מכונת אספרסו, E61 ו-PID ?

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 96 פעמים

Re: מכונת אספרסו, E61 ו-PID ?

נושא שלא נקרא #46 

19/11/2021 9:57  
boren כתב:
מסכים, ומה שיותר מרשים שהאמירה הזו רלוונטית גם לתקציב של 5000 ש"ח. אם אכן ניתן להזמין (ולקבל) את האליזבת מאמזון גרמניה ב-4300 ש"ח אז אני לא רואה שום דבר שמתקרב לדיל הזה. השאלה אם באמת אפשר לקבל אותה, כי הזמנות מאמזון גרמניה של ה-MaraX תקועות כבר חודשים.
...
את ההזמנות ל - MaraX באמת לא שלחו עדיין לארץ, אבל עד כמה שידוע לי, זה לא המצב עם האליזבט'.

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: Sight Full
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

מסכים גם בקשר לאמירה החותמת שלך - לא חושב שאפשר להתעלות על העלות/תועלת.

מה הפשר של הזמנות תקועות ? ובכלל - מה עושים במקרה של תקלה? לא ראיתי שיש מישהו שמוכר אותה בארץ (את האליזבת)

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #48 

19/11/2021 15:06  
sight כתב:
מסכים גם בקשר לאמירה החותמת שלך - לא חושב שאפשר להתעלות על העלות/תועלת.

מה הפשר של הזמנות תקועות ? ובכלל - מה עושים במקרה של תקלה? לא ראיתי שיש מישהו שמוכר אותה בארץ (את האליזבת)
...
הזמנותשל ה -marax תקועות שלא נשלחות לארץ, כנראה בגלל משקל החבילה, יש המון קטעים עם משלוחים בתקופה הזאת.
האליזבט' לא נמכרת בארץ, את הביאנקה גם היבואן לא רצה להביא לארץ, בסוף הוא התרצה והביא אותה, אבל מסיבותיו החליט למכור אותה במחיר אסטרונומי, יקר יותר מהסנכרוניקה לפי מה שהבנתי.
לאחרונה הוא פנה לליט העולמית שיורו לחנות פולנית שמוכרת את המכונות של לליט במחירי רצפה שיפסיקו לשלוח לישראל וכך אכן קרה למורת רוחם של רבים.
בנושא אחריות, אין על אמזון, אם תתקלקל לך מכונה בתקופת האחריות, תוכל לשלוח אותה חזרה על חשבון אמזון ולקבל חדשה.

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #49 

אני חושב שבהינתן שהמשלוחים בספק, ואין למכירה בארץ זה לא כלכך על הפרק.
ואם אני צריך לסכם , מה כן על הפרק מדובר או על marax או אחת מה-ECMs שמתמקדות באספרסו (או אולי , ולא דובר על כך באשכול פה - אחת ממכונות כמו הBZ10, ללא 61 אבל אם חלופה , אולי ראויה?)

אגב , במטחנות יש תמימות דעים בנושא לspecialita (בעולם שהוא לא SD). ?

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 265 פעמים
קיבל תודות: 415 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

ה-ECM Classika PID מעולה אם אתה ממוקד לגמרי באספרסו ואם תמורה גבוהה לכסף היא לא דבר משמעותי. המכונות המקבילות של יוניקה (E61) ו-BZ10 (ראש של בזרה) עולות מחיר זהה, מצויינות לאספרסו אבל גם הן לא נותנות תמורה גבוהה לכסף. 6000 ש"ח למכונות דוד בודד נראה לי מוגזם לחלוטין, במיוחד כשהשקל כל כך חזק.

זה שיש בעיות אספקה עם ה-MaraX לא אומר שיהיו כאלה אם האליזבת. ברוב הדגמים האחרים של לליט אין בעיות אספקה למיטב ידיעתי. אם האליזבת מוצאת חן בעיניך, תזמין ומקסימום תבטל אם אתה רואה שהמכונה לא נשלחת בזמן סביר. אמזון ממילא מחייבים רק כשהם שולחים.

לגבי המטחנות, ה-Specialita נפוצה, איכותית ונותנת תמורה הוגנת למחיר, אבל לא הייתי מחליף את ה-Sette 270Wi שלי בה. איכות הטחינה (העדר גושים, אחידות, אווריריות) ונוחות השימוש (שקילה אוטומטית) הופכים אותה להרבה יותר אטרקטיבית לדעתי מה-Specialita, והמחיר באמזון גרמניה לא הרבה יותר גבוה. החיסרון הוא רעש ואיכות בניה פחות טובה, אבל בעיני זה רחוק מלהיות שובר עסקה. היתרונות גדולים מהחסרונות.

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #51 

תודה boren,
אני חושב שמבחינת התמורה לכסף, ה MaraX מנצחת היום - גם בביקורות, שבאמת משבחים את היכולות שלה, ואגב יש טענות לפטנט מצד Lelit שמזהה שהטמפרטורה חמה מדי בראש ויש משחק טמפרטורות פנימית שמונע שטיפת צינון.

אני חושב שבקשר לאזליבת - זה באמת win-win , כדאי להבין מה המצב אני פשוט אשלח הודעה באמאזון הודעה ל-LELIT ונראה איפה עומדים שם.

