מטחנות xeoleo

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
MotiSchenker (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 8 פעמים

מטחנות xeoleo

נושא שלא נקרא #1 

הי. אני מחפש להשתדרג במטחנה. היום אני עובד עם 1zpresso j-max. אני מחפש משהו חשמלי, שגם יכול לאפשר סינגל דוזינג (בלי לבלוע חלק משמעותי ממנת הקפה, לפחות עם מפוח), גם מאפשר לעבור בקלות מטחינה לאספרסו לטחינה לפילטר ובחזרה (שלא כמו יוריקות). וגם עולה פחות מ df 64 (בטח שפחות מניש). בעליאקספרס יש שורה מכובדת של מטחנות xeleo, שלפחות על פניו נראות מעניין, אבל אין עליהן ביקורת כמעט בשום מקום. למישהו יש ניסיון איתן?

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Re: מטחנות xeoleo

נושא שלא נקרא #2 

אין הרבה מטחנות, שלא לדבר על מטחנות זולות, שטובות גם לאספרסו וגם לפילטר ומצטיינות באגירה נמוכה.

לדעתי תשאיר את ה-J-Max לאספרסו וקנה מטחנה לפילטר, למשל Fellow Ode.

אם אתה מחפש משהו זול יותר ושאמור להתאים גם לאספרסו וגם לפילטר חכה לביקורות על הבארצה Encore ESP החדשה.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #3 

אני כנראה באמת מאלה שרוצים ליהנות משמפניה moet במחיר קריסטאל קולה 😜! בכל מקרה, דווקא הטחינה הדקה לאספרסו ולטורקי במטחנה ידנית עודדה אותי לשקול אלטרנטיבה חשמלית- אפילו במטחנה ידנית טובה כמו j-max זה דורש מאמץ.

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

יש לך את ARCO 2 IN1
מאפשרת מעבר קל בין כל סוגי הטחינה, גם ידנית, גם חשמלית, גם סינגל דוסינג.

אני אמור לקבל כזאת עוד חודש

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #5 

זה חמוד לאללה! מעניין יהיה לשמוע את חוות דעתך לגבי המוצר אחרי שיצא לך להשתמש בו. יחד עם זה, במחיר הזה, אני כנראה בכל זאת הייתי שוקל ללכת על df 64.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

rico2108
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 48 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אני פחות או יותר במצב שלך. יש לי 3 מטחנות ידניות מצויינות: לידו, jx pro ו je plus ואני חושב להוסיף חשמלית. שמע לא הייתי מתעסק עם המטחנות של xeoleo, ככל הנראה כסף שילך לפח ומתחת לרמת כניסה.. אם אתה מחפש סינגל דוזינג בהכי מעט כסף וברמה טובה נראה לי שאין אופציה אחרת מלבד df64.מקריאת ביקורות- מטחנה מצויינת גם בלי לשדרג לסכיני ssp. יש קהילה ענקית ברשת והמון שדרוגים אפשריים. לפילטר בוודאות טובה יותר מהניש ובאספרסו לפי מה שאומרים מתאימה לקלייה בהירה. וזה נחמד שאפשר לקנות בארץ במחיר של סביב 1600 שח
המסר שלי אליך אל תתפתה לרדת מתחת לזה

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #8 

אני באמת מתחיל להשלים עם זה, שכנראה אקנה את df64 בסוף. למרות ש xeoleo זולות משמעותית, זה בעייתי לקנות חתול בשק, בלי חוות דעת של משתמשים ובלי יכולת להשוות.
אגב, למה יש לך שלוש מטחנות ידניות? למיטב הבנתי, כל אחת מהמטחנות שציינת יכולה לתת מענה לכל אפשרויות הכנת הקפה.

rico2108
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

לגבי המטחנות- מאותה סיבה שיש לי פלייר, רובוט, אירופיקולה ואלקטרה mcal... התמכרות קלה(או כבדה) לקניות ובפרט בתחום האספרסו.
כל אחת מהמטחנות נותנת פרופיל טעם שונה אז שמח שיש לי את שלושתן.
שים לב שבאספרסו תקבל משקה עם פחות גוף ויותר clarity בdf64. אני אוהב גוף באספרסו, אוהב קליות בינוניות-כהות ומשקה יותר קלאסי ופחות מתחבר לקליות בהירות. אם זה פרופיל הטעם שלך גם אז תתאכזב מהdf64, לפחות לאספרסו. בפילטר היא תתן הפרדת טעמים טובה

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #10 

האם בחירת המטחנות והמכונות שלך מצביעה על דפוס מסויים? כזה שמאפשר לנחש, שאתה גם נוהג המכונית עם גיר ידני- או שהגזמתי לגמרי עם הניחוש הפרוע?
בלי קשר, מה שאתה אומר מאד מעניין. אני יכול להבין למה למטחנות שונות שיש לך יש פרופיל טעם מעט שונה (גיאומטריית ראשי הטחינה וכאלה). אני יכול להבין למה יורופיקולה תאפשר להפיק טעם שונה מאלקטרה (לאלקטרה קפיץ שאחראי על פרופיל לחץ, ליורופיקולה הכל נקבע ידנית). מצד שני, למה שיהיה פרופיל טעם שונה ליורופיקולה ולפלייר, ואם כבר, אז גם לקפלאט?

rico2108
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

אני לא מחזיק מכונית אבל כן קלטת אותי שאני אדם שחושב שבפשטות יש גאוניות. ומכאן החיבור למכונות ומטחנות ידניות (:
המכונות נקנו לא בשביל לקבל פרופיל טעם שונה אלא סתם כי כל אחת מהן מצאה מאוד חן בעיני אבל האהובה עלי מכולן, הראשונה שקניתי והעיקרית שאני משתמש בה היא היורופיקולה. מכונה מהממת.
לגבי פרופיל טעם שונה- בגדול שלושת המכונות הידניות אמורות לתת משקה זהה אבל גודל הבסקט השונה בינהן קצת משנה את המשקה אבל לא בצורה קריטית. המטחנה הרבה יותר משפיעה על פרופיל הטעם בהקשר הזה.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”