האם המחשב יעמוד בrtx3070?

קונפיגורציות מחשב לגיימינג, אביזרים, כרטיסי מסך רלוונטיים וכו'
manboy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

האם המחשב יעמוד בrtx3070?

נושא שלא נקרא #1 

היי,
כבר תקופה שאני מעוניין לשדרג את הכרטיס מסך והחלטתי לחכות לסוף החודש ולרכוש את ה3070 החדש. נשמע תמורה מצויינת למחיר.

כרגע זה המפרט של המחשב:
I7 7700 3.6
16g ram
לוח אם asus h110m-k
ספק כוח thermaltake tr2 550w
מאורר למעבד arctic alpine 11 (במידה ומשנה)
מקווה שלא פיספסתי משהו קריטי.
לפי מה שהבנתי כנראה אצטרך להחליף את הלוח אם ואת הספק כוח,
למישהו יש עוד הערות/הארות?
המעבד סבבה? יש חשיבות למארז? כל דבר יעזור, לא רוצה סתם לרכוש ואז לשבור את הראש (:

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

כמה דברים:
1. מה זה אומר יעמוד ? אתה מתכוון לצוואר בקבוק ?
2. איזה מסך ומה אתה משחק ? יכול להיות שאתה נסחף קצת...
3. מאוורר למעבד זה חשוב אם אתה הולך על OC. אם תרצה למצות את כל המערכת אז תצרך.
4. לדעתי כדאי עם הלוח אם להחליף זכרונות כי עד כמה שאני זוכר הוא תומך במהירות נמוכה (לא פירטת איזה מהירות יש לך).
5. בהחלט כדאי ספק.
6. יש מקום במארז ?
7. מפה לשם, הגעת להחלפת ספק, לוח אם, זכרונות ואולי גם מארז. לעשות OC למעבד וקירור למעבד. ת'כלס מחשב חדש קומפלט.
8. והכי חשוב: אולי אולי תצליח לקנות את הכרטיס מסך הזה עוד חצי שנה כי הוא בכלל יתחיל להמכר בארה"ב רק עוד חודש פחות או יותר. יש מחסור עצום כי הביקושים אדירים. לא רואה אותו בארץ לפני הסגר הרביעי או החיסון, מה שיבוא קודם.

manboy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #3 

ChinggisKhan כתב:כמה דברים:
1. מה זה אומר יעמוד ? אתה מתכוון לצוואר בקבוק ?
2. איזה מסך ומה אתה משחק ? יכול להיות שאתה נסחף קצת...
3. מאוורר למעבד זה חשוב אם אתה הולך על OC. אם תרצה למצות את כל המערכת אז תצרך.
4. לדעתי כדאי עם הלוח אם להחליף זכרונות כי עד כמה שאני זוכר הוא תומך במהירות נמוכה (לא פירטת איזה מהירות יש לך).
5. בהחלט כדאי ספק.
6. יש מקום במארז ?
7. מפה לשם, הגעת להחלפת ספק, לוח אם, זכרונות ואולי גם מארז. לעשות OC למעבד וקירור למעבד. ת'כלס מחשב חדש קומפלט.
8. והכי חשוב: אולי אולי תצליח לקנות את הכרטיס מסך הזה עוד חצי שנה כי הוא בכלל יתחיל להמכר בארה"ב רק עוד חודש פחות או יותר. יש מחסור עצום כי הביקושים אדירים. לא רואה אותו בארץ לפני הסגר הרביעי או החיסון, מה שיבוא קודם.
...
·קודם כל, תודה על המענה.

