מחפש שדרוג מה- Gaggia classic pro +PID

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
ZackAdamov (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מחפש שדרוג מה- Gaggia classic pro +PID

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים,
אז קצת מאסתי מה- gaggia classic pro המשודרגת שלי (Auber PID, OPV etc) ואני מחפש לשדרג מכונה בתקציב של עד 4,000.

השימוש יהיה גם לאספרסו וגם להפוך, יותר נוטה לכיוון האספרסו (2-4 כוסות ביום מכל הסוגים סה"כ).
אני לא רוצה dual boiler כי זה מאוד מייקר את המחיר, אנחנו לא מכינים יותר מדי משקאות על בסיס חלב ואין לי הרבה מקום על השיש (ואישה שחושבת שהשתלטתי לה על השיש).

אני יודע שהתקציב שלי לא מאוד גבוהה ואולי כבר עדיף להישאר עם מה שיש אבל חיפשתי קצת פה וקצת שם וראיתי שיש אלטרנטיבות ודווקא ה Lelit Victoria נראית לי אחלה תחלופה. יש לה PID מקורי (הבנתי שהוא מאוד נוח), יש לה pre-infusion, ואפשר לשנות חלק מההגדרות די בקלות דרך המסך.

בהתחלה מאוד רציתי מכונות HX כדוגמת ה- maraX אבל מהר מאוד ירדתי מהעץ אחרי שהבנתי שלוקח להן הרבה זמן להתחמם, שאין יותר מדי שליטה על הטמפ' חליטה (אני יודע שזה נתון לדיון, ראיתי כמה דיונים סוערים) והן יקרות מדי בשבילי כרגע (בנוסף הן ייראו מאיימות לאישה שמכינה כוס פעם ביום בעצמה חחח).

העקביות של הכנת הקפה מאוד מאוד חשובה לי ולכן הפרמטרים שהכי חשובים לי הם-
*שליטה על הטמפ' (לכן חובה PID), שונא לעשות temp' surfing
* שמירה על טמפ' יציבה במהלך החליטה
* כמה שיותר פיצ'רים נוספים שידאגו לעקביות של החליטה כמו pre-infusion.

לפני שאני טס לאמזון הגרמני וקונה אותה אני רוצה לוודא-
1) שלא פספסתי מכונות אחרות שאולי יתאימו לנו
2) לשאול האם הויקטוריה תהיה שדרוג משמעותי לגאג'יה או שלא?

תודה, זאק!

MotiSchenker
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 8 פעמים

Re: מחפש שדרוג מה- Gaggia classic pro +PID

נושא שלא נקרא #2 

יש לי lelit grace- התאומה של victoria, רק עם קוטר לא סטנדרטי (57 mm לעומת 58mm). הייתרון- חיסכון של כאלף שח. החסרונות- דוד של 250 מ"ל לעומת 300 והספק של 1000 וואט לעומת 1200. בנוסף, ציוד נלווה בקוטר 57 mm הרבה פחות זמין מהסטנדרט. בעיניי, למישהו ששותה 2-4 כוסות ביום (כמוני), ההבדלים הטכניים בין שני הדגמים די חסרי משמעות. לדעתי, אם תבחר ב grace- זאת תהיה דרך לא רעה לחסוך 20% בערך.

ZackAdamov (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

14/06/2022 19:32  
MotiSchenker כתב:
יש לי lelit grace- התאומה של victoria, רק עם קוטר לא סטנדרטי (57 mm לעומת 58mm). הייתרון- חיסכון של כאלף שח. החסרונות- דוד של 250 מ"ל לעומת 300 והספק של 1000 וואט לעומת 1200. בנוסף, ציוד נלווה בקוטר 57 mm הרבה פחות זמין מהסטנדרט. בעיניי, למישהו ששותה 2-4 כוסות ביום (כמוני), ההבדלים הטכניים בין שני הדגמים די חסרי משמעות. לדעתי, אם תבחר ב grace- זאת תהיה דרך לא רעה לחסוך 20% בערך.
...
כן אני מכיר את הדגם, אבל מעדיף להישאר עם 58 מ"מ כי כל הציוד שלי מותאם לזה וכמו שאמרת יהיה קשה למצוא ציוד נוסף בהמשך.

איך היא מבחינת איכות ההרכבה?
באופן כללי אשמח לשמוע מה דעתך עליה.

