שדרוג? Lelit PL81T

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
sagivarias (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

שדרוג? Lelit PL81T

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

יש ברשותי La Pavoni Euorpiccola מזה שנתיים וחצי.

האם ה- Lelit הנ"ל תהווה שדרוג?

האם יש מכונה עדיפה אחרת בטווח המחיר?

תודה מראש לעונים.

999mor
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: שדרוג? Lelit PL81T

נושא שלא נקרא #2 

לא מכיר את המכונות האלו ממש, אבל לדעתי שדרוג מבחינת התוצאה בכוס לא יהיה
מה היית רוצה לקבל ממכונה אחרת ששלך לא מספקת?
איזה מטחנה יש לך?
אתה שותה משקאות עם חלב או רק אספרסו?

sagivarias (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

יש לי מטחנת eureka mignon specialita ואני שותה רק אספרסו. אישתי שותה אספרסו ומידי פעם קפוצ'ינו.
תפעול המכונה דורש כמובן יותר התעסקות ממכונות אחרות ואני מניח שהיא גם פחות סלחנית לסוג הקפה וטחינתו.
אורך האספרסו לא אחיד וכך גם הטמפרטורה.
בנוסף, זמן החימום הנדרש הוא בערך רבע שעה והייתי שמח לקצרו מעט.
יכול להיות שלא השקעתי מספיק בהבנת המכונה ובטקסים הנדרשים ואני גם לא מתכוון לעשות כן.
אני מקווה שהחלפת המכונה תקל עלי לקבל תוצאות אחידות יותר ובהתאמה גם לקבל אספרסו טוב יותר.
הצעות?

999mor
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

12/01/2022 9:09  
sagivarias כתב:
יש לי מטחנת eureka mignon specialita ואני שותה רק אספרסו. אישתי שותה אספרסו ומידי פעם קפוצ'ינו.
תפעול המכונה דורש כמובן יותר התעסקות ממכונות אחרות ואני מניח שהיא גם פחות סלחנית לסוג הקפה וטחינתו.
אורך האספרסו לא אחיד וכך גם הטמפרטורה.
בנוסף, זמן החימום הנדרש הוא בערך רבע שעה והייתי שמח לקצרו מעט.
יכול להיות שלא השקעתי מספיק בהבנת המכונה ובטקסים הנדרשים ואני גם לא מתכוון לעשות כן.
אני מקווה שהחלפת המכונה תקל עלי לקבל תוצאות אחידות יותר ובהתאמה גם לקבל אספרסו טוב יותר.
הצעות?
...
בכל מכונה יהיה לך התעסקות, לגבי סלחנות של המכונה, אם הטחינה לא מתאימה במכונה שלך גם בלליט היא לא תתאים. מבחינת זמן חימום, רבע שעה נחשב מהר, גם אם בלליט המים יגיעו לטמפ' אחרי כמה דקות, עדיין עדיף לתת לחום להיספג בידית בראש החליטה, כנראה שרבע שעה, אולי קצת פחות זה גם מה שתקבל בלליט. אני חושב שאין בלליט חליטה לפי נפח מים וגם לא לפי זמן. טמפרטורה מדוייקת יותר תוכל לקבל, אבל אם מקבל זרימה מהירה מידיי או איטית מידיי זה לא יפצה.
לנוחות מקסימלית ואפס מאמץ על חשבון איכות אפשר לנסות אוטומטיות. אבל הייתי ממליץ לנסות לשפר את ההכנה.

sagivarias (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

12/01/2022 21:39  
999mor כתב:
בכל מכונה יהיה לך התעסקות, לגבי סלחנות של המכונה, אם הטחינה לא מתאימה במכונה שלך גם בלליט היא לא תתאים. מבחינת זמן חימום, רבע שעה נחשב מהר, גם אם בלליט המים יגיעו לטמפ' אחרי כמה דקות, עדיין עדיף לתת לחום להיספג בידית בראש החליטה, כנראה שרבע שעה, אולי קצת פחות זה גם מה שתקבל בלליט. אני חושב שאין בלליט חליטה לפי נפח מים וגם לא לפי זמן. טמפרטורה מדוייקת יותר תוכל לקבל, אבל אם מקבל זרימה מהירה מידיי או איטית מידיי זה לא יפצה.
לנוחות מקסימלית ואפס מאמץ על חשבון איכות אפשר לנסות אוטומטיות. אבל הייתי ממליץ לנסות לשפר את ההכנה.
...
תודה על התשובות.
בלליט יש טיימר אך הוא פסיבי. כלומר המשתמש צריך ללחוץ על הכפתור לשם עצירת החליטה.
אני לא מעוניין להתפשר באיכות.
אני מאמין שהטחינה שלי טובה ואכן הקפה יוצא טעים בדרך כלל אך מאוד לא אחיד.
האם יש מכונה אחרת בסדר גודל המדובר אשר יכולה לשפר את האחידות והטעם?

