האם באמת הגודל קובע?!? או מחפש המלצה למכונת דוד כפול קומפקטית עם בקרת PID

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
אדום (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 0

האם באמת הגודל קובע?!? או מחפש המלצה למכונת דוד כפול קומפקטית עם בקרת PID

נושא שלא נקרא #1 

שלומות וחג חירות שמח,

מבקש בבקשה את המלצתכם

רוצה לשדרג למכונת קפה טובה יותר בסדר גודל של 7-9 אש״ח (מציין מחיר ולא בטוח שזה רלוונטי). מחפש מכונות שהם ״קטנות״ ולא מאפילות על מטבח קטן יחסית. יכול להיות ואני מפספס פה את המטרה וקפה טוב חייב לבוא ממכונה גדולת מימדים והגודל כן קובע!
רוב המכונות שאני מסתכל די מסיביות מבחינתי האישית (מחפש גודל שהעומק והגובה יהיו פחות מ 40 ס״מ לפחות)
מצרף מספר נתונים שאולי יעזרו להמלצתכם:
מכין כארבע חמש כוסות ביום
בקרת פיד
ת׳אמת לא יודע מה עוד להוסיף...תרגישו חופשי לשאול

המכונה היחידה שראיתי במידות שאולי יתאימו לי היא rocket r58 משהו כזה...קצת מעל התקציב ולא הבנתי מטרת הפאנל הדיגיטלי ומעדיף פחות אלקטרוניקה בכללית

תודה מראש

אילן
נערך לאחרונה על ידי אדום ב 17/04/2022 17:45, נערך פעם 1 בסך הכל.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Re: האם באמת הגודל קובע?!?

נושא שלא נקרא #2 

Lelit Elizabeth PL92T ו-Breville / Sage Dual Boiler עומדות בכל הדרישות שלך ויעלו פחות מ-5K ש"ח ביבוא אישי.

תעיף מבט בטבלה הזו להשוואה בין שתיהן ועוד כמה מכונות דוד כפול, ומציע גם שתערוך את הכותרת למשהו יותר אינפורמטיבי (למשל "מחפש המלצה למכונת דוד כפול קומפקטית עם בקרת PID").

אסף110
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אסף
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #3 

ואגב, למה דווקא דוד כפול? לא הייתי פוסל HX בשביל להגדיל את ההיצע...
מעדיף פחות אלקטרוניקה פחות הולך עם PID.. ברוקט מה שעשו היה ניסיון לשמור על העיצוב הקלאסי ללא מסכים וכו. לכן המסך החיצוני מאפשר גישה לכל האופציות ברות התכנות (טמפרטורות דוודים, הדלקות אוטומטיות וכו) מבלי לקלקל את המראה הנקי, ואפשר להסירו כשסיימת לתכנת.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

כי דוד כפול עדיף על מחליף חום, במיוחד אם חשוב לפותח הדיון PID, כלומר טמפרטורת חליטה יציבה ומדוייקת. PID במכונות מחליף חום פשוט לא נותן את זה.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הגודל כן קובע, אבל לא באופן גורף
כל מכונה E61 עם מפרט דומה תיתן לך לדעתי את אותה תמורה פחות או יותר.
מה יש לך היום? מכונה ומטחנה. מה התקציב למטחנה ומה התקציב למכונה
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

אדום (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: האם באמת הגודל קובע?!? או מחפש המלצה למכונת דוד כפול קומפקטית עם בקרת PID

נושא שלא נקרא #6 

ראשית תודה לכל העונים!! כייף לפגוש אנשים שעוזרים..

אני כרגע נמצא עם לה פבוני (למעלה מ 20 שנה) אותה אני מחליף. המוחנה מהשנה האחרונה eureka mignon specialita כך שלא מתכונן להחליף אותה כרגע.

לגני דודים כפולים ומחליף חום, עדיין לא ירדתי לסוף ה ״פרוס והקונס״ של השיטות אבל הבנתי (לרגע זה) שהשיטה הטובה יותר היא לשני דודים, כל הערה או הארה תהיה מבורכת....סה״כ לא מחליף מכונה כל יום. לגבי התקציב אז כמובן מעדיף לקראת הבר התחתון קרי 7000 ש״ח ....

תודה שוב מראש לכל העוזרים במלאכה

אילן

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

17/04/2022 17:59  
אדום כתב:
לגני דודים כפולים ומחליף חום, עדיין לא ירדתי לסוף ה ״פרוס והקונס״ של השיטות אבל הבנתי (לרגע זה) שהשיטה הטובה יותר היא לשני דודים, כל הערה או הארה תהיה מבורכת....סה״כ לא מחליף מכונה כל יום. לגבי התקציב אז כמובן מעדיף לקראת הבר התחתון קרי 7000 ש״ח ....
...
לגבי היתרונות של מכונות עם שני דוודים, תסתכל בפוסט הזה.

מכונות עם שני דוודים בארץ נמכרות מעל התקציב שלך ורובן משתמשות בראש E61. הסיבה העקרית להעדיף מכונות עם ראש כזה על פני הלליט והברווויל שציינתי קודם היא העיצוב והניראות (סיבה משנית היא זמינות חלקים וידע של טכנאים). אם אתה חובב steampunk ונירוסטה, ראש E61 הוא אחלה (יש לי מכונה כזו שאני מתכוון למכור בקרוב). אם אתה פרגמטי, מכונות כמו השתיים הנ"ל כוללות בעיקר יתרונות על ראשים כאלה - יש להן יציבות טמפרטורה יותר טובה והן מתחממות יותר מהר. הן גם חוסכות לך 2000 ש"ח שיכולים לשמש אותך לדברים יותר משמעותיים בתחביב הזה - כמו מטחנה יותר טובה או קולה קפה.

אדום (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

17/04/2022 21:23  
boren כתב:
לגבי היתרונות של מכונות עם שני דוודים, תסתכל בפוסט הזה.

מכונות עם שני דוודים בארץ נמכרות מעל התקציב שלך ורובן משתמשות בראש E61. הסיבה העקרית להעדיף מכונות עם ראש כזה על פני הלליט והברווויל שציינתי קודם היא העיצוב והניראות (סיבה משנית היא זמינות חלקים וידע של טכנאים). אם אתה חובב steampunk ונירוסטה, ראש E61 הוא אחלה (יש לי מכונה כזו שאני מתכוון למכור בקרוב). אם אתה פרגמטי, מכונות כמו השתיים הנ"ל כוללות בעיקר יתרונות על ראשים כאלה - יש להן יציבות טמפרטורה יותר טובה והן מתחממות יותר מהר. הן גם חוסכות לך 2000 ש"ח שיכולים לשמש אותך לדברים יותר משמעותיים בתחביב הזה - כמו מטחנה יותר טובה או קולה קפה.
...
תודה על המידע!

מבין עכשיו יותר את היתרונות של שני דוודים מה שגם אני כמעט לא מקציף חלב למעט שאורחים מתעקשים כך אוכל לעבוד עם דוד אחד, אולי שווה לחכות ולהגדיל תקציב. בהנחה שאני הולך על שני דוודים על מה היית ממליץ?
במקביל ולא מגדיל תקציב וכן רוצה את הראש e61 בזכות היתרונות שציינת על מה פה את ממליץ? וכמובן איזה מכונה אתה מוכר?

תודה מראש,

אילן

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

הייתי כאמור בוחר ב-Lelit Elizabeth PL92T או Breville / Sage Dual Boiler. שתיהן עם דוד כפול ו-PID, אבל עם ראש שאינו E61 (שבעיני זה יותר יתרון מחיסרון). ברגע שאחליט מי מבין השתיים אני מתכוון לרכוש אפרסם למכירה את ה-Quick Mill Alexia Evo שלי. כרגע אני עדיין מתלבט, בעיקר כי לא יצא לי לראות את הברוויל בפעולה ואני מעדיף לקנות אחרי שניסיתי מכונה בעצמי. את ה-Elizabeth יצא לי לנסות והרושם שלי היה חיובי מאוד. מלבד העדר בקרת זרימה אני מתקשה למצוא בה חסרון כלשהו.

אם אתה נעול על E61 ושני דוודים, כדאי לבדוק שתי אפשרויות לדעתי. הראשונה היא Lelit Bianca. מכונה שכוללת בקרת זרימה, תמיכה במיכל מים שניתן למקם באופן גמיש וגם בחיבור להזנה ישירה, ועיצוב יפה מאוד (בעיני) ותמורה למחיר גבוהה יותר מאשר רוב המכונות האחרות. אפשר לקנות אותה ביבוא אישי בסכום נמוך משמעותית מהמחיר שבו היא נמכרת בארץ. האפשרות השניה היא ACS Minima (יבוא אישי בלבד). אין לה בקרת זרימה אבל אפשר להוסיף, והיתרון העקרי שלה הוא בתמורה לכסף. היא משמעותית יותר זולה מאשר מכונות אחרות בקטגוריה, אולי כי ראש ה-E61 שלה משתמש בסולנואיד במקום במנוף. לא בטוח כמה זה חיסרון. מבחינת תחזוקה זה בהחלט יתרון כי יש פחות חלקים נעים ואין צורך לגרז את הראש.

אם אתה כמעט לא מקציף חלב אז מכונה עם דוד אחד ו-PID תתן לך בגדול את מה שאתה מחפש. המכונה שלי היא כזו, ויש גם מכונות אחרות עם תכונות דומות, למשל Bezzera Unica ו-ECM Classika PID. מה שכן, הן לא זולות (עולות בארץ כ-6K) ולדעתי התמורה לכסף מוטלת בספק כשאפשר בתקציב נמוך יותר לקנות ביבוא אישי מכונות עם דוד כפול (שכאמור לא משתמשות בראש E61).

אסף110
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אסף
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #10 

סבבה, דוד כפול ״יותר טוב״, אבל האיש מצהיר שאינו מקציף חלב... לעיתים רחוקות. והבקשה שלו היתה למכונה קומפקטית.
ממש לא רוצה להצית ויכוח, כי אין תשובה אחת נכונה, אבל מנסה לתאר לו את היתרונות והחסרונות לגישות השונות (מחיר/היצע/גודל קומפקטי).
ואגב אולי שווה לשקול במקום PID כמפרט חובה, שעון טמפרטורה ל E61?

*** קראתי לאחר השליחה את הפוסט שלך בנושא יתרונות דוד כפול - מסכים עם כל מילה. (עדיין לעיתים HX הוא פתרון מספק).

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

אם אין לו צורך בדוד כפול גם אין לו צורך במחליף חום. ציינתי כמה דוגמאות למכונות דוד בודד E61 עם PID. לדעתי זו קטגוריה לא מאוד משתלמת, ואת זה אני כותב כמישהו שיש לו (עדיין) מכונה כזו.

אדום (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

18/04/2022 12:28  
boren כתב:
הייתי כאמור בוחר ב-Lelit Elizabeth PL92T או Breville / Sage Dual Boiler. שתיהן עם דוד כפול ו-PID, אבל עם ראש שאינו E61 (שבעיני זה יותר יתרון מחיסרון). ברגע שאחליט מי מבין השתיים אני מתכוון לרכוש אפרסם למכירה את ה-Quick Mill Alexia Evo שלי. כרגע אני עדיין מתלבט, בעיקר כי לא יצא לי לראות את הברוויל בפעולה ואני מעדיף לקנות אחרי שניסיתי מכונה בעצמי. את ה-Elizabeth יצא לי לנסות והרושם שלי היה חיובי מאוד. מלבד העדר בקרת זרימה אני מתקשה למצוא בה חסרון כלשהו.

אם אתה נעול על E61 ושני דוודים, כדאי לבדוק שתי אפשרויות לדעתי. הראשונה היא Lelit Bianca. מכונה שכוללת בקרת זרימה, תמיכה במיכל מים שניתן למקם באופן גמיש וגם בחיבור להזנה ישירה, ועיצוב יפה מאוד (בעיני) ותמורה למחיר גבוהה יותר מאשר רוב המכונות האחרות. אפשר לקנות אותה ביבוא אישי בסכום נמוך משמעותית מהמחיר שבו היא נמכרת בארץ. האפשרות השניה היא ACS Minima (יבוא אישי בלבד). אין לה בקרת זרימה אבל אפשר להוסיף, והיתרון העקרי שלה הוא בתמורה לכסף. היא משמעותית יותר זולה מאשר מכונות אחרות בקטגוריה, אולי כי ראש ה-E61 שלה משתמש בסולנואיד במקום במנוף. לא בטוח כמה זה חיסרון. מבחינת תחזוקה זה בהחלט יתרון כי יש פחות חלקים נעים ואין צורך לגרז את הראש.

אם אתה כמעט לא מקציף חלב אז מכונה עם דוד אחד ו-PID תתן לך בגדול את מה שאתה מחפש. המכונה שלי היא כזו, ויש גם מכונות אחרות עם תכונות דומות, למשל Bezzera Unica ו-ECM Classika PID. מה שכן, הן לא זולות (עולות בארץ כ-6K) ולדעתי התמורה לכסף מוטלת בספק כשאפשר בתקציב נמוך יותר לקנות ביבוא אישי מכונות עם דוד כפול (שכאמור לא משתמשות בראש E61).
...
מעולה, בהחלט מגבש אותי לכייון מכונה עם דוד אחד, את הקלאסיקה של ecm לא ראיתי שמוכרים בישראל אבל כמו שציינת אפשר מחו״ל, יש משהו נוסף שלדעתך אני צריך לקחת בחשבון או כמובן דגם מכונה בנוסף ששוה לשקול?

מלא טנקס

אילן

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

תרשה לי לחשוב קצת מחוץ לקופסא.
אם חשובה לך יציבות טמפרטורה, קומפקטיות ואתה לא מקציף הרבה.
לך על ה- Ascaso Steel Uno PID החדשה.
יציבה טרמית מכל המכונות שהוזכרו פה וקומפקטית.

https://30.coffee/espresso-machines/dom ... o-machines

אדום (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

18/04/2022 19:39  
detailer כתב:
תרשה לי לחשוב קצת מחוץ לקופסא.
אם חשובה לך יציבות טמפרטורה, קומפקטיות ואתה לא מקציף הרבה.
לך על ה- Ascaso Steel Uno PID החדשה.
יציבה טרמית מכל המכונות שהוזכרו פה וקומפקטית.

https://30.coffee/espresso-machines/dom ... o-machines
...
הגם ״ascaso״ במקצוענים? ...(:כנראה הבורות שלי רק גדלה. נראית מאוד נחמד ונקיה
במקביל הסתכלתי בכמה ולוגים לגבי הבאזארה ועל פניו ההפעלה שלה קצת מזכירה הפעלת קוקפיט (לא שיש לי נסיון בזה) שמתי לב גם לב שיש רעש לא מבוטל בהכנת אספרסו אבל חוץ מזה כמו שציינת היא מקבלת מחמאות

יש יבואן בארץ בארך ל ascaso?

אילן

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

קרמה פלוס היבואן, אבל למיטב ידיעתי הם עדיין לא מייבאים את הדגמים החדשים של אסקאסו.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”