מכונת מנוף חדשה Flair 58

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Re: מכונת מנוף חדשה Flair 58

נושא שלא נקרא #31 

ועוד נקודה - גם השעון לחץ שיש לאספרסו פלייר לא ממש מאפשר להגיע לחזרתיות של קפיץ או משאבה, אבל הרבה מאוד אנשים נשבעים שאי אפשר בלעדיו.אם כבר, שילוב של קפיץ עם שעון לחץ יותר מועיל, כי אם לא מורידים לחץ ידנית (ע"י המשך החזקה של המנוף) אז הלחץ של הקפיץ עקבי ומועיל, אבל יש אפשרות לשחק ולהוריד לחץ אם רוצים נניח לחלוט במשהו שיותר קרוב ל-6 באר מאשר ל-9 באר. באספרסו פלייר ובמכונות ידניות אחרות לעומת זאת הלחץ זה מה שמצליחים לקבל. אין אופציה שהוא יהיה עקבי לחלוטין כמו עם קפיץ. לא שבפועל זו בעיה כל כך גדולה, כי אפשר לקבל אחלה אספרסו גם אם הלחץ לא עקבי לגמרי.

rico2108
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 48 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

מה שלי לא מסתדר זה שוב מדוע בחרו בראש של 58ממ. יצא לי לקרוא שקפיצים במכונות מנוף ביתיות לא מגיעות ל9 באר(משהו כמו 7-8) והסיבה שגם באלקטרה,פונטה ווקיו ואחרות משתמשים בראשים קטנים יותר זה בגלל שככל שהראש גדול יותר כך יש צורך בקפיץ גדול יותר. בקיצור אני תוהה אם המכונה תגיע לחליטה באיזור ה9 באר כי בתמונות נראה שהשתמשו שם בקפיץ קטן מאוד.

מה שכן כתוב שתהיה אפשרות להוציא את הקפיץ ולהשתמש כמכונת מנוף ידנית סטייל פבוני שזה מגניב! וכמובן ה pid שזה השוס הגדול לעומת המתחרות בגודל פיזי זהה
נערך לאחרונה על ידי rico2108 ב 31/03/2021 18:32, נערך פעם 1 בסך הכל.

ElGabi
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

אני חושב שהסיבה היא ״לחץ חברתי״ בגלל הרובוט ובגלל שיש לאנשים בבית הרבה אביזרים בקוטר 58. ברור ש58 אינו יתרון בגלל לחץ וסיכוי לצ׳נלינג, ומצד שני ברובוט אפשר להגיע תוצאות מעולות עם לחץ של 6/7/8 באר.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

31/03/2021 17:22  
boren כתב:
ועוד נקודה - גם השעון לחץ שיש לאספרסו פלייר לא ממש מאפשר להגיע לחזרתיות של קפיץ או משאבה, אבל הרבה מאוד אנשים נשבעים שאי אפשר בלעדיו.אם כבר, שילוב של קפיץ עם שעון לחץ יותר מועיל, כי אם לא מורידים לחץ ידנית (ע"י המשך החזקה של המנוף) אז הלחץ של הקפיץ עקבי ומועיל, אבל יש אפשרות לשחק ולהוריד לחץ אם רוצים נניח לחלוט במשהו שיותר קרוב ל-6 באר מאשר ל-9 באר. באספרסו פלייר ובמכונות ידניות אחרות לעומת זאת הלחץ זה מה שמצליחים לקבל. אין אופציה שהוא יהיה עקבי לחלוטין כמו עם קפיץ. לא שבפועל זו בעיה כל כך גדולה, כי אפשר לקבל אחלה אספרסו גם אם הלחץ לא עקבי לגמרי.
...
אתה טועה, כי אתה לא יכול לקבל 6 אם הלחץ המקסימלי 9.
אתה רק יכול לשחק עם הפרה, וגם זה בקושי.

