ניקוי אבנית במכונות דוד כפול

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
oferlev (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

ניקוי אבנית במכונות דוד כפול

נושא שלא נקרא #1 

אני שוקל לשדרג מרנצ'יליו סילביה למכונת דוד כפול, אולי רנצ'ילויו סילביה פרו איקס.
אחד השיקולים שלי זה היכולת לעשות ניקוי אבנית בבית ללא צורך בטכנאי כמו שאני עושה היום לסילביה עם מלח לימון (לפי הוראות היצרן)
ממה שאני קורא , לא מומלץ לעשות ניקוי אבנית ביתי למכונות דוד כפול כולל הסילביה פרו ולא ברור לי למה.
האם באמת לא כדאי לעשות ניקוי אבנית למכונות דוד כפול ? מה הסיבה?

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Re: ניקוי אבנית במכונות דוד כפול

נושא שלא נקרא #2 

אני חושב שהאתגר הוא בדוד ההקצפה כי אין משאבה שדוחפת את המים החוצה וכי הטמפרטורה הרגילה של הדוד הזה גבוהה מדי. חומר הסרת אבנית מיועד לעבוד בטמפרטורה נמוכה יחסית (אפילו טמפרטורת החדר) ויכול לגרום נזק לדוד כשהוא רותח.

לגבי דוד החליטה אני לא חושב שיש בעיה עם הסרת אבנית בהשוואה למכונות עם דוד בודד. אם אתה מכבה את דוד ההקצפה ומבצע הסרת אבנית רק לדוד החליטה אני מניח שלא תתקל בבעיות, אבל לא ניסיתי את זה בעצמי כך שאני לא יודע בוודאות.

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

בכל 15 השנים בהן רכשתי כ 10 מכונות קפה אף פעם לא נדרשתי לניקוי אבנית וגם מי שרכש ממני לא נדרש לפחות לעוד שנתיים שלוש.
מה זה אומר ?
שקודם כל הרוב תלוי באיכות המים הסופית אצלך - סופית כוונתי המים שנכנסים למכונה. אצלי בבית לדוגמא כמעט ולא דרוש שום תהליך להוצאת אבנית ויש בתים שם המים מאד קשים
דבר שני זה כמה שנים/ כוסות עשתה המכונה. אני מחליף כל שנתיים ולא מתעסק בכלום. זול ? לא אבל כיף.
לעניין הניקוי זה תלוי במכונה, לא כל מכונות הדוד הכפול זהות, מרזוקו GS3 שונה מסינכרוניקה ולכן גם הליך הניקוי אם נדרש שונה. למרות ששתיהן דוד כפול.
למה שונה ?
מהרבה סיבות, לדוגמא ראש E61 שונה במבנה ובחרירים וראש מסוג אחר
הדרך שהמים עושים מהמיכל או הברז לדוד החליטה שונה, בחלק הם עוברים גם בדוד ההקצפה קודם, בחלק יש חימום בראש ועוד ועוד.
אופן ריקון הדודים ? האם יש ברזים לריקון ?

בקיצור תצמד להוראת היצרן במכונה שתקנה, אם היית עסוק עד כה בניקוי אבל כל נניח שנה אז משהו במים אצלך לא מספיק טוב, תחליף מכונה כל שנתיים ולא תראה מוסך :-0)

dby
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

27/04/2022 9:03  
kobbi כתב:
....... תחליף מכונה כל שנתיים ולא תראה מוסך :-0)
...
יותר זול,
עלות ח"פ של 1500-2000,
אפס אבנית נקודה סוף פסוק!
אוסמוזה הפוכה עם מינרליזטור.
(מינרליזטור = מחזיר את רמת החומציות לרמת הנורמה כדי לא לאכול את הנחושת במכונת קפה)
השקעה לטווח ארוך מאוד.
עלות החלפת סננים באיזור ה 300 וצפונה,
החלפה פעם בשנה מינימום.... תלוי בשימוש
החלפת ממברנה יכולה להגיע עד חצי מעלות מערכת חדשה,
אורך חיי הממברנה כ 5 שנים.
תפקידה של הממברנה להפריד ולהוציא מהמים בין היתר אבנית, וכימקלים ולהעבירם לביוב, לכן כ 20%-30% מים נזרקים לביוב

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”