1. נראה לי אני מתכוון לצוואר בקבוק.. מה שחשוב מבחינתי זה לשחק ב4k עם הגדרות גבוהות שהכל רץ חלק..
2. למחשב מחוברים 2 מסכים - 4k 60hz, 1080p 144hz
מבחינת המשחקים שאני משחק, בתכלס אף אחד מהם לא מצדיק את הכרטיס (ow, pubg, valorant), אני רוצה כרטיס חדש בשביל המשחקים שאני לא משחק ומשחקים שעתידיים לצאת, שאוכל להריץ על המסך 4k עם הגדרות מקסימליות.
3. הכוונה שאצטרך להחליף את המאוורר או שהוא סבבה? ומה הכוונה לעשות לו OC?
4. אתה צודק, הלוח תומך במהירות נמוכה אבל אני חושב שהram שיש לי הוא סבבה. זה 16g של G.SKILL, מורכב מ2 של 8, לדעתי המהירות 3000mhz.
זה מה שרשום על הזיכרון: F4-3000C-16-8GISB
אגב, יש המלצה ללוח אם?
5. יש המלצה לספק?
6. אם זה רק עניין של מקום אז נראה לי יש מקום (zalman z1neo)
7. עכשיו כשהבאתי קצת יותר פרטים אתה עדיין חושב שצריך להחליף? או שאני נשאר רק עם ספק ולוח אם? אגב, מה בנוגע למעבד?
8. אתה בהחלט צודק! אני סתם מרגיש שאתבאס אם ארכוש כרטיס אחר.בהתחלה חשבתי על radeon rx5700 אבל גם בשבילו אצטרך להחליף ספק ולוח אם והוא עולה אותו דבר.. הכרטיס יוצא בסוף החודש ובחול הוא יעלה 500$, יותר טוב מכל דבר אחר בתקציב וגם תהיה לי אפשרות להביא אותו מחול. נכון, כנראה זה יקח זמן אבל לא אכפת לי לחכות.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

הכל שאלה של תקציב.
נתחיל מזה ש-500 דולר זה לפאונדר אדישן. רב הסיכויים שבפועל, לפחות בהתחלה המחירים יהיו גבוהים יותר.
OC זה קיצור לאובר קלוקינג, הכוונה להגדרות שמביאות את הרכיבים למהירות גבוהה יותר מזו שתוכננה במקור. בשביל זה צריך קירור טוב יותר, כי הרי המעבד יתחמם יותר.
אם אתה מתכנן 4k, בהגדרות הכי גבוהות (צריך עוד לראות את הביצועים של 3700 אבלסביר להניח שיספיקו לזה, אולי בגרסאת oc לעוד כמה פריימים) אז אין מנוס ממחשב חדש.
אפשר לבנות מפרטים מפה ועד הודעה חדשה אבל הייתי מחכה ליום שתשים ידך על הכרטיס מסך הזה כדי להיות מדוייק יותר. תוכל אולי לנצל את בלק פריידי לזכרונות, ספק ומארז ו-ssd , כי אלו סביר שלא יהיו מהפכות גדולות בתחום אבל הייתי מחכה עם לוח אם ומעבד.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

Re: האם המחשב יעמוד בrtx3070?

נושא שלא נקרא #5 

ממש ממש לא נכון. גיימינג ב 4K מצריך מאיץ גרפי חזק ולא מעבד חזק מאוד - מהסיבה הפשוטה, ברזולוציה הזו צוואר הבקבוק הוא המאיץ הגרפי ולא המעבד.

המחשב שלך מספיק לחלוטין לגיימינג ב 4K, מה שכן הייתי ממליץ על ה 3080 ולא על ה 3070 ככרטיס ל 4K, ה 3070 מעט גבולי (הוא ברמה של ה 2080TI בזמנו וגם הוא היה די גבולי). בנוסף הייתי ממתין כי AMD הכריזו על הליין החדש שלהם ונראה שהפעם יש להם הרבה מה להציע (אמור להגיע ב 18 לחודש).

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

זה נכון שעיקר העיבוד נעשה ע״י כרטיס מסך, וה-7700k לעומת 10900 נניח הטא ממש בסדר גמור ולא יהיה שיפור של מעבר לפריימים בודדים. אבל, ספק צריך, לוח אם כדאי וזכרונות מהירים. לא היית מחליף מעבד על הדרך ??

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אם בא לך - בכיף, אבל אין שום סיבה להחליף לוח אם, הזיכרונות לא ישפרו כמעט בכלום והדבר היחיד שאתה חייב להחליף זה ספק הכח (מינימום 700W ל 3080, תבדוק מחירים באמזון, הרבה פעמים זה הרבה יותר זול מהארץ). תחסוך את ההשקעה על כל המסביב ותשדרד ל 3080 במקום 3070, מבטיח לך שתקבל תוצאות הרבה יותר טובות בגיימינג.

שלח תגובה

חזור אל “PC גיימינג”