זה קשקוש הנושא עם שעון לחץ במנוף קפיץ, אין לזה שום יתרון. באמת שאין. אתה לא באמת יכול לייצר פרופילים אחרים, שלא הית יכול בלי, ועוד לחזור עליהם. אין לשעון הזה חשיבות לחליטה.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #35 

31/03/2021 18:22  
rico2108 כתב:
מה שלי לא מסתדר זה שוב מדוע בחרו בראש של 58ממ. יצא לי לקרוא שקפיצים במכונות מנוף ביתיות לא מגיעות ל9 באר(משהו כמו 7-8) והסיבה שגם באלקטרה,פונטה ווקיו ואחרות משתמשים בראשים קטנים יותר זה בגלל שככל שהראש גדול יותר כך יש צורך בקפיץ גדול יותר. בקיצור אני תוהה אם המכונה תגיע לחליטה באיזור ה9 באר כי בתמונות נראה שהשתמשו שם בקפיץ קטן מאוד.

מה שכן כתוב שתהיה אפשרות להוציא את הקפיץ ולהשתמש כמכונת מנוף ידנית סטייל פבוני שזה מגניב! וכמובן ה pid שזה השוס הגדול לעומת המתחרות בגודל פיזי זהה
...
אצלי הפאימה מגיעה ללחץ מקסימלי של 7.5~8 בר, עד כמה שאני זוכר.

יש כמה יתרונות למנוף קפיץ, מעבר לחזרתיות. אחד מהם זה שהמכונה הרבה יותר סלחנית בתוצאה בכוס והמתנד הטעמים הרחב יותר לעומת E61.
ה"חיסרון" המשמעותי של מנוף קפיץ זה שאין לך באמת משחק על החליטה עצמה. בסוף החליטה נשארת אותה חליטה, עם משחקים קלים על הפרה.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #36 

צור, לפחות באלקטרה אם אתה מוריד את המנוף עד הסוף הראש מתמלא במים ואז נוצר לחץ מינימלי (1 באר?) על הקפה. ברגע שאתה משחרר אותו הקפיץ דוחף אותו כלפי מעלה מה שיוצר את לחץ החליטה. לא חשוב כרגע אם זה 7, 8 או 9 באר, אבל זה הרבה יותר מאשר אם לא נותנים למנוף לעלות.

אם אתה מחזיק את המנוף באמצע ולא נותן לו לעלות הלחץ נעצר ויורד שוב למינימום. בהתאם לכמות הלחץ שאתה מפעיל על המנוף, כלומר כמה מהר אתה נותן לו לעלות בעצמו, אתה משנה את הלחץ מהמקסימום האפשרי (קפיץ בלבד, ללא הפרעה) למינימום (מנוף מוחזק ללא אפשרות לעלות). כדי לדעת כמה לחץ בדיוק מתקבל, הדרך היחידה היא מד לחץ. מה אני מפספס?

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #37 

מה שאתה מפספס זה
1. אתה מדבר על להאריך את הפרה, אבל בסוף באיזשהו שלב אתה חייב לשחרר את המנוף אחרת זו תהיה חליטה של קפה קר שתקח לך כמה דקות טובות במקרה הטוב
2. זה לא באמת ריאלי, כי אם אני עוזב את המנוף והוא מגיע ללחץ מקסימלי, אתה למעשה טוען שאתה רוצה להקטין מאוד את הספיקה כדי להקטין את הלחץ. אז הטענה שלי, שההתנגדות של הפאק כזו שבסוף אתה תגיע ל9 בר האלה, פשוט הגדלת את הפרה. אתה לא תצליח לשמור על לחץ נמוך של 6 בר. הדבר העדיף לעשות זה לשים פחות קפה, אבל אז תקבל זרימה מהירה מדי. בקיצור, אם אתה רוצה לשלוט על לחץ חליטה, קנה מנוף ידני. עם מנוף קפיץ, זה לא ריאלי לדעתי ומהניסיון שלי.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #38 

