לא הבנתי, אז חברת החשמל רוצה שנחסוך או לא ?

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 354 פעמים
קיבל תודות: 308 פעמים

לא הבנתי, אז חברת החשמל רוצה שנחסוך או לא ?

לינק להודעה #1 

מתוך אתר חברת החשמל

http://www.iec.co.il/HomeClients/Pages/ ... ction.aspx
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

Asafc
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

לינק להודעה #2 

עד כמה שאני יודע יש פה טעות בניסוח והכוונה היא להנחה נוספת, ז"א שתהיה זכאי להנחה עד 30% וגם אם תחסוך יותר, זו ההנחה המקסימלית שתקבל.
זה לפחות מה שאני הבנתי מהכתבות ששודרו בנושא.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 875 פעמים
קיבל תודות: 784 פעמים

לינק להודעה #3 

לפי מה שאני הבנתי, אם לקוח צרך פחות 30% ומעלה, הם יוצאים מתוך הנחה שזה לא בגלל שהוא באמת חסך בצריכה אלא זה קשור לנסיבות אחרות (למשל שהדירה ריקה וכולי)

הגיון של חברת חשמל - לך תתווכח...

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 207 פעמים

לינק להודעה #4 

ונניח שעם ישראל ירתם ויחסוך, מה יקרה אז?
הרי כבר קרה שהייתה היענות והחסכון היה רב מהצפוי וזה יצר פתאום בעיה של תזרים מזומנים לחברת החשמל.
אז מה עשו הגאונים של חברת החשמל?
העלו את התעריפים....

אז אני שואל - אם עשו את זה פעם אחת, מה ימנע לעשות את זה עוד פעם?
בשביל מה לחסוך? בשביל שיעלו את התעריפים?

ארז

amiti
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 28 פעמים

לינק להודעה #5 

למה אי אפשר לעשות תמחור פרוגרסיבי באופן קבוע? לחסכנים - תעריף נמוך ולבזבזנים תעריף גבוה?

קרוקס44
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 126 פעמים
קיבל תודות: 90 פעמים

לינק להודעה #6 

ולמה תעריף תעוז לצרכן הפרטי הוא כל כך לא הגון ??? :x

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #7 

amiti כתב:למה אי אפשר לעשות תמחור פרוגרסיבי באופן קבוע? לחסכנים - תעריף נמוך ולבזבזנים תעריף גבוה?
...
כי "פרוגרסיבי" זו מילה קשה שרוב האנשים לצערנו, לא מסוגלים להגות וגם לא להבין ..
וברצינות, ניסו לעשות את זה עם המים זוכר ? זה לא היה סימפטי במיוחד.
הקולנוע שלי

amiti
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #8 

זה לא היה סימפטי במיוחד.
...
זה לא היה סימפטי לבעלי הגינות הגדולות והבריכות. הח"כים שלא נמנים על דרי הפחונים בארץ הרגישו אמפטיה מפתיעה לנושא והתגייסו להחזיר את ה"שוויון" בנטל כך שמשקי הבית הצנועים יאלצו להוציא אחוז גדול יותר מההכנסה שלהם על מים.

אגב , מס הבזבזנים , או מס העשירים , או מס הבצורת (כל שם יכול להתאים) אמנם בוטל במשק המים , אך התשלום עדיין נותר במידה מסויימת כפוף לכמות הצריכה.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #9 

amiti כתב:
זה לא היה סימפטי במיוחד.
...
זה לא היה סימפטי לבעלי הגינות הגדולות והבריכות. הח"כים שלא נמנים על דרי הפחונים בארץ הרגישו אמפטיה מפתיעה לנושא והתגייסו להחזיר את ה"שוויון" בנטל כך שמשקי הבית הצנועים יאלצו להוציא אחוז גדול יותר מההכנסה שלהם על מים.

אגב , מס הבזבזנים , או מס העשירים , או מס הבצורת (כל שם יכול להתאים) אמנם בוטל במשק המים , אך התשלום עדיין נותר במידה מסויימת כפוף לכמות הצריכה.
...
לי יש גינה ממש קטנה ועדיין זה לא היה סימפטי.
בריכה ממלאים פעם בשנה כך שזה ממש לא שינה כלום לבעלי הבריכות.
בסופו של דבר מי שנפגע אלו דווקא דיירי הבינינים המשותפים שצריכת המים שלהם מורכבת מצריכה פרטית וצריכה משותפת. האחרונה כמובן, לא בשליטתם..
גם צריכת החשמל שלהם מורכבת מצריכה פרטית וצריכה משותפת. אותו סיפור. לך תוכיח שאין לך אחות אחרי שקיבלת חשבון של 25000 שקל בגלל "צריכה משותפת"

ליאור
הקולנוע שלי

amiti
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #10 

ליאור , אפשר למצוא פתרונות , כמו למשל תקופת ביניים שבה מיידעים אותך על היקף החשבון בשיטה החדשה ומאפשרים לך להערך בהתאם (להחליף את הצמחים בגינה לקקטוסים , לעבור לבית פרטי ללא צריכה משותפת או להפטר מהאחות הבזבזנית). אני עדיין חושב שבגדול זו דרך נכונה יודע לבנות את התעריפים. כמובן מדרג המחירים צריך להיות הגיוני שלא כמו בקנס הבצורת.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #11 

amiti כתב:ליאור , אפשר למצוא פתרונות , כמו למשל תקופת ביניים שבה מיידעים אותך על היקף החשבון בשיטה החדשה ומאפשרים לך להערך בהתאם (להחליף את הצמחים בגינה לקקטוסים , לעבור לבית פרטי ללא צריכה משותפת או להפטר מהאחות הבזבזנית). אני עדיין חושב שבגדול זו דרך נכונה יודע לבנות את התעריפים. כמובן מדרג המחירים צריך להיות הגיוני שלא כמו בקנס הבצורת.
...
מסכים איתך,
אך מכיוון שהמטרה הראשונה הכי חשובה של הגופים האלה היא "לעשות מכה" ( ואם אפשר כמובן אז על אנשים שלא ממש יודעים איך להילחם בגופים האלה דגש על אוכלוסיות חלשות וזקנים ) , תקופת הביניים לא ממש תשרת את האינטרס שלהם.
תחשוב שוב, האם רשות המים באמת רוצה שתחסוך מים ? במה הם יעבדו אחרי שיגמר המשבר ( אותו הם בעצמם יוצרים )?
ומה לגבי חשמל ? האם אתה מכיר איזה שהוא יצרן בעולם שהאינטרס שלפיו הוא פועל מוזיל את המוצר אותו הוא מייצר ?
שורת סיכום : אנחנו אלופים בלדבר, במעשים אנחנו דיי קרובים ל 0.
הקולנוע שלי

amiti
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #12 

רשויות המים והחשמל , למרות הצגתם כישויות עצמאיות , הן זרועות ביצעויות לכל דבר של הממשלה. לא מדובר על יצרנים עצמאיים אלא גופים ממשלתיים שפועלים לפי מדיניות עקבית ששואפת לנטרול השפעת גובה ההכנסה על גובה התשלומים למדינה. ראית למשל את ההתגייסות המהירה של הממשלה ושליחיה בכנסת לביטול מס הבצורת. במקום לתקן את הליקויים בו , העדיפו העלאת תעריפים שווה לכולם. אבל העלאה מיסים ותעריפים "שווה לכולם" מכבידה הרבה יותר על מי שמרויח פחות. מגופים פרטיים אמנם אי אפשר לצפות להבניית לוח תעריפים שמתחשב בערכים נוספים מלבד "עשיית מכה" , מהממשלה שמשרתת את העם אפשר.

שלח תגובה

חזור אל “הבית הירוק”