו לרמקולים עומדים).

כרגע הגרף של הסטריאו ניראה ככה לפי RTINGS:
https://www.rtings.com/thumbs/graph/13059/6881

שלח תגובה

חזור אל “DIY”