31/03/2021 19:22  
TsurTriger כתב:
1. אתה מדבר על להאריך את הפרה
...
לא, אני מדבר על האטה של חזרת המנוף ע"י הפעלה של לחץ על הידית. זה יכול להיות מיד לאחר הפרה-אינפיוז'ן, באמצע, לקראת סוף החליטה או בכל שלב שהוא.
אבל בסוף באיזשהו שלב אתה חייב לשחרר את המנוף אחרת זו תהיה חליטה של קפה קר שתקח לך כמה דקות טובות במקרה הטוב
...
לא ברור לי על מה אתה מדבר. אם נניח חליטה לוקחת 30 שניות עם הקפיץ, ע"י הפעלת לחץ קל על המנוף אתה יכול להאיט אותה ל-35 שניות, או עם יותר לחץ ל-50 שניות וכן הלאה. הראש ממשיך להיות חם והמים שבו לא מתקררים באופן משמעותי אם החליטה מתארכת מ-30 שניות בעוד כמה עשרות שניות.
2. זה לא באמת ריאלי, כי אם אני עוזב את המנוף והוא מגיע ללחץ מקסימלי, אתה למעשה טוען שאתה רוצה להקטין מאוד את הספיקה כדי להקטין את הלחץ.
...
איפה ראית שכתבתי שאני רוצה להקטין מאוד משהו? עם החזקה קלה של המנוף אתה מקטין את לחץ החליטה בצורה מועטה, עם החזקה משמעותית יותר תקטין את הלחץ באופן משמעותי. ​כמה בדיוק? תלוי במה אתה רוצה להשיג ובמה שמד הלחץ (כן) מראה לך.
​אז הטענה שלי, שההתנגדות של הפאק כזו שבסוף אתה תגיע ל9 בר האלה, פשוט הגדלת את הפרה.
...
והטענה שלי היא שזה לא קשור דווקא לפרה-אינפיוז'ן, כי אתה יכול להוסיף התנגדות במנוף בכל שלב אחר. ככה זה עובד באלקטרה. אולי במכונות אחרות עם קפיץ זה עובד אחרת.
אתה לא תצליח לשמור על לחץ נמוך של 6 בר.
...
ללא מד-לחץ, אני נוטה להסכים. לא תצליח לשמור על לחיץ של 6 בר או משהו ספציפי אחר. תוכל רק לגרום ללחץ להיות נמוך יותר מאשר עם הקפיץ בלבד, אבל כמה בדיוק אי אפשר לדעת.

ההסבר היחידי שיש לי לגבי הפער בזווית הראיה שלנו היא שהמכונות שלנו עובדות אחרת. באלקטרה אפשר להחזיק את המנוף ולמנוע ממנו לעלות בכל שלב, וזה בהחלט מוריד את עוצמת הזרימה. אני כמעט לא משתמש בתכונה הזו כי ללא מד לחץ אי אפשר לקבל שום סוג של חזרתיות.

שמוליק5
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

יש מי שכבר קנה את הflair 58 בארץ?

שואל בשביל חבר...

שמוליק5
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

10/04/2022 22:28  
שמוליק5 כתב:
יש מי שכבר קנה את הflair 58 בארץ?

שואל בשביל חבר...
...
הגיע לארץ בקדמה קפה
קיבלתי
רשמים בקרוב...

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #41 

@שמוליק5 - אל תשכח אותנו עם הרשמים שהבטחת ;-)

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #42 

18/03/2021 22:12  
boren כתב:
גם אם המחיר יהיה מעט נמוך יותר משל הלה פאבוני, ההבדל יהיה זניח להערכתי. מבחינה פוקנציונלית ההבדל בין השתיים יהיה משמעותי יותר (לטובת הלה פאבוני). אין סיבה לוותר על דוד במכונה שלא מניידים לשום מקום, אלא אם זה מלווה במחיר מאוד נמוך.
...
בשלב הזה אני יכול להודות שטעיתי ושהפלייר 58 נותנת הרבה דברים שלה פאבוני לא נותנת. לפני מספר חודשים רכשתי אחת ואני מאוד מרוצה. הביקורת המלאה שלי כאן.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”