ואולי, שווה לחכות להשקה בארץ (שאמורה להיות אוטוטוטו?) של ה ECM Puristika, אני מניח שבגלל שהיא האחות הכי קטנה במשפחה, ואמורה להיכנס במחיר קטן יותר מהקלסיקה, היא תקבל תג מחיר בין 1-2 פחות? - אבל אני לא יודע מה המשמעויות של דוד קטן יותר על הלחצים הדרושים / הכמויות בגרם שבאמת אפשר לדחוס למנה אחת / כמה משקאות באמת אפשר לעשות back2back.

בקשר למטחנה, אבדוק!. זו באמת השאלה הכי קשה :-) לא חושב שאצליח לשכנע את ההנהלה לשקול לפני, ולכן טיימר רץ קורץ לי - אבל אולי מבחנות.... מי יודע איך זה יתקבל

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

נושא שלא נקרא #52 

אני לא רואה הרבה ערך מוסף ברכישה בארץ, ממה שאני שומע, רוב החנויות כאן נותנות שירות ממש גרוע, ואנשים מוצאים את עצמם פונים לטכנאים מומלצים, או מזמינים את החלקים מחול ומתקנים בעצמם. בנוסף, לרוב מדובר בפער שיכול להגיע לאלפי שקלים, ואם מתחשבים במצב של היורו-שקל למשל, זה אפילו יותר משמעותי.

לגבי SD, אולי פשוט תשתמש בשקיות קטנות, תופס הרבה פחות מקום.

dby
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 40 פעמים
קיבל תודות: 28 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

ה Lelit PL62X MaraX נמכרת באמזון גרמניה במחיר פנטסטי!
4,350₪ מחיר כולל הכל עד הדלת....

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #54 

על הנייר. בפועל אנשים מחכים חודשים והמכונה לא נשלחת, בניגוד לדגמים אחרים של לליט.

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #55 

אגב,

אני רואה שהאליזבת / maraX נמכרות באמאזון גרמניה ב230 V ... יש צפי לבעיות פה ? מישהו ניסה את זה ?
יש צפי לבעיות במכס/אישורים וכדומה ?

וכן.. Lelit באמת הביאו פה מספר מכונות עם יחס עלות תועלת מאוד מאוד מרשים.
חוץ מאמזון גרמניה, יש עוד הצעות מוכחות בשטח?
חיפשתי פה המלצות על חנויות בארץ - אבל כמו ש @Clockwork_Orange ציין - הרושם המתקבל הוא ממש הפוך. לא רק שאין המלצות אלא להפך.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #56 

מאז 1979 מתח החשמל בארץ הוא 230 וולט. אני לא צופה שתהיה בעיה בנושא הזה או בכלל במכס.

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #57 

20/11/2021 23:57  
sight כתב:
אגב,

אני רואה שהאליזבת / maraX נמכרות באמאזון גרמניה ב230 V ... יש צפי לבעיות פה ? מישהו ניסה את זה ?
יש צפי לבעיות במכס/אישורים וכדומה ?

וכן.. Lelit באמת הביאו פה מספר מכונות עם יחס עלות תועלת מאוד מאוד מרשים.
חוץ מאמזון גרמניה, יש עוד הצעות מוכחות בשטח?
חיפשתי פה המלצות על חנויות בארץ - אבל כמו ש @Clockwork_Orange ציין - הרושם המתקבל הוא ממש הפוך. לא רק שאין המלצות אלא להפך.
...
זאת עוד חנות מומלצת.
תבדוק לגבי מחירה היבוא הסופי.

https://www.coffeeitalia.ie/lelit-mara-pl62sx.html

יש גם את המכונה הזאת של יצרן גרמני מכובד עם דוד כפול ומיכל מים חיצוני.
נראית נחמדה מאוד, אבל לא ראיתי ביקורות עליה.
נמכרת בארץ תמורת 5,500 ש"ח.
https://dipacci.com.au/products/bellezza-bellona

האליזבט' נראית עדיפה במידה וניתן להשיג אותה

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

נושא שלא נקרא #58 

יש גם את barista.gr, שנותן ישר 10% הנחה, אם מבקשים, יש מצב שזה יצא יותר זול מאמזון, אבל כמו כל אתר שהוא לא אמזון, יש פה הימור מסויים על העמלה הנוספת שחברת השילוח תגבה, לרוב אמור להיות משהו כמו 20% כולל המע"מ, אז צריך לוודא שיש פער מספיק גדול בין המחירים בשביל לחפות על זה.

לגבי belezza, צריך לשים לב שזה made in china, שזה אולי משהו שהתרגלנו אליו במוצרים אחרים, אבל לא במכונות קפה שאמורות להחזיק הרבה מאוד זמן, במיוחד אם רוצים לשמור יחסית על הערך כשמוכרים כיד שניה.

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #59 

לא מתרגש ממוצרים סינים... :-) כמה תתאכזב עם בביאנקה שלך יש דוד תוצרת סין? או אני אנסח מחדש.. כמה תופתע אם תגלה שאת הראש הביאו משם? או את הבוכנה באוטו שלך ?
באותה מידה אפשר לשאול האם זה נכון להתרגש מזה שלאליזבת יש דוד מנחושת ולא מפלדת אל חלד?

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #60 

הבעיה היותר משמעותית היא שאין הרבה ביקורות על החברה הזו וקשה למצוא מידע על איכות בניה, איכות הרכבה ועמידות לאורך זמן.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”