MotiSchenker
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תראה, היא הראשונה שלי ואני בתחום פחות משנה- אז אין לי למה להשוות. וגם (קצת צניעות לא תזיק)- אני לא יכול לקרוא לעצמי מומחה. יחד עם זה, אני מאד מרוצה, גם נוכח העובדה שקניתי אותה יד שניה במחיר טוב.
מבחינת עובדות טכניות, זמן החימום הנדרש מרגע ההדלקה עד שהיא מאותתת שהיא מוכנה, הוא כעשר דקות (תלוי, כמובן, בטמפרטורת החדר ובטמפרטורה הרצויה ב pid). זה זמן שאני מנצל לשקילת הקפה, הטחינה (יש לי מטחנה ידנית) והכנת הפאק.
אם אני הולך על משקה עם חלב, אני תמיד מכין את הקפה לפני החלב- כי הזמן הדרוש לחימום הקיטור להקצפה הוא דקה בערך, ואילו כדי לקרר את הדוד אחרי זה לטמפרטורת בישול הקפה צריך הרבה יותר זמן. כמובן שאפשר לזרז את קירור הדוד באמצעות שחרור קיטור עודף, אבל אני לא רואה סיבה לעשות את זה. מבחינתי, שום דבר לא יקרה לאספרו בשתיים שלוש דקות עד להכנת הקצף. יש האומרים, שלחץ הקיטור במכונות של lelit נמוך. שוב, אין לי למה להשוות. אצלי, הכנת הקצף לוקחת כדקה, וברוב המקרים אני יוצר יותר מדיי קצף, ככה שלאטה ארט שלי עדיין טעון שיפור, בלשון המעטה.
לגבי הציוד הנלווה במידה של 57 mm- אכן, המבחר הרבה יותר מצומצם מאשר בסטנדרט של 58mm, אבל אני מצאתי כל מה שהייתי צריך (ואף יותר :)) בעליאקספרס ובאמזון גרמניה במחירים שלא מתקרבים לחיסכון של כאלף שח, בהשוואה לvictoria.

ZackAdamov (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

14/06/2022 20:47  
MotiSchenker כתב:
תראה, היא הראשונה שלי ואני בתחום פחות משנה- אז אין לי למה להשוות. וגם (קצת צניעות לא תזיק)- אני לא יכול לקרוא לעצמי מומחה. יחד עם זה, אני מאד מרוצה, גם נוכח העובדה שקניתי אותה יד שניה במחיר טוב.
מבחינת עובדות טכניות, זמן החימום הנדרש מרגע ההדלקה עד שהיא מאותתת שהיא מוכנה, הוא כעשר דקות (תלוי, כמובן, בטמפרטורת החדר ובטמפרטורה הרצויה ב pid). זה זמן שאני מנצל לשקילת הקפה, הטחינה (יש לי מטחנה ידנית) והכנת הפאק.
אם אני הולך על משקה עם חלב, אני תמיד מכין את הקפה לפני החלב- כי הזמן הדרוש לחימום הקיטור להקצפה הוא דקה בערך, ואילו כדי לקרר את הדוד אחרי זה לטמפרטורת בישול הקפה צריך הרבה יותר זמן. כמובן שאפשר לזרז את קירור הדוד באמצעות שחרור קיטור עודף, אבל אני לא רואה סיבה לעשות את זה. מבחינתי, שום דבר לא יקרה לאספרו בשתיים שלוש דקות עד להכנת הקצף. יש האומרים, שלחץ הקיטור במכונות של lelit נמוך. שוב, אין לי למה להשוות. אצלי, הכנת הקצף לוקחת כדקה, וברוב המקרים אני יוצר יותר מדיי קצף, ככה שלאטה ארט שלי עדיין טעון שיפור, בלשון המעטה.
לגבי הציוד הנלווה במידה של 57 mm- אכן, המבחר הרבה יותר מצומצם מאשר בסטנדרט של 58mm, אבל אני מצאתי כל מה שהייתי צריך (ואף יותר :)) בעליאקספרס ובאמזון גרמניה במחירים שלא מתקרבים לחיסכון של כאלף שח, בהשוואה לvictoria.
...
מעולה, תודה על המידע, אני גם לא הרבה זמן בתחום, לומדים לאט לאט ומשתפרים כל הזמן (כמובן שהיו כמה רגעי משבר ששום דבר לא עבד וביבזתי מלא קפה שהלך לפח)!

zovirax
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: zovirax
נתן תודות: 269 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

למה נמאס לך מה pid mod למכונה שלך?

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

הוויקטוריה מעולה, אבל מכיוון שאתה שותה גם הפוך שווה לדעתי למתוח את התקציב טיפה לכיוון האליזבת, שכוללת שני דוודים. לעיתים קרובות אפשר למצוא אותה באמזון ב-4400 ש"ח.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”