התלבטות מטחנה

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
יוסי00 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

התלבטות מטחנה

נושא שלא נקרא #1 

אהלן

מתלבט לגבי רכישת מטחנה. שותים 2-3 כוסות ביום, בד״כ לא ברצף, רק אספרסו. לא מקפיד על סינגל דוזינג עם שקילה, אבל קפה לא יושב בהופר, ככלל שופך כל פעם כמות קטנה ומשתמש.

אני כמה שנים עם הוואריו. מרוצה מאד מהטעם בכוס ונוחות השימוש, פחות מאיכות הבנייה.

כסף זה שיקול, אבל מעדיף להשקיע קצת יותר אם זה ייתן לי שקט לכמה שנים.

נשיקולים המרכזיים: תקציב חסכוני יחסית; איכות בניה ויכולת לתת מענה לתקלות חייבות להיות ברמה גבוהה מאד (אחרת נשאר עם הוואריו..); טעם בכוס ברמה טובה מאד (חייב להיות שדרוג מהוואריו שמצטיינת בזה); ללא אגירה או התעסקות יתר במניעת אגירה, שותים הרבה פעמים רק כוס אחת בהפעלה; נוחות שימוש.

המועמדות (מציין רק חסרונות, היתרונות ברורים):

ניש זירו (כנראה חדשה בהיעדר היצע משומשות) - האמינות והטיפול בהמשך בסימן שאלה. כמו כן מחייבת התעסקות מסוימת בדוזינג, ולהכין שתי כוסות או שלוש הופך להיות קצת ניג׳וס.

מאזר מיני עם סכיני sj (משומשת) אם מוצאים משומשת אמורה להיות הכלה המושלמת. עם זאת יש שתי טענות כלפיה: העיקרית היא אגירה ושלא פרקטית בשימוש של כוס בודדה או שתיים כל פעם. השניה אם הבנתי נכון החלפת הסכינים לא בהכרח משדרגת משמעותית את הטעם בכוס כי אין מנוע זהה ל sj.

צאדו עם סכיני 83 (משומשת) - חסרונות דומים למאזר פלוס עוד רכיבים שעלולים להתקלקל (אלקטרוניקה).

מטחנת יוריקה (חדשה או משומשת קלות הלבד כנראה) - נראות באיכות בנייה טובה ונוחות לשימוש, אבל החסרון שבתקציב במקרה הטוב ייכנסו סכיני 65. זה עלול להיות ירידת איכות מהוואריו ובכל מקרה מבאס להוציא כמה אלפים על מטחנה בשביל לקבל איכות טחינה בינונית. באופן כללי לא הצלחתי למקם את היוריקות על הסקאלה מבחינת איכות בכוס, יש מידע לכאן ולכאן ולא ברור מה הן שוות (בסכיני 65).

אשמח לדעתכם!

תודה מראש

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Re: התלבטות מטחנה

נושא שלא נקרא #2 

אם אתה שותה "2-3 כוסות ביום, בד״כ לא ברצף" אז אני לא רואה שום בעיה עם סינגל דוזינג. ואם זה המצב, לא רואה למה אתה צריך לחפש משהו מעבר לניש זירו. אם היא בתקציב, הסיכויים שתתאכזב ממנה נמוכים מאוד. קשה למצוא עליה ביקורות רעות.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

קודם אתה צריך להחליט האם בא לך סכינים שטוחות או סכינים קוניות
מפה תתחיל
יש הבדל משמעותי בטעם בין קוניות לבין שטוחות
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

יוסי00 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

19/04/2022 12:48  
TsurTriger כתב:
קודם אתה צריך להחליט האם בא לך סכינים שטוחות או סכינים קוניות
מפה תתחיל
יש הבדל משמעותי בטעם בין קוניות לבין שטוחות
...
הדרך היחידה היא אולי לטעום את אותו קפה (עדיף כמה סוגי קפה) סייד בי סייד, יש מקום מסחרי (לא בית של מישהו) בארץ שבכלל בנוי לזה?

מבין שהקוניות יותר עגולות בטעם ועם גוף קצת יותר טוב, והשטוחות יותר נקיות / מדויקות (אבחנה חדה יותר בטעמים). אחרי הרבה קריאה וצפיה בוידאו לא חילצתי מסקנה משמעותית מעבר לזה (חלק גם משווים בין סגנון שוקולד לסנגון פירותי).

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לא מכיר מקום כזה.
אני מחזיק 2 מטחנות (HG1 ואולימפוס 75HS). אני מוצא את עצמי רוב הזמן משתמש באולימפיוס. איכשהו עם הזמן, יש לי העדפה לטעם של סכינים שטוחות על קוניות.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

יוסי00 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

:?:
20/04/2022 15:53  
TsurTriger כתב:
לא מכיר מקום כזה.
אני מחזיק 2 מטחנות (HG1 ואולימפוס 75HS). אני מוצא את עצמי רוב הזמן משתמש באולימפיוס. איכשהו עם הזמן, יש לי העדפה לטעם של סכינים שטוחות על קוניות.
...
תודה רבה. השתכנעתי להתמיד בינתיים עם הוואריו (בין היתר לאור השוואה להריו סלים שבה הסכינים קוניות). בכל מקרה עזרת לי למקד את הדילמה (שזה לא רק סינגל דוז למול אגירה, אלא גם שטוח מול קוני).

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

האריו סלים כמייצגת מטחנות קוניות מול וואריו כמייצגת מטחנות עם סכינים שטוחות זה בערך כמו להשוות אופני BMX כמייצגי רכבים דו גלגליים מול טסלה 3 כמייצגת של מכוניות.

יוסי00 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

21/04/2022 0:11  
boren כתב:
האריו סלים כמייצגת מטחנות קוניות מול וואריו כמייצגת מטחנות עם סכינים שטוחות זה בערך כמו להשוות אופני BMX כמייצגי רכבים דו גלגליים מול טסלה 3 כמייצגת של מכוניות.
...
צודק מן הסתם אבל אני כרגע לא שוקל לקנות טסלה וגם פורש רק בשביל להשוות .. אז מסתפק במה שיש כדי לקבל מושג.. אגב ראיתי אולימפוס כמו של צור במבצע בחו״ל במחיר של ניש, קשה להגיד שניש בהכרח בחירה טובה יותר ללא התלבטות. למרות הטרנד המאד חזק בעדה. לפני הניש הקוניות לא היו מאד באופנה, נדמה לי. כך שאני חושב שהנקודה שצור העלה רלוונטית. (נ.ב. - לא הייתי מזלזל בוואריו, יוצאת טחינה אחידה מאד ואוורירית, ללא גושים, והקפה יצא טוב מאד; המגבלה המרכזית שלה מעבר לגודל הסכינים זה שהיא לא באמת כיוון רציף, אבל הכיוון שלה די עדין).

בשורה התחתונה כנראה שרמת הקפה בכוס גבוהה גם בניש וגם בסכינים שטוחות גדולות, וזו כבר שאלה של העדפה ביחס לנוחות השימוש ולטעם.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”