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

רוב מכונות האספרסו עם משאבה בתקציבים האלה ייתנו שדרוג מבחינת קלות השימוש והעקביות בהשוואה ללה פאבוני שלך. מצד שני, הן יוציאו קפה שונה שלא כל אחד מעדיף. יש מי שמעדיפים את הפרופיל של מכונות מנוף כמו הלה פאבוני.

באופן אישי הייתי מוסיף קצת כסף ל-PL91T שכוללת saturated grouphead ופורטהפילטר 58 מ"מ. יציבות הטמפרטורה שלה מעולה ועדיפה אפילו על זו של מכונות שעולות כפול (כולל כל המכונות עם ראש ה-E61 המהולל). ואם חשוב לך לא לחכות זמן בין חליטה להקצפה אז יש את ה-PL92T שכוללת דוד כפול. המחירים שראיתי במבצעים הם בערך 3300 ש"ח ל-PL91T ו-4300 ש"ח ל-PL92T (מאמזון גרמניה, עד הדלת וכולל מיסים).

איזו מטחנה יש לך? חשוב לאזן ברמה כלשהי את התקציב של המכונה והמטחנה. אין טעם במכונה מעולה אם המטחנה לא מספיק טובה ולהיפך.

sagivarias (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

13/01/2022 12:40  
boren כתב:
רוב מכונות האספרסו עם משאבה בתקציבים האלה ייתנו שדרוג מבחינת קלות השימוש והעקביות בהשוואה ללה פאבוני שלך. מצד שני, הן יוציאו קפה שונה שלא כל אחד מעדיף. יש מי שמעדיפים את הפרופיל של מכונות מנוף כמו הלה פאבוני.

באופן אישי הייתי מוסיף קצת כסף ל-PL91T שכוללת saturated grouphead ופורטהפילטר 58 מ"מ. יציבות הטמפרטורה שלה מעולה ועדיפה אפילו על זו של מכונות שעולות כפול (כולל כל המכונות עם ראש ה-E61 המהולל). ואם חשוב לך לא לחכות זמן בין חליטה להקצפה אז יש את ה-PL92T שכוללת דוד כפול. המחירים שראיתי במבצעים הם בערך 3300 ש"ח ל-PL91T ו-4300 ש"ח ל-PL92T (מאמזון גרמניה, עד הדלת וכולל מיסים).

איזו מטחנה יש לך? חשוב לאזן ברמה כלשהי את התקציב של המכונה והמטחנה. אין טעם במכונה מעולה אם המטחנה לא מספיק טובה ולהיפך.
...
@boren חיכיתי למוצא פיך... 8)

יש לי מטחנת eureka mignon specialita. אני מניח שהיא לא רעה.

מקצת מחקר בגוגל, הבנתי שזה משנה מבחינת רכישת אביזרים תואמים- לי זה פחות משנה ובטח לא מצדיק את ההפרש במחיר.
אז מה ההבדל בין ה81 ל91? חוץ מגודל הפורטהפילטר?
האם ה91 אמורה להוציא אספרסו טוב יותר מה81?
אם כן, האם ה91 היא המכונה שהיית בוחר בתקציב שלה?

זמן ההמתנה בין החליטה להקצפה אינו קריטי בעיניי. מניח שמדובר בהמתנה של דקה לערך.

תודה.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #8 

ל-91 יש יציבות טמפרטורה מעולה. עד כדי כך שהיא תייתר לדעתי מחשבות בהמשך על שדרוג, לפחות בשביל אספרסו (אלא אם בקרת זרימה יהפוך להיות משהו שמאוד תרצה). אם יש סיכוי שהקצפת חלב תהפוך למשהו יותר מרכזי כדאי לשקול את ה-92.

הזמינות של אביזרים ל-58 מ"מ, והמחירים היותר זולים בהשוואה לאביזרים 57 מ"מ, מכסים לפחות חלק מההפרש. אם הייתי מחפש מכונה שממוקדת באספרסו (כלומר שהקצפה היא לא עניין יומיומי) אז אני לא חושב שיש מכונה יותר טובה מה-91 במחירים האלה.

אם התקציב לא מאפשר לעלות מעל ה-81 אז היא בהחלט אופציה טובה. ה-PID הופך אותה לאטרקטיבית יותר לדעתי ממכונות פופולריות כמו גאג'יה קלאסיק ורנסיליו סילביה.

sagivarias (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

סומך עליך והתקציב מאפשר.
האם התנסית בהזמנה מbarista.gr?
יש לי כמובן עדיפות לאמזון אך אולי מbarista.gr יוצא יותר זול?

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

קניתי מהם אביזרים וחלקי חילוף. לא נתקלתי בבעיות כלשהן.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”