:הל: אינטל ישראל התקינה על גג מפעלה בירושלים מערכת סולארית פוטו-וולטאית

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 812 פעמים
קיבל תודות: 1598 פעמים
יצירת קשר:

:הל: אינטל ישראל התקינה על גג מפעלה בירושלים מערכת סולארית פוטו-וולטאית

לינק להודעה #1 

[pressrelease]
בנוכחות מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה חשפה אינטל מערכת סולארית פוטו-וולטאית חדשה

אינטל ישראל התקינה על גג מפעלה בירושלים מערכת סולארית פוטו-וולטאית להפקת אנרגיה חשמלית מקרני השמש

זוהי המערכת הפוטו-וולטאית הראשונה של אינטל מחוץ לגבולות ארה"ב
אשר צפויה להפיק 85 אלף קוט"ש בשנה

מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, הגב’ אלונה שפר )קארו(, ביקרה באינטל ירושלים והתקבלה ע"י מנכ"לית אינטל ישראל הגב’ מקסין פסברג. במהלך הביקור סקרה מנכ"לית אינטל ישראל את פעילותיה של אינטל בתחום ההגנה על איכות הסביבה ואף חשפה בפניה את המערכת הסולארית פוטו-וולטאית החדשה שהותקנה לאחרונה באינטל ירושלים.
מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, עו"ד אלונה שפר (קארו) בירכה את אינטל על היוזמה להצטרף למאמץ להרחבת ייצור אנרגיה ממקורות מתחדשים ולהפחתת פליטות גזי החממה של ישראל וציינה: "כי המשרד להגנת הסביבה מקדם מהלכים של חקיקה המטילה אחריות יצרן מורחבת על התעשייה לטפל בפסולות ולהשית עלויות כבדות על מפעלים שלא יעמדו בסטנדרטים שנקבעו. מי שלא יערך כפי שאינטל נערכת לא רק שישא בעלויות כבדות אלא גם יאבד את היתרון התחרותי שלו בשווקים בינלאומיים".
מנכ"לית אינטל ישראל הגב’ מקסין פסברג הדגישה את החשיבות שמייחסת אינטל לפיתוחים בתחום האנרגיות המתחדשות וציינה לשבח את הפיתוחים של חברות ישראליות בתחום חשוב זה.
המערכת הסולארית הפוטו-וולטאית (PV) מפיקה אנרגיה חשמלית מקרני השמש. זוהי המערכת הפוטו-וולטאית הראשונה של אינטל מחוץ לגבולות ארה"ב, והתקנתה תואמת את מחויבות אינטל לקידום ערכי שימור הסביבה.
התקנה זאת משתלבת במאמץ כולל של אינטל בתחום האנרגיות המתחדשות. החברה השלימה התקנת מערכות דומות גם באריזונה, קליפורניה, ניו מקסיקו ואורגון, שביחד עם המערכת הפוטו-וולטאית בירושלים, יוצרות יותר מ- 3.8 מיליון קילוואט שעה (קוט"ש) בשנה של אנרגיה סולארית נקייה.

המערכת שהותקנה בירושלים פועלת בתפוקת ייצור של 50 אלף וואט, המושגת מ- 228 פאנלים פוטו-וולטאים המפיקים 220 וואט כל אחד. המערכת צפויה להפיק 85 אלף קוט"ש בשנה, כאשר החשמל המיוצר נמכר לחברת החשמל תמורת תקבולים שנתיים .
המערכת הותקנה על ידי חברת Solarpower ושולב בה פטנט ישראלי חדשני של חברת Tigo למיקסום הנצילות האנרגטית. זאת באמצעות ממיר מתח. הממיר הופך הלכה למעשה את הזרם המתקבל מהתאים הפוטו-וולטאיים לזרם שמיש ברשת החשמל.

בתמונה: גוזרים את הסרט, מימין - מנכ"לית אינטל ישראל הגב’ מקסין פסברג, משמאל - מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, עו"ד אלונה שפר (קארו)
[/pressrelease]
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 924 פעמים

לינק להודעה #2 

אלו חדשות נפלאות וכן ירבו, אפילו שתפוקה של 50KW לא משמשעותית כל כך ובטח שאינה יכולה למלא את דרישות הצריכה החשמלית של המפעל, זה עדיין צעד חשוב. הלוואי והיה פטנט שיכל להחליף את כל הרעפים בבתים הפרטיים בפנלים פוטו וולטאים והלוואי וכל בית ספר, מחסן, מפעל ומבנה ציבור היה מתכסה גם הוא בפנלים.

מלבד החיסכון בתחנות החשמל זה היה מהווה גם צעד חשוב בביזור תשתית הפקת החשמל במדינה, מה שלא טריוויאלי בכלל במדינה שבה כל 10 שנים היא מעורבת בסכסוך אלים עם השכנים.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

JEXY
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 628 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #3 

האמת הרבה מגופים גדולים מרכיבים על הגגות מערכות דומות...
אחד הפרויקטים שלי היה מיגון מערכת סולארית על גג של מרכז קניות גדול באזור טבריה.
מיגון אזעקה, מצלמות, גלאיי קרן ועוד...
G-Media
יעוץ והתקנת מערכות שמע, קולנוע, תקשורת מחשבים וחשמל חכם.
052-5634010
עקבו אחרי בפייסבוק
בעל הסמכה בתכנון והקמת תשתית על בסיס טכנולוגייה HDBaseT

שלח תגובה

חזור אל “הבית הירוק”