חושב על לקנות מזקק מים- מחפש כמה ליטרים של מים מזוקקים מדיסטילר ביתי לניסיון

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
ZackAdamov (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

חושב על לקנות מזקק מים- מחפש כמה ליטרים של מים מזוקקים מדיסטילר ביתי לניסיון

נושא שלא נקרא #1 

היי חברים,
בחודשים האחרונים אני משתמש ב ZeroWater + Third wave water / perfect coffee water (קניתי את המלחים משתי החברות להשוואה ביניהם).

בזמן האחרון הקפה לא יוצא משהו- או שכבר איבדתי את זה והשתגעתי מכל הקפאין שאני שותה או שמשהו לא תקין במים / בטכניקה.
אני שותה בזמן האחרון רק קפה פילטר ומדי פעם משנה את החנות ממנה אני קונה את הפולים.

הקפה תמיד יוצא עם קצת/הרבה טעם מר (אבל הלא טעים) וקשה (harsh), משחק עם טמפ' המים עוזרת קצת אבל זה עדיין מורגש.

חשבתי לקנות מזקק מים (שהומלץ פה) מעלי אקספרס, אז לפני שהאישה תהרוג אותי בגלל שאני תופס לה פה 1/3 מהשיש רציתי לנסות ולוודא שהבעיה היא במים באמת (אף אחד לא יודע באמת עד כמה ה- ZeroWater מוציא את הכול, במים מזוקקים אפשר להיות שקטים ולהניח שכמעט כל המלחים הוצאו).

בקיצור- אשמח שאנשים שכבר משתמשים במזקק כזה ויכולים לתת כמה ליטרים (2 יספיקו), שיצרו איתי קשר (אין לי בעיה לשלם על המים).

אני מאזור אשדוד אבל אין לי בעיה להגיע למרכז/לסביבה.

זאק, 050-30833
שמונה שש

hipoo
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: hipoo
נתן תודות: 570 פעמים
קיבל תודות: 104 פעמים

Re: חושב על לקנות מזקק מים- מחפש כמה ליטרים של מים מזוקקים מדיסטילר ביתי לניסיון

נושא שלא נקרא #2 

אח יקר
יש לי מרכך מים 8 ליטר כזה:
https://espressimo.co.il/product/%D7%9E ... lIQAvD_BwE
ואחריו פילטר קוקוס
אם אתה רוצה אביא לך 2 ליטר ואני באשדוד כל יום
* עובדה ידועה היא, שהאנשים שהכי רוצים לשלוט על אנשים הם, מעצם העניין, הכי פחות מתאימים לעשות זאת.

כל אחד שמסוגל להגיע לכך שיתמנה לנשיא, אסור בשום אופן להרשות לו לקבל את התפקיד.

mordsxx
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

Re: חושב על לקנות מזקק מים- מחפש כמה ליטרים של מים מזוקקים מדיסטילר ביתי לניסיון

נושא שלא נקרא #3 

מה שאתה עושה זה רק לזקק את המים ולשמור על שלמות המכונה.

כדי לשפר את טעמי הקפה צריך להוסיף כמה מרכיבים. אז השאלה מה חשוב מבחינתך, שלמות המכונה או טעם הקפה?

ZackAdamov (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

09/03/2022 14:40  
hipoo כתב:
אח יקר
ואחריו פילטר קוקוס
...
היי, וואלה אני אשמח, כמה שאתה יכול.
אני לא יכול לשלוח ולקבל הודעות פה, אז תשלח לי משהו בוואטסאפ ונדבר.

תודה!

09/03/2022 16:36  
mordsxx כתב:
מה שאתה עושה זה רק לזקק את המים ולשמור על שלמות המכונה.

כדי לשפר את טעמי הקפה צריך להוסיף כמה מרכיבים. אז השאלה מה חשוב מבחינתך, שלמות המכונה או טעם הקפה?
...
נכון, אני מוסיף מלחים מחברות מסחריות (TTW) למים שעברו סינון ב zero water שמביאים את ה tds לאפס, אבל לא יודע אם הם באותה רמה של מים מזוקקים ואני רוצה לראות אם שווה לי להשקיע 600 שקל על מזקק.

mordsxx
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

גם לי יש קנקן של Zero Water ולמים הייתי מוסיף אשלגן ביקורבנט בתור תחליף ל TWW. התוצאות היו כמו התיאור שלך לעיל.
מים מזוקקים הם מים בהם היונים החשמלים (הפלוס והמינוס) נמצאים בשיוויון מוחלט.

לי יצא לגמרי במקרה לקרוא ספר של רנה רדזפי השף המהולל של מסעדת ׳נומה׳ בקופנהגן. באחד הפרקים הוא מתאר שבכדי להוציא את מרב הטעמים מתירס הוא מבשל אותו במים עם יונים חיובים. רק שהבעיה כי יונים חיובים נמצאים במגנזיום ומלחי סידן ואלו גורמים לאבנית. אולם יש דרך להתגבר על כך:

למים מזוקקים יש להוסיף סודיום ביקורבנט (ולא אבקת סודה לשתיה!) וכן מלח אנגלי המשמש כתחליף למגנזיום.

יש כאן באת למטה כמה מרשמים וכל שצריך הוא להתאים לסוג הקפה (קלייה בהירה דורשת מים יותר קשים):
https://www.baristahustle.com/blog/diy- ... o-bottles/

בהצלחה!

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

09/03/2022 14:40  
hipoo כתב:
אח יקר
ואחריו פילטר קוקוס
...
מים ממרכך אינם מים מזוקקים, אפילו לא קרובים לזה. מה שכן, הם מונעים הצטברות של אבנית על הדוד, אז מהבחינה הזו המרכך עושה את מה שהוא אמור לעשות. אבל התוצאה אינה מים שמתאימים להוספת מינרלים.

@ZackAdamov - כמישהו שהשתמש בעבר במזקק ועבר לאוסמוזה הפוכה אני יכול להעיד שההבדל בנוחות מאוד גדול. לא הייתי חוזר היום למזקק.

sight
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: Sight Full
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אני אולי לא עוקב.. אבל למה התמקדת במים ?
נשמע שאתה עובר מקפה לקפה... - ההצעה שלי אליך קודם ללכת לבית קליה מקומי, לטעום שם , ולנסות לשחזר אצלך - תוכל גם לשאול על הטחינה, שיטת המים שהם עובדים איתה, טמפרטורה... וכה וכה)

ZackAdamov (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

09/03/2022 17:11  
mordsxx כתב:
גם לי יש קנקן של Zero Water ולמים הייתי מוסיף אשלגן ביקורבנט בתור תחליף ל TWW. התוצאות היו כמו התיאור שלך לעיל.
מים מזוקקים הם מים בהם היונים החשמלים (הפלוס והמינוס) נמצאים בשיוויון מוחלט.

לי יצא לגמרי במקרה לקרוא ספר של רנה רדזפי השף המהולל של מסעדת ׳נומה׳ בקופנהגן. באחד הפרקים הוא מתאר שבכדי להוציא את מרב הטעמים מתירס הוא מבשל אותו במים עם יונים חיובים. רק שהבעיה כי יונים חיובים נמצאים במגנזיום ומלחי סידן ואלו גורמים לאבנית. אולם יש דרך להתגבר על כך:

למים מזוקקים יש להוסיף סודיום ביקורבנט (ולא אבקת סודה לשתיה!) וכן מלח אנגלי המשמש כתחליף למגנזיום.

יש כאן באת למטה כמה מרשמים וכל שצריך הוא להתאים לסוג הקפה (קלייה בהירה דורשת מים יותר קשים):
https://www.baristahustle.com/blog/diy- ... o-bottles/

בהצלחה!
...
היי,
אני מכיר את המתכונים השונים, השאלה שלי היא אחרת.

מה שאני מנסה להבין פה זה האם ערבוב מלחים עם המים מה zw או מים מזוקקים באמת מה שיעשה הבדל במיצוי הקפה (בהנחה שכל שאר המשתנים נשארים קבועים)?

מה תכלס נשאר במים שיצאו לי מה zw?
הם 0 tds אבל האם הם דומים בהרכב שלהם למים מזוקקים?
אין לי תשובה אבל אני מנחש שהם שונים למרות שלשניהם ה-tds 0.
וגם לא הצלחתי למצוא לזה תשובה בכל החיפושים.

ZackAdamov (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

09/03/2022 18:09  
boren כתב:
מים ממרכך אינם מים מזוקקים, אפילו לא קרובים לזה. מה שכן, הם מונעים הצטברות של אבנית על הדוד, אז מהבחינה הזו המרכך עושה את מה שהוא אמור לעשות. אבל התוצאה אינה מים שמתאימים להוספת מינרלים.

@ZackAdamov - כמישהו שהשתמש בעבר במזקק ועבר לאוסמוזה הפוכה אני יכול להעיד שההבדל בנוחות מאוד גדול. לא הייתי חוזר היום למזקק.
...
מכיר את האפשרות ל ro אבל זה כרגע לא אפשרי בשבילי (משכיר דירה, מעדיף משהו נייד ולא קבוע), וההתעסקות לא מפריעה לי האמת.

כשהיה לך מזקק, הוספת מלחים מסחריים מוכנים או הכנת בעצמך?
אשמח לשמוע עוד טיפים באופן כללי על המזקק.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

כשהיה לי מזקק השתמשתי ב-TWW. מאז עברתי ל-RO ולהוספה של אשלגן ביקרבונט בלבד (מתכון Rpavlis). לא מרגיש שום הבדל. קיבלתי אספרסו מעולה גם עם זה וגם עם זה, ויש להערכתי הרבה מאוד פרמטרים שיותר משמעותיים לתוצאה. מה שבטוח, העלות של אשלגן ביקרבונט הרבה יותר נמוכה, וקל יותר להמיס אותו. לא מצליח לחשוב על סיבה לקנות TWW.

השימוש במזקק די פשוט. הבעיה היא שהתהליך לוקח כמה שעות טובות ושמצטברת במזקק אבנית. אני לא מתגעגע לימים האלה, וגם אם הייתי שוכר דירה הייתי כנראה מתקין מערכת RO קטנה במקום להתעסק עם זיקוק. לפחות אם סביר היה שהשכירות היא ליותר משנה אחת.

mordsxx
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

09/03/2022 18:36  
ZackAdamov כתב:
היי,
אני מכיר את המתכונים השונים, השאלה שלי היא אחרת.

מה שאני מנסה להבין פה זה האם ערבוב מלחים עם המים מה zw או מים מזוקקים באמת מה שיעשה הבדל במיצוי הקפה (בהנחה שכל שאר המשתנים נשארים קבועים)?

מה תכלס נשאר במים שיצאו לי מה zw?
הם 0 tds אבל האם הם דומים בהרכב שלהם למים מזוקקים?
אין לי תשובה אבל אני מנחש שהם שונים למרות שלשניהם ה-tds 0.
וגם לא הצלחתי למצוא לזה תשובה בכל החיפושים.
...
חבר, אתה חופר בכיוון הלא נכון.
לא יהיה הבדל משמעותי בין מזקק כמו ZW או באוסמוזה הפוכה. המים עוברים תהליך הנקרא די-יוניזציה , כלומר מטהרים את המים ממינרלים עד שמד ה tds הנו אפס. מים מזוקקים, או מים אולטרה מזוקקים לעומת זאת, הם מים שעברו הרתחה, אוספים את האדים שעוברים הליך קונדטציה (חזרה למים) ואז עוברים דרך פילטר לניקוי עודפי מינרלים - מדובר במים שאינם מומלצים לשתיה! (אפשר לקנות אותם בקבוקים מיוחדים). אבל מה לעשות, גוף האדם זקוק למינרלים ולכן התשובה הטובה ביותר כדי לשפר את הטעם היא להוסיף יונים חיובים בדמות מגנזיום וסודיום ביקורבנט.

אם כך, הפתרון הוא איזה וכמה מינרלים להוסיף כדי להשיג טעמי קפה אופטימליים. למשל, אם מדובר בקפה פילטר או בפולים מקלייה כהה עם טעמים מודגשים עדיף מים רכים…וכך הלאה בניסוי וטעייה ניתן להוציא מקסימום טעמים לכל סוג של קפה וקפה.

ZackAdamov (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

09/03/2022 19:28  
mordsxx כתב:
חבר, אתה חופר בכיוון הלא נכון.
לא יהיה הבדל משמעותי בין מזקק כמו ZW או באוסמוזה הפוכה. המים עוברים תהליך הנקרא די-יוניזציה , כלומר מטהרים את המים ממינרלים עד שמד ה tds הנו אפס. מים מזוקקים, או מים אולטרה מזוקקים לעומת זאת, הם מים שעברו הרתחה, אוספים את האדים שעוברים הליך קונדטציה (חזרה למים) ואז עוברים דרך פילטר לניקוי עודפי מינרלים - מדובר במים שאינם מומלצים לשתיה! (אפשר לקנות אותם בקבוקים מיוחדים). אבל מה לעשות, גוף האדם זקוק למינרלים ולכן התשובה הטובה ביותר כדי לשפר את הטעם היא להוסיף יונים חיובים בדמות מגנזיום וסודיום ביקורבנט.

אם כך, הפתרון הוא איזה וכמה מינרלים להוסיף כדי להשיג טעמי קפה אופטימליים. למשל, אם מדובר בקפה פילטר או בפולים מקלייה כהה עם טעמים מודגשים עדיף מים רכים…וכך הלאה בניסוי וטעייה ניתן להוציא מקסימום טעמים לכל סוג של קפה וקפה.
...
תודה על התגובה!

אולי הבעיה היא בטכניקה שלי, אני אמשיך לשחק עם הטמפ' והריכוז